Doppelherz Kollagen Beauty Ürün İncelemesi

27.06.2019
767
Doppelherz Kollagen Beauty Ürün İncelemesi
Modelistlik Kursu

Doppelherz Kollagen Beauty gıda takviyesi, cildin en önemli maddesi kolajenin dışarıdan alınmasını sağlar. Kolajen vücutta en bol miktarda bulunan proteindir. Tendonlar, bağlar, cilt ve kaslar dahil olmak üzere vücudun birçok parçasını oluşturan bağ dokularının ana bileşenidir. Kollajen, cildinize yapı sağlamak ve kemiklerinizi güçlendirmek dahil olmak üzere birçok önemli fonksiyona sahiptir.

Doppelherz Kollagen Beauty Gıda Takviyesi

Son yıllarda, kolajen takviyeleri popüler hale gelmiştir. Çoğu hidrolize edilmiştir, bu da kollajenin yıkıldığını gösterir, bu da emilmesini kolaylaştırır. Dana kolajeni, balık kolajeni ve kemik suyu da dahil olmak üzere kollajen alımınızı artırmak için yiyebileceğiniz çeşitli yiyecekler de var. 

Bu yazıda kolajenin faydalarını, çok merak edilen Doppelherz Kollagen Beauty ürünü incelemesiyle birlikte ele alacağım. Bu ürün gerçekten işe yarıyor mu? Etken maddelerinin cilde etkileri nelerdir? Hadi başlayalım!

Kolajenin Faydaları Nelerdir?

Kolajen, cildinizin önemli bir bileşenidir. Cildin güçlendirilmesinde rol oynar ayrıca esneklik ve nemlendirmede fayda sağlar. Yaşlandıkça, vücudunuz daha az kollajen üreterek cilt kuruluğuna ve kırışıklıklara neden olur. Bununla birlikte, çalışmalar, kolajen içeren kolajen peptidlerinin veya takviyelerinin, kırışıklıkları ve kuruluğu azaltarak cildinizin yaşlanmasını yavaşlatmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Bir araştırmada, sekiz hafta boyunca 2,5-5 gram kollajen içeren takviye alan kadınlar, cilt takviyesi almayanlara kıyasla daha az cilt kuruluğu yaşadı ve cilt elastikiyetinde belirgin bir artış yaşadı. Başka bir çalışma, 12 hafta boyunca günde bir kollajen takviyesi içen kadınların, cilt hidrasyonu arttı ve kontrol grubuna kıyasla kırışıklıklar önemli bir azalma gözlemlendi.

Kolajen takviyelerinin kırışmayı azaltan etkileri, vücudunuzu kendi başına kolajen üretmeye teşvik etme yeteneklerine bağlanmıştır. Ek olarak, kolajen takviyeleri almak, elastin ve fibrilin dahil cildinizi yapılandırmaya yardımcı olan diğer proteinlerin üretimini teşvik eder.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Ayrıca, kolajen takviyelerinin sivilce ve diğer cilt hastalıklarını önlemede yardımcı olduğu belirtilir. Kolajen, eklemlerinizi koruyan lastik benzeri doku olan kıkırdak bütünlüğünün korunmasına yardımcı olur. 

Doppelherz Kollagen Beauty

Doppelherz Kollagen Beauty Ne İşe Yarar?

Bu ürün, kolajen içeren bir gıda takviyesidir. Kolajen peptidler, cildin daha gergin ve daha elastik olmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra kırışıklıkların ve ince çizgilerin yok olmasını sağlayan kolajen proteini, cildin genç görünmesini destekler. İçinde acai ekstresi, bakır, çinko , C vitamini, E vitamini, biotin ve beta karoten gibi cilde yararlı maddeler bulunur. Laktoz ve gluten içermez.

Acai meyvesi, cilt sağlığını artıran birçok vitamin ve mineral içerir. Sadece yaşlanma belirtilerini yavaşlatmaya yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda yara izlerini hafifletir, akne ve sivilceleri önler.

Acai meyvesi, önemli besinlerin güç kaynağıdır. Ayrıca, serbest radikallerle savaşmalarına ve yaşlanma belirtilerini geciktirmelerine yardımcı olan antioksidan özelliklere sahiptirler. Bu özellikler onları yaşlanma karşıtı yüz ve vücut kremleri için mükemmel bir bileşen yapar. Acai meyvesini her gün kullanmak cildi parlak ve sağlıklı tutar.

Acai meyvesinin, hiperpigmentasyon tedavisinde en faydalı bileşenlerden biri olduğunu araştırmalar ortaya koymaktadır. Anti-enflamatuar özelliklerinden ötürü, acai meyvesi akne ve sivilcelerin kontrolünü mükemmel bir şekilde sağlar. Ayrıca akne ve sivilce izlerini giderme konusunda da acai meyvesi oldukça iyidir.

Cildiniz güneşe, kimyasal maddelere ve kirletici maddelere aşırı maruz kalma nedeniyle aşınma ve tahriş olma eğilimi gösterir. Acai meyvesinde bulunan antioksidanlar hasarı onarmaya ve cildin kaybettiği nemi geri kazanmaya yardımcı olur.

C vitamini sadece güzelliğimize değil, aynı zamanda sağlığımıza katkısı için de en güçlü antioksidanlardan biri olarak kabul ediliyor. C vitamini soğuk algınlığını önlemek veya tedavi etmek için bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Kollajen oluşumuna yardımcı olur, yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur ve ayrıca kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olur.

Bazı önemli sağlık yararları yanında, C vitamini cildiniz için de çok yararlıdır. Cilt bakımında, C vitamini muhtemelen yaşlanma karşıtı yararları ile bilinir çünkü antioksidan yapısı temelde yaşlanmanın sinir bozucu belirtileri ile başa çıkmak için vardır. C vitamini, kollajen üretimini uyarır. Ek olarak, cilt süperstarı, tirozinin melanine dönüştürülmesinden sorumlu olan tirozinaz adı verilen bir enzimi inhibe eder böylece güneş lekeleri, çiller ve koyu lekeler gibi hiperpigmentasyon hastalıklarını önler.

Kollajen artırılması ve hiperpigmentasyonun önlenmesi tek süper gücü değildir. Koruma şemsiyesi altında, C vitamini, güneş hasarını engeller. C vitamini sadece serbest radikal hasarını onarmaya yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda cildi aydınlatır ve koyu lekelerin solmasına yardımcı olur. Bunun da ötesinde, ince çizgilerin önlenmesine yardımcı olur ve cildi sıkılaştırır. C vitamini genellikle cilt bakımında kullanıldığında güvenli, yumuşak ve etkilidir.

E vitamini yüzünüzde yaşlanma karşıtı tedavi olarak kullanılabilir. E vitamini kalın bir kıvamda olduğu için, yatmadan önce tamamen emilmesi için yüzünüze gece sürmek en iyisidir. Sabah uygulanırsa, üstüne makyaj veya serum sürmekte zorlanabilirsiniz.

Genel olarak, yüzünüze bütüncül bir tedavi olarak E vitamini içeren bir serum veya yağ karışımı uygulayabilirsiniz. E vitamini içeren bir oral takviye almak, cildi içten dışa onarır. Bu açıdan diğer ürünlerden çok daha faydalıdır.

Beta karoten, UV ışınlarının neden olduğu oksijen hasarını, kirlilik ve sigara gibi diğer çevresel tehlikeleri azaltan bir madde olan bir antioksidan görevi görerek erken cilt yaşlanmasını önler. Yeterli miktarda beta karoten tüketimi, cildinize doğal bir parlaklık kazandırır böylece daha çekici ve güzel olur.

Yüksek dozda beta karoten cildinizi güneşe karşı korumalı hale getirir. Bu nedenle, ağrılı güneş yanıklarına ve karaciğer sorunlarına neden olan nadir bir genetik durum olan eritropoietik protoporfiti olan kişiler için özellikle faydalıdır. Dahası, güneş korumasının etkinliğini artırır. Yaklaşık 90 ila 180 mg beta karoten tüketimi, güneş yanığını azaltabilir ve bir SPF  etkisi sağlayabilir. Bu nedenle beta karoten veya takviyeler içeren yiyecekler, özellikle yaz mevsiminde sıkça tüketilmelidir.

Biotin cildi temiz tutmak için besleyen yağ asitleri üretir. Derinin koruyucu dış tabakası dengesiz olduğunda, kuru ve susuz kalmış cilt ortaya çıkabilir. Biotin, yeni hücrelerin üretimine yardımcı olur ve cildin sağlıklı bir şekilde korunmasını sağlar ayrıca yağ bezlerinin düzgün çalışmasına yardımcı olur.

Doppelherz Kollagen Beauty Türkiye

Doppelherz Kollagen Beauty Nasıl Kullanılır?

11 yaş ve üzeri kişiler Doppelherz Kollagen