Ordu Ücretsiz Kamp Alanları

19.07.2019
272
Ordu Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu yazımız da siz değerli takipçilerimiz için Ordu ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler verdik Ordu ücretsiz kamp alanları kampçıların vazgeçilmez listelerinin başında gelmektedir. Bizde sizlere Ordu ücretsiz kamp alanları olarak en güzel yerleri liste olarak verdik. Ordu da yerli halk tarafından oldukça ılımlı ve güzel karşılanacağınıza inanabilirsiniz. İşte; Ordu ücretsiz kamp alanları

Ordu ücretsiz kamp alanları

Ordu Boztepe Kamp Alanı

Boztepe’de kamp yapmak için birkaç alan bulunmaktadır. İsterseniz ormanlık alanda, isterseniz de işletmelerin olduğu tarafta kamp atabilirsiniz. Çadırınızı kurabilir ve Ordu ilini kuşbakışı izleyebilirsiniz. Ateş yakmanızda herhangi bir sorun yoktur ancak kontrollü bir şekilde yakmanızı tavsiye ederiz. Yakacak ihtiyacınızı da arkadaki ormanlık alanda bulunan kuru odunlarla karşılayabilirsiniz. Boztepe’de çadırınızı kurup şehre karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz. Sessiz, sakin ve huzurlu bir kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız mutlaka Boztepe’ye gitmelisiniz.

Ordu Boztepe Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Boztepe’de alışveriş için işletmeler bulunmaktadır. Ancak kamp alışverişi için uygun olmadığı için bölgeye gelirken tüm alışverişlerinizi merkezden yapmalısınız. Bunun yanı sıra tuvalet ihtiyacınızı bölgedeki işletmelerden temin edebilirsiniz. Duş imkânı yoktur. Şarj ve çeşme için yine işletmelerden ricada bulunabilirsiniz.

Ordu Boztepe Kamp Alanı

Çambaşı Yaylası Kamp Alanı

Ordu ilinin en güzel ve en önemli yaylalarından biri olan Çambaşı Yaylası, hem yaz, hem de kış aylarında bulunmaz doğal güzelliklere sahiptir. Ordu-Karabük-Çambaşı güzergâhı üzerinden asfalt yol ile ulaşım sağlanabilmektedir. Doğal güzellikleri açısından oldukça zengin bir coğrafyaya sahiptir. Bu yörede doğa sporlarını profesyonel olarak yapmak mümkündür. Yaylada birkaç tane de alabalık üretim çiftliği bulunmaktadır. Bölge kamp yapmaya oldukça uygundur. Kafa dinlemek istiyorsanız çadırınızı kurun ve bu muhteşem güzelliğin keyfini çıkarın.

Çambaşı Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Yaylada lokanta, bakkal, kasap, elektrik ve telefon bulunmaktadır. Tuvalet ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz ancak duş imkânı bulunmamaktadır. Alışverişinizi yaylada bulunan bakkallardan yapabilirsiniz. Elektrik ve aydınlatma bulunmaktadır. Şarj sorunu yaşamazsınız.

Çambaşı Yaylası Kamp Alanı

Ulugöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Ordu Gölköy ilçesinde yer alan Ulugöl Tabiat parkı kamp alanı, Ulugöl’e yaklaşık 15 km mesafede asfalt bir yol ile ulaşılabilmektedir. Bulutların içinde yaylaları, vadileri ve yemyeşil ormanları ile kampçıların tercih ettiği bölgelerdendir. Yoğun bir orman örtüsü altında kalması Ulugöl’ü turizm cenneti yapmaktadır. Bu muhteşem doğa ile iç içe yaşama isteyen, sessizliği, sakinliği ve huzuru arayanların tercih edeceği alanlardan biridir. Çadırınızı istediğiniz bir alana kurabilirsiniz. Çadırda kalmak istemeyenler için bungalov evler de bulunmaktadır. Gölün çevresinde doğa yürüyüşü yapmak için uygun alanlar bulunmaktadır.

Ulugöl Tabiat Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede çeşme ve tuvalet bulunmaktadır. Duş imkânı bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra herhangi bir tesis olmadığı için yiyecek, içecek ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı merkezden temin ederek alana gelmelisiniz.

Ulugöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Karaoluk Çiseli Şelalesi Kamp Alanı

Ordu ili Altınordu ilçesi Karaoluk Mahallesi sınırları içinde bulunan v e Ordu’ya 26 km mesafede bulunan Karaoluk Çiseli Şelalesi kamp alanı, birçok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Şelale bölgesi özellikle hafta sonları çok yoğun olmaktadır. Bölgede kamp yapıp kafa dinlemek istiyorsanız hafta içi gitmeyi tercih etmelisiniz. Yaz aylarında şelalenin önündeki gölete girilebilmektedir. Karadeniz’in harika doğa ve manzarası eşliğinde kampınızı atabilir ve muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.

Karaoluk Çiseli Şelalesi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Şelale yakınlarında herhangi bir konaklama tesisi bulunmamaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı merkezden temin ederek bölgeye gelmelisiniz. Ayrıca tuvalet ve duş gibi imkânlar da bulunmamaktadır.

