Fethiye Ücretsiz Kamp Alanları

24.06.2019
640
Fethiye Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Merhabalar, bu makalemizde sizlere Fethiye ücretsiz kamp alanları hakkında bilgi vereceğiz. Fethiye ücretsiz kamp alanları kampçılar tarafından oldukça tercih edilmektedir.

Fethiye Gidilmesi Gereken 9 Farklı Ücretsiz Kamp Alanları

Fethiye, ülkemizde gerek ölü deniz ile gerek doğayla iç içe olması sayesinde tatilcilerin ve kampçıların en çok tercih ettiği yerlerin başında gelmektedir. Özellikle kampçıların çok fazla tercih ettiği bölge olan Fethiye’de bir çok kamp alanı işletmelere ait olsa da ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz bir çok alan mevcut. Gelin bu alanlar arasında en çok tavsiye edilenleri birlikte inceleyelim.

1- Ölüdeniz Sahil

Fethiye’nin en meşhur zenginliği olarak bilinen ölü deniz her yıl bir çok ziyaretçiyi misafir ediyor. Bu ziyaretçilerden bir çoğu da sahilde kamp yapan kampçılardan oluşuyor. Sahil kesiminde bir çok ücretli kamp alanı mevcut olmasına rağmen ücretsiz olarak çadır kurup kamp yapabileceğiniz alanlarda mevcut. Ölüdeniz’ in manzarasında huzur dolu ve istediğinizde denize girebileceğiniz mesafede kamp yapmak istiyorsanız burası sizin için en uygun bölge olacaktır. Ancak şunu da unutmamanız gerekir; bu bölge tüm ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilen bölge.

Kalabalığın en üst düzeyde olacağı bu bölgede yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Eğer kalabalıktan hoşlanmıyorsanız bu alan size göre olmayabilir. Ancak eğlence ve denizi seviyorsanız sürekli olarak sahil şeridinde yapılan eğlenceli aktiviteler ve etkinlikler ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Ölüdeniz Sahil Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanı yerleşim yerlerine yakın olduğundan tüm ihtiyacınızı orada temin edebilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Ölüdeniz Sahil

2- Faralya

Fethiye’de oldukça meşhur olan Kelebekler Vadisi’nin hemen üst tarafı. Aslında Kelebekler Vadisi Faralya’ya bağlı ve büyük şelalesi mükemmel sahili ile kampçıların oldukça tercih ettiği bir yer. Fakat Kelebekler Vadisi’n de günlük kamp ücreti 90 TL. Bu ücret dışında kamp yapma ihtimaliniz yok. Bu sebeple ücretsiz olarak kamp yapmak için biraz daha yol gitmeniz tepeyi aşıp faralya ormanına girmeniz gerekiyor.

Merak etmeyin bu ormanında manzarası oldukça mükemmeldir. Denizin ayaklarınızın altına serildiği yüksek bir tepede Kelebekler Vadisi’nin üstünde huzur dolu bir kamp yapabilirsiniz. Burası genel olarak oldukça sakin ve huzurludur, çok fazla insan tercih etmediği için rahat bir şekilde kafa dinleyebilirsiniz. Çevrede oldukça fazla işletme olduğu için yemek yeme konusunda bir sıkıntınız olmaz.

Faralya Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanı yerleşim birimlerine uzak olduğundan dolayı her hangi bir ihtiyacınızı karşılayacak yer bulunmamaktadır. Bununla birlikte giderken yanınıza gıda, su ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı almanızı tavsiye ederim.

Faralya

3- Kabak Koyu

İşte Fethiye’nin doğallığını koruyabilmiş nadir mekanlarından biri. Kabak koyu ücretsiz bir çok kamp alanı ve sahili ile tercihlerinizde başa yazabileceğiniz bir yer. Bu alanında bu denli beğenilmesinin sebebi ise ulaşımın sıkıntı olması. Tepelerin üstüne kurulmuş bir alan olan Kabak Koyu bu sebeple çok fazla tercih edilmiyor (İyi ki de edilmiyor). Her ne kadar ulaşmakta zorluk çekseniz de vardıktan sonra kendinizi cennet tepelerinde bulabilirsiniz.

Tamamen doğal güzellikler ile çevrili ve bitkilerin içinde yaşayacağınız bir alan. Sahil, kamp alanı ve kullanılabilen küçük bir havuzda bu bölgede ücretsiz olarak hizmete sunulmuş. Ayrıca her sabah toplu olarak yoga seansı yapılıyor. Eğer insanlardan uzaklaşıp huzura kavuşmak istiyorsanız adresiniz belli.

Kabak Koyu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp bölgesinde tüm ihtiyacınızı temin edebilirsiniz.

Kabak Koyu

4- Darboğaz Koyu

Doğayla iç içe tabirinin somutlaşmış hali olarak görünebilecek bir bölgedir Darboğaz. Ormanlık alanları ve denizi oldukça sakindir. Bu bölgede kamp yapanların ve bölgeye hakim olanları sayısı oldukça fazla ancak doğadan korkuyorsanız bu bölge size çok hitap etmiyor olabilir. Şöyle özetlemek gerekirse çevrede yabani hayvanlar sıkça görünmekte. Tilki, domuz ve sansar gibi hayvanlar bu bölgede oldukça yoğunluktadır.

Ayrıca bölgenin yakınlarında arıcılık faaliyetlerinin çok aktif olarak yürütülmesi arılarında arada bir sizi ziyaret etmesine sebep olabilir. Bu sebeple eğer bu tarz etkenlerden rahatsız olmuyorsanız oldukça sakin bir kamp alanıdır.

Darboğaz Koyu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp giderken yanınıza gıda, su ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı almanızı öneririm çünkü yakınlar da ihtiyacınızı karşılayacak bir işletme bulamazsınız.

Darboğaz Koyu

5- Babadağ

Fethiye’nin en yüksek tepelerinden birinde tam 1969 metre yükseklikte tüm Fethiye’nin ayaklarınızın altına serileceği bir alan. Burası adrenalin tutkunlarının da oldukça sık uğradığı duraklardan birisi. Kamp faaliyetleri dışında Babadağ’da yamaç paraşütü de oldukça sık yapılmaktadır. Özellikle yaz aylarında yamaç paraşütü için gelen ziyaretçiler bu bölgede kamp yapmaktalar. Ancak sizi baştan uyarayım bu bölgede alanın engebesinden dolayı biraz zor olabilir. Bilginiz olsun…

Babadağ Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanına gitmeden ihtiyaçlarınızı temin edip sonra gitmenizi tavsiye ederim çünkü alana yakın işletme bulunmamakta.

Babadağ

6- Çalış Sahili

İşletmeler dolu bir bölge olsada ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz bölgelerden biri daha. Çalış sahili daha çok tatile gelenler için uygun bir yer gibi görünebilir. Oteller ve plaj kamp alanlarını oldukça kısıtlamış durumda. Ücretli kamp alanları da oldukça fazla ve fiyatları 30 ile 40 tl arasında değişebiliyor. Hizmetleri de gayet iyi sayılabilecek düzeyde. Tabi ki bizim yazımızın amacı ücretsiz kamp alanları olduğu için bu bölüm ile çok ilgilenmiyoruz.

Denizi bir çok tatilci tarafından tercih edilmekte ve günübirlik gelen ziyaretçi sayısı oldukça fazladır. Başta söylediğimiz gibi eğer kalabalık eğlence seviyorsanız bu bölge sizin için gayet uygundur. Sosyalleşme adı altında bir çok faaliyette bulunabilirsiniz. Ancak daha sakin bir yer isteyenler için çok fazla tavsiye ettiğimiz bir bölge değil. Meşhur olan alanı kamp değil deniz.

Çalış Sahili Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanını yakında işletme bulunduğundan tüm ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Çalış Sahili

7- Göcek Koyları

Doğanın denize döküldüğü bir bölge ve en içten hislerim ile söylüyorum ki “Biraz dinlenim azıcık yüzeyim” düşüncesi ile yola çıkıyorsanız boş verin diğer yerleri buraya gelin. Ormanın denizde bittiği ve ağaçlardan suya atlaya bileceğiniz bir cennetten bahsediyorum.

Sahili ve tekne turlarının da oldukça yoğun olduğu bu bölgedeki en güzel faaliyet ormanlık alandan suya girmek. Bölgedeki en temiz ve en sakin suya sahip alanlardan birisi. Sahilde ve ormanlık alanlarda kamp yapanların yanı sıra yatları ile yanaşıp burada tatilini geçiren insanlarda oldukça fazla.

Göcek Koyları Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bu bölgeye yakın bir çok işletme mevcut ancak size tavsiyemiz ihtiyaçlarınızı temin edip öyle gitmeniz hem maddi açıdan hem de sorun yaşamamanız açısından.

Göcek Koyları

8- Karagözler

Sahil boyunca sessiz sakin denizde dinlenerek yüzmek için uygun bir yer. Kendine ait marinesi bir çok lokantası ve antik mezarlıkları ile gezilmeye de oldukça elverişli. Bunun dışında doğa ile iç içe bir kamp geçirmek isteyenler için çok uygun olduğu söylenemez. Biraz daha şehirleşmiş ve plajı ile ünlenmiş bir alan. Kamp amacınız denize girmek ise sahilde kamp yapabilirsiniz ancak doğa ile iç içe olmak istiyorsanız diğer alternatifler daha cazip gelecektir.

Karagözler Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bu kamp alanında tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ancak daha uygun bir kamp isterseniz ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmenizi tavsiye ederiz.

Fethiye'de hangi sporlar yapılır?

Bütün Listeyi Görüntüle Listeyi Daralt
Fethiye'nin nüfusu ne kadar?

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 160 bin civarında nüfus bulunmaktadır. Fethiye'nin turistik bir konuma sahip olmasından dolayı bu sayı yaz ve kış aylarında değişiklik göstermektedir.

Fethiye'de hangi sporlar yapılır?

Fethiye'de doğa yürüyüşü, yamaç paraşütü, atv turları, yelkencilik, jet-ski, su kayağı ve rafting gibi birçok spor türü yapılmaktadır. Birbirinden eğlenceli ve adrenalin dolu aktiviteler için Fethiye'yi mutlaka görmelisiniz.

Karagözler

Ayrıca bkz:
Diğer Ege bölgesinde bulunan 
Muğla Ücretsiz Kamp Alanları öğrenmek için tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.