Sivilce izleri için maske tarifleri | Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer?

Sivilce izleri için maske tarifleri | Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer?
Modelistlik Kursu

Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer, sivilce izleri için maske birçok insan tarafından internette sıklıkla aratılan konulardan birisidir. Birçoğumuz hayatımızın bazı dönemlerinde sivilce ve sivilce izleri ile mücadele etmişizdir. Bu sivilceler ya ergenlik dönemine geçişte ya da yağlı yediğimiz yemekler, gazlı içecekler ve kalıtsal yapı gibi birçok nedenden oluşmuş olabilir.

Bunun yanında kadınların regl dönemlerinde de sivilceler çıkmaktadır. Cildimizde çıkan sivilcelere yanlış müdahaleler ile ya da hiç müdahale etmeden bu sivilcelerin yüzümüzde ya da cildimizde derin sivilce lekeleri oluşmasına neden oluruz. Peki bu sivilce izleri geçer mi, yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer?

Sivilce izleri nasıl geçer, bu nedenle sivilce oluşumun da kendiniz müdahale etmeden bir doktora başvurmanızı öneririm. Kullanmış olduğumuz birçok kozmetik ürünü cilde uygulandığı takdirde uzun bir süre nefes almasını engeller, cilt nefes almadığı için nem değerini kaybeder. Bu yazımızda sizlere sivilce izleri için maske, toz şeker sivilce izlerini geçirir mi, sivilce izleri için krem, sivilce izleri nasıl geçer başlıkları altında bilgilendirme yapacağız.

Sivilce izleri nasıl geçer?

Sivilce izleri geçer mi? Sivilce izlerine maske önerilerini vermeden önce, cildimize uyguladığımız kozmetik ürünü ve makyaj malzemelerini cildimizden arındırmak gerekir. Sivilce lekeleri oluşmaması için günlük yaşantımızda yediğimiz besinlerin doğal olduğuna dikkat etmelisiniz.

Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer?

Sivilcelerimizin yok olması için birçok yöntem bulunmaktadır. Sivilcelerin oluşmaması ve yok olması için cildinizi sürekli temiz bir şekilde olması gerekir. Günde 2 defa şeklinde sabah ve gece uyumadan yüzünüzü cildinize uygun bir sabunla yıkamanızı tavsiye ederim. Sivilce izleri geçer mi? Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer? İlk olarak doktora başvurup ilaç tedavisinde bulunabilirsiniz. Cildinize uygulayacağınız ilaçların uygun dozda ve kullanım miktarına dikkat etmelisiniz. Kullandığınız ilacın cildinizde bir alerji oluşturması dâhilinde ilacı bırakmanız gerekir. Bunun yanında verilen sivilce izleri için kremi uygun dozlarda sürmelisiniz. Daha fazla sürersem daha fazla faydası olur diye düşünmeyiniz. İlaçların yanında doğal yöntemlerle kendinizde evde yapacağınız maskelerle sivilcelerinizden kurtulmanız mümkün. Şimdi gelelim bu sivilce izleri için maske tariflerine…

Sivilce izlerine ne iyi gelir?

Sivilce İzleri İçin Maske Tarifleri

Bal Maskesi Sivilce

Bal maskesi sivilce izlerine oldukça faydalı bir maskedir. Balın faydaları saymakla bitmez. Bal güçlü bir antioksidan olduğu için cildi ölü derilerden arındırarak sivilce lekelerinin de giderilmesinde oldukça etkilidir. Bir çay kaşığı balı parmağınızın ucuyla  sivilce olan bölgeye Masaj yaparak uygulayınız. Bal maskesi sivilcenin üzerinde yarım saat bekletildikten sonra bolca ılık su ile durulayınız. Sivilcelerin gitmesi için bal maskesi sivilce üzerine haftada 3 defa uygulanabilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

Hindistan cevizi yağı günümüzde en çok duyduğumuz yağlardan biridir ve cildimize olan faydasını saymakla bitiremeyiz. Hindistan cevizi yağının içerisinde bulunan yağ asitleri ve E vitamini sayesinde ciltteki ölü derileri uzaklaştırarak sivilce lekelerinin yok olmasını sağlar Hindistan cevizi yağı  cildin pürüzsüz görünmesini sağlar.

Malzemeler

 • 2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • 4 Damla lavanta yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 4 Damla lavanta yağını ısıtınız. Daha sonrasında soğuması için bir kenara bırakınız bu yağ karışım elinizi yakmayacak dereceye geldiğinde sivilcelerinizi üzerine masaj yaparak uygulayınız bu yağlı karışımı cildinizde yarım saat beklettikten sonra bolca ılık su ile durulayınız. Bu maskeyi haftada ilk defa uygulayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

Gül Suyu Maskesi

Sivilce izleri nasıl gider, gül suyunun içerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde cildimiz için oldukça faydalıdır. Cildimizde gül suyunu tonik olarak kullanarak cildimizin temizlenmesini sağlayabiliriz. Bunun yanında cildin nemlenmesini ve hücrelerin yenilenmesini sağlayarak sivilce izlerinin de yok olmasını sağlar. Bu nedenle gül suyunu cildinizde makyaj temizleme ürünü olarak da kullanabilirsininiz.

Malzemeler

 • 150 ml doğal gül suyu
 • 2 tatlı  kaşığı bal
 • 2 tatlı kaşığı şeker
 • 3 yemek kaşığı E vitamini

Hazırlanışı ve Uygulanışı

150 miligram doğal gül suyunu,  2 tatlı kaşığı balı,  2 tatlı kaşığı şekeri ve 3 yemek kaşığı E vitamini bir kabın içerisinde homojen hale gelene kadar karıştırınız. Yapmış olduğunuz karışımı sivilcelerin üzerine masaj yaparak oval hareketlerle uygulayınız. Cildimizde bu maske yarım saat kaldıktan sonra bolca ılık su ile durulayınız. Bu maskeyi haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

Gül Suyu Maskesi

Limon Maskesi

Limin alfa hidroksi asitleri ve c vitamini bakımından oldukça zengindir. Bu sayede cilt lekelerinin giderilmesinde oldukça kullanılır. Aynı zamanda doğal bir renk tonu eşitleme oldukça etki ciltteki farklı renk tonlarını  aynı düzeye getirip cildin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlar. Limonun doğal bir asidik değeri olduğu için sivilcelerin kuruyup yok olmasında da etkilidir. Cildiniz için yapacağınız bütün maskeler içerisine limon ekleyebilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı limon suyu
 • 4 tatlı  kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir yemek kaşığı limon suyu ile 4 tatlı kaşığı balı bir cezveye alıp ısıtınız. Yapmış olduğunuz maske ılıyınca yüzümüze oval hareketlerle,  yerçekimine karşı masaj yaparak uygulayınız. Maskeniz yüzünüzde yarım saat bekledikten sonra bolca ılık su ile durulayınız. Bu maskeyi haftada 3 defa yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Limon Maskesi

Elma ve Bal Maskesi Sivilce

Elma ve bal maskesi sivilce izleri için maskelerden biridir. Elma C vitamini bakımından oldukça zengin bir meyvedir. Bunun yanında içerisinde birçok daha vitamin bulunur. Elma cildimize ve gece uyuduğumuzda uykumuzu rahatça almamızı sağlayıp gözaltı şişliklerinin de giderilmesinde oldukça faydalı bir meyvedir. Elmayı rendeleyip ya da blendırdan geçirip suyu maskelerinizde  kullanabilirsiniz.

Malzemeler

 • Yarım adet taze elma
 • 5 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yarım adet elmayı rendenin küçük tarafında rendeleyip posası ile beraber bir kabın içerisine alınır. Üzerine 5 yemek kaşığı balı ilave edip homojen hale gelene kadar karıştırınız. Yapmış olduğunuz karışımı sivilcelerin üzerine masaj yaparak uygulayınız. Cildinizde 15 dakika bekledikten sonra bolca ılık su ile durulaya bilirsiniz. Bu maskesinin cildinize fazla uygulandığı takdirde bir zararı olmayacağından haftanın istediğiniz gününde yapabilirsiniz.

Karbonat Maskesi

Karbonat cildimiz için oldukça faydalı bir maddedir,  ama karbonatı içerken dikkat ediniz. Karbonat cilde uygulandığı takdirde ciltteki ölü derileri atarak cildin nem değerini sağlayıp,  sivilce izlerinin de yok olmasına katkı sağlayacaktır. Karbonatın cildi tahriş etme ihtimali bulunduğundan maskelerinin dozunu doğru ayarlamanız gerekir. Karbonat cildimiz için oldukça faydalı olduğundan size 3 tane karbonat maskesi önereceğim.

Kaebonat Maskesi

Malzemeler

 • 6 çay kaşığı karbonat
 • 3 çay kaşığı ılık su (kireçsiz)

Hazırlanışı ve Uygulanışı

3 çay kaşığı karbonat ile 3 çay kaşığı ılık suyu bir kabın içerisinde güzelce karıştırınız. Yapmış olduğunuz maskeye bir pamuk yardımı ile sivilcelerin üzerine masaj yaparak uygulayınız. Maskeniz cildinizde kuruduğu zaman bolca ılık su ile durulamalısınız. Bu maskeyi haftada bir defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Karbonat Maskesi

Karbonat Limon Suyu Maskesi

Malzemeler

 • 3 tatlı kaşığı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı karbonat
 • 4 damla  limon suyu
 • 2  çay kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

3 tatlı kaşığı yoğurt,  1 tatlı kaşığı karbonat,  4 damla taze sıkılmış limon suyu ve 2 çay kaşığı zeytinyağını bir kabın içerisine alıp homojen hale getiriniz. Yapmış olduğunuz maskeyi yüzünüzdeki sivilcelere oval hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Maskeniz cildinizde 20 dakika kaldıktan sonra bolca ılık su ile durulayınız. Maskeyi haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

Maya Maskesi

Malzemeler

 • 1 çay kaşığı karbonat
 • 1 çay kaşığı yaş maya
 • 5 damla limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Karbonat,  yaş maya ve taze sıkılmış limon suyunu bir kabın içerisine alıp karıştırınız. Daha sonrasında sivilcelerinizden üzerinde masaj yaparak uygulayınız. Yüzünüzde 20 dakika kaldıktan sonra bolca ılık su ile durulayınız. Bu maskeyi cildinize Haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

Yoğurt Maskesi

Sivilce izleri nasıl gider, yoğurt sodyum,  potasyum ve protein bakımından oldukça zengin olup cilt sağlığı içinde oldukça yararlıdır. Yoğurt cildi besleyen ve nemlendiren özelliğe sahiptir Bunun yanında  cilt üzerinde sivilce oluşumunu engelleyip sivilce izlerinin de yok olmasını sağlar. Yoğurt yemenizde cilt güzelliğinize fayda sağlayacaktır.

 Malzemeler

 • 1 yemek kaşı yoğurt
 • 1 çay kasığı limon suyu

Hazırlanılışı ve Uygulanışı

Bir kabın içerisine 1 yemek kaşığı süzme yoğurdu ve bir çay kaşığı limon suyunu homojen hale gelene kadar karıştırınız. Yapmış olduğunuz karışımı sivilcelerin üzerine oval hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Cildimizde yarım saat bekledikten sonra bolca ılık su ile durulayınız. Bu maskeyi haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.

Yoğurt Maskesi

Salatalık Maskesi

Salatalık cilde uygulandığı takdirde ciltteki hücrelere nüfuz ederek uygulandığı bölgedeki ölü derilerin atılıp,  sivilcelerinde yok olmasını ve sivilce izlerinin de kaybolmasını sağlar.

Malzemeler

 • Küçük bir salatalık
 • Bir yemek kaşığı yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Öncelikle salatalığımızı rendeliyoruz. Salatalığı posası ile beraber bir kabın içerisine alıp üzerine 1 yemek kaşığı yoğurdu ekleyip güzelce karıştırılır. Yapmış olduğunuz maskeyi tüm cildinize uygulayarak 15 dakika bekleyiniz. Daha sonrasında bolca ılık su ile durulayınız. Bu maskeyi haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

Salatalık Maskesi

Toz Şeker Maskesi Limon Şeker Maskesi

Toz şeker sivilce izlerini geçirir mi? Toz şeker sivilce izleri için cilde uygulandığı takdirde cilde peeling etkisi yaratır ve cildin temizlenmesine katkı sağlar.

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı süt
 • 1 çay kaşığı toz şeker
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • Yarım limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bu limon şeker maskesini bir kabın içerisine süt, toz şeker, zeytinyağı ve limon suyunu ekleyerek güzel bir karışım elde ediniz. Yapmış olduğunuz maskenizi sivilcelerin üzerine oval hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Bu maske cildinizde yarım saat kaldıktan sonra bolca ılık su ile durulayınız. Bu limon şeker maskesini haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Toz Şeker Maskesi

Patates Maskesi

Sivilce izleri geçer mi? Patates içerisinde bol miktarda nişasta bulunduğundan cilde uygulandığı takdirde ciltteki ölü derileri almasına yardımcı olup sivilcelerinde yok olmasını ve leke oluşumunu da engeller.

Malzemeler

 • Yarım adet patates
 • 2 tatlı kaşığı bebek pudrası

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Öncelikle patatesimizi rendeliyoruz. Rendelenen patatesin suyunu ayırıp üzerine 2 tatlı kaşığı bebek pudrasının ekleyip krem kıvamına getiriniz. Bu maskenizi sivilcelerin üzerine uygulayınız. Maske’nin cildinizde 20 dakika bekledikten sonra bolca ılık su ile durulayınız. Bu maskeyi haftada bir yapmanız yeterli olacaktır.

Patates Maskesi

Elma Sirkesi

Elma sirkesi mineral bakımından oldukça zengindir. Bu sayede elma sirkesini cildimize uyguladığınız takdirde cildimizin mineral ihtiyacını karşılayacaktır. Elma sirkesini gece yatmadan birkaç damla alıp cildinize oval hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Bu şekilde gece uyuyabilirsiniz,  sabah kalktığında cildinizi bolca ılık su ile yıkayınız.

Elma Sirkesi

Sivilce izleri nasıl gider hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Güzel ve bakımlı bir yüz için cilt bakımı yazılarımıza bakabilirsiniz. Daha fazla bilgiye ise link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sivilce İzleri İçin Krem

Sivilce izleri geçer mi, sivilce izleri için maske önerilerinden sonra aranan konulardan biri de sivilce izleri için krem önerileridir.

Sivilceleriniz geçse bile yüzünüzde kızarık ya da koyu renkli sivilce izleri için kullanabileceğiniz bazı kremler var. Eczanelerden de satın alabileceğiniz en etkili sivilce izleri için kremler şu şekildedir.

Bunlar, sivilce izleri için krem olarak kullanabileceğiniz tedavinin bir parçası olabilir ve sivilce izleri geçer mi sorunuza cevap olabilir.

Bu yazımızda sizlere yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer, sivilce izleri için maske, sivilce izleri nasıl geçer, bal maskesi sivilce için limon şeker maskesi, toz şeker sivilce izlerini geçirir mi, sivilce izleri için krem konularını sizlerle paylaştık. Faydalı olacağını umuyoruz. Bunların yanı sıra, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz Estee Lauder Göz Kremi Ürün İncelemesi adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

sosyola com adlı YouTube kanalımızdan da bizi takip edebilirsiniz.
YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. melisa dedi ki:

  Sivilce izlerini yok etmenin birden çok yolu var elbette, ancak uzman bir doktora başvurmadan kendi kafasına göre eczaneden krem veya merhem alan insanlar çok sayıda. Halbuki bu içerikte de görüldüğü gibi basit yoldan doğal maskeler yapılarak da sivilcelerden kurtulabilir. Salatalık, gül suyu veya yaş maya maskeleri sivilcelerden kurtulmak için etkili maskeler. Elma sirkesi de çok işe yarıyor, ancak su ile karıştırın ve yüzünüze hafif hareketlerle sürmenizi öneririm.