Samsun Ücretsiz Kamp Alanları

18.07.2019
362
Samsun Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu yazımız da sizlere Samsun ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğiz. Samsun ücretsiz kamp alanları aşağıda liste olarak yer almaktadır. Samsun ücretsiz kamp alanları benimde tercih ettiğim şehirlerden birisidir. İşte; Samsun ücretsiz kamp alanları;

Samsun ücretsiz kamp alanları

Ladik Yaylası Kamp Alanı

İlçeye uzaklığı 7 kilometre olan yayla yolu stabilize olup her türlü araç ile çıkılabilmektedir. 1997 yılından bu yana yayla şenliklerinin düzenlendiği yayla, Karadeniz’in güzel yaylalarından biridir. 1500 metre rakımlı Ladik Yaylası kamp alanı, kampçılar için oldukça ideal bir kamp alanıdır. Bölgede istediğiniz bir alanda çadırınızı kurabilir ve Samsun’un bu ücretsiz kamp alanından faydalanabilirsiniz. Muhteşem bir doğa güzelliğine ev sahipliği yapan yaylada ateş yakmak için daha önceden kullanılan bölgeleri tercih etmelisiniz. Ayrıca ateşinizi kontrollü bir şekilde yakmalısınız.

Ladik Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir şekilde tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle su ve duş gibi imkanlar bulunmamaktadır. Yiyecek, içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı merkezden temin ederek yaylaya çıkmanızda fayda vardır.

Ladik Yaylası Kamp Alanı

Aktaş Yaylası Kamp Alanı

Ladik Gölü’ne yakın olan Aktaş Yaylası kamp alanı, yemyeşil ormanları ve konaklama seçenekleri ile sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih edeceği yaylalardan biridir. Karadeniz’in bu güzel ve şirin yaylası kampçıların da oldukça ilgisiniz çekmektedir. İlçeye uzaklığı 9 kilometre olan yaylanın yolu asfalttır ve her türlü araç ile gidilebilir. Yayladan Ladik Gölü manzarasını izleyebilirsiniz. Çam ağaçları ile kaplı ve kır çiçekleri ile süslü yaylanın temiz havası da yaylaya gelmek isteyenleri cezbetmektedir. Yöre halkı tarafından mesire yeriş olarak da kullanılmaktadır. Çadırınızı istediğiniz bir alana kurarak kamp atabilirsiniz. Şehir hayatının karmaşasından kaçıp kafa dinlemek istiyorsanız burası tam size göre bir yer.

Aktaş Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Yaylada su bulunmaktadır. Tuvalet ve duş ihtiyacı için alan bulunmamaktadır. Su olsa bile yiyecekleriniz, elektrik ve aydınlatma gibi gereçlerinizi yanınızda getirmenizde fayda vardır.

Aktaş Yaylası Kamp Alanı

Küpecik Yaylası Kamp Alanı

İlçeye uzaklığı 23 kilometre olan yaylanın rakımı 1600 metredir. Bu yolun yaklaşık 9 kilometresi asfalt geri kalanı ise stabilize ham yoldur. Yol düzgündür ve her türlü araçla ulaşım imkânı bulunmaktadır. Yaylada yayla evleri ve su bol miktarda bulunmaktadır. Bu yaylanın suyunun böbrek taşlarını erittiği söylenmektedir. Yayla oldukça geniş ağaçlıklar ile çevrilidir. Kafa dinlemek için sessiz ve sakin bu ortamda kamp yapabilirsiniz. Bölgede birçok kamp alanı bulunmaktadır. İstediğiniz bir alanda çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz. Bu sayede hem muhteşem doğa ile iç içe vakit geçirecek hem de kendinizi şarj edebileceksiniz.

Küpecik Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede yayla evleri ve bol miktarda su bulunmaktadır. kamp alanı içinde tuvalet ve duş imkanı bulunmamaktadır. Yiyeceklerinizi ve içeceklerinizi merkezden temin ederek yaylaya gelmenizde fayda vardır.

Küpecik Yaylası Kamp Alanı

Büyükkızoğlu Yaylası Kamp Alanı

Ladik ilçesinde toplamda 6 büyük yayla vardır. Bunların en önemlilerinden biri olan Büyükkızoğlu Yaylası kamp alanı, ilçe merkezine10 km mesafede ve 1600 metre rakıma sahiptir. Ladik ilçesinde her yıl geleneksel olarak yayla şenlikleri düzenlenmektedir. Büyükkızoğlu Yaylası, yayla evlerinin bulunduğu bir yayladır. Yaylada bol su bulunmaktadır. Yöre halkı tarafından mesire yeri olarak kullanılmaktadır. Bu mesire yerinde Akdağ’dan çıktığı için suyu soğuk ve temiz olan Büyükkızoğlu Şelalesi bulunmaktadır. Şelale alabalık yetiştiriciliğine oldukça uygundur. Çevresi de piknik yapmaya oldukça müsaittir. Bölgede istediğiniz bir alanda çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz.

Büyükkızoğlu Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede su bulunmaktadır. Yayla evlerinden telefonunuzu şarj için ricada bulunabilirsiniz. Yöre halkı oldukça misafirperverdir. Tabi yiyecek ve içecek ihtiyacınızı merkezden karşılayarak yaylaya çıkmanız sizin yararınıza olacaktır. Duş ve tuvalet imkanı yoktur.

Büyükkızoğlu Yaylası Kamp Alanı

Çakırgümüş Yaylası Kamp Alanı

Yolu ham stabilize yol olan yaylaya her türlü araç ile ulaşım sağlanabilmektedir. Yayla evleri ve suyu bulunmaktadır. Ladik ilçesinin en önemli yaylalarından biri olan Çakırgümüş Yaylası kamp alanı, her sene Ağustos ayının ikinci haftasında yayla şenliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Ladik merkeze 12 kilometre uzaklıkta olan yayla 1500 metre rakımlıdır. Yaylada muhteşem bir doğa güzelliği vardır. Tipik Karadeniz bitki örtüsüne sahip olan yaylada istediğiniz bir alanda kamp yapabilir ve çadırınızı kurabilirsiniz. Sessizliği ve sakinliği ile huzuru arayanların gitmesi ve görmesi gereken yerlerden biridir. Kamp alanında ateş yakabilirsiniz ancak ateşinizi kontrollü bir şekilde yakmalısınız.

Çakırgümüş Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada su boldur. Bu nedenle herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Ancak tuvalet ve duş imkanı yoktur. Bununla birlikte her türlü temel ihtiyaçlarınızı temin ederek yaylaya gelmelisiniz. Elektrik ihtiyacınızı yayladaki evlerden rica ederek karşılayabilirsiniz.

Çakırgümüş Yaylası Kamp Alanı

Gürcü Yaylası Kamp Alanı

Ladik ilçesine 5 kilometre mesafede bulunan Gürcü Yaylası kamp alanı, 1500 metre rakımlıdır. Yaylaya giden yol stabilize olup her türlü araç ile ulaşım sağlanabilmektedir. Ladik ilçesinin önemli yaylarından biri olan Gürcü Yaylası, doğal güzellikleri ve kış sporlarına uygun zemini ile ön plana çıkmaktadır. Kamp yapmak isteyenlerin tercih ettiği noktalardan biri olan Gürcü Yaylası, muhteşem doğa güzelliklerine de ev sahipliği yapmaktadır. Kamp yapmak için birçok kamp alanı bulunmaktadır. İstediğiniz bir alanda çadırınızı kurarak kamp atabilirsiniz. Ateş yakmak için daha önceden yakılmış olan yerleri kullanmalı ve kontrollü ateş yakmalısınız. Yaylada yayla evleri ve bol su bulunmaktadır.

Gürcü Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanına giderken yiyecek ve içeceklerinizi ve her türlü kamp malzemenizi temin ederek yaylaya gitmelisiniz. Yaylada su boldur ancak siz yine de temkinli olun. Yaylada ev çok olduğu için şarj için bu evlerden yardım isteyebilirsiniz.

Gürcü Yaylası Kamp Alanı

Kocadağ Yaylası Kamp Alanı

Atakum ilçesine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Kocadağ Yaylası kamp alanı, 1350 rakımlı bir yayladır. Yayla doğa yürüyüşleri ve doğa sporları etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Şehre yakınlığı nedeniyle özellikle tercih edilen bölgeye araç ile ulaşım sağlanabilmektedir. Muhteşem bir coğrafyaya ev sahipliği yapan yaylada kamp atmak için birçok alan bulunmaktadır. Bunlardan birini tercih ederek çadırınızı kurabilir ve bölgede huzurlu bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Yaylada ateş yakmanıza yöre halkı izin vermiyor. Ancak daha önceden ateş yakılmış olan yerlerde ateş yamanıza izin veriyorlar. Mutlaka kontrollü bir şekilde ateş yakmalısınız.

Kocadağ Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylaya çıkarken ilçe merkezinden tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz. Yaylada tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Bu nedenle tedbirli gitmenizde fayda vardır.

Kocadağ Yaylası Kamp Alanı

Nebiyan Yaylası Kamp Alanı

19 Mayıs ilçesine yaklaşık 30 kilometre mesafede bulunan Nebiyan Dağı, 1224 rakımla muhteşem bir oksijen deposudur. Nebiyan Yaylası kamp alanı eşsiz bir bitki örtüsüne ev sahipliği yapmaktadır. Bölge halkı ve doğa sporlarına ilgi duyanların tercih ettiği bölgelerden biri olan yayla genellikle çok bilindik bir bölge değildir. Şehrin kalabalığından kurtulmak isteyenlerin konaklayabilecekleri oksijen deposu bir yayla iken aynı zamanda doğa fotoğrafçıları için de eşi benzeri olmayan muhteşem bir görsel şölen sunmaktadır.  Bölgede kamp atılacak birçok yer bulunmaktadır. İstediğiniz bir alanda çadırınızı kurabilir ve bu muhteşem doğa manzarasını kendiniz deneyimleyebilirsiniz.

Nebiyan Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle duş ve tuvalet için imkân bulunmamaktadır. Bununla birlikte yaylaya kamp için gelecekseniz yiyecek, içecek gibi ihtiyaçlarınızı ve elektrik ve aydınlatma gibi gereçlerinizi yanınızda bulundurmalısınız.

Nebiyan Yaylası Kamp Alanı

Samsun ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Samsun da kamp yapmak oldukça güzel ve keyifli olacaktır. Sizlere en az 1 gün dahi olsa Samsun ücretsiz kamp alanları listesinde bulunan yerlerden birinde kamp yapmanızı tavsiye ederim. Sinop Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza da bakabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. e.i dedi ki:

    nebiyan da market yol üstünde var.
    Aracıyla gidip yemek yemek isteyenler için bir restoran var.
    Hemen yanında piknik veya kamp alanı var wc de var duş yok.