Düzce Ücretsiz Kamp Alanları

19.07.2019
279
Düzce Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu yazımız da sizlere Düzce ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğiz. Düzce ücretsiz kamp alanları kampçıların tercih ettikleri kamp alanlarının başında gelmektedir. Peki bu kamp alanları hangileri gelin beraber görelim. İşte; Düzce ücretsiz kamp alanları

Düzce ücretsiz kamp alanları

Samandere Şelalesi Kamp Alanı

Orman içerisinde yürüyüş yapabilir ve şelalenin yanında soluklanabilirsiniz. Bölgede bulunan kamp alanlarında çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz. Doğa severler ve doğa fotoğrafçıları için oldukça ideal bir alan olan Samandere Şelalesi Kamp alanı, çadırınızı kurabileceğiniz birçok alanı içinde barındırıyor. Yaklaşık 15 km ulaşım sağlayarak orman içinde kamp kurabilirsiniz. Şelale üzerinde uzun bir yürüyüş parkuru bulunmaktadır. Doğa ile iç içe bir tatil yapmak istiyorsanız ve huzuru bulmak istiyorsanız mutlaka gidip görmelisiniz.

Samandere Şelalesi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bunun için tuvalet ve duş gibi imkân bulunmamaktadır. Kamp için gerekli olan tüm ihtiyaçlarınızı ve bunun yanı sıra yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı merkezden temin ederek bölgeye gelmelisiniz.

Samandere Şelalesi Kamp Alanı

Torkul Gölü Kamp Alanı

Torkul Gölü’ne gitmeden önce hava durumunu iyi takip etmelisiniz. Eğer yağmur yağarsa binek araçla giderseniz çamura batma ihtimali yüksektir. Küçük bir göle sahip olan Torkul Gölü kamp alanı, oldukça geniş kamp alanlarına sahiptir. Ateş yakabilirsiniz ancak göle doğru çıkarken yol kenarındaki odunları toplarsanız yukarıda odun aramak zorunda kalmazsınız. Ormanlık alanda yabani hayvan ile karşılaşmanız neredeyse imkânsızdır. Bölge oldukça sessiz ve sakindir.

Torkul Gölü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bölgede telefon çekmiyor. Herhangi bir tesis olmadığı için tuvalet ve duş yoktur. Ancak, buz gibi suyu akan bir çeşme mevcuttur. Bölgeye gelirken her türlü yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı temin ederek bölgeye gelmelisiniz.

Torkul Gölü Kamp Alanı

Sinekli Yaylası Kamp Alanı

Düzce’ye 3 km mesafede bulunan Sinekli Yaylası kamp alanı, 1450 m rakımlı bir tepede bulunmaktadır. Her yıl Temmuz ayında yaylada şenlikler düzenlenmektedir. Abant yolu üzerinden ulaşım oldukça kolay ve zahmetsizdir. Yayla kamp atmak için ideal noktalardan biridir. Yaylanın düzlüklerinde çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz. Yaylada ateş yakmak için ormanın içinden kuru odunlardan toplayabilirsiniz. Şehrin kalabalığından ve bunaltıcı sıcaklıklardan kurtulmak için tercih edebileceğiniz bir alandır.

Sinekli Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve duş gibi imkânlar yoktur. Yaylada suya ulaşım kolaydır. Ancak siz yine de tüm temel ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmelisiniz.  Yayla halkı oldukça misafirperver olduğu için telefon şarjı gibi durumlarda onlardan yardım isteyebilirsiniz.

Sinekli Yaylası Kamp Alanı

Şimşirlik Yaylası Kamp Alanı

Samandere Şelalelerini takip ettiğinizde 10 km sonra, şelalelere ulaşmadan 5 km önce yolun kenarında Şimşirlik Yaylası kamp alanı karşınıza çıkıyor. Yol boyunca takip edeceğiniz akarsu da sizleri çadır kurabileceğiniz alana götürecektir. Şimşirlik alabalık tesisinin hemen yanındaki ormanlık alan kamp yapılacak yerdir. Zemin oldukça uygundur. Çimenlik alan ve zemin toprak çadır kurmaya uygundur. Tesisin piknik masalarını kamp yerinde kullanabiliyorsunuz. Ateş yakmak için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Çadır kampçıları tarafından tercih edilen oldukça sakin bir bölgedir. Geceleri bazen çok soğuk olabiliyor. Bu nedenle tedbirli olmanızda fayda var.

Şimşirlik Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bulunduğunuz yerde tuvalet var ancak duş bulunmamaktadır. Market yok bunun için tüm ihtiyaçlarınızı bölgeye gelmeden önce temin etmelisiniz. Çadırınıza çekebileceğiniz bir elektrik yok ancak tesisin elektriğini kullanabiliyorsunuz.

Şimşirlik Yaylası Kamp Alanı

Kurugöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kurugöl, Düzce’nin Kaynaşlı ilçesi sınırları içinde bulunmaktadır.  2011 yılında tabiat parkı olarak tescil edilmiştir. Gürgen, meşe ve kayın ağaçları ile kaplı Kurugöl Tabiat Parkı kamp alanı, kampçılık ve bisiklet aktiviteleri için oldukça uygun bir alandır. Doğaseverlerin ve doğa fotoğrafçılarının rağbet ettiği alanlardan biri olan Kurugöl Tabiat Parkı’nda istediğiniz bir4 alanda çadırınızı kurarak kamp atabilirsiniz. Düzce ücretsiz kamp alanları içinde yer alan Kurugöl, çadır kampçıları için oldukça sakin ve huzurlu bir ortamdır.

Kurugöl Tabiat Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle wc ve duş imkânı yoktur. Bununla birlikte herhangi bir market olmadığı için tüm ihtiyaçlarınızı temin ederek bölgeye gelmelisiniz. Özellikle günübirlik kampçılar için ideal bir yerdir.

Kurugöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı

Şehir merkezine 10 km mesafede bulunan Aydınpınar Şelaleleri tabiat Parkı kamp alanı, Düzce Aydınpınar köyü sınırları içinde yer almaktadır. Arka arkaya dökülen 5 ayrı şelale kümesinden oluşmaktadır. Muhteşem bir güzelliğe sahip olan şelalelerin olduğu bölge, Düzce’nin önemli yürüyüş parkurlarından birine sahiptir. Meşe, gürgen ve kestane gibi ağaçlarla kaplı ormanlık alanda trekking, doğa fotoğrafçılığı ve çadır kampı yapabilirsiniz. Özellikle macera tutkunları şelalenin sağ tarafındaki yamaçtan tırmanarak çok daha güzel bir şelaleye rastlayacaklardır.

Aydınpınar Şelaleleri Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle duş ve tuvalet imkânı bulunmamaktadır. Ayrıca, yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınız ile elektrik ve aydınlatma gibi gereçlerinizi bölgeye gelmeden önce temin etmelisiniz.

Aydınpınar Şelaleleri Tabiat Parkı

Pürenli Yaylası Kamp Alanı

Düzce ili sınırları içinde bulunan ve çok fazla bilinmeyen bir yer Pürenli Yaylası. Muhteşem bir doğa manzarasına ev sahipliği yapan bölgede, uçsuz bucaksız ormanlar, derin vadiler, şelaleler, dereler, göller, yaylalar ve yüzlerce renkli çiçek bir araya gelerek muhteşem bir doğa harikası sunmaktadır. Gölyaka’ya 24 km, Düzce’ye 28 km mesafede bulunan yayla 1400 metre rakımdadır. Endemik bitki türlerinin yoğun olduğu yerlerden biridir. Ayrıca bölgede bulunan Efteni Gölü ve Güzeldere Şelalesi de biyolojik çeşitlilik açısından oldukça zengindir. Yayla, kamp yapmak için oldukça elverişli bir alana sahip. Köknar ağaçlarının ihtişamı, zengin bitki örtüsü ve geniş düzlükleri ile kamp severler için oldukça elverişli bir rota. Bölgede ayı, domuz, tilki, çakal, geyik gibi yaban hayvanlarına rastlama ihtimaliniz düşük olsa da rastlayabilirsiniz de.

Pürenli Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için tuvalet ve duş imkânı yoktur. Yaylaya çıkmadan önce mutlaka Gölyaka ilçesinden kalacağınız süreyi göz önüne alarak alışverişinizi yapmalısınız. Su ihtiyacınızı bölgedeki kaynaklardan karşılayabilirsiniz.

Pürenli Yaylası Kamp Alanı

Balıklı Yaylası Kamp Alanı

Düzce merkez Gölormanı köyü sınırları içinde bulunan Balıklı Yaylası kamp alanı, Düzce’ye 36 km mesafededir. Elmacık Dağları üzerinde bulunan Balıklı Yaylası 1400 metre rakımlıdır. Yaylanın çevresi, çam, gürgen ve kayın ormanları ile çevrilidir. Bu ormanların içinde kampınızı attığınızda kendinizi huzur içinde hissedeceksiniz. Düzce’nin en güzel yaylalarından biri olan Balıklı Yaylası, ortasından geçen su kaynağı ile oldukça ilgi çekici bir yayladır. Pürenli Yaylası’na komşu olan yayla, aynen Pürenli yaylasının özelliklerini taşımaktadır. Aralarında sadece 2 km mesafe vardır. Balıklı Yaylası çadır kampı, foto safari ve trekking için oldukça uygun bir alandır. Bölgede istediğiniz bir yerde çadırınızı kurabilir ve bu muhteşem doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Balıklı Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanının olduğu yaylada herhangi bir tesis yoktur. Bu nedenle tuvalet ve duş bulunmamaktadır. Yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı da merkezden temin ederek yaylaya gelmenizde fayda vardır.

Balıklı Yaylası Kamp Alanı

Düzce ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğim yazılar bu kadardı. Düzce ücretsiz kamp alanları içerisinde beğendiğinizi ve listemize eklenmesini istediğiniz yerleri yorum kısmından belirtebilirsiniz. Giresun Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza da bakmanızı tavsiye ederim. Bir daha ki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın…

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.