Karaoluk Çiseli Şelalesi Kamp Alanı
Karaoluk Çiseli Şelalesi Kamp Alanı

Aybastı Perşembe Yaylası Kamp Alanı

Karadeniz’in en güzel yaylalarından biri olan Perşembe Yaylası, herkesin mutlaka gidip görmesi gereken yaylalar arasında yerini alır. Mükemmel doğası ve tertemiz havasıyla kendine çeken yayla, ormanları ile de görenleri büyüleyen yaylalardan biridir. Bu muhteşem yayla bünyesinde bulundurduğu menderesler ile görenleri adeta büyülüyor. Bu arada Perşembe Yaylası, Perşembe ilçesinde değil Aybastı ilçesindedir. Perşembe Yaylası’nda bulunan yapay göletin etrafında çadırınızı kurabilir ve kamp yapabilirsiniz. Genellikle ateş yakılmasına izin verilmiyor. Ancak daha önceden ateş yakılmış olan yerlerde yakmaya izin veriliyor.

Aybastı Perşembe Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylaya çıkmadan önce Aybastı ilçesinden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Ayrıca, yaylada bulunan caminin tuvaletini kullanabilir şadırvanından da içme suyu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Aybastı Perşembe Yaylası Kamp Alanı

Küpkaya Kanyonu Kamp Alanı

Küpkaya Kanyonu muhteşem doğası ile tam kamp yapılabilecek yerlerden biridir. Küpkaya Kanyonu kamp alanına geldiğinizde burada bir otel göreceksiniz. Ona gelmeden patika yoldan aşağıya doğru indiğinizde sol tarafınızda ayakta duran kocaman bir kaya göreceksiniz. İşte o düzlük alan kamp yapmak için muhteşem bir yer. Çadırınızı kurabilir ve ateşinizi kontrollü bir şekilde yakabilirsiniz. Kampçıların tercih edeceği sessiz, sakin ve huzurlu bir yer Küpkaya Kanyonu kamp alanı. Doğa ile iç içe yaşayacağınız muhteşem bir kamp alanı.

Küpkaya Kanyonu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanının olduğu yerde herhangi bir tesis olmadığı için tuvalet ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra yiyecek, içecek, aydınlatma ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı da merkezden temin ederek kanyona gelmelisiniz.

Küpkaya Kanyonu Kamp Alanı

Argın Yaylası Kamp Alanı

Akkuş – Niksar karayolu üzerinde Akkuş ilçesine yaklaşık 3 km mesafede bulunan Argın Yaylası kamp alanı, insan elinin değmediği bakir alanlardan biridir. Doğallığını koruyan yaylanın mutlaka görülmesi gerekmektedir. Özellikle yaz aylarında yeşilin bolluğu nedeniyle kampçılar tarafından tercih edilen yayla, kış aylarında da kayak turizmi için elverişli bir yapıya sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 1597 metre olan yaylanın etrafı yemyeşil gürgen ağaçları ile dolu ormanlar ile çevrelenmiştir. Hem göz zevkinize, hem ruh sağlığınıza hem de beden sağlığınıza iyi gelecek bu yaylada geçirdiğiniz zaman ile gençleştiğinizi hissedeceksiniz.

Argın Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada herhangi bir tesis olamadığı için tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı merkezden temin ederek gelmelisiniz. Ayrıca elektrik ve aydınlatma ihtiyacınızı da temin etmelisiniz.

Argın Yaylası Kamp Alanı

Kapılı (Cıngırt) Kazankaya Şelaleleri

Ordu ili Çaybaşı ilçe merkezi sınırları içinde bulunan Kapılı Kazankaya Şelaleleri, doğal güzelliği ile görülmesi gereken yerlerden biridir. Şelalenin bulunduğu nokta trekking için idealdir. Şelaleye ulaşmak için trekking yapmalısınız. Bu doğa yürüyüşü sırasında bazı noktalar kaygan olduğu için mutlaka parkura özel ayakkabılar giyilmelidir. Şelale, Kapılı köyü içinde bulunmaktadır. Ayrıca etrafında birçok gezilecek yer vardır. Şelale suyu kaynak sularının birleşmesi ile oluşan akarsudan beslenmektedir. Yüksek kayalılardan aşağıya doğru dökülen suyun etrafı yemyeşil ormanlarla kaplıdır. Kampçılar için oldukça ideal alanlardan biridir. Çadırınızı istediğiniz bir yere kurabilir ve şelalenin sesi ve yemyeşil doğanın içinde huzuru bulabilirsiniz.

Kapılı (Cıngırt) Kazankaya Şelaleleri Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir şekilde tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Ayrıca, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı da bölgeye gelmeden temin etmelisiniz.

Kapılı (Cıngırt) Kazankaya Şelaleleri

Ordu ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Unutmayın Karadeniz’in incisi Ordu da yapacağınız kamp unutulmaz olacaktır. Karadeniz şehirleri arasında en çok tercih edilen kamp alanlarından biridir Ordu kamp alanları. Ordu ücretsiz kamp alanları içerisinde sizin de sevdiğiniz kamp alanını yorum kısmından belirtebilirsiniz. Sinop Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza da bakmanızı tavsiye ederim.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.