Çorum Ücretsiz Kamp Alanları

19.07.2019
236
Çorum Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda sizlere Çorum ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğim. Çorum ücretsiz kamp alanları oldukça güzel ve ilgi çekicidir. Çorum ücretsiz kamp alanları içerisinde sizlere kampçılar tarafından en çok tercih edilen yerleri verdik. İşte; Çorum ücretsiz kamp alanları

Çorum ücretsiz kamp alanları

Kargı Yaylası Kamp Alanı

Çorum ilindeki ücretsiz kamp alanları içinde belki de en önemlilerinden biri olan Kargı Yaylası kamp alanı, yöre halkı tarafından da Eğinönü olarak da bilinmektedir. Kargı ilçesinin kuzeyindeki yüksek dağlık bölgede yer alan kamp alanı, Çorum’a 140 km, Kargı ilçesine ise 26 km uzaklıktadır. Bu bölgede birbirine bağlantılı birçok yayla bulunmaktadır. Bu yaylalarda yöresel yayla mimarisine uygun eler bulunmaktadır. Yüksek dağlık bölgede bulunan yaylada ağaçlar ve göletler muhteşem bir doğa güzelliğine ev sahipliği yapmaktadır. Bölgeye özgü bitki örtüsü ve bol su kaynakları ile bir doğa harikası görünümündedir.

Kargı Yaylası Kargı Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada herhangi bir tesis yoktur. Bu nedenle tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Bölgede su boldur ancak siz yine de yanınızda temel ihtiyaçlarınızı bulundurun. Elektrik ve aydınlatma gibi gereçlerinizi de yanınızda bulundurmalısınız.

Kargı Yaylası Kamp Alanı

Abdullah Yaylası Kamp Alanı

Kargı ilçesi sınırları içinde ve Köse Dağı üzerinde yer alan Abdullah Yaylası kamp alanı, Çorum’a 114 km, ilçe merkezine ise 26 km mesafededir. Temiz ve bol suyu ve bozulmadan bakir kalmış doğası ile kamp yapmak için ideal alanlardan biridir. Bölgede sarıçam, karaçam gibi kendine özgü bitki örtüsü bulunmaktadır. Yaylada istediğiniz bir alanda çadırınızı kurabilir ve bu muhteşem yaylada belki de haftalarca kalabilirsiniz. Kampçılar ve doğa fotoğrafçıları tarafından sıkça tercih edilen bölgelerden biridir.

Abdullah Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bölgede tuvalet ve duş ihtiyacınızı karşılayacak bir tesis yoktur. Bunun uyanı sıra kamp malzemelerinizi, yiyecek ve içeceklerinizi ilçe merkezinden temin etmelisiniz. Yaylada su boldur. Bu nedenle su konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

Abdullah Yaylası Kamp Alanı

İskilip Yaylaları Kamp Alanı

İskilip ilçesinin kuzeyinde yer alan sarıçam, karaçam, köknar, meşe gibi bölgeye özgü bitki örtüsü ile kaplı birçok yayla bulunmaktadır. Bu yaylalardan Elmabeli, Beşoluk ve Çiçekli yaylaları ile Demirbükü ve Yalak Yaylaları doğa turizmi açısından oldukça ilgi çeken yaylalardandır. Gerek Çorum, gerekse Ankara’ya yakınlığı nedeni ile doğaseverleri cazip eden bu rotalar yoğun olarak ziyaretçi almaktadır. Kamp için bölgeye geldiğinizde bu yaylalardan istediğiniz birinde çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz. Sessiz, sakin ve huzurlu ortamı ile kamp yapmak için ideal alanlardandır.

İskilip Yaylaları Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylalara çıkarken ilçe merkezinde her türlü kamp ihtiyacınızı temin etmelisiniz. Bunun yanı sıra yaylalarda herhangi bir tesis olmadığı için duş ve tuvalet imkânı bulunmamaktadır.

İskilip Yaylaları Kamp Alanı
İskilip Yaylaları Kamp Alanı

Bayat Kunduzlu Yaylası Kamp Alanı

Çorum ili Bayat ilçesi sınırları içinde ve ilçenin kuzeyindeki Karatepe mevkiinde yer alan Bayat Kunduzlu Yaylası kamp alanı, il merkezine 100 km, ilçe merkezine 25 km uzaklıktadır. Yöre halkı bu yaylalarda yayla geleneğini halen sürdürmektedir. Özellikle Kuşçaçimeni Yaylası’nda yaz aylarında kamp amaçlı çadırlar kurulmaktadır. Sarıçam, karaçam, köknar gibi ağaçları ile dikkat çeken yayla zengin bitki örtüsüne sahiptir. Bakir doğası ve bol su kaynakları ile turizme elverişli alanların başında gelmektedir. Yaylaya ulaşım özel araçlar ile yapılabildiği gibi, yaz aylarında özellikle Cumartesi ve Pazar günleri Belediye otobüsleri ile de ulaşım sağlanabilmektedir.

Bayat Kunduzlu Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kuşçaçimen Yaylası’nda çeşme, tuvalet ve kamelya yapılarak düzenleme yapılmıştır. Bu alan çıkarken siz sadece yiyecek, elektrik ve aydınlatma ihtiyaçlarınızı yanınızda getirin yeterli.

İncesu Kanyonu Kamp Alanı

Ortaköy ilçesine bağlı İncesu Köyünde iki tarafı yüksek kayalarla çevrili bir doğa harikası olan İncesu Kanyonu uzunluğu yaklaşık 12,5 km uzunluğundadır. Kanyonda antik çağlarda ağaçlarla inşa edilen birçok yapıyı görme imkânınız bulunmaktadır. Tarih ve doğanın aynı mekânda buluştuğu İncesu Kanyonu, dağcılar, doğaseverler, doğa fotoğrafçıları, kuş gözlemcileri ve tarih tutkunları için önemli merkezlerden biridir. Bölgede trekking ve rafting de yapılabilmektedir. Kampçılar için ideal bir bölge olan İncesu kanyonu kamp alanı, doğa sporları içinde oldukça uygun bir alandır. Yöre halkı tarafından piknik alanı olarak da kullanılan kanyonda istediğiniz bir yerde çadırınızı kurabilirsiniz.

İncesu Kanyonu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede wc bulunmaktadır. Ancak duş imkânı yoktur. Ayrıca kamp için gidecekseniz ilçe merkezinden her türlü ihtiyacınızı temin ederek kanyona gitmenizi tavsiye ederiz. Özellikle elektrik ve aydınlatma gereçlerini yanınızda bulundurunuz.

İncesu Kanyonu Kamp Alanı

Sıklık Mesire Yeri Kamp Alanı

Çorum il merkezine 7 m mesafede bulunan ve şehre yakın bir mesire yeridir. Genellikle bölge halkı tarafından mesire yeri olarak kullanılan Sıklık Mesire Yeri kamp alanı, özellikle hafta sonlarında oldukça yoğun olmaktadır. Park içinde trekking yapabilir ve ciğerlerinizi oksijen ile doldurabilirsiniz. Şehir merkezine yakın olduğu için kampçılar tarafından da sıklıkla tercihe dilen bir alandır. Bölgede birçok kamp alanı bulunmaktadır. Siz de çadırınızı istediğiniz bir yere kurabilir ve bu muhteşem doğa içinde kendinizle baş başa kalabilirsiniz. Ancak kamp yapacaksanız mutlaka hafta içi günlerini tercih etmelisiniz.

Sıklık Mesire Yeri Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanında her türlü alt yapı sağlanmış olduğundan, çeşme ve wc gibi imkânlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra duş imkânı yoktur. Ayrıca, kamp olanına gelirken şehir merkezinden yiyecek ve içeceklerinizi temin ederek gelmeniz gerekir. Çünkü kamp alanı içinde bir tesis bulunmamaktadır.

Sıklık Mesire Yeri Kamp Alanı

Gölünyazı Sulak Alanı Kamp Alanı

Çorum-Laçin-Osmancık yolunun 20. kilometresinde bulunan sulak alan birçok kuş türüne de ev sahipliği yapmaktadır. Kuş gözlemciliği yapmaya müsait bir alandır. Gölünyazı Sulak Alanı kamp alanı 30 çeşit kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Alanın büyük bir kısmı sazlıktır. Aynı zamanda alan yanın da inşa edilmiş 15 metre yüksekliğinde kuş gözlem kulesi de bulunmaktadır. Bölge kamp yapmak için ideal bir yerdir. Doğaseverlerin ve doğa fotoğrafçılarının tercih edeceği noktalardan biridir. Kmap için belirleyeceğiniz alanın kuşları rahatsız etmemesine dikkat etmelisiniz. Çadırınızı kurduktan sonra doğa yürüyüşü yapabilir ve bu muhteşem güzelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Gölünyazı Sulak Alanı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle duş ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak mekân yoktur. Yiyecek ve içecek ile elektrik ve aydınlatma gibi gereçlerinizi de alana gelmeden önce temin etmenizde fayda vardır.

Gölünyazı Sulak Alanı Kamp Alanı

Çatak Tabiat Parkı Kamp Alanı

İl merkezinde en cazip gidilebilen mesire alanlarından biri olan Çatak Tabiat parkı kamp alanı, manzara zenginliği ve tabiat parkı özelliklerine sahip olması ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Alanda karaçam ağaç türü hâkimdir. Ayrıca tilki, tavşan, kurt, ötücü kuşlar ve keklik faunayı oluşturmaktadır. Bölgede trekking yapılabilecek uygun alanlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kamp için ideal yerlerden biridir. Bölge tabiat parkı olduğu için ateş yakmak yasaktır. Ancak kamp ocağını kullanabilirsiniz. Çadırınızı kurup bölgenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Çatak Tabiat Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tuvalet ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır. Ayrıca yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız için bir tesis de bulunmamaktadır. Bu nedenle bölgeye giderken her türlü tedbirinizi almanızda fayda vardır.

Çatak Tabiat Parkı Kamp Alanı

Çorum ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Çorum ücretsiz kamp alanları içerisinde beğendiğiniz ve listeye eklenmesini istediğiniz yeri yorum kısmından yazabilirsiniz. Düzce Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza da bakmanızı tavsiye ederim.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.