Reklamlar
Kamp Alanları

Kuşadası Ücretli Kamp Alanları

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Merhabalar ücretsiz kamp alanlarından sonra sizlere Kuşadası ücretli kamp alanları hakkında bilgiler vereceğiz. Kuşadası ücretli kamp alanları oldukça temiz ve kampçılar tarafından geri dönüş olarak beğenilen yerlerdir. İşte; Kuşadas ücretli kamp alanları

Kuşadası Ücretli Kamp Alanları

Önder Camping Kamp Alanı

Kuşadası ücretli kamp alanları deyince ilk akla gelen kamp yerlerinden biri olan Önder Kamping Kamp Alanı olarak karşımıza çıkıyor. Şehrin merkezinde bulunmasından dolayı alışveriş konusunda herhangi bir şekilde sorun yaşamıyorsunuz. Şehir içinde olmasına karşın büyük yeşillik alanları ile ziyaretçilerine doğanın içinde olma şansı vermektedir. Tesis içinde bungalov ve yüzme havuzu da bulunmaktadır. Kamp alanından deniz girmek biraz zahmetli bir iştir. Kamp alanı ile plaj arasındaki yolu geçtikten sonra yat limanının yanındaki küçük plajı kullanmak zorundasınız.

Kamp alanı içinde market bulunmaktadır. Bununla birlikte kamp alanı merkezde bulunduğundan dolayı kamp yakınındaki marketlerden alışveriş yapma imkânı bulunmaktadır. Tuvaletleri ve duşu oldukça temizdir.

Önder Camping Kamp Alanı Kamp Ücreti

Günlük her kişi için 20 TL, duş ve elektrik ücreti 5 TL, aracıyla gelenlerden de 5 TL ücret alınmaktadır.

Reklamlar
Önder Camping Kamp Alanı
Önder Camping Kamp Alanı

Yat Kamping Kamp Alanı

Kuşadası yat limanının karşısında bulunan Yat kamping kamp alanı aynı zamanda Önder kamping ile komşu olmaktadır. Önder Kamping ile aynı halk plajını kullanmaktadır. Kamp alanlarında çok fazla karşılaşılmayan ücretsiz havuzu bulunmaktadır. Hem çadır hem de karavan kampı yapabileceğiniz bir yerdir. Kamp alanında ücretsiz internet ve 24 saat sıcak su bulunmaktadır.

Aynen Önder kamping’de olduğu gibi şehir merkezinde bir kamp yeri olduğu için yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanının yakınındaki marketlerden yapabilirsiniz. Tuvaletleri ve duşu temiz ve iyi durumdadır. Elektrik için 6 metrelik bir kabloya ihtiyacınız bulunmaktadır.

Yat Kamping Kamp Alanı Kamp Ücreti

Yat Kamping kişi başı ücreti 15 TL, 10 TL’de yer ücreti alınmaktadır.

Yat Kamping Kamp Alanı
Yat Kamping Kamp Alanı

Mürsel Kamping Kamp Alanı

Çiçekler ve meyve ağaçları ile kaplı olan Mürsel Kamping kamp alanı mükemmel bir şekilde dizayn edilmiş. Kampçılar kendi çadırları ile kamp yapabilmektedirler. İşletme tarafından kamp malzemesi karşılanmamaktadır. Özellikle gece 24.00’den sonra kamp alanında büyük bir sessizlik hâkimdir. Kamp alanına 10 yaşından küçük çocuklar kabul edilmemektedir. Her şey ziyaretçilerin rahatı ve konforu için düşünülmüştür. Kampçılar kendi getirecekleri kamp ocağı ile minimal derecede ısıtma işlemi yapabilmektedirler. Mangal, semaver ve nargile gibi faaliyetler için kamp alanı uygun değildir.

Reklamlar

Duş yeri, WC, bulaşık lavabosu, otopark, elektrik istasyonları ve wi-fi mevcuttur. Kamp alanı çarşıya 3 km mesafededir. Plaja ise 250 metre mesafededir. Toplam çadır alanı 15 kadardır ve dört kişilik çadırdan daha büyük çadırlar kabul edilmemektedir.

Mürsel Kamping Kamp Alanı Ücreti

Kişi başı fiyatı 40 TL, çadırda tek kişilik konaklama ücreti ise 50 TL’dir. Bu ücretlerin haricinde verilen hizmetler için ekstra ücret alınmamaktadır.

Mürsel Kamping Kamp Alanı
Mürsel Kamping Kamp Alanı

Lazoğlu Kamping Kamp Alanı

Kuşadası merkeze 15 km mesafede bulunan Lazoğlu Kamping kamp alanı, Güzel çamlı milli parkının yanında yer almaktadır. Kendi restoranı bulunan kamping alanında sabah ve akşamları 10 TL’ye tabldot çıkmaktadır. Kamp alanında ateş yakmak yasak ancak kendin pişir kendin ye yapmak için mangal kiralayabiliyorsunuz. Mangal kiralamak isterseniz 60 TL ücret ödüyorsunuz. İsterseniz kendi kamp ocağınız ile yemeğinizi de pişirebilirsiniz. Kamp alanı denizin hemen yanında bulunuyor ve yan taraftaki plajdan denize girilebilmektedir.

Kampçılar için bulaşık yıkama lavabosu ve soğuk su akan duşu bulunmaktadır. Tuvaletleri oldukça temiz ve bakımlı. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilir isterseniz kendiniz yanınızda da getirebilirsiniz.

Dilek Yarımadası Kamp Alanı

Çadır ve karavan kampçıları için önereceğimiz bir diğer alan ise Büyük Menderes Deltası Milli Parkı yanında yer alan Dilek Yarımadası kamp alanı, Dilek Dağının Ege Denizi’ne alçalarak buluştuğu noktada yer almaktadır. Orman dokusu içinde yer alan ve sahile kadar uzanan bu tesiste çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz gibi doğayla uyumlu inşası ile dikkat çeken bungalov evler de bulunmaktadır. Doğaya saygı duyan tüm doğa severlerin gidip görmesi gereken yerlerden biridir. Kuşadasında hatta Aydın’da kamp yapılacak en güzel yerlerden biridir. 15 km aralıksız devam eden sahilde istediğiniz yerde kamp atabilirsiniz.

Kamp alanında tuvalet ve duş imkanı bulunmaktadır. Bununla birlikte yiyecek ve içeceklerinizi temin ederek kamp alanına gelmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Dilek Yarımadası Kamp Alanı
Dilek Yarımadası Kamp Alanı

Dereli Kamping Kamp Alanı

Kuşadası’na 13 km, Selçuk’a 26 km mesafede bulunan Dereli Kamping kamp alanı, şehrin gürültüsünden uzakta, sessiz, sakin bir kamp yeri arayan kampçılar için ideal yerlerden biridir. Güneş, deniz ve kum arayanlar için de ideal alanlardan biridir. Kamp alanı yakınındaki kumsalı gördükten sonra burada kamp yapmak için doğru bir karar verdiğinizin farkına varacaksınız. Kamp alanında karavan ve çadır kampı yapılabilmektedir. Kamp alanı içinde bir restoran ve çadırsız ve karavansız gelenler için 47 adet de otel odası bulunmaktadır. Burada muhteşem sahilin tadını çıkarabilirsiniz.

Kamp alanında tuvalet ve duş imkânı bulunmaktadır. Ayrıca kampçıların bulaşıklarını yıkamaları için lavaboda bulunmaktadır. Kampa giderken yiyecek ve içeceklerinizi temin ederek giderseniz sizin için daha iyi olur. Elektrik alabileceğiniz bir yer bulunmaktadır.

Dereli Kamping Kamp Alanı
Dereli Kamping Kamp Alanı

Davutlar Sevgi Plajı

Kuşadası’na 19 kilometre mesafede bulunan Davutlar Sevgi Plajı, uçsuz bucaksız kilometrelerce bir sahile sahiptir. Tertemiz ve pırıl pırıl denizi ile muhteşem bir plaja ev sahipliği yapmaktadır. Rahat ve huzurlu olan plajı genellikle aileler tercih etmektedirler. Yaz aylarında çok kalabalık olsa da yer bulmak mümkündür. Önünüzde geniş bir sahili ve arka tarafınızda ağaçlıkları ile Sevgi Plajı tercih edilen noktalardan biridir. Birçok sahilde mangal yakmak yasak olduğu halde buranın konumu itibarıyla burada mangal yakmak serbesttir.

Özellikle kampçılar yaz aylarında burada kamp atabilirler. Kuşadasında kamp yeri az olduğu için Sevgi Plajında kamp yapmak için birçok kampçı bu bölgeyi tercih etmektedir. Plajda bulunan tesislerin tuvalet ve duşlarını ücreti mukabilinde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yiyecek ve içeceklerinizi yanınıza alarak kamp alanına gelmenizi öneririm. Plajdaki tesisler bu konuda biraz pahalıdır.

Davutlar Sevgi Plajı
Davutlar Sevgi Plajı

Kuşadası ücretli kamp alanları, işletmeler tarafından oldukça iyi ve güzel yönetilmekte ancak biz gelelim esas konuya kamp yapmak için illa bir ücret mi ödememiz gerekiyor. Hayır bu tamamen size ver yer bulabilme özelliğinize kalmış bir durum. Ben kampı gece bir parka da kurabilirim. Veya izin alarak bir üniversitenin bahçesine de kamp çadırı kurabilirsiniz.

Ücretli kamp alanlarının ücretsiz kamp alanlarına göre daha rahat, temiz ve ihtiyaç konusunda iyi olduklarını diyebiliriz. Ancak kampçılar olarak bizler daha çok çılgınlık olsun diye bir dağa, vadiye ya da bir parka kamp yapabiliriz. Zaten kampın amacı da oya doğa ile olabilmek, doğa ile başa çıkabilmek bundan dolayı Kuşadası ücretli kamp alanları dışında da ücretsiz bir şekilde kamp yapacak alanlar bulabilirsiniz.

Sinop Ücretsiz kamp alanları adlı yazılarımıza bakabilirsiniz.

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu