Sinop Ücretsiz Kamp Alanları

13.10.2020
422
Sinop Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu makalemiz de sizlere Sinop ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğim. Sinop ücretsiz kamp alanları oldukça güzel ve doğa ile baş başa geçireceğiniz kamp gecelerinin vazgeçilmez anılarından birine tanıklık edebilirsiniz. Sinop ücretsiz kamp alanları sizler için vereceğimiz bilgiler dahilinde rehber olarak görebilirsiniz. İşte; Sinop ücretsiz kamp alanları

Sinop ücretsiz kamp alanları

Erfelek Tatlıca Şelaleleri Kamp Alanı

Saklı bir cennet olan Efelek Tatlıca Şelaleleri, 1997 yılında Efelek Barajının yapımı sırasında keşfedilmiş muhteşem bir doğa harikasıdır. Dünyada eşi ve benzeri olmayan bu şelalenin en büyük özelliği irili ufaklı 28 şelaleden oluşmasıdır. Şelalenin çevresinde birçok kamp alanı ve mesire yeri bulunmaktadır. Çadır kampçılarının güzel ve eğlenceli vakit geçirebileceği bir yerdir. Doğa ile iç içe bir alan olması nedeniyle çeşitli yaban hayvanlarına denk gelmeniz mümkündür. Şelalenin düştüğü bazı bölgelerde göletler oluşmaktadır. İsterseniz bu göletlere girerek serinleyebilirsiniz. Efelek Tatlıca Şelaleri kamp alanı, kamp için eşi ve benzeri bulunmayacak kadar güzel bir yerdir.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Şelaleye yakın alanlarda çay bahçeleri ve karnınızı doyurabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Bununla birlikte tuvalet ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Ancak duş imkânı bulunmamaktadır. Siz yine de yanınızda aydınlatma ve elektrik gibi gereçlerinizi almalısınız.

Erfelek Tatlıca Şelaleleri Kamp Alanı

Akliman Plajı Kamp Alanı

Akliman bölgesinde bulunan Akliman Plajı, ormana sıfır bir alan üzerinde bulunmaktadır. Bu sayede ziyaretçilerine hem ormanı hem de denizi beraber sunmaktadır. Ailenizle gidebileceğiniz muhteşem bir plajdır. Kampçılar için ideal rotalardan biri olan Akliman Plajı kamp alanı, çadır kampçıları için oldukça uygundur. Orman içinde çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz. Sinop il sınırına girdikten sonra havaalanı tabelalarını takip ederek ilerleyin yaklaşık 3 km sonra Hamsilos sapağından dönün ve bu sapağın sonu sizi Akliman Plajı’na çıkaracaktır. Bölgede çadırınızı kurup kamp atabilirsiniz. Şehrin karmaşasından uzak kafa dinleyeceğiniz bir alandır.

Akliman Plajı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Bununla birlikte yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da temin ederek gelmenizde fayda vardır. Bölgede genellikle piknik yapıldığı için piknik malzemesi satan yerler vardır ama siz yine de tedbirli olun.

Akliman Plajı Kamp Alanı

Akgöl Kamp Alanı

Yemyeşil köknar ağaçları arasında saklı kalmış bir cennet olan Akgöl, oldukça bakir kalmış bir göldür. Gölün etrafındaki yeşillikler övgüyü gerçekten hak ediyor. Akgöl kamp alanı içinde kuş sesleri ve tertemiz havası sizleri karşılıyor. İki çayın birleşerek oluşturduğu yapay bir göl olan Akgöl, yaklaşık 3 dönümlük bir alanı kaplamaktadır. Gölün çevresindeki ormanlık alan içinde çadır kurmaya elverişli oldukça güzel alanlar bulunmaktadır. 1200 metre rakımlı yaylaya sahip olan Akgöl, muhteşem doğa güzellikleri ile doğa fotoğrafçıları ve doğa severleri beklemektedir. Yaban hayatı devam eden bölgede geceleri biraz ürkütücü olmaktadır.

Akgöl Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanı içerisinde herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve duş gibi imkânlar yoktur. Ayrıca, yiyecek, içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı da bölgeye gelmeden önce temin ederek gelmelisiniz.

Güzfındık – Bozarmut Yaylaları Kamp Alanı

Gerze Çalboğazı beldesinin 35 km güneybatısında bulunan yaylalara ham toprak yolla ulaşım sağlanabilmektedir. Gerze plajından araç ile 45 dakika sürmektedir. 1350 m rakımlı yaylalar yeşilin her tonunu sizlere sunan tipik Karadeniz yaylası özelliği taşımaktadır. Güzfındık – Bozarmut Yaylaları kamp alanı içerisinde çadırınızı kurabilir ve huzurlu ve keyifli bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Bölgede ateş yakmak serbesttir ancak daha önceden kullanılmış alanları kullanmanızı ve ateşinizi kontrollü bir şekilde yakmanızı tavsiye ederiz.

Güzfındık – Bozarmut Yaylaları Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir alt yapı tesisi olmadığı için kamp yapacakların çadırlarını ve tüm temel ihtiyaç malzemelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Yaylada duş ve wc imkânı yoktur.

Güzfındık – Bozarmut Yaylaları Kamp Alanı

Türkeli Kurugöl Yaylası Kamp Alanı

Türkeli ilçesinin 12 km kuzeybatısında yer alan Türkeli Kurugöl Yaylası, 800 m rakımı ile Karadeniz’de doğal bir seyir terası onumundadır. Yaylada altyapı sağlanmıştır. Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak istiyorsanız çadırınızı alın ve Türkeli Kurugöl Yaylası kamp alanı içinde çadırınızı kurarak kamp atmalısınız. Çadır kampı için oldukça uygun yerleri olan yaylada ayrıca doğa yürüyüşü ve foto safari yapabilirsiniz. Muhteşem bir doğaya sahip olan yayla, sessizliği ve huzuru arayanların vazgeçemeyecekleri yerlerden biridir.

Türkeli Kurugöl Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada su ve elektrik gibi alt yapı hizmetlerinden başka herhangi bir tesis yoktur. Bunun için çadır kurmak istiyorsanız mutlaka temel ihtiyaç malzemelerinizi yanınızda getirmelisiniz.

Türkeli Kurugöl Yaylası Kamp Alanı

Babaçay Kanyonu kamp Alanı

İlkbahar ve yaz aylarında yürüyüş parkurları ile doğaseverlerin dikkatini çeken Babaçay Kanyonu, uzun bir keşif rotasına sahiptir. Sinop ilinin Ayancık ilçesinde bulunan Babaçay Kanyonu kamp alanı, Ayancık-Kastamonu yolunun 17. kilometresinde yer almaktadır. Kanyonda bulunan parkurun son noktasında İnaltı Mağarası yer almaktadır ve yürüyüş yapanların geneli bu son noktada mağarayı da keşfetmektedirler. Yemyeşil manzarası ile dinlendirici bir yolculuk imkânı veren kanyon çadır kampçılarının tercih ettiği bölgelerden biridir. Bölgede istediğiniz bir alanda çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz.

Babaçay Kanyonu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis yoktur. Bu nedenle tüm kamp malzemenizi ve temel ihtiyaçlarınızı kampa gitmeden önce ilçe merkezinden temin etmelisiniz. Tesis olmadığından tuvalet ve duş imkânı da bulunmamaktadır.

Babaçay Kanyonu kamp Alanı

Sarıkum Plajı Kamp Alanı

Sinop iline 25 km mesafede bulunan Sinop’un en uzun plajıdır. Sinop’un batısında bulunan bu plaja Abalı’dan sonra ulaşabilirsiniz. Sarıkum yüzden fazla kuş çeşidine ev sahipliği yapan bir tabiat cennetidir. Sarıkum Plajı kamp alanı çadır kampçıları için biçilmiş kaftandır. Plaj çevresinde bulunan ormanlık alanda çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz. Bölge hem deniz hem de ormanın iç içe odluğu ender yerlerden biridir. Doğal kalmış bakir bölgelerden biri olan Sarıkum Plajını görmenizi tavsiye ederiz.

Sarıkum Plajı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis yoktur. Bu nedenle duş ve tuvalet imkanı9 yoktur. Ayrıca kamp yapmak için bölgeye geliyorsanız tüm kamp malzemelerinizi ve temel ihtiyaç malzemelerinizi yanınızda getirmelisiniz.

Sarıkum Plajı Kamp Alanı

Durağan Buzluk Yaylası Kamp Alanı

Sinop ili Durağan ilçesi sınırları içinde bulunan Buzluk Yaylası, muhteşem doğası, şifalı buz gibi suları ve ilginç mağarası ile cennetten bir köşe gibidir. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz bir yayladır. Karadeniz yaylaları çok güzeldir ancak Buzluk yaylası bir başka güzeldir. En güzel yeşil, en temiz hava ve en şifalı su bu yayladadır. Yaylaya geldiğinizde ayrılmak istemeyeceğiniz bir yerdir. Bu muhteşem doğada çadır kampı kurmak isteyenler için birçok alan bulunmaktadır. Çadırınızı istediğiniz bir yere kurarak kampınızı atabilir ve muhteşem doğa ile iç içe keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Durağan Buzluk Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve duş gibi imkânlar yoktur. Bununla birlikte yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı kamp bölgesine gelmeden önce temin etmelisiniz.

Durağan Buzluk Yaylası Kamp Alanı

Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Resmi Web Sitesi: https://sinop.ktb.gov.tr/

Sinop ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Sinop ücretsiz kamp alanlarından en çok beğendiğinizi yorum kısmından yazabilirsiniz. Bir daha ki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın… Tokat Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederim.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.