Reklamlar
Kamp Alanları

Manisa Ücretsiz Kamp Alanları

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Merhaba kamp severler ve gezi tutkunları, Ege bölgesi kamp alanları deyince aklıma gelen ilk şehirlerden biridir Manisa. Doğa ile baş başa geçireceğiniz ve kamp yaparken huzuru hissedeceğiniz Manisa ücretsiz kamp alanları hakkında sizlere bu yazımızda bilgiler vereceğiz. İşte; Manisa ücretsiz kamp alanları

Manisa Ücretsiz Kamp Alanları

Spil Dağı, Manisa

Manisa’dan giderseniz 24 km, İzmir’den gidenler için 50 km uzaklıkta bulunan Spil Dağı’na ana yoldan ayrıldıktan sonra 14 km süren bol virajlı dar asfalt bir yoldan ilerleyerek ulaşabiliyorsunuz. Mitoloji, tarih, jeoloji, arkeoloji ve bitki örtüsü ile her türlü güzelliği içinde barındıran bir bölge. Özellikle seyrine doyum olmayan yılkı atları Spil Dağı’nın vazgeçilmez sakinleri. Farklı mevsimlerde farklı güzellikleri ile sizleri karşılayan Spil Dağı, tertemiz doğası, mis gibi havası ve nefis manzarası ile gerçekten görülmeye değer bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Kampçılar tarafından tercih edilen bölgelerden biri olan Spil Dağı, gerçekten görülmesi gereken alanlardan biridir. Orman içinde çadır kurulacak oldukça geniş alanlara bulunmaktadır.

Spil Dağı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Civarda su, tuvalet gibi şeyler bulmak mümkün. Gıda gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak tesis te bulunmaktadır. Bu nedenle herhangi bir sorun yaşamadan kamp yapabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Bu bölge kamp severler için vazgeçilmez Manisa ücretsiz kamp alanları başında gelmektedir.

Reklamlar
Spil Dağı Kamp Alanı

Kula Peri Bacaları Kamp Alanı

Doğal sit alanı olarak ilan edilmiş olan Kuladokya, İzmir-Ankara karayolunun 156. kilometresinde, Burgaz köyü yakınlarında yer alır. Burada doğal olarak oluşmuş olan peri bacalarına benzer oluşumların ne zaman oluştuğu bilinmemektedir. Şiddetli yağmurlar ve rüzgarlar nedeniyle oluştuğu tahmin edilmektedir. Kula ilçesine 15 kilometre mesafede bulunan bölge tabiat harikalarından biridir. Bölgede kamp atmak için birçok alan bulunmaktadır. Çadırınızı istediğiniz yere kurarak bu doğal harika eşliğinde sessizliğin ve huzurun tadını çıkarabilirsiniz. Gediz vadisi içinde pastel tonlardan oluşan görkemli bir peyzaj oluşturur.

Kula Peri Bacaları Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgeye özel aracınızla ulaşabilirsiniz. Bölgede herhangi bir tesisi ve yakınında yerleşim yeri olmadığı için, tuvalet ve duş gibi imkân bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra gıda, su ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı gelmeden önce karşılamanız yararınıza olacaktır.

Kula Peri Bacaları Kamp Alanı

Mesir Tabiat Parkı

Manisa ili Yunus Emre ilçesinde bulunan Mesir Tabiat Parkı, 7,4 hektar alana sahip muhteşem bir yerdir. Şehir merkezinden kalkan minibüsler ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi, kendi aracınızla gidecekseniz, 8 Eylül caddesi ve Mimar Sinan Bulvarı üzerindeki tabelaları takip ederek de alana ulaşabilirsiniz. Doğa ile iç içe bir alan olan Mesir Tabiat Parkı, şelaleleri, yürüyüş yolları, gölet ve piknik alanları ile muhteşem bir doğa kamp alanıdır. Özellikle kampçılar tarafından tercih edilen alan, şehrin kalabalığından ve sıcağından uzaklaşıp huzur bulmak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biridir. Bölgenin manzarası ve temiz havası nedeniyle kampçılar tarafından tercih edilen yerlerden biridir.

Reklamlar

Mesir Tabiat Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp yapmak isteyenler, tüm ihtiyaçlarını karşılayarak alana gelmelidirler. Bölgede tuvalet, duş gibi imkanlar bulunmamaktadır. Elektrik, su ve gıda ihtiyaçlarınızı karşılayarak bölgeye gelmelisiniz. Manisa halkı gezginleri oldukça sevmektedir. Yakın yerleşim bölgelerinden ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz yine de dediğimiz gibi zor durumda kalmamak için bunları temin ederek gitmek sizin açınızdan iyi olacaktır.

Mesir Tabiat Parkı

Süreyya Tabiat Parkı

Manisa ili, Yunusemre ilçesi sınırları içinde bulunan Süreyya Tabiat Parkı, Manisa merkeze 12 km uzaklıktadır. Bölge muhteşem bir flora sahiptir. Kızılçam, geven, çınar, meşe, pırnal meşesi, zakkum, söğüt, karakavak, servi, orman sarmaşığı, yaprağını dökmeyen dağ muşmulası gibi birçok ağaç türünü içinde barındırmaktadır. Yabani hayvan açısından da zengin olan bölgede, tilki, domuz, doğan, tavşan, keklik, doğan, şahin ve alakarga gibi hayvanlar bulunmaktadır. Alan hem doğa turizmine hem de doğa fotoğrafçılığına uygun bir bölgedir. Bölgede kampınızı atabileceğiniz uygun alanlar bulunmaktadır. Çadırınızı biran önce kurarak, doğal güzelliklerin tadını çıkarmaya hemen başlayabilirsiniz.

Süreyya Tabiat Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede çeşme, büfe ve piknik alanları bulunmaktadır. Her türlü ihtiyacınızı buradan karşılayabilirsiniz. Ayrıca tuvalet te bulunmaktadır.

Süreyya Tabiat Parkı Kamp Alanı

Keyfi Garden Park, Salihli

Manisa’nın Salihli ilçesi sınırları içinde bulunan ve doğa güzelliği ile harika bir yer olan alanda özellikle akarsuyun kurumadığı bir dönemde kamp yapmanızı tavsiye ederim. Doğayla iç içe bir ortamda ateş yakma ve mangal yapma imkânınız bulunmaktadır. Keyfi Garden Park, kampınızı atabileceğiniz birçok alana sahiptir. Çadırınızı istediğiniz yere kurup her türlü imkândan faydalanabilirsiniz. Sıcak yaz aylarında oldukça serin bir havaya sahip olan yer tam bir kamp atmosferine sahiptir. Özellikle hafta sonları çok kalabalık olduğundan, kafa dinlemek isteyenler hafta içi günleri tercih etmelidirler. Özellikle geceleri oldukça sessiz bir alan sahiptir.

Keyfi Garden Park Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra tüm ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir market bulunmaktadır. Ancak biraz pahalı olduğu için mümkünse tüm gıda, su ve elektrik ihtiyacınızı bölgeye gitmeden önce karşılamanız yararınıza olacaktır.

Keyfi Garden Park Kamp Alanı

Manisa Çiftlik Parkı Mesire Alanı

Manisa iline girdiğinizin habercisi olan mangal dumanları eşliğinde yol kenarı piknikçileri için Manisa’nın olmazsa olmazlarından bir yer. Doğal güzellikleri ve sessiz ortamı ile huzuru hissetmek isteyenler için ideal alanlardan biridir. Özellikle yağmur yağmadığı zamanlarda gidilmesi tavsiye edilir. Bununla birlikte şehrin sıcağından ve gürültüsünden kaçarak huzur bulmak isteyenlerin mekânı. Oldukça serin ve kamp için ideal yerlerden biridir. Manisa ilinde ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz alanlardan biri olma özelliği taşıyan Çiftlik Park Mesire Alanı bölgesinde istediğiniz alana kampınızı atabilir ve çadırınızı kurabilirsiniz.

Manisa Çiftlik Parkı Mesire Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgeye gelirken mutlaka temel ihtiyaçlarınızı karşılayarak gelmenizi tavsiye ederim. Bölgede tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan bir yer bulunmamaktadır.

Manisa Çiftlik Parkı Mesire Alanı

Türkmen Şelalesi

Manisa, Aliağa ve Menemen arasında kalan Türkmen Şelalesi, gidilmesi ve görülmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yaklaşık 30 metreden dökülen şelale, gerçekten insanı kendine hayran bırakıyor. Bölgede iki adet şelale bulunmaktadır. Diğer şelale 3-4 metre yükseklikten akıyor ve önünde yüzülebilecek alanlar mevcuttur. Türkmen Şelalesi yakınında kamp yapacak alanlar bulunmaktadır. Bölge oldukça taşlı ama aralarda çadır kurulabilecek alanlar bulunmaktadır. Küçük olan şelalenin olduğu alan kayalık yapısı nedeniyle çadır kurmaya pek elverişli görünmüyor. Bölgeye ulaşırken yol üzerinde kamp atılacak güzel alanlar bulunmaktadır. Türkmen Şelalesi çevresinde güzel yürüyüş rotaları bulunmaktadır. İstediğiniz yerde kamp imkânı bulunmaktadır. Ormanın içlerine doğru yakacak odun bulmanız oldukça kolaydır. Ancak ağaçların kuru olması nedeniyle bölgede ateş yakarken dikkatli davranmanız gerekmektedir.

Türkmen Şelalesi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede wc yok, telefon ve internet çekmiyor. Şelalenin üst kısımlarındaki su içilebilir gibi görünse de risk almaya değmez. Bu nedenle her türlü ihtiyacınızı yanınızda getirmelisiniz.

Türkmen Şelalesi Kamp Alanı

Sülüklü Göl

Kamp ve doğa hayatı denildiğinde son derece yeterli seçenekler sunan Spil Dağı, yapısı ve mitolojik özellikleri ile kampçıların ilgisini çeken yerlerden biridir. Milli park alanının doğu tarafında yer alan 600 metre rakımda bulunan bir göl Sülüklü Göl. Bu göle ismini veren içinde bolca barındırdığı sülüklerdir. Gölün çevresinde ise onlarca yılkı atını görmek mümkündür. Göl ve çevresi kamp atmak için ideal alanlardandır. Göl çevresinde istediğiniz bir yere çadırınızı kurabilir ve doğanın bu eşsiz güzelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Sülüklü Göl, Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede, dağın zirvesine yakın yerde milli park alanında tuvalet, su gibi şeyler bulmak mümkündür. İsterseniz bu alandan ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, isterseniz gelirken yanınızda getirebilirsiniz.

Sülüklü Göl Kamp Alanı

Ege Kamp Alanları yazımıza da bakmanızı tavsiye ederim.

Ağlayan Kaya

Spil Dağı eteklerinde bulunan doğal bir güzelliktir Ağlayan Kaya. Tarihi, eski Yunan mitolojisine dayanan bu doğal kaya, çocuklarının ardından gözyaşı döken anaların simgesi olmuştur. Doğal aşınma ile boynu bükük ağlayan birini andıran ilginç yapının, bir sanat eseri olup olmadığı antik çağlardan beri tartışılıyormuş. Oldukça ilginç bir öyküsü olan Ağlayan Kaya yakınında istediğiniz yerde ücretsiz olarak kamp atabilirsiniz. Çadırınızı kurduktan sonra bölgenin doğal güzelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Ağlayan Kaya Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için wc ve duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir yer bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra kamp bölgesine gelirken gıda, su gibi ihtiyaçlarınızı da yanınızda getirmeniz tavsiye edilir. Bu bölge yerleşim merkezlerine uzak olduğundan ihtiyaçlarınızı almadan bu bölgede kamp yapmayı düşünmeyin zorlanırsınız.

Ağlayan Kaya Kamp Alanı

Manisa ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı bir diğer Ege Bölgesi ücretsiz kamp alanları olan makalemize aşağıdaki bağlantıdan gidebilirsiniz. Bir daha ki azımızda görüşmek üzere hoşça kalın.

Manisa İl Kültür Müdürlüğü: https://manisa.ktb.gov.tr/

Ayrıca bkz:
Diğer Ege bölgesinde bulunan 
Denizli Ücretsiz Kamp Alanları öğrenmek için tıklayın.

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu