Kastamonu Ücretsiz Kamp Alanları

19.07.2019
154
Kastamonu Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu yazımız da sizlere Kastamonu ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğim. Kastamonu ücretsiz kamp alanları doğası ve yeşilliğiyle kamp severlerin vazgeçilmezlerinden bir bölge. Kastamonu ücretsiz kamp alanları liste olarak aşağıda verilecektir. Kastamonu kamp severlerin için oldukça güzel bir bölgedir. İşte; Kastamonu ücretsiz kamp alanları

Kastamonu ücretsiz kamp alanları

Küre Dağları Milli Parkı Kamp Alanı

Kastamonu ile Bartın sınırları arasında yer alan Küre Dağları, muhteşem bir doğa güzelliğine ev sahipliği yapıyor. 80’den fazla mağara olan Küre Dağları’nın en yüksek zirvesi 2019 metredir.  2000 yılında milli park ilan edilen Küre Dağları içerisinde birçok kamp alanı bulunmaktadır. Küre Dağları Milli Parkı kamp alanı bölgesinde en fazla ziyaret edilen Ilıca Şelalesi yakınındaki kamp alanı kullanılmaktadır. Bu kamp alanı ücretli olduğu için yakınında ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Çadırınızı istediğinizi bir alana kurarak bu doğa harikası bölgenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Küre Dağları Milli Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tesis bulunmaktadır. Ancak, bu ücretli kamp alanının tesisleridir. Bu nedenle oradaki tuvalet ve duşları kullanabilmek için belirli bir ücret ödemek zorundasınız. Bunun haricinde yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmenizde fayda vardır.

Küre Dağları Milli Parkı Kamp Alanı

Araç – Kirazlı Yaylası Kamp Alanı

Şehrin sıcağından ve karmaşışından uzaklaşıp, serin geceler geçirmek ve bol yıldızlı gökyüzünü seyretmek istiyorsanız mutlaka gidip görmeniz gereken yerlerden biridir Kirazlı Yaylası. Mis gibi çam kokuları içindeki yemyeşil yaylalarda doğanın bu muhteşem güzelliği içinde çadırınızı kurup keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Araç ilçesi Kastamonu merkeze 44 km mesafede yer alan bir ilçedir. Kirazlı Yaylası kamp alanı bu ilçenin içinde yer almaktadır. Hem tarihi, hem de doğal güzellikleri ile doğaseverlerin mutlaka gidip görmesi gereken yerlerden biridir Araç ilçesi yaylaları. Daha ne bekliyorsunuz kamp malzemelerinizi hazırlayın ve bu muhteşem doğanın adını çıkarın.

Araç – Kirazlı Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bölgede herhangi bir tesis olmadığından dolayı tuvalet ve duş imkanı yoktur. Bununla birlikte kamp alanına giderken temel ihtiyaç malzemelerinizi de temin ederek gitmelisiniz.

Araç – Kirazlı Yaylası Kamp Alanı

Suğla Yaylası Kamp Alanı

Kastamonu ilinin Sarnıç Köyü sınırları içinde yer alan Suğla Yaylası, Azdavay ve Pınarbaşı ilçelerine 12 km mesafededir. Denizden yüksekliği 1130 metre olan yaylada çam ve köknar ağaçları ağırlıklı bir orman örgüsü yer almaktadır. Özellikle piknikçilerin uğrak yerlerinden biri olan Suğla Yaylası kamp alanı içinde çadırınızı istediğiniz bir alan kurarak kampınızı atabilirsiniz. Yaylada 2014 yılında enduro ve motokros pisti yapılmasının ardından ulusal ve uluslararası yarışmalarda motosiklet tutkunlarına ev sahipliği yapmaktadır. Yaylada 24 dönüm gölet ve en az 100 kişinin konaklayacağı bungalov evler bulunmaktadır. Bu evler belediye tarafından işletilmektedir.

Suğla Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgedeki tesisler ücretli olduğu için siz tesislerin dışında istediğiniz bir alanda çadırınızı kurarak ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Duş ve wc imkanı yoktur. Bunun yanı sıra yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınız ile elektrik ve aydınlatma gibi gereçlerinizi yanınızda getirmeyi unutmayın.

