Giresun Ücretsiz Kamp Alanları

19.07.2019
475
Giresun Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu yazımız da sizlere Giresun ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğim. Giresun kamp alanı için seçilecek en güzel şehirlerden biri diyebilirim. Giresun ücretsiz kamp alanları içerisinde en güzeli de bir fındık bahçesinde fındık ağacı ateşinde yapacağınız çay olacaktır. Giresun’a kampa ilkbahar da gitmenizi tavsiye ederim. İşte;

Giresun ücretsiz kamp alanları

Kulakkaya Yaylası Kamp Alanı

Giresun ücretsiz kamp alanları içinde yer alan Kulakkaya Yaylası kamp alanı, oldukça dikkat çekici bir kamp alanıdır. Sessizliği, sakinliği ile huzur arayanların tercih ettiği bu kamp alanı, yöre halkı tarafından sarı avu diye adlandırılan Zifin diyarıdır. İlginç doğal güzelliklere sahip olan yayla özellikle yaz aylarında zifin adı verilen çiçeklerle sarıya boyanmaktadır. Giresun merkezden 45 kilometre mesafede olan yaylaya, Dereli-Yaylacık istikametinden ulaşılabilir. Giresun’un en fazla ziyaretçi alan yaylalarından biridir. Bölgede Gelin Kayası, Çaldağ ile Desput Kayası ve suyu görülmeye değer yerlerdendir. Çadır ve kamp malzemelerinizi yanınıza alarak yaylada kamp atabilirsiniz.

Kulakkaya Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylanın yakınında bulunan Yavuzkemal beldesinde her türlü alışveriş hizmeti, kır lokantaları ve PTT bulunmaktadır. Su, gıda, elektrik ve aydınlatma giderlerinizi buralardan temin edebilirsiniz. Tuvalet ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz ancak duş imkanı bulunmamaktadır.

Kulakkaya Yaylası Kamp Alanı

Bektaş Yaylası Kamp Alanı

Giresun’un Dereli ilçesi sınırları içinde bulunan Bektaş Yaylası kamp alanı, il merkezine yaklaşık 56 kilometre mesafede yer almaktadır. Doğal güzellikleri ve parkurlarıyla doğa sporları için uygun bir ortama sahiptir. Ağaçların düzenli dizilimi sizleri mest edecek, bu ağaçları seyrederek bile günlerinizi geçirebilirsiniz. Yaylada ateş yakmak serbest ancak daha önceden ateş yakılmış olan alanları tercih etmeli ve ateşinizi kontrollü yakmalısınız. Yaylada alt yapı tamamlanmış durumdadır. Bol oksijeni ve görülmesi gereken doğal güzellikleri ile mutlaka gelip kamp yapılması ve görülmesi gereken yerlerden biridir.

Bektaş Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Yaylada elektrik, su ve telefon gibi imkanlar bulunmaktadır. Tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesis te bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınız için siz yine de tedarikli gitmelisiniz.

Bektaş Yaylası Kamp Alanı

Karagöl Kamp Alanı

Giresun ücretsiz kamp alanları içinde yer alan Karagöl kamp alanı, yolları oldukça zorlu bir kamp alanıdır. Özel araçla gidilebilecek olan kamp alanına giderken altı yere yakın araç kullanmamanızı öneririz. 4×4 aracınızla gidebileceğiniz kamp alanının oldukça serin ve sakin bir havası bulunmaktadır. Güneşin doğuşunu ve batışını en güzel Karagöl kamp alanından izleyebilirsiniz. Kampçıların ve doğa fotoğrafçılarının tercih ettiği kamp alanında kuşların cıvıltısı ve renkli doğası ile muhteşem bir güzellik vardır. Sakin ve huzurlu bir kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız mutlaka gitmeniz gereken yerlerden biridir.

Karagöl Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bunun için tuvalet ve duş imkanı bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı da merkezden temin ederek götürmenizde fayda vardır.

Karagöl Kamp Alanı

Uluburun Kamp Alanı

Uluburun kamp alanı, Giresun’un Espiye ilçesinde bulunmaktadır. Sahil şeridinden Doğu Karadeniz’e doğru ilerlerken buruna doğru sapmanız gerekiyor. İşte Uluburun Kamp alanı burası. Yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Uluburun kamp alanı, alan da dağılımın yüksek olmasından dolayı öyle çok kalabalık olmuyor. Yeşilin ve mavinin birleştiği bir noktada yer alan Uluburun kamp alanı, Karadeniz turuna çıkanların genellikle uğrak yerlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kampçıların tercih ettiği alanların başında gelen kamp alanı, hem ruhunuzu dinlendirmek hem de çok güzel fotoğraflar çekmek için ideal alanlardan biridir.

Uluburun Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanında wc ve duş imkanı bulunmaktadır. Ayrıca temel ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız tesis bulunmaktadır. Elektrik ve aydınlatma ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

Uluburun Kamp Alanı

Koçkayası Yaylası Kamp Alanı

Giresun ili Dereli ilçesi, Kümbet Köyü sınırları içinde bulunan Koçkayası Yaylası kamp alanı, tabi kaynaklar ve kültürel değerleri açısından oldukça zengin bir potansiyele sahiptir. Yayla ekolojik ve biyolojik çeşitlilik açısından oldukça zengin bir alandır. Sahip olduğu flora ve fauna zenginliği açısından da görülmesi gereken yerlerden biridir. Çadır ve karavan kamp alanına oldukça müsait olan bölgede istediğiniz bir alana kampınızı atabilirsiniz. Hafta sonları piknikçiler geldiğinden biraz kalabalık olmaktadır. Kafa dinlemek isteyenlerin hafta içi gelmesi gerekir. Oldukça düz bir zemine sahip olan yaylada birçok etkinlik te yapılabilir.

Koçkayası Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bunun için wc ve duş imkanı bulunmamaktadır. Ayrıca yiyecek ve içecek gibi temle ihtiyaçlarınız ile elektrik ve aydınlatma gibi ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmenizde fayda vardır.

Koçkayası Yaylası Kamp Alanı

Mavigöl Kamp Alanı

Giresun – Trabzon yolu üzerinden ilerleyerek Kuzalan Şelalesi tabiat parkı yazan tabela yönüne sapın, sahilden yaklaşık 20 – 25 kilometre sonra ulaşacağınız Dereli ilçesini geçerek 20 – 23 kilometre sonra Pınarlar Köyüne ulaşırsınız. Burada ilk göreceğiniz Kuzalan Şelalesi’dir. Şelaleyi geçtikten sonra 3 km kadar yukarı devam ettiğinizde karşınızda bir tabela göreceksiniz. Mavi Göl tabelası. Bariyerleri aşıp bir iki merdiven indikten sonra mavi bir cennete yolculuk yapacaksınız. Mavi Göl’e ulaştığınızda aşağı bölümlerde görülen plajda istediğiniz bir alana çadırınızı kurabilirsiniz. Henüz keşfedilmemiş bir yer olması nedeniyle oldukça bakir bir doğaya sahip. Gölün sodalı suyuna mutlaka girmelisiniz. Su oldukça soğuk olduğu için dikkatli olmanızda fayda vardır. Bu kamp alanında oldukça güzel kareler yakalayabilirsiniz.

Mavigöl Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve duş gibi imkanlar yoktur. Ayrıca yine tesis olmadığı için yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı da ilçe merkezinden temin etmelisiniz. Bölgede ayı ile karşılaşmanız olasıdır. Bu konuda da dikkatli olmalısınız.

Mavigöl Kamp Alanı

Paşakonağı Yaylası Kamp Alanı

Giresun’un Bulancak ilçesi sınırları içinde bulunan Kovanlık beldesinde yer almaktadır. Paşakonağı Yaylası, özellikle barındırdığı mor, beyaz ve sarı açelyalar ile vadilerdeki şelaleleri ile turistlerin ilgisini çekmektedir. Doğa fotoğrafçıları ve doğaseverler tarafından tercih edilen bir alandır. Paşakonağı Yaylası, her köşesinin farklı bir güzelliğe şahit olmanızı sağlayacak muhteşem bir doğa güzelliğine ev sahipliği yapmaktadır. Yaylada 5 kilometrelik bir mesafede bir tesis bulunmaktadır. Ancak dilerseniz istediğiniz bir alanda çadırınızı kurarak kamp atabilirsiniz. Yaylada akşam saatlerinde doğanın sesini dinleyerek kendinizi huzurlu hissedebilirsiniz.

Paşakonağı Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede bahsettiğimiz gibi bir tesis bulunmaktadır. Burada tuvalet ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ancak duş için imkan bulunmamaktadır. Kamp alanına gelirken tüm ihtiyaçlarınızı ilçe merkezinden temin ederek gelmenizde fayda vardır. Her ne kadar tesis bulunsa da siz yine de tüm ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurun.

Paşakonağı Yaylası Kamp Alanı

Bulancak Paşakonağı Yayla Yolu Kamp Alanı

Muhteşem bir doğa güzelliğine ev sahipliği yapan bu yol üzerinde bulunan ormanların iç kısmında kamp atabilirsiniz. Burası doğa fotoğrafçılarının birçok doğa fotoğrafı çekebileceği yerlerden biridir. Genellikle uzun süreli kamplar için uygun olmasa da tek gecelik kamplar için uygun bir alandır. Bu kamp alanında bol bol fotoğraf çekmenizi öneririm. Yol üzerinde araç trafiği çok yoğun olduğu için çadırınızı yolun uzak kesimine ormanın içlerine doğru kurmanızda fayda vardır.

Bulancak Paşakonağı Yayla Yolu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölge yaylaya çıkan bir yol olduğu için burada duş, wc gibi imkanlar bulunmamaktadır. Ayrıca yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı buraya gelmeden önce temin etmenizde fayda vardır. Kamp alanına varmadan önce yol üzerinde marketler bulunmakta oradan da temin edebilirsiniz.

Bulancak Paşakonağı Yayla Yolu Kamp Alanı

Giresun ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğim bilgilerin sonuna geldim. Giresun ücretsiz kamp alanları konusunda kafanıza takılan yerleri yorum kısmından belirtebilirsiniz. Giresun da kamp yaparken birinin elinde börekler ile çadırınıza geldiğini görürseniz şaşırmayın. Ordu Ücretsiz Kamp Alanları yazıma da göz atmanızı tavsiye ederim.

YORUMLAR

  1. Duygu dedi ki:

    Merhaba
    Karagöl kamp alanı dediğiniz yeri bulamıyorum. Ağaçsız bir karagöl çıkıyor yardımcı olabilir misiniz

  2. Emrullah dedi ki:

    Buldunuz mu gitiniz mi buraya