İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları

09.08.2019
408
İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

İstanbul ücretsiz kamp alanları, hem kamp hemde gezi için vazgeçilemyecek şehirlerin başında gelmektedir. Listemizde kamp severlerin tercih ettiği yerler yer almaktadır. İstanbul denilince her zaman akla kalabalık ve şehir hayatının cıvıltısı gelir. Bu kalabalıktan uzaklaşmak için genellikle İstanbul’ da bulunan hafta sonu da olsa ya da bulduğu en ufak küçük bir kaçamakta hemen İstanbul dışında bulur kendini. Bu nedenle de sıklıkla İstanbul çevresindeki kamp alanları incelenir. İlden çıkmak istemeyenlere ve hemen yanı başındaki huzur ve sessizlikten haberi olmayanlara özel olarak bu yazımızda İstanbul içindeki park alanlarını ve kamp alanlarını inceledik. Bu sayede sizler de şehirden çıkmadan İstanbul içinde doğa ile baş başa kalabilir ve sessizliğin tadını kamp yaparak çıkarabilirsiniz. İşte; İstanbul ücretsiz kamp alanları

İstanbul Ücretsiz Kamp Alanları

Kıyıköy Kamp Alanı

İstanbul Kıyıköy’de yer alan kamp alanıdır. Burası sahilin hemen yanı olması nedeni ile hem kalabalık olmayan bir ilçe hem de kamp yapılabilecek kadar ferah ve açık alanı kapsamaktadır. İstanbul il sınırından çıkarak Çerkezköy mesafesi üzerinden Çerkezköy – Sarayköy karayolunu takip edip 140 – 150 kilometre arası şehir merkezinden uzaklaşmanız gerekmektedir. Hem İstanbul’un içinde hem de dışında sayılabilecek bu kamp alanı Çerkezköy’den iki saatlik bir araba mesafesi kadardır. Bu nedenle de fazla uzaklaşmadan kamp alanını bulabilirsiniz.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kıyıköy bir ilçe temelleri üzerine kurulduğu için çadırınızı kendiniz götürdüğünüz zaman ilçeden gıda, su ve elektrik temini yapabilirsiniz. Ayrıca duş ve lavabo imkanlarını da kendiniz karşılamak durumundasınız.

Kıyıköy Kamp Alanı – İstanbul

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

Hacıllı Şelalesi İstanbul’da bulunmaktadır. Gidenlerin hayretler içinde kaldığı ve pek fazla kişi tarafından bilinmeyen bir kamp alanıdır. Bu şelale hem ziyaretçilere açıktır hem de kamp alanı yapacak kişilerin konumlanacağı yer olarak durmaktadır. Buraya çadırınız ile gelmek durumundasınız. Çünkü bu alanda çadır kiralama hizmeti bulunmamaktadır. Ayrıca Hacıllı Şelalesi içerisinde de mağarada da bulunmaktadır. Hem bol oksijen hem de şelale çevresinde gezip görebileceğiniz yemyeşil tarihi alan ile Hacıllı Şelalesi kamp için sizleri beklemektedir.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Şelalenin hemen yanında kamp yapmak ise ücretsizdir. Yalnız lavabo, su gibi ihtiyaçlar da belediye tarafından para karşılığında hizmete tabidir.

Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

İğneada Kamp Alanı

Burası da Kıyıköy’de su kenarında bulunan bir kamp alanıdır. Burada çadır kiralama hizmetinden yararlanabileceğiniz gibi ücretsiz olarak kendi çadırınızı da getirebilirsiniz. Bulunduğu yer itibari ile hem yeşilin hem de mavinin diyarı olan İğneada, İstanbul çevresinde gidilebilecek en güzel kamp alanlarından bir tanesidir. Doğa, deniz ve huzurun bir arada bulunduğu İğne ada kamp alanı ile ücretsiz hafta sonu kampının tadını çıkarabilirsiniz.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bu kamp alanında elektrik, su, gıda vb. hizmetler ücretsiz olarak verilmemektedir. Ücretsiz kamp alanı olarak geçse de kişiler bu ihtiyaçlarını kendileri karşılamak durumundadır. Hemen kamp alanının yanında ilçe olmasından kaynaklı kolaylıkla ihtiyaçlarınız tedarik edilebilir olmaktadır. Su ve duş ihtiyaçlarınızı da su ve duş otomatlarından karşılayabilirsiniz. Seyyar lavabolarda da lavabo ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bunun yanında gıda alışverişlerinizi de ilçeden temin edebilirsiniz.

İğneada Kamp Alanı – İstanbul

Ağva

Şüphesiz ki her İstanbullu’nun ya da çevre illerin bir numaralı kamp alanı yıllardır Ağva’dır. Ağva 80li yıllardan sora oldukça gözde bir mekan oldu. Fakat 2000’li yıllarda ise büyük otel şirketlerinin buraya ihale almasının ardından ormanlar tahrip edildi ve bu güzelliğin bir kısmı kaybolmaya başladı. Ağva’nın popülerliği o dönemde daha da çok artınca bu yerin aile yeri olmaktan çıkıp, müşteri portföyünün değiştiği zamanlar da oldu. İstanbullular da bu durumu bilerek Ağva’dan uzaklaşmaya başladı. Fakat 2019 yılına geldiğimiz bu günlerde Ağva eski ve en gözde haline geri döndü. Burada ücretli otellerde kalabileceğiniz gibi ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz alanlar da bırakıldı.

Bu ücretsiz kamp alanlarında ekstra güvenlik sağlandı. Bu sayede çadırını alan kamp yapmak için Ağva’ya gelir oldu. Ağva öyle bir yerdir ki eşsiz görünümü ile kendini hayran bıraktırır. Bir giden bir daha gitmek ister. Kamp alanı için balayına gelenler bile bulunur. Genellikle aile yeri ve arkadaş ortamı ile toplanıp eğleneceğiniz eşsiz güzellikte bir yerdir. Tek başına kafa dinlemek için çadırını alıp gelenler bile vardır. Burada kamp yaparken aynı zamanda trekking de yapabilir, nehirde tekne gezintisi turuna çıkabilir, yüzebilir ve birçok aktiviteye katılabilirsiniz. Sizler de İstanbul’da yeniden canlanan Ağva’nın tadını kamp ile çıkarabilirsiniz. Şile ile arasında yarım saat bulunan ve her İstanbullunun yolunu bildiği uğrak mekan olan Ağva’nın modası hiçbir dönem eskimeyecektir.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

İhtiyaçlarınızı kolaylıkla bu bölgede giderebilirsiniz.

Ağva – İstanbul

Sahilköy Kamp Alanı

Bu kamp alanı da Şile yakınlarında bulunmaktadır. Şile merkez ile arasında yarım saatlik bir mesafe bulunmaktadır. Karadeniz’in hırçın sularına girmek biraz cesaret istese de, yüzünüze doğru esen Karadeniz rüzgarını hissetmek için mükemmel bir yerdir. Çok rüzgarlı bir alan olduğu için ona göre hazırlıklı gidilmesinde fayda vardır. Kamp alanı malzemelerinizin tam teşkilatlı olması gerekir.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Uyku tulumu, seyyar aydınlatma vs. yanınızda bulundurmanız gerekir. Çünkü bu kamp alanı ücretsizdir. Elektrik, su, lavabo ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılamanız gerekir.

Sahilköy Kamp Alanı – İstanbul

Polenezköy Kamp Alanı

Bu kamp alanı Polenezköy’de bulunur ücretli kamp alanı ve ücretsiz kamp alanı yan yanadır. Ücretsiz kamp alanında kalmak için elektrik ve su gibi temel ihtiyaçlarınızın yanında yemeklerinizi de getirmeniz gerekmektedir. Buraya gelenler genellikle ücretsiz kampta kalırken, ücretli kampın hizmetlerinden yararlanmaktadırlar.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bu sayede duş alabilmeli, lavaboya girebilme veya yemek ihtiyaçlarını yan kamp alanından tedarik ederek, barınma ücreti vermemiş olurlar. Bu sayede de oldukça maksimum seviyede rahat bir kamp tatili gerçekleştirirler.

Polenezköy Kamp Alanı – İstanbul

Kilyos Kamp Alanı

Kilyos Kamp alanı, adından da anlaşılacağı üzere Kilyos’ta bulunmaktadır. Hem İstanbul’da hem de Karadeniz’de bulunması nedeni ile oldukça ser rüzgârların ve sert kayalıkların dibinde olan bir kamp alanıdır. Doğa güzellikleri insanı büyüler. Hem yeşil hem mavi iç içedir. Denize girenler bulunur. Yalnız denize girmek için bölgeyi iyi bilmek gerekir. çünkü Karadeniz’in hiçbir zaman şakası yoktur. Bunun yanında elektrik ihtiyaçlarını bu kamp alanında bulunan seyyarlardan karşılayabilirsiniz. Lavabo için de seyyar lavabolar bulunmaktadır. Denizden sonra duş almak isteyen kişiler için duş otomatları da bulunmaktadır.

Güzel bir yaz tatili geçirmek isteyenler veya bir hafta sonu kaçamağında kamp yapmak isteyenlerin genellikle uğrak noktasıdır. Kilyos her ne kadar Karadeniz kıyısında yer alsa da aslında İstanbul’un içi sayılır. Sarıyer’in hemen yanıdır. Burası İstanbul’un Avrupa yakasında bulunanlar için de şehir dışı olabilecek uzaklıkta bir mesafededir. Bu nedenle genellikle Anadolu yakasında oturan kişilerin kamp ihtiyaçlarını karşıladıkları bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada çadırınızı her yerde kurmanıza izin verilir. Orman içinde kurduğunuz zaman hem rüzgardan hem de güneşten etkilenmezsiniz. Fakat genellikle Kilyos kamp alanına gittiğinizde sahil kenarına kurulmuş çadırları görürsünüz. Bölgeye giderek biraz değerlendirme yaptığınız zaman en ideal kamp yerini bulacak ve buradan vazgeçemeyeceksiniz. Çünkü Kilyos kamp alanı hem şehir içinde bulunup hem de böylesine bakir kalabilmiş ender alanlardan bir tanesidir. Her gelen kişiyi bir daha kamp yapmak için kendine çeker.

Kilyos Kamp Alanı – İstanbul

İstanbul ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgi bu kadardı. Beğendiğiniz kamp alanını yorum bölümüne yazabilirsiniz. Kırklareli ücretsiz kamp alanları yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Hoşçakalın…

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.