Bozcaada Ücretsiz Kamp Alanları

24.08.2019
275
Bozcaada Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere Bozcaada ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğim. Bozcaada kamp severlerin tercihleri arasında başta gelmektedir. Nedenini yazımızda sizlerde anlayacaksınız. Lafı uzatmadan gelin beraber Bozcaada ücretsiz kamp alanlarını görelim.

Bozcaada ücretsiz kamp alanları

Bozcaada Kamping

Bozcaada’ da yer alan bu alan ücretsiz olarak kamp yapmaya oldukça elverişli bir yerdir. Bu yerin yeşil ve mavi ile buluştuğunu gördükten sonra huzuru bulabileceğinize inanacaksınız. Oldukça geniş bir arazi olan kamp alanı çadır kampına ve karavan kampına uygun bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Tamamen ücretsizdir. Kolay bir şekilde doğa ile uyum sağlayabileceğiniz bir yerdir. Lavabo ve duş ihtiyacı ne yazık ki karşılanamamaktadır. Burada doğa ile baş başa olacağınız bir ortamda yer almaktasınız. Yemek ve aydınlanma ihtiyaçlarını da kamp malzemeleri ile birlikte tedarik etmeniz gerekmektedir. bu nedenle genellikle hafta sonları kısa kamplar için tercih edilmektedir.

Bozcaada Kamping

Pikamp Bozcaada Piknik ve Kamp Alanı

Pikamp Bozcaada Piknik ve Kamp Alanı’ nın değişik bir kuralı vardır. Burası kamp alanıdır. Yalnız içeride kamp yapmak yasaktır tabelasını ve çadır kurmak yasaktır tabelasını görebilirsiniz. Ateş yaktığınızda jandarma ekipleri gelerek burada ateşi söndürmenizi isteyebilirler. Kamp alanı karavan kampına uygun bir yerdir. Karavana kampı serbesttir. Fakat çadır kampına hoş bakmamaktadırlar. Çünkü bölgede duş alacak, yemek yapacak veya lavaboya gidecek bir yer bulunmamaktadır. Bunun için çevrenin korunması adına çadır kampını istememektedirler. Karavan kampının içerisinde bulunan bütün yemek, lavabo ve duş imkanları kendiliğinden var olduğundan burası genellikle karavana ayrılmıştır. Fakat çadır kurduğunuz zaman da bunun için size kimse neden geldiniz ya da çadırınızı buradan kaldırın demez. Yemeğinizi ateş yakmadan yapabildiğiniz sürece her türlü kamp için bu ücretsiz alanı kullanabilmeniz mümkündür. Denize sıfır bir alandır. Kum ve eşsiz manzaranın da tadını çıkarmak muhteşem olacaktır.

Pikamp Bozcaada Piknik ve Kamp Alanı

Ayılar Piknik ve Kamp Alanı

Bozcaada’ nın Ayılar bölgesinde yer almaktadır. Bu bölge orman olarak geçmektedir. Giriş ücretsizdir. Kamp alanı da ücretsizdir. Ücretsiz kamp alanlarının sahip olduğu imkanları taşımaktadır. Duş ve lavabo ihtiyacını kişiler kendi imkanları doğrultusunda tamamlayabilmektedirler. Buna bağlı olarak da yemek işlerini ve aydınlanma işlemlerini de kişiler kamp malzemeleri ile halletmelidirler. Yemek yapılırken ormanlık bölge olmasından kaynaklı olarak, ormanda ateş yakmak ve mangal yapmak yasaktır. Bunlar göz önünde bulundurulduğu zaman ve çevreye karşı duyarlı bir şekilde kamp yapıldığı zaman oldukça güzel vakitler geçirilebilir. Özellikle aile kamp yapmaya uyun bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat gene de diğer kampçıların burada atık bırakmaları ve çöpleri toplamamaları bazı kampçılara ve kamp alanlarına işleri zorlaştırmaktadır.

Ayılar Piknik ve Kamp Alanı

Ayazma Plajı

Sakinlik arayanlar için uygun bir yer değildir. Çünkü bu plaj günün her anı oldukça hareketlidir. Halk plajı olduğu için ücretsizdir. Ayrıca ücretsiz olarak çadır kampı yapılacak uygun yerlerden bir tanesidir. Yemek için mangal yakılabilir. Bunun dışında yemek ve aydınlanma ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılamanız gerekmektedir. ayrıca lavabo ve duş da hemen sahilde bulunmaktadır. Otomatlar ile bir TL bozuk para ile çalışan duş ve lavaboları kullanabilmeniz mümkündür. Bu nedenle hafta sonu tatilinden daha uzun süre kalan kişiler görmek mümkündür. Aileler için uygundur. Gündüz ve gece denize girilebilmektedir. Oldukça serin ve kum bir plaja sahiptir. İlkbahar ve yaz mevsimlerinde hatta eylül sonlarına kadar denize girilebilmektedir.

Ayazma Plajı

Sulubahçe Koyu

Bu koy Ayazma Plajının yanında bulunmaktadır. Sulubahçe Koyu Ayazma plajı kadar kalabalık değildir. Bu koya tekneler ile ulaşım da sağlanmaktadır. Koy içerisinde ne yazık ki duş alabileceğiniz bir otomat bulunmamaktadır. Fakat yemek, lavabo ve duş ihtiyaçlarınızı bu koyda bulunan diğer tesislerden faydalanarak kolaylaştırabilirsiniz. Ücretsiz çadır kampı kurarak yaz tatilinizi oldukça minimum seviyede ekonomik açıdan rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Manzarası ile muhteşem ve göz alıcı bir koy olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler de bu koyun güzelliklerinden faydalanmak için burayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca, Sulubahçe koyunda sabahları güneşin doğuşu ile birlikte koy üzerinde plajda yürüyüş yapabildiğiniz gibi ormanlık alanda da yürüyüş yapmanız mümkündür. Oldukça huzur dolu ve bir o kadar da keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Sulubahçe Koyu

Beylik Koyu

Beylik Koyu da Sulubahçe Koyu gibi sessiz ve sakindir. Burası kumsaldan oluşmaktadır. Dökme değil kendiliğinden oluşan bir ince kum yapısı bulunmaktadır. Ayrıca Beylik koyunda da bir sürü tesis bulunmaktadır. Bu tesislerden yemek ve lavabo ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkündür. Tesise ait olan duş yerlerini de uygun ücretler vererek karşılayabilirsiniz. Koyda kendi imkanlarınız ile duş aşabileceğiniz ücretsiz bir yer bulunmamaktadır. Fakat bu koyda çadır ile kamp yapmak ücretsizdir. Geceleri ışıklar oldukça yetersizdir. El feneri ya da kamp aydınlanma malzemeleri ile çadırınızı aydınlatabilirsiniz. Eğer yıldızların tadını çıkarmak isterseniz de oldukça keyifli ve karanlıkta doğal ortamda bir kamp sizleri beklemektedir. Bu bölgede çadır yapanlara zarar verecek canlılar bulunmamaktadır. Özellikle yengeç vb. canlılardan korkarak geceleri ışık yakmak isteyen kampçılar bulunmaktadır. Gece karanlıkta kalanlar için de oldukça keyifli ve zararsız bir kamp tatil alanı olacaktır.

Beylik Koyu

Tuzburnu Koyu

Bu koy adaya en uzak bölgede yer almaktadır. Tamamen mahrumiyet bölgesidir. Su, elektrik, duş alma yeri veya lavabo bulunmamaktadır. Fakat manzarası dünyalara bedeldir. Bu nedenle de bu manzara için ve bu koyda denize girmek için çok fazla kamp yapmaya gelen kişi bulunmaktadır. Kampçıların en önemli özelliği kendi imkanları ile tamamen ücretsiz bir kamp yapıyor olmasıdır. Duş almak ve lavabo ihtiyaçlarını kendileri karşılayan kampçılar bunun yanında da yemek yapabilmektedirler. Kamp alanında ateş yakmak da mangal yakmak da serbesttir. Bu sayede geceleri de büyük ateşler ile yengeçler uzaklaştırılmış olacaktır. Bölgede yengeç bulunmaktadır. Ateş yakılarak akşamları onlardan korunabilirsiniz. Çadırınızı kapatarak uyuduğunuzda da bu canlılar ile aranıza geceleri duvar örmüş olursunuz. Oldukça keyifli ve bir o kadar da ekonomik bir kamp için sizler de bu doğa harikası yeri tercih edebilirsiniz. Denize girileceği için genellikle kamp sezonu yazın açılmaktadır. Yaz tatilini burada değerlendirmek isteyen birçok kampçı bulunmaktadır. Dolayısıyla yaz mevsiminde bu bölgede yalnız olmazsınız. Fakat gene de sessizliğini koruyarak huzur dolu bir kamp tatilini sizlere Tuzburnu koyu sunmaktadır.

Tuzburnu Koyu

Poyraz Limanı Koyu

Bu koy adanın merkezi bir bölgesinde yer almaktadır. Tuzburnu koyu gibi uzakta ve en uç noktada yer almaz. Bu nedenle yaz sezonunda bu koyda çadır kampı yapmak isteyenler sıklıkla tercih etmektedir. Poyraz Limanı Koyu, Bozcaada’nın diğer koylarına benzemez. Diğer koylarda rüzgar aşırı estiği için rüzgar sörfü oldukça fazla rağbet görmektedir. Bununla birlikte rüzgar sörfü yapılan yerde ne yazık ki çadır kampı oldukça zorlayıcı olabilmektedir. Bu koy biraz daha içeride olduğu için çadır kampına elverişlidir. Oldukça kolay ve eğlenceli bir şekilde kamp yapmanız mümkündür. Yalnız buraya kamp yapmak için giden kişilere tavsiyemiz denize girecek olanların deniz çorabı ya da deniz ayakkabısı ile girmeleridir. Denizde ve kumsalda aşırı derecede deniz kestanesi bulunmaktadır. Bu deniz kestaneleri ağustos ayının sonları ve eylül ayında da aşırı derecede fazlalaşmaktadır. Bununla birlikte eylül ayında deniz anaları da akın etmektedir. Bu nedenle ağustos ayından önce kamp alanı olarak burayı tercih etmekte fayda bulunmaktadır. Bu bölgede çevrede yer alan tesislerden duş ve yemek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Lavabo ihtiyacınızı da kendiniz karşılamanız gerekecektir. Çevrede yapılmış herhangi bir lavabo bulunmamaktadır. Bu sayede oldukça ekonomik fakat bir o kadar da manzarasına doyum olmayacak bir tatili gerçekleştirmiş olursunuz.

Poyraz Limanı Koyu

Bozcaada ücretsiz kamp alanları yazımızın sonuna geldik. Yorum kısmından en iyi kamp alanını belirtebilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın. Ayrıca Belek Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza bakmayı unutmayınız.

Alternatif kamp alanları önerimiz; Gökçeada Kamp Alanları

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.