Reklamlar
Kamp Alanları

Türkiye’deki En İyi 10 Kamp Alanı

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Kamp yapmayı farklı bir yaşam stili olarak görenler için Türkiye’de keşfedilmeyi bekleyen birçok yer bulunmaktadır. Her mevsim kamp yapmaktan kendini alıkoyamayanlar için, soğuk havanın bile güzel yüzünü gösterebilecek kamp alanları sayesinde hayata olan bakış açısı dahi değişebilir. Diğer yandan kamp yapmayı öğrenmek ve yeni yerler keşfetmek isteyenler için birbirinden keyifli 10 kamp alanını sizler için bir araya getirdik.

Çanakkale – Kaz Dağları

Çanakkale Kaz Dağları, gerek doğası gerekse kampa elverişli yapısı ile Türkiye’de kamp yapmak için en ideal seçenekler arasındadır. Kaz Dağlarının çevresinde bulunan birçok şelale ve gölet, burada yüzme imkânı sağlarken, muhteşem doğası temiz havada kamp yapabilme olanağı sunmaktadır.

Yalova – Erikli Yaylası

İstanbul’da yaşayanlar yakın bir kamp alanı aradıklarında tavsiye edilebilecek en güzel yerlerden Erikli Yaylası, şelaleleri ve yakınında bulunan nehri ile kamp yapılacak favori yerlerden biridir. Yayla havasında kamp keyfi için Erikli Yaylası verilebilecek en doğru kararlardan biridir.

Bolu – Yedigöller Milli Parkı

Türkiye’de kamp alanı dendiğinde akla ilk gelen yerler arasında yer alan Yedigöller Milli Parkı, her mevsim kamp yapılabilecek ayrıcalığa sahiptir. Özellikle kapsamlı kamp yapma konusunda çok fazla bilgi sahibi olmayanlar için kampçılığın kolayca öğretecek yerler arasındadır.

Reklamlar

Fethiye – Kelebekler Vadisi

Kamp için son yıllarda çoğu kampçının tercihi olan Kelebekler Vadisi, kamp için birçok imkânı bir arada bulunduran nadir bölgelerden biridir. Deniz ve temiz hava ikilisinin yanı sıra, birçok doğa sporu için elverişli olması, özelikle profesyonel kampçıların uğrak noktası olmasına neden olmaktadır.

Muğla – Gökova Ormanı

Birçok olanağı ile kampçıların rahat edebileceği adreslerden biri olan Gökova orman Kampı, Muğla Sınırları içinde keşfedilmeyi bekleyen yerler arasındadır. Su sporlarına elverişli doğası ve 8’e yakın koyu ile yüzmek isteyenlere tertemiz deniz keyfi sunmaktadır. Sunduğu birçok olanağa karşın oldukça uygun fiyatlı olan Gökova Orman kampı, görülmeye değer niteliklere sahip bir kamp alanıdır.

İzmir – Karagöl Kamp Alanı

İzmir’deki doğal oluşumlardan biri olan Karagöl çevresi, kamp alanı olarak değerlendirilmiş Türkiye’nin görsel açıdan zengin alanlarından biridir. Etrafındaki büyük ormanlar sayesinde ihtiyacınız olan oksijeni karşılarken, Karagöl’den de balık tutma keyfînin huzurunu hissedebilirsiniz.

Nevşehir- Kapadokya Kaya Kamp Alanı

Uzun yıllardır kampçılara ev sahipliği yapmakta olan Nevşehir- Kapadokya Kaya kamp alanı, birçok aktiviteyi gerçekleştirebileceğiniz bölgeler arasındadır. Farklı doğası ve görünümü ile sıradan kampçılığı geride bırakacak olan bu yerde, sürekli gerçekleştirilen peri bacaları ve balon organizasyonlarına katılmak mümkündür.

Reklamlar

Bursa – Uludağ Çobankaya Kamp Alanı

Bursa- Uludağ genellikle kış aylarında tercih edilse de, kamp yapmak için Uludağ Çobankaya kamp alanı, benzersiz bir kamp deneyimi yaşatmaktadır. Şehir merkezine oldukça yakın olması ulaşım sorununu da ortadan kaldırmaktadır.

Balıkesir – Cunda Ada Kamp Alanı

Tüm yıl boyunca çadır ve karavan kampçılarına kapısını açık tutan Cunda Ada Kamp alanı, denizi ve doğası ile harika bir tatil imkânı sunmaktadır. Balıkesir’de yaşayanların Cunda Adasına ilgi göstermelerinin yanı sıra, Balıkesir dışından gelen pek çok kişi de yaptıkları kamptan bir hayli memnun kalarak buradan ayrılmaktadır.

Antalya – Kaş Kamp Alanı

Denizden ve şehir merkezinden uzak kalmadan kamp yapmak isteyecek olanların beklentilerine hitap edebilen Kaş kamp alanı, ayrıca yeşil doğası ile de oldukça cezbedici bir siluete sahiptir. İsteğe göre burada karavan ya da çadır kampı yapmak mümkündür. Doğa ile baş başa kalmak için en uygun adreslerden biri olan Antalya- Kaş kamp alanı, deniz kenarında yürüyüşler kamp süresince oldukça keyifli olacaktır.

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu