İzmir Ücretsiz Kamp Alanları

21.05.2024
248
İzmir Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

İzmir ücretsiz kamp alanları, Merhabalar değerli gezginler, Ege Bölgesi İzmir ücretsiz kamp alanları olarak bu yazımızda İzmir şehrinde yer alan Ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler verdik. Kamp yapmaya çıkmadan yazımızı okuyarak İzmir kamp alanları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İzmir Ücretsiz 8 Kamp Alanı

1-Hitit Kabartması Kamp Alanı, Kemalpaşa

İzmir’in şirin ve kirazıyla ünlü ilçelerinden biridir Kemalpaşa. İzmir-Kemalpaşa arası 30 km. Otoban üzerinden Ankara istikametine doğru ilerlerken yol Kemalpaşa istikametinde sağa dönüyor. Yeşillikler içinde muhteşem bir yer burası. Kemalpaşa’dan çıktıktan sonra Torbalı yolu üzerinde 4. Kilometrede Karabel geçidine ulaşıyorsunuz. Yeni yapılmış bir yoldan ilerliyorsunuz ve Nazar köyünü geçtikten sonra ana yol üzerinde sol tarafta pek görülmeyen bir tabela var. Muhteşem bir doğa manzarası arasında bir merdiven ile yukarıya doğru çıkıyorsunuz.

Daha sonra bir patika üzerinde ağaçların ve çalıların arasından tırmanmaya devam ediyorsunuz. Hitit Kabartma kayası aniden karşınıza çıkıyor. Bu kayalık Ege Bölgesinin en eski tarihi yapılarından birisidir. Doğaseverlerin uğrak noktalarından olan bu yer orman kampı yapanların mutlaka uğraması gereken yerlerden biridir.  Doğaseverler tarafından sık ziyaret edilen bu bölgede uygun kamp alanı bulunmasa da patika yoldan biraz ilerleyerek manzarası güzel birçok kamp alanına ulaşmak mümkündür.

Hitit Kabartması Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

WC, duş ve market gibi alanlar bulunmadığı için, kamp alanına gitmeden önce Kemalpaşa’dan tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanızı tavsiye ederiz.

Hitit Kabartması Kamp AlanıKütahya

2- Foça, Çanak Koyu

İzmirliler tarafından hafta sonları sık bir şekilde tercih edilen yerlerden biri olan Foça Çanak Koyu, Foça merkeze yakınlığıyla bilinmektedir. Oldukça kalabalık bir yer olan kamp alanı, eğlence amacıyla yapılan gezilerde tercih edilebilir. Ancak, kafa dinelmek için kamp yapmayı düşünüyorsanız tavsiye etmeyeceğimiz bir yer. Hafta sonu hem deniz hem de kamp kaçamağı yapmak isteyenler için ideal bir alan.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Ulaşımı gayet kolay olan bu kamp alanının en büyük özelliklerinden birisi de gün batımını muhteşem bir şekilde izlemek. Koyun önü tamamen açık olduğu için güneşin batışı net bir şekilde izlenebilmektedir. Burada gün batımını mutlaka izleyin, nefes kesen bir manzara ile karşılaşacaksınız.

Foça Çanak Koyu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanında bulunan bir işletme sayesinde her türlü gıda, su ve elektrik gibi tüm ihtiyaçlar kolaylıkla karşılanabilmektedir. Bu özelliğiyle kamp severler için Foça, Çanak Koyu vazgeçilmez bir tatil yeri olarak bilinir.

Foça’dan Çanak Koyu’na Toplu Taşıma ile Ulaşım

Foça’dan Çanak Koyu’na toplu taşıma ile gitmenin en hızlı yolu otobüsle gitmektir. Yolculuk yaklaşık 28 dakika sürer ve mesafe 1,3 mildir.

Otobüs:

 • 744 numaralı otobüse Foça’dan binebilirsiniz.
 • Otobüs Çanak Koyu’na kadar gider.
Foça – Çanak Koyu Kamp Alanı – İzmir

3- Pırlanta Plajı, Çeşme

Çeşme merkeze yaklaşık 10 km mesafede bulunan Çiftlikköy’de bulunan Pırlanta Plajı, ismini pırlanta gibi parlayan kumlarından almaktadır. Çiftlikköy’ü geçtikten sonra sağa dönüp aşağıya doğru indiğinizde Pırlanta Plajı’na ulaşırsınız. SİT alanı olan bu plaj ve çevresi muhteşem bir doğa manzarasına ev sahipliği yapmaktadır. Temiz ve berrak bir denize sahip olan sahilin uzunluğu yaklaşık olarak 450-500 metre civarındadır.

Hafta sonu kaçamakları için uygun mekânlardan biri olan plajın yakınlarındaki ağaçlık alanlara çadırınızı kurabilirsiniz. Kitesurf ve Windsurf tutkunlarına da ev sahipliği yapan plaj sürekli olarak sabit rüzgâr almaktadır. Deniz seviyesi yaklaşık 200 metre boyunca sığ olduğu için yeni yüzme öğrenenler ve çocuklu aileler için ideal bir yer.

Pırlanta Plajı, Çeşme Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Tamamen ücretsiz olan plajda dilediğiniz bir yere sere serpe kurulabilirsiniz. Plaj içinde bulunan özel işletmelerden temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Çeşme – Pırlanta Plajı Kamp Alanı – İzmir

4-Delikli Koy Kamp Alanı, Çeşme

İzmir Ücretsiz Kamp Alanları arasında yerini alan Delikli koy kamp alanı, son birkaç yıl öncesine kadar çevresinde yaşayanlar haricinde kimsenin bilmediği sessiz, sakin ve huzurlu tatil arayanların son keşif yeri olan Delikli Koy, soğuk denizi ve çakıl kaplı sahili ile tatilde huzur arayanların tercih ettiği yerlerden biridir. Bir başka tercih sebebi de çevresinde kamp yapılabilecek alanların olmasıdır. Özellikle kampçılar hem kamp yapmak için, hem denize girmek için hem de doğal oluşumları görmek için burayı tercih etmektedirler. Bembeyaz kayaları ve masmavi denisi ile özellikle kampçıların ilgisini çekmektedir.

Denizin dibi ve sahil tamamen çakıl ile kaplı olduğundan eğer gitmeye karar verirseniz mutlaka deniz ayakkabılarınızı yanınızda bulundurun. Plaj, çok sert olamamakla birlikte bol rüzgâr almaktadır. Bu nedenle deniz dalgalı olabiliyor. Ulaşımın kayalar üzerinden yürüyerek sağlanması ve denizin birden derinleşmesi sebebiyle çocuklu aileler için uygun bir yer değil.

Delikli Koy Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Plajda herhangi bir tesis bulunmadığı için gıda, su gibi temel ihtiyaçlar konusunda hazırlıklı gitmekte fayda vardır. Bunun yanı sıra herhangi bir tesis olmadığı için wc, duş ve giyinme kabini gibi alanlar da bulunmamaktadır.

Çeşme – Delikli Koy Kamp Alanı – İzmir

5-Kaynaklar Kamp Alanı, Buca – İzmir

İzmir’in Buca ilçesine yaklaşık 9 km mesafede bulunan Kaynaklar köyü, hafta içi mütevazı bir köy yaşamına ev sahipliği yaparken, hafta sonları oldukça kalabalık olmaktadır. Doğayla iç içe huzurlu kamp yapmak isteyenler için vazgeçilmez uğrak noktalarından biri olan bu alan, köyden sadece 400 metre ileride bulunmaktadır. Yılın belirli zamanlarında dağ tırmanışı için uğrak noktası olmasının yanı sıra kamp alanının ücretsiz olması nedeniyle yılın her zamanı ziyaretçilere açıktır.

İzmir’de oturup, kamp yapmak isteyenler ve nereden başlayacağını bilemeyenler için harika bir fırsattır Kaynaklar kamp alanı. Çadır kurmak için o kadar çok yer vardır ki, ister su yatağına ister vadinin diğer ucuna… Bunun yanı sıra coğrafi olarak sahip olduğu kaya zenginliği ile kaya tırmanışının da önde gelen yerlerinden biri olmuştur.

Kaynaklar Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Gıda ve su ve wc gibi temel ihtiyaçları karşılama açısından da köye 15 dakika yürüme mesafesinde olduğu için oldukça uygun bir alana sahiptir.

Kaynaklar Kamp Alanı – İzmir

6-Su Uçuran Şelaleleri Kamp Alanı, Aliağa – İzmir

Orman kampı gidilecekler listesinde mutlaka bulunması gereken bir yer Su Uçuran Şelaleleri. Şehrin kalabalığından ve stresinden uzak bir dağ kamp alanı olan bu bölgeye, Manisa merkezden yola çıkılarak ulaşılabilmektedir. Manisa merkezden yaklaşık 35 km ilerleyerek Türkmen mahallesine ulaşabilirsiniz. Şelalelerin bu bölgede olmasından dolayı halk arasında Türkmen Şelaleleri adı ile de bilinmektedir. Şelalenin üst kısmında kamp için düzlük alan bulunmaktadır. Mevsimine göre sivrisinek için önlem almanızda fayda vardır.

Su Uçuran Şelaleleri Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Su Uçuran Şelaleleri orman kamp alanında kamp yapacak olanların tüm temel ihtiyaçlarını mutlaka yanlarında götürmeleri gerekmektedir. Çünkü alanda bu tür ihtiyaçları karşılayabilecek herhangi bir yer bulunmamaktadır.

izmir ücretsiz kamp alanları
Su Uçuran Şelaleleri Kamp Alanı – İzmir

7-Bergama, Gökçeyurt Köyü

Bergama Kestel Barajı üst kısmında bulunan Gökçeyurt köyü özellikle yaz aylarında sıcaktan bunalanlara, çam ağaçları altında yürüyüş yapma, sessizlik içinde kitap okuma ve rüzgârın dövdüğü ağaçların sesleri arasında huzuru bulmak için ev sahipliği yapıyor. Köye ulaşım için şahsi aracınızı kullanmanız gerekmektedir. Köye ulaşım sağlayan minibüsler illaki vardır ama nüfusun az olması nedeniyle sefer sıklıkları hakkında çok fazla bir bilgi bulunmamaktadır.

Köye kadar yollar asfalt, ancak siz köye varmadan aracınızı park edip ormanın derinliklerine doğru ilerleyebilirsiniz. Kestel Barajı yakınında çadırınızı kurabilirsiniz. Bölgede oldukça fazla yaban domuzu bulunmaktadır. Bu nedenle kamp yapacağınız yeri dikkatli seçmenizde fayda vardır. Çadırınızı kurarken genellikle sırt bölgeleri tercih etmelisiniz. Suyolu üzeri ve vadilerin birleştiği alçak alanları seçmemeniz yararınıza olacaktır.

Gökçeyurt Köyü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir işletme bulunmadığı için temel ihtiyaçlarınızı sağlayarak bölgeye gitmenizde fayda vardır. Bölgede gerekli güvenlik önlemlerini aldığınız müddetçe ateş yakabilirsiniz ve bunun için de yeterince odun bulabilirsiniz. Telefon derin bölgelerde çekmemektedir. Ancak sırt bölgelerde Turkcell çekmektedir.

İzmir’e çok yakın bir yer olan Nazarköy, eşsiz yeşili ve tertemiz doğası ile sizi büyüleyen bir yer olarak karşınıza çıkıyor. Köy içindeki nazar boncuğu tesisleri ve Nazarköy Kanyonu ile kamp severlerin bir hayli ilgisini çekmektedir. Orman içi kamp alanına gitmek için Nazar Köy meydanından geçmek gerekmektedir.

8-Nazarköy Kamp Alanı, Kemalpaşa

Köy yolundan orman yoluna bağlanan bir patika bulunuyor. Kısa bir yürüme mesafesinin ardından kendinizi uçsuz bucaksız ormanda buluyorsunuz. Kanyon yolu üzerinde Nazarköy Orman Kamp Alanı bulunmaktadır. Kuşların cıvıltısı ve yanından geçen derenin sesi ile tam bir orman kamp alanı. Doğal ortam içinde çadırınızı kurabileceğiniz alanlar mevcut.

Nazarköy Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanında derenin suyundan başka hiçbir imkan bulunmamaktadır. Su ihtiyacınızı bu dereden karşılayabilirsiniz. Ancak suyun haricindeki tüm ihtiyaçlarınızı köyden temin ettikten sonra kamp alanına gitmelisiniz.

İzmir ücretsiz kamp alanları bu kadardı kamp yapmaya çıkmadan aklınıza takılan bölgeleri ve kamp alanlarını yorum kısmından bizlere sorarak sizlere yardımcı olmamızı isteyebilirsiniz.

Kemalpaşa’dan Nazarköy Kamp Alanı’na Otobüs ile Ulaşım

Nazarköy Kamp Alanı’na Kemalpaşa’dan otobüs ile ulaşım oldukça kolaydır. 765 numaralı otobüs hattı Nazarköy Kamp Alanı’na yakın bir konumdan geçmektedir.

Otobüs Yolculuğu:

 • 765 numaralı otobüse Kemalpaşa’dan binebilirsiniz.
 • Otobüs Nazarköy Kamp Alanı’na kadar gitmektedir.
 • Yolculuk yaklaşık 20 dakika sürer ve mesafe 4,4 mildir.

Ücret:

 • Otobüs ücreti 20 TL‘dir.

Biniş Durakları:

 • Kemalpaşa Otobüs Terminali
 • Kemalpaşa Merkez
 • Atatürk Caddesi
 • Hükümet Caddesi
 • Nazarköy
Nazarköy Kamp Alanı – İzmir

Ayrıca bkz:
Diğer Ege bölgesinde bulunan Kütahya ücretsiz kamp alanları öğrenmek için tıklayın

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.