Suğla Yaylası Kamp Alanı

Çatak Kanyonu Kamp Alanı

Kastamonu merkeze 7 km mesafede bulunan Çatak Kanyonu, Kastamonu’nun en önemli turizm merkezlerinden biridir. Kanyona 6 km araç ile 1 km ise dağ içindeki yürüyüş parkurundan ilerleyerek ulaşılabilmektedir. Yolun sonunda 900metre yüksekliğe sahip gözetleme noktasına ulaşılmaktadır. Gözetleme kulesinden kilometrelerce uzayıp giden kanyonu seyretmek büyük bir keyiftir. Kampçıların ve doğa fotoğrafçılarının tercih ettiği bölgelerden biri olan Çatak kanyonu kamp alanı, muhteşem doğası ve manzarası ile kamp yapılabilecek çok güzel bir alandır. Çadırınızı uygun bir yerde konumlandırabilir ve bu muhteşem güzelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Çatak Kanyonu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede henüz bir tesis olmadığı için tuvalet ve duş gibi imkanlar bulunmamaktadır. Ayrıca, kamp için gelecekseniz yiyecek ve içeceklerinizi de yanınızda getirmelisiniz. Aydınlatma ve elektrik gibi gereçlerinizi de yanınızda getirmeyi unutmayın.

Çatak Kanyonu Kamp Alanı

Ilgaz Dağı Milli Parkı Kamp Alanı

Batı Karadeniz bölgesinde Çankırı ile Kastamonu il sınırları içinde yer alan Ilgaz Dağı Milli Parkı, doğal ve kültürel zenginliklerinin çekiciliği ile kullanımı hızla artan bir koruma alanıdır. Flora açısından birçok endemik türü bünyesinde barındıran ve çevresindeki yabani hayvan popülasyonu bakımından da oldukça zengin olan bir milli parktır. Boz ayı, karaca, tilki, tavşan, kurt, yaban domuzu gibi yaban hayvanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Doğa sporlarına dayalı etkinliklere de hizmet eden Ilgaz Dağı Milli Parkı kamp alanı, doğaseverler ve kamçılar tarafından çokça tercih edilen bir bölgedir. Bölgede istediğiniz bir alanda çadırınızı kurabilir ve bu muhteşem doğa güzelliğinin keyfini çıkarabilirsiniz. Bölgede ateş yakmak yasaktır. Ancak kamp ocağı kullanabilirsiniz.

Ilgaz Dağı Milli Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve duş gibi imkanlar da yoktur. Ayrıca bölgeye gelirken yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı temin ederek gelmenizde fayda vardır.

Ilgaz Dağı Milli Parkı Kamp Alanı

Kastamonu – Bartın Küre Dağları Milli Parkı Kamp Alanı

En zengin fauna ve floraya sahip olan bölgelerden biridir. Bölge oldukça bakir kalmış bir bölgedir. Milli park sınırları içinde birçok kamp alanı bulunmaktadır. Doğa ile baş başa kalmak isteyen ve çadır kampı yapmak isteyenlerin listesinde yer vermeleri gereken yerlerden biridir. Parkta, ayı, kurt, geyik, karaca, tilki, çakal, tavşan, yaban domuzu ve ötücü kuşlar bulunmaktadır. Küre Dağları Milli Parkı kamp alanı içinde istediğiniz uygun bir alanda çadırınızı kurabilir ve doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Kamp için ideal bir alan olan Küre Dağları Milli Parkı’nda çadır ve karavan kampı yapabilirsiniz.

Kastamonu – Bartın Küre Dağları Milli Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp yapacağınız alanda herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve wc imkanı yoktur. Kamp yapmaya gelirken tüm temel ihtiyaçlarınızı yanınıza alarak bölgeye gelmenizi tavsiye ederiz.

Kastamonu – Bartın Küre Dağları Milli Parkı Kamp Alanı

Şehriban Kanyonu Kamp Alanı

Şehriban Kanyonu, Kastamonu iline 97 km mesafede bulunan Şenpazar ilçesi sınırları içinde yer alır. Karadeniz Bölgesi’nin jeolojik yapısına uygun olarak genç kıvrımlı dağlar ile çevrilidir. Alan yemyeşil ormanlarla kaplıdır. Şehriban Kanyonu, yatağında Şenpazar çayının aktığı 4 km uzunlukta bir tünele benzer. Şelaleler ve göletler oluşturarak akışına devam eden kanyon Cide ilçesi sınırları içine vardıktan sonra, Aydos kanyonu adını almaktadır. Bölge oldukça güzel doğa güzelliklerine sahiptir. Özellikle doğa fotoğrafçıları ve doğaseverler tarafından tercih edilen bölgelerdendir. Kanyonun üst kısmında çadırınızı kurabilir ve doğa ile iç içe keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Şehriban Kanyonu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis yoktur. Bu nedenle tuvalet ve duş gibi imkanlar bulunmamaktadır. Ayrıca bölgeye gelirken tüm temel ihtiyaçlarınızı yanınıza alarak gelmelisiniz. Kanyondan kendi başınıza geçmeye kalmayın bu çok tehlikeli olabilir.

Şehriban Kanyonu Kamp Alanı

Kastamonu ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Kastamonu ücretsiz kamp alanları içerisinde en çok beğendiğinizi yorum kısmından yazabilir. Gözden kaçırmış olduğumu yerleri belirtebilirsiniz. Ordu Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza da bakmanızı tavsiye ederim.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.