Eskişehir Ücretsiz Kamp Alanları

19.09.2019
349
Eskişehir Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere Eskişehir Ücretsiz Kamp Alanları hakkında bilgiler vereceğim. Eskişehir gezilip görülmesi gereken şehirlerden biridir. Eskişehir kamp alanları nerede diye soranlar için bir solukta inceleyebileceğiniz güzel bir yazı hazırladık. İyi okumalar…

Eskişehir Ücretsiz Kamp Alanları

Eskişehir sadece öğrencileriyle bilinen bir yer değildir. Gezilip görülmesi gereken sayısız güzellikleri bulunmaktadır. Bu makalede sizlere Eskişehir’deki ücretsiz kamp alanları listesini hazırladık.

Çifteler Sakaryabaşı Kamp Alanı

Eskişehir kamp alanlarından bir diğeri ise, Çifteler Sakaryabaşı kamp alanıdır. Eskişehir’in Çifteler ilçesine bağlı olan bölge, Eskişehir merkeze 66 km uzaklıktadır.

Bölgede yüzme havuzları, yürüyüş parkurları ve piknik alanları bulunmaktadır. Ateş yakmak serbest olduğu için günübirlik olarak kamp yapmak içinde çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir.

Ayrıca, Sakaryabaşı nehrinde yılın 12 ayında dalış yapılabilmektedir. Türkiye’de 12 ay dalış yapılan nadir yerlerden biri olduğu için, su sporları sevenlerin uğrak mekanıdır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bunların yanında, tekne gezintisi, bisiklet yolları ile kamp yaparken farklı birçok etkinlik de gerçekleştirebilirsiniz. Çifteler Sakaryabaşı muhteşem doğası ve sunduğu farklı etkinlikler ile yerli ve yabancı turistler tarafından çok sık tercih edilmektedir.

Bölgede tuvalet ve market gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar bulunduğu için, kolay ve eğlenceli bir kamp deneyimi sunmaktadır. Bu alan da hafta sonları fazla kalabalık olabilir. Bu yüzden sessiz ve sakin bir kamp deneyimi yaşamak isteyenlerin, hafta içleri gitmesi daha uygun olacaktır.

Çifteler Sakaryabaşı Kamp Alanı

Gürleyik Şelalesi Kamp Alanı

Eskişehir kamp alanları arasında yer alan Gürleyik Şelalesi, Eskişehir’in Mihalıççık ilçesine bağlı olup, Eskişehir merkeze 27 km uzaklıkta yer almaktadır. Gürleyik Köyü’ne 300 metre uzaklıktadır.

Uzun ve dik bir dağ yolunu aştıktan sonra Gürleyik Şelalesi’nin mükemmel manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Önceden fazla bilinmemesine rağmen, şu anda sosyal medya sayesinde oldukça popüler olmuştur. Doğallığı hiç bozulmadığı için doğa severlerin uğrak mekanıdır.

Eskişehir’e yolunuz düşerse mutlaka Gürleyik Şelalesi’ni ziyaret edip kamp yapmalısınız. Fotoğrafçılarda, burayı fotoğraflamak için çok fazla ziyaret etmektedir. Önceden sadece yerel halk tarafından bilinen Gürleyik Şelalesi, son zamanlarda çok fazla ziyaretçi ağırlamaktadır.

Gürleyik Şelalesi kamp alanı girişinde küçük bir market bulunduğu için birçok ihtiyacınızı buradan karşılayabilirsiniz. Özel aracınızla gidecekseniz, yol üstüne park ederseniz cezai işlem uygulanabilir.

Bu yüzden, şelaleden 300 metre uzaklıkta bulunan Gürleyik Köyü’nde ki ücretli otoparka park etmeniz daha uygun olacaktır. Gürleyik Şelalesi’nde tuvalet ve duş imkanı bulunmaktadır. Ancak, doğayı sevip temiz bırakan insanlar zor bulunduğu için temizliği tartışılır durumdadır.

Şelale alanında ateş yakılması yasak olduğu için mangal yapılamaz. Ancak kamp yapacak olanlar yanlarında küçük bir tüp götürerek yemeklerini bu şekilde yapabilirler. Bölgede telefon çektiği için sevdiklerinizle irtibat halinde kalabilirsiniz. Fakat, internet çekmemektedir. Gürleyik Şelalesi kamp yapmak isteyenlerin kesinlikte gitmesi gereken bir yerdir.

Gürleyik Şelalesi Kamp Alanı

Büyükyayla Göleti Kamp Alanı

Büyükyayla Göleti kamp alanı Eskişehir’de kamp yapmak için ideal mekandır. Eskişehir ilinin Seyitgazi ilçesine bağlıdır. Yemyeşil ağaçları ve muhteşem gölet manzarası ile kafa dinlemek isteyenler burayı çok sevecektir.

Oldukça sessiz ve sakin olan Büyükyayla Göleti kamp alanı, kitap okumak, yazı yazmak, kendinizle baş başa kalmak için şahane bir kamp alanıdır. Eskişehir’de doğanın sesini dinlemek isteyenler kesinlikle burada kamp deneyimini yaşamalıdır.

Gölette, Frig kayıklarıyla gezmek gibi farklı etkinlikler de yapılabilmektedir. Bölge de tuvalet ya da market bulunmamaktadır. Giderken yanınıza yiyecek ve içeceklerinizi almanız uygun olacaktır.

Büyükyayla Göleti Kamp Alanı

Laçin Kamp Alanı

Eskişehir kamp alanlarından bir diğeri ise Laçin mesire alanıdır. Laçin mesire alanı, muhteşem doğasıyla sizi kendisine hayran bırakacaktır. Laçin bölgesinde istediğiniz yere çadır kurup kamp yapabilirsiniz.

Ateş yakmak serbest olduğu için piknik severlerinde uğrak mekanıdır. Kamp alanında hiç görülmemiş olmasına rağmen bölgede vahşi hayvan olabilir. Bu nedenle geceleri ateşinizi söndürmemekte fayda var.

Geceleri çok karanlık olduğu için yanınıza mutlaka bir ışık kaynağı almanız gerekmektedir. Fazla keşfedilmemiş bir yer olduğu için sessiz ve sakin bir kamp deneyimi yaşamak isteyenler tarafından tercih edilebilir.

Laçin mesire alanı çevresinde çeşmeler bulunduğu için içme suyu ihtiyacınızı buradan karşılayabilirsiniz. Ancak, bölgede tuvalet bulunmamaktadır. Laçin mesire alanına gelmeden önce Laçin köyünden geçerken market ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Mesire alanına çıkmadan önce kafanızda sorular varsa köy kahvesinde bulunanlara sormaktan çekinmeyin. Burada kamp yapanlar el değmemiş güzelliği karşısında büyülenebilirler.

Laçin Kamp Alanı

Türkmen Baba Dağı Çevresi ve Yukarı Kalabak Köyü

Eskişehir kamp alanları arasında yer verdiğimiz Kalabak Köyü Eskişehir’in Odunpazarı ilçesine bağlı olup, Eskişehir merkeze 50 km uzaklıkta yer almaktadır. Eskişehir’in meşhur Kalabak Suyu’nun kaynağı burada akmaktadır.

Türkmen Dağı eteklerindeki çeşmelerden suyunuzu içebilirsiniz. Doğa ile baş başa bir kamp deneyimi için mutlaka gidilip görülmesi gereken bir yerdir. Bölgede su var ancak tuvalet bulunmamaktadır.

En yakın market Kalabak Köyü merkezinde yer aldığı için ihtiyaçlarınızı buradan karşılamanız gerekmektedir. Kalabak Köyü doğasıyla sizi kendisine hayran bırakacaktır. Yeşile doyacağınız muhteşem bir kamp tatili yaşamak istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

Türkmen Baba Dağı Çevresi

Musaözü Tabiat Parkı

Musaözü Tabiat Parkı, Eskişehir ilinin Tepebaşı ilçesinde yer almaktadır. Eskişehir merkeze 21 km uzaklıkta bulunmaktadır. Musaözü Tabiat Parkı, Eskişehir kamp alanları arasında en çok tercih edilen yerlerden biridir.

Eskişehir, yazın oldukça sıcak bir şehir olduğu için kendinizi serin bir yere atmak isteyebilirsiniz. Musaözü Tabiat Parkı bunun için çok hoş bir yer olacaktır. Serin ve gölgelik alanlarıyla yaz aylarında kamp yapmak için bir numaralı bölge Musaözü Tabiat Parkıdır.

Bu bölgeye hem şehir içinden hem de şehir dışından kamp yapmak için çok fazla insan gelmektedir. Hafta sonları oldukça kalabalık olduğu için erken saatlerde gitmekte fayda var.

Pek çok farklı ağaca ev sahipliği yapan parkta, doğanın tadını şehirden fazla uzaklaşmadan çıkarabilirsiniz. Parkın içinde bulunan çocuk oyun alanları sayesinde ailecek gitmeye uygundur.

Piknik alanları, yürüyüş parkurları gibi birçok aktivite alanına ev sahipliği yapmaktadır. Kafa dinlemek istiyorsanız hafta sonu yerine hafta içleri buraya gidebilirsiniz. Parkın içinde tuvalet bulunduğu için kamp yaparken çok fazla zorlanmayacaksınız. Sabahları Musaözü Göleti’ne karşı uyanmak, eşsiz bir deneyim olcaktır.

Musaözü Tabiat Parkı

Gökçekaya Barajı Kamp Alanı

Gökçekaya Barajı Eskişehir’in Mihalıççık ilçesine bağlıdır. Hidroelektrik üretmek için 1972 yılında Sakarya Nehri üzerinde yapılmıştır. Doğa yürüyüşleri ve kamp için çok sık tercih edilmektedir.

Gökçekaya Barajı kamp alanında kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz. Doğal güzellikleri karşısında huzur dolu bir güne uyanmak harika olacaktır. Ağaçlar ve barajın maviliğiyle kendinizi cennette hissedebilirsiniz.

Bölgede tuvalet ya da market bulunmamaktadır. Gelmeden önce market alışverişinizi mutlaka yapmanız gerekir. Çünkü, burada sizden ve doğanın muhteşem güzelliğinden başka hiçbir şey bulunmuyor. Gökçekaya Barajını, hem uzun hem de kısa dönem kamp maceralarınızda tercih edebilirsiniz.

Gökçekaya Barajı Kamp Alanı, Eskişehir
Gökçekaya Barajı Kamp Alanı, Eskişehir

Bozdağ Tandır Kamp Alanı

Bozdağ Tandır Kamp Alanı henüz insanlar tarafından keşfedilmediği için gizli cennet olarak adlandırılmaktadır. Gizem seven kampçılar tarafından çok sevilmektedir.

Bu bölgeye tam anlamıyla balta girmemiş ormanlar diyebiliriz. Ancak, bölgeye veya yakınlarına toplu taşıma olmadığı için özel aracınızla gitmekten başka bir yöntem bulunmamaktadır.

İlerleyen zamanlarda oldukça fazla insanı ağırlayacağı düşünülen Bozdağ Tandır kamp alanına vakit kaybetmeden gitmeniz tavsiye edilmektedir. Yalnızca içme suyu bulunan bölgede, tuvalet ya da market bulunmamaktadır. Doğanın keyfini çıkarmaya giderken hazırlıklı olmakta fayda var.

Avlakkaya Kamp Alanı, Eskişehir
Avlakkaya Kamp Alanı, Eskişehir

Avlakkaya Bölgesi

Avlakkaya Bölgesi Eskişehir- Mihalgazi yolunun 25. Kilometresi civarlarında yer almaktadır. Avlağı Deresi’ni takip ederek bu bölgeye ulaşmak mümkündür.

Büyük kayalara ev sahipliği yapan Avlakkaya bölgesi doğa yürüyüşü ve kamp için oldukça uygun bir mekandır. Büyük kayalar olduğu için, doğa yürüyüşü yaparken dikkatli olmakta fayda var.

Bölgede neredeyse her yere kamp kurabilirsiniz. Özellikle dere kenarına kuracağınız çadır ile eşsiz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Bölgede tuvalet bulunmaktadır. Ancak, market olmadığı için gitmeden önce alışverişinizi yapmanız gerekiyor.

Şelale Orman İçi Dinlenme Yeri

Şelale orman içi dinlenme yeri Eskişehir il merkezine 35 km uzaklıkta yer almaktadır. 10 hektar büyüklüğünde ki alanda istediğiniz gibi kamp yapabilirsiniz.

Kalabak Köyü yakınlarında bulunan orman içi dinlenme yerinde, adını aldığı gibi mükemmel güzellikte bir şelale yer alıyor. Kızılcık, karaçam, ardıç, çınar gibi pek çok ağaca ev sahipliği yapan bölgede doğanın tadını doya doya çıkarabilirsiniz.

Şelalesiyle ün kazanmış bu bölgede piknik yapmak isteyenler için pek çok masa da bulunmaktadır. Suyun huzur veren sesi eşliğinde doğa yürüyüşleri ve kamp yapmak kesinlikle hoşunuza gidecektir.

Şelale Orman İçi dinlenme yeri içinde tuvalet bulunmaktadır. Ancak, bölgede market bulunmadığı için hazırlığınızı yapıp gitmeniz gerekiyor. Alana ulaştığınızda tek yapmanız gereken doğaya kendinizi bırakmak olacaktır. Fazla kalabalık olmadığı için kamp yaparken sessizliğin de keyfini çıkarabilirsiniz.

Eskişehir Kalabak Köyü - Orman içi / Şelale
Eskişehir Kalabak Köyü – Orman içi / Şelale

Eskişehir Ücretsiz Kamp Alanları ve Eskişehir kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Yorum kısmından beğendiğiniz yerleri belirtebilirsiniz. Ayrıca Tekirova Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza bakmayı unutmayınız.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.