Genital Bölgede Oluşan Sivilceler Nasıl Geçer?

26.02.2024
525
Genital Bölgede Oluşan Sivilceler Nasıl Geçer?
Modelistlik Kursu

Genital Bölgede Sivilce

Genital bölgede sivilce, genital bölgelerde oluşan sivilceler kişiler için oldukça rahatsız edicidir. Normal hayatın aksamasına dahi sebebiyet veren bu iltihaplı oluşumlar, insanı özellikle tuvalete çıkarken ve otururken büyük sıkıntıya sokarlar. İnsanın eliyle sıkabileceği bir bölgede olmayan bu oluşumlar, kişilerin birkaç gününü mahvetmekte ve onlara karşı konulmaz bir acı vermektedir. Verdiği acının dışında, bazen kişilerin yürürken zorlanmasına dahi neden olan bu oluşumlar, kişilerin işten izin alması veya o günkü işini iptal etmesi için de bir bahane olamayacağından, kişilerin acil çözümler aramasına neden olurlar. Tek çözüm bu yapıların iyileşmesini beklemek ve şimdi açıklayacağımız yazıda olan şeyleri tek tek uygulayarak en azından acısını hafifletmektir.

Tüm bunlardan önce, kişilerin genital bölgesinde sivilce oluşmaması veya tekrardan oluşmaması için bu sivilcelerin nasıl oluştuğunu ve ne gibi önlemler alınması gerektiğini açıklamakta fayda vardır. Genital bölgede sivilce nasıl oluşur.

Genital Bölgede Sivilce Nasıl Oluşur?

Genital bölge sürekli kapalı olduğundan hava almayan bir bölgedir. Nemli ve hava almayan bölgelerde sivilce gibi çeşitli sorunların oluşması ve bu sorunların uzun süre geçmemesi esasında çok normaldir. Genital bölgede oluşan sivilcelerin çeşitli sebepleri vardır. Bu sebeplerden ilki çok dar ve emici olmayan iç çamaşırları giymektir. Zaten hava almayan bölge, çok dar iç çamaşırları giyildiği takdirde iyice havadan uzak kalacaktır. Emici olmayan iç çamaşırı, oluşan akıntıları uzun süre aynı bölgede tutacağından sivilce oluşumu kaçınılmaz olacaktır.

Bunun dışında cinsel yolla bulaşan hastalıklar uçuk ve sivilce yaratabilir. Yani cinsel yolla da bu hastalık bulaşabilir. Genellikle erkeklerde çok ciddi durumlara yol açmayan sivilce ve uçuk, kadınlar da başa çıkılamaz ağrılar yaratacağından, cinsel ilişki esnasında korunmanın çok ciddi bir önemi olduğu unutulmamalıdır.

Genital Bölgede Sivilce
Genital Bölgede Sivilce

Kadınların adet döneminde kullandıkları pedler, genital bölgenin hava almasını iyice engellemektedir. Ayrıca ısıyı sıkıştıran bu pedler, adet dönemlerinde kaşıntılara ve sivilcelere neden olabilir. Kadın adet dönemi için ped seçerken, pedin hava alıp almadığını kontrol etmelidir. Aksi takdirde çok zor durumda kalabilir.

Bunun gibi genital bölgede sivilce oluşumunu tetikleyen çeşitli faktörler bulunmaktadır. Fakat en yaygın nedenleri bunlardır. Bu nedenle özellikle bu üç konuya çok dikkat edilmesi gerekir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Genital Bölgede Sivilce Nasıl Oluşur
Genital Bölgede Sivilce Nasıl Oluşur

Genital Bölgede Oluşan Sivilce Nasıl Geçer?

Genital bölgede oluşan sivilceyi engellemenin çeşitli yolları bulunmaktadır. Genellikle önerilen yöntemler bitkisel yöntemlerdir. Çünkü kimyasallar cinsel sağlığa zarar verme ihtimaline sahiptir. Bitkisel çözümler cinsel sağlık için daha avantajlı olduğundan dolayı, tercih edilmelidir. Genital bölgede iltihaplı sivilce bitkisel çözüm önerileri;

 • Elma Sirkesi: Elma sirkesinin içerisinde yer alan asit, ph dengelemektedir. Ayrıca içerisinde mantar ve bakteri oluşumunu engelleyen yapılar bulunur. Bu yapılar genital bölgedeki mantara da iyi geldiği gibi, sivilcenin de geçmesini sağlamaktadır. Fakat elma sirkesi asitli olduğundan, direk olarak uygulanması tehlike yaratır. Kişiler bir bardak su ile bir bardak elma sirkesini karıştırıp, sivilce geçene kadar günde 2-3 kez uyguladıkları takdirde, sivilcelerinden kurtulacaklardır.
 • Lavanta Özü Yağı: Lavanta özü yağının içerisinde bulunan mineraller, bakteriler ile savaşır. Kişiler genital bölgesini yıkayıp kuruladıktan sonra, lavanta özü yağı sürerek kısa sürede sivilcelerinden kurtulacaklar ve gün içerisinde rahatlayacaklardır.
 • Çay Ağacı Yağı: 1 damla çay ağacı yağı ile 1 tatlı kaşığı zeytinyağı arasındaki karışım, sivilcelerin geçmesini ve gün içerisinde kişiyi rahatsız etmemesini sağlamaktadır. Kişiler bu karşımı günde iki kez, sivilce geçene kadar uygulamalıdır.
 • Aynı Sefa Bitkisi: Aynı sefa bitkisi, ısıtılan 1 yemek kaşığı zeytinyağı içerisinde 1 gece bekletildikten sonra, genital bölgedeki sivilceye uygulanır. Ve gün içerisinde 3 kez sivilceye sürülür. Kısa zamanda sivilce yok olacaktır. Kişiler temin edilmesi zor olan aynı sefa bitkisini bulamazlarsa, aynı sefa kremlerini de kullanarak çözüm sağlayabilirler.
 • Sıcak Kompres: Bir havlunun üzerine dökülen sıcak su, genital bölgeye günde üç kez uygulandığı takdirde, sivilce kısa zamanda yok olacaktır. Ayrıca genital bölgede kaşıntı ve kararma varsa, bu uygulama düzenli kullanımda onları da yok etmektedir. Sıcak kompres bulunmuş en doğal ve en etkili uygulamalardan bir tanesidir.
 • Mısır Unu: Bu uygulama için en bilinmeyen fakat en etkili olan yöntemdir. Mısır unu sivilce üzerine tıpkı bir pudra gibi serpiştirilir. Sivilce yaşam için ihtiyaç duyduğu bakteriyi ve nemi bulamayacağından kısa zamanda yok olacaktır.
 • Portakal kabuğu: Bir başka popüler siğil ilacı da portakal kabuğudur. Ucuz bir seçenektir ve genital siğiller üzerinde etkilidir. Bu çare, günde bir kez siğil üzerine portakal kabuğu ovmayı içerir. Böylece, siğil renk değiştirecek, kararacak ve sonra düşecek. Bu süreç, iki hafta veya daha fazla sürebilir.
 • Ananas: Ananas, proteinleri sindiren bir enzim karışımı olan bromelaine sahiptir. Bromelain’in HPV’de proteinleri çözerek siğilleri yok ettiği biliniyor. Birkaç tıbbi hastalığın tedavisinde bromelain’in potansiyel etkinliğini destekleyen bazı veriler vardır. İnsanlar, ananas suyu kullanarak siğilleri çeşitli şekillerde çıkarmada başarılı olduklarını bildirdiler. Bir yöntem, siğillere her gün ananas suyunu bir pamukla uygulamaktır. Diğer bir teknik ise günlük taze ananas uygulamaktır.
Genital Bölgede Oluşan Sivilce Nasıl Geçer
Genital Bölgede Oluşan Sivilce Nasıl Geçer

Genital Bölgede Sivilce hakkında ereceğimiz bilgiler bu kadardı. Siyah noktalardan kurtulmak için yöntemler adlı yazımıza da bakabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Mine dedi ki:

  Allah razı olsun mısır unu çok rahatlattı.
  Doktorun verdiği ilaçlar fayda etmemişti zaten

 2. kadir Onay dedi ki:

  HPV otoimmunel bir rahatsızlıktır,
  Modern tıp ta tedavisi yoktur,antibiotiklerle yapılan uygulamalar fayda dan çok telefisi imkansız kalıcı tahribata sebep olmaktadır.
  Apiterapi ve İmmunoterapi gibi doğal yöntemlerle kalıcı,güvenilir tedavisi mümkündür.
  PROPOLİS; Yaraların iyileşmesini 4 kata kadar hızlandırır,100 kata kadar antibiyotik etki içerdiği
  tesbit edilmiştir.Mantar ve zor öldürülen virüs ve bakteri ve mikropları yokeder. Sentetik antibiyotiklerin öldüremediği
  E-coli,HERPES,İnfluenza,Hiv,HPV gibi virüs ve bakterileri kalıcı 0larak öldürdüğü in vivo ve invitro laboratuvar araştırmalarıyla ıspatlanmıştır.
  Bağışıklık sistemi bozukluklarını düzeltir. Propolis,enfeksiyonel ve ENFLAMASYONEL, tüm hastalıklar için doğadaki en üstün,güvenilir,kalıcı
  tedavi sunan doğal bir arı ürünüdür.

 3. Melek Şengül dedi ki:

  geçen ay Antihpv diye bi krem buldum internette. aldım kullandım. o kadar güzel geldi ki anlatamam ya. doktora gitmeye korkuyordum utanıyordum da biraz her ne kadar sağlıkta olsa çekiniyor insan. doğal tedaviler denemiştim daha önce bu yüzden. sirke, çay ağacı, zerdeçal, bilmem ne yağı, propolis sürmek filan ama pek bi etkisi olmadı bende. daha sonradan öğrendim herkeste etki etmiyormuş genel olarak. tek başına yetersiz kalıyormuş bu doğal ürünler. eşim kullandığında onda hafif kızarmalar ve kararmalar oldu ama siğiller düşmedi. antihpv aldığımda 2 haftada siğiller komple düştü iz ya da leke filanda kalmadı geride.