Osmaniye Ücretsiz Kamp Alanları

24.06.2019
304
Osmaniye Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Merhabalar değerli bizimle gez takipçileri, bu makalemizde sizlere Osmaniye ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğiz. Osmaniye ücretsiz kamp alanları yaz mevsiminde oldukça sıcak ve bunaltıcı bir havasından dolayı pek tercih edilmemektedir. Anca kış aylarında ve serin havalarda oldukça tercih edilmektedir. Osmaniye ücretsiz kamp alanları

Karatepe Aslantaş Milli Parkı

Karatepe Aslantaş kamp alanı, kamçılar tarafından tercih edilen noktalardan biridir. Bu bölgeye geldiğinizde hem güzel bire kamp geçiriyorsunuz, hem de buradaki tarihi eserleri yakından görme fırsatı elde ediyorsunuz. Kadirli ile Osmaniye arasında kalan bölgede bulunan Karatepe Aslantaş Milli Parkı’nda en güzel çadır kurulacak olan yerlerden biri Ceyhan ırmağının yanı. Buraya çadırınızı kurabilirsiniz. Burası çadır kampı yaparken canınızın sıkılmayacağı ender yerlerden biridir. Burası doğal bir park olduğu için yaban hayatı yönünden de birçok hayvana ev sahipliği yapıyor. Her an çadırınızın yanında bir tilki ya da sırtlana rastlayabilirsiniz. Bu tarz sürprizlere alışık değilseniz, çadır kurmak için ayrılmış bölgelere çadırınızı kurabilirsiniz. Buralar nispeten daha kalabalık olduğu için hayvanlar buralara yaklaşmaya cesaret edemiyor.

Karatepe Aslantaş Milli Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Park içinde tesis bulunmaktadır. Yeme içeme gibi ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz. Ancak park içinde ateş yakmak yasak olduğu için park dışındaki bir bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Karatepe Aslantaş Milli Parkı

Kırmıtlı Kuş Cenneti

Osmaniye iline 10 km mesafede bulunan Kırmıtlı kuş cenneti görülmesi gereken yerler arasında gelir. Burası birçok kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Buraya gelen birçok kuş nesli tükenmekte olan kuşlardır. Yeşilin en güzel tonlarını görebileceğiniz bu yerde akan bir dere ve bolca kuş görme imkânınız olacaktır. Sessiz, sakin ve rahatlatacak bir kamp alanı arıyorsanız mutlaka Ceyhan Kırmıtlı kuş cennetini tercih etmelisiniz. Oksijen deposu olan bu yerde kuş sesleri ile hayat bulacaksınız. Bölgede çadırınızı kurup rahatlıkla kamp atabilirsiniz. Kuş sesleri ve yeşilin türlü tonlarına eşlik etmek istiyorsanız mutlaka gitmeniz gereken yerlerden biridir.

Kırmıtlı Kuş Cenneti Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bölgede herhangi bir tesisi olmadığı için tuvalet ve duş bulunmamaktadır. Bununla birlikte giderken yanınıza gıda, su ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı almanızı tavsiye ederim.

Kırmıtlı Kuş Cenneti

Almanpınarı Yaylası

Osmaniye Hasanpınar ilçesi sınırları içinde bulunan Almanpınarı Yaylası mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. İlçe merkezine 4 km mesafede bulunan yaylaya ulaşım oldukça kolaydır. Yaz mevsiminde oldukça kalabalık olan yaylada kamp kurma imkânı bulunmaktadır. Burada istediğiniz bir yerde çadırınızı kurup kamp atabilirsiniz. Özellikle şehrin kalabalık ve gürültülü ortamından sıkılanlar için ideal bir yerdir. Bağ ve bahçelerin arasında bulunan yayla, soğuk suyu, serin havası ve muhteşem doğası ile kampçıların uğrak yerlerinden biri durumundadır.

Almanpınar Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada kır kahvesi, lokanta, fırın ve bakkal bulunmaktadır. Bunun için gıda ve su gibi ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz. Tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır.

Almanpınar Yaylası

Karaçay Şelalesi ve Mesire Yeri

Osmaniye merkezden 4 km mesafede bulunan saklı cennet Karaçay Şelalesi, kampçılar açısından oldukça ideal bölgelerden biridir. Şelale 30 metre yükseklikten akarak muhteşem bir doğa görseli sunuyor. Şelale ile birlikte çam ağaçlarının oluşturduğu manzara bütün yorgunluğunuzu unutturacak cinsten. Burada adeta enerji depoluyorsunuz. Biraz ileride piknik alanları da bulunmaktadır. Özellikle hafta sonları çok kalabalık olan bölgede kamp yapmak istiyorsanız mutlaka hafta içi gelmelisiniz. Bu muhteşem güzelliği doya doya seyredebilirsiniz. Çadırınızı istediğiniz bir alana kurabilir ve bu eşsiz doğa güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Karaçay Şelalesi ve Mesire Yeri Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kendiniz yemek yapmak istemiyorsanız bölgede ziyaretçilerin ihtiyacına cevap verecek bir lokanta bulunmaktadır. Tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır.

Karaçay Şelalesi ve Mesire Yeri

Zorkun Yaylası

Amanos dağları üzerinde bulunan Zorkun Yaylası, Çukurova bölgesinin en büyük yaylalarından biridir. 1650 metre rakımda yer alan yaylada çam, sedir ve köknar gibi ağaçlar bulunmaktadır. Yazın yaylanın nüfusu 80 bine kadar ulaşmaktadır. Ormanlık alan içinde kurulmuş olan Zorkun Yaylası’nda herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Ancak, bölgede birçok kamp alanı bulunmaktadır. kampçıların tercih ettiği alanlardan biri olan Zorkun Yaylası’nda istediğiniz bir yere çadırınızı kurabilir ve yemyeşil doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Zorkun Yaylası özellikle yaz aylarında çok fazla hareketli olmasından dolayı, yaylada bakkal, kasap, manav, kır kahvesi gibi işletmeler bulunmaktadır.

Zorkun Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede birçok işletme olduğu için her türlü gıda ve içecek ihtiyacınız ile elektrik gibi ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz. Bölgede tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. 

Zorkun Yaylası

Şarlak Şelalesi

Kadirli, Sumbas ilçesi, Alibeyli beldesi sınırları içinde yer alan Şarlak Şelalesi, Kadirli’ye 20 km mesafededir. Uzunluğu 25 metre, yüksekliği 5 metre civarında olan Şarlak Şelalesi Manavgat Şelalesinin minyatürü gibidir. Koruma altına alınmış olan şelalenin çevresi kamp yapmak için uygun alanlardan oluşmaktadır. Doğaseverlerin özellikle suyun sesi ile huzur bulacağı muhteşem güzellikteki ormanları ile Şarlak Şelalesi kamp yapmak için uygun yerlerden biridir. Çadırınızı istediğiniz bir yere kurabilir ve bu muhteşem güzelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Şarlak Şelalesi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için tuvalet ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır. Bölgeye giderken gıda, su ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmenizde fayda vardır.

Şarlak Şelalesi

Berke Barajı

Osmaniye ilinin Düziçi ilçesi Karagedik köyü sınırları içinde bulunan Berke Barajı, kent merkezine yaklaşık 15-20 km mesafededir. Şahsi aracınızla bölgeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Osmaniye merkezden Gaziantep yoluna doğru ilerlerken 25. kilometreden Düziçi ilçesine sapılır ve buradan tabelaları takip ederek baraja ulaşılabilir. Ceyhan nehri üzerinde kurulmuş olan baraj Türkiye’nin en yüksek barajıdır. Barajın büyüklüğü ve muhteşem görüntüsü sizi büyüleyecektir. Bölgede bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Barajın yakın çevresinde çadırınızı kurabilir ve bu muhteşem manzaranın keyfine varabilirsiniz.

Berke Barajı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır. Bölgeye gelirken gıda, yiyecek ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı şehir merkezinden temin etmelisiniz.

Berke Barajı

Maksutoğlu Yaylası

Osmaniye’ye gezi planlıyorsanız Akdeniz’in en güzel yaylalarından biri olan Maksutoğlu Yaylası’nı mutlaka görmelisiniz. Fauna ve flora açısından oldukça zengin olan Maksutoğlu Yaylası, Kadirli ilçesi sınırları içinde bulunmaktadır. Buraya Kadirli ilçesinden minibüsler gelmektedir. Muhteşem bir havası olan ve yeşilin her tonuyla sizleri bambaşka bir âleme götürecek olan yaylada kamp atıp çadırınızı kurabilirsiniz. Osmaniye halkı tarafından genellikle piknik alanı olarak kullanılan yayla doğası ve temiz havası ile görülmeye değer yerlerdendir. Maksutoğlu Yaylasına gittiğinizde diğer birçok yaylayı da görme imkânını bulacaksınız.

Maksutoğlu Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Giderken merkezden tüm ihtiyaçlarınızı karşılayarak bölgeye gitmelisiniz. Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için gıda, su ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı merkezden karşılamalısınız. Bu muhteşem manzarayı keşfetmek için daha ne bekliyorsunuz.

Maksutoğlu Yaylası

Bağdaş ve Almacık Yaylası

Kadirli ilçesinden 57 km mesafede bulunan yaylaya yazın Kadirli’den minibüs ile ulaşmak mümkündür. İki tepe arasında kurulmuş olan yaylanın çevresi çam, ardıç, köknar ve sedir ormanları ile kaplıdır. Yaylada yörenin ahşap mimarisine uygun ahşap yayla evleri bulunmaktadır. Bağdaş ve Almacık Yaylası, kampçılar için ideal bir rotadır. Muhteşem yeşillikleri ve doğal güzellikleri ile doğaseverler tarafından tercih edilen yerlerden biridir. Yaylada istediğiniz bir alana çadırınızı kurabilir ve bu harika doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Yaylada elektrik, bakkal ve kır kahvesi bulunmaktadır.

Bağdaş ve Almacık Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgeye kampa giderken yanınızda herhangi bir şekilde gıda maddesi ve su getirmenize gerek yoktur. Bölgede bulunan bakkaldan tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Duş ve tuvalet imkânı bulunmamaktadır.

Bağdaş ve Almacık Yaylası

Dokurcun ve Çığşar Yaylaları

Kadirli ilçesinden 65 km stabilize yol ile ulaşılabilen Dokurcuk ve Çığşar Yaylaları, yazın Kadirli ilçesinden minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır. Torosların kuzeydoğu uzantısı olan Dibek dağlarının eteklerinde bulunan yaylalar, tamamen ardıç, köknar, sedir ağaçları ile kaplıdır. Vahşi kayalıkları, yüksek dağ çayırları ile rengârenk kır çiçeklerinin açtığı muhteşem bir doğa cennetidir. Kartal, şahin ve doğan gibi yırtıcı kuşların uçtuğu bu yaylalarda elma, armut, kiraz, vişne ve dut meyveleri yetişmektedir. Su kaynaklarının bol olduğu bu yaylalar kamp alnı için ideal alanlardır.

Dokurcun ve Çığşar Yaylaları Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Tesis bulunmayan yaylada tuvalet ve duş ihtiyacınızı karşılayacak bir yer bulunmamaktadır. Bununla birlikte bölgeye gelirken gıda, su ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurmanızda fayda vardır.

Dokurcun ve Çığşar Yaylaları

Osmaniye ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Doğayla iç içe olmak isterseniz Osmaniye kamp alanları tam size göre. Sizde beğendiğiniz kamp alanını yorum kısmından bize yazabilir ve daha fazla bilgi isteyebilirsiniz. Bir daha ki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın…

Ayrıca bkz:
Diğer Ege bölgesinde bulunan 
Kahramanmaraş Ücretsiz Kamp Alanları öğrenmek için tıklayın.

Bizi Pinterest te takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.