Bursa Ücretsiz Kamp Alanları

08.08.2019
222
Bursa Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda sizlere Bursa ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğim. Bursa ücretsiz kamp alanları kamp severlerin ve gezginlerin vazgeçilmezleri arasında bulunmaktadır. Bursa da hem kamp yapıp hemde tarihi yerleri gezmeniz için ideal bir şehir. İşte; Bursa ücretsiz kamp alanları

Bursa ücretsiz kamp alanları

Dağyenice Göleti Kamp Alanı

Dağyenice Göleti kamp alanı Bursa merkeze yaklaşık yarım saat uzaklıktadır. Kamp alanı, Bursa Doğancı barajına 12 km uzaklıkta bulunan Dağyenice Göleti içerisinde bulunur. Kamp alanına merkezden halk otobüsü seferleri var. Kolay ulaşım olduğu için Bursalıların hafta sonu kaçamağı haline gelen bir kamp alanı. Dağyenice kamp alanı ücretsiz bir kamp alanıdır Kamp alanı, Gümüştepe köyü ve Dağyenice köyü arasında bulunduğu için ihtiyaçlarınızı bu köylerden de sağlayabilirsiniz. Hazır çadır veya çadır eşyaları satan bir işletme bulunmamaktadır. Bu tür ihtiyaçlarınızı önceden hazırlamanızda fayda var.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanının içinde elektrik ve tuvalet bulunmaktadır. Kamp alanının yakınlarında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz büfeler bulunmaktadır.

Dağyenice Göleti Kamp Alanı – Bursa

Baraklı Göleti Kamp Alanı

Bursa denince akla ilk gelen yerlerde kamp yapmak isterseniz burası tam size göre. Uludağ‘a 20 km güneyindeki Baraklı Köy’ü etrafında ücretsiz bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Yemyeşil ağaçların arasında çok temiz bir göle sahip kamp alanı. Çok temiz gölü size balık tutma deneyimi yaşatıyor. Kamp eşyalarınızın yanında oltanızı da yanınıza alabilirsiniz. Zemin kamp alanı için oldukça uygun. Çevrede elektrik bulunmadığından gece yıldızları seyre dalabilirsiniz. Baraklı Gölet’i Kamp alanı doğa yürüyüşleri, gölde balık tutma ve temiz havasıyla kaliteli zaman geçirmenizi sağlar.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı Baraklı Köyünden yapabilirsiniz. Çevrede hiçbir tesis alanı bulunmamaktadır. Tuvalet ve duş alanları bulunmamaktadır.

Baraklı Göleti Kamp Alanı – Bursa

Çobankaya Kamp Alanı

Kamp ruhu cesaret ister. Kamp ruhu cesareti bulunan herkesin görmesi gereken bir kamp alanı. Uludağ‘ı zirvelerine yakın bir yerde harika manzarasıyla kamp yapabilirsiniz. Ulaşımı özel aracınızla ya da otostop çekerek yapabilirsiniz. Ayağınızın altında Bursa’nın güzel manzarası eşliğinde çayınızı yudumlarsınız. Bazı günler ise sanki bulutların üzerindeymişsiniz gibi doğa yürüyüşlerinizi yapabilirsiniz. Yeşil ve güzel arazisi kamp çadırları kurmak için elverişli bir ortam. Bursa Uludağ’da bulunan bu yer ücretli ve ücretsiz kamp alanları içeriyor. Yaz aylarında Bursalıların serin kaçamak yeri. Kalabalıktan kaçıyorsanız kamp tarihlerinizi hafta sonuna getirmeyin. Hava gerçekten çok büyük farklarla merkeze göre serin. Yanında kalın kıyafetlerinizi ve kış tulumunuzu almanız gerebilir.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanın çevresinde tuvalet ve mescit hizmeti bulunmaktadır. Yemek yenilecek restoranlar var. Restoranlar ve büfeler çok pahalı. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmekte fayda var.

Çobankaya Kamp Alanı – Bursa

Esence Köyü Kamp Alanı

Esence Köyü yakınlarında bulunan kamp alanı, kamp severlerin ilk 10’a aldıkları bir yer. Bursa ilimize 55 km uzaklıkta çok geniş bir sulak alana sahip bir bölge. Sulak bir alanda olduğu için çevresinde çok uzun ve çok çeşitli bitki türleri var. Sadece kamp alanı değil günübirlik piknik için tercih edenler var. Esence Köyü Kampı’nın zevkini daha iyi çıkarmak için 2-3 kişilik gruplar halinde yapabilirsiniz. Dilerseniz tek başınıza harika manzara karşısında kendinizi dinleyebileceğiniz bir kamp alanı. Kalabalık gruplar halinde kamp yapılabilecek bir yer değil.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yiyecek ve ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmelisiniz. Esence Köyü yakınlarında ücretsiz bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Bölgede duş ve tuvalet imkanı bulunmamaktadır.

Esence Köyü Kamp Alanı – Bursa

Misi Kamp Karavan Alanı

Bursa, Nilüfer Belediyesi tarafından yapılmış ücretli bir kamp alanı. Bu kamp alanın içinde su, elektrik, tuvalet bulunuyor. Hatta çocuk oyun parkına bile sahip. Çadırdan daha çok karavanların uğrak yeri haline gelmiş. 100’e yakın karavanı sığdırabilecek geniş bir kamp alanı. Ama bu alana yakın bir yerlerde ücretsiz bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Çevrede göl veya sulak bir alan yok. Ama gün batımı manzarasının en güzel olduğu yerlerden biri. Zemini daha çok karavan için elverişli. Yeni çimlendirilen alanlarda doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Misi Kamp Karavan Alanı yolu üzerinde yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayacak marketler var. Ancak kamp alanı civarında wc ve duş imkanı bulunmamaktadır.

Misi Kamp Karavan Alanı – Bursa

Eşkel, Essen Köyü Kamp Alanı

Bursa‘nın keşfedilmemiş kamp alanı. Bursalıların bile birçoğunun bilmediği doğayla baş başa kalabileceğiniz bir yer. Bursa merkezden daha çok Mudanya ilçesine yakın bir kamp alanı. Çevrenizde günübirlik piknik için veya doğa yürüyüşleri yapanlar yok. Sadece kampçılara ait güzel cennetimiz. Çevrede ücretli kamp alanları var ama siz sahil kenarında ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Yılın belirli günlerinde festival alanı düzenleniyor. Bu festivaller karavan için uygun alanlar değil. Essen köyü sakinleri adeta kampçılara her türlü yiyecek ve içeceği kolaylıkla sağlıyor.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Tüm ihtiyaçlarınızı köyden temin edebilirsiniz. Kamp alanı çevresinde tuvaletlerin temizliği biraz sıkıntılı. Elektrik bulunmadığından sahil şeridindeki plajları üzerinde uzanıp yıldızları seyredebilirsiniz. Çadırınızı zemini taş olan yere kurmamanızı tavsiye ederim.

Eşkel, Essen Köyü Kamp Alanı – Bursa

Sadağı Kanyonu Kamp Alanı

Sadağı Kanyonu, Bursa’nın en büyük ikinci kanyonudur. Bursa merkeze 1 saat uzaklık mesafesinde. Büyük kanyon üzerinde hayvan ve insan figürleri var. Sadağı Kanyonu alanında kamp yapmak yasak. Kamp yapmanın yasak olmasına rağmen kamp yapan insanlar var. Ama Sadağı Kanyonu çevresinde ücretsiz bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Burada kamp yapmak isterseniz gerçek bir kamp yapmış olacaksınız. Yeşillikle iç içesiniz. Gün içerisinde doğa yürüyüşleri yaparak farklı bitki ve hayvan türlerini keşfedebilirsiniz.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanı çevresinde temel ihtiyaçlarınızı karşılamanız için tuvalet ve su var. Sonbahar aylarında çok yağmur alan bir yer. Eğer bu mevsimde kamp yapmak isterseniz yanınızda yağmurluk ve bot getirmeniz gerekir.

Sadağı Kanyonu Kamp Alanı – Bursa

Kocayayla Kamp Alanı

Bursa’nın Keles ilçesinde bulunuyor. Marmara bölgesinin en yüksek yaylası olan Kocayayla‘da ücretsiz bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Sadece karavanlar için değil çadır içinde uygun bir zemine sahip. 100‘e yakın karavanı ve 70-80 tane çadır alabilme kapasitesine sahip geniş bir alan. Kamp sırasında ateş yakmak serbest. İster kamp ateşi çevresinde şarkılar söyleyebilirsiniz ister mangal yapabilirsiniz. Ama ateş yakarken çok dikkatli olunması gerekir.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Tuvalet, ücretsiz su kaynağı ve marketler var. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Yayla kampları dört mevsim soğuk olur. Yanınızda kalın giyecekler ve battaniye almanızda fayda var. Yazlık tulumunuz Kocayala kamp alanında yeterli değil.

Kapanca Korsan Limanı

Bursa’nın, Mudanya ve Eşkel ilçeleri arasında yer alan cennetimiz. Kapanca Koyunda denize girebilir ve burada kamp yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Kamp alanı ücretsizdir. Koy çevresinde de yemek yiyebileceğiniz yerler bulunmaktadır. Kamp alanında akşamları ateş yakabilir ya da el feneri götürerek aydınlanma problemini çözebilirsiniz. Bu sayede oldukça fazla imkandan da yararlanabilirsiniz. Bu sayede oldukça uygun bütçeli kamp tatili yapabilir ve bu eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Korsan Koyu antik kentten oluşmaktadır.

Bu sayede de etrafta gezilebilecek oldukça fazla yer bulunmaktadır. Burada doğa yürüyüşü yapabileceğiniz ve berrak denizden yararlanabileceğiniz güzel bir tatil geçirmeniz muhtemeldir. Yaz aylarında oldukça kalabalık olmaktadır. Genellikle kampçılar burayı yeni keşfettiği için hafta sonu kamplarının da en çok aranan yeridir. Korsan koyunda kamp yapmak oldukça keyiflidir. Hem ücretsiz kamp alanı hem de yan tarafta ücretli olarak yararlanabileceğiniz tesisler sayesinde burada kampçıların canı hiç sıkılmaz. Ayrıca buranın her köşesi fotoğraf çekebilmeniz için özenle çizilmiş bir çalışma gibidir.

Ege Kamp Alanları yazımıza da bakmanızı tavsiye ederim.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Denizden çıktıktan sonra kamp alanında bulunan duş otomatlarında duşunuzu alabilirsiniz. Ayrıca lavabo ve temiz su temini de aynı alandan ücretsiz olarak sağlayabilirsiniz.

Kapanca Korsan Limanı – Bursa

Bursa ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Sizlerde en çok beğendiğiniz yeri yorum kısmından bize iletebilirsiniz. Sakarya Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza bakmayı unutmayınız.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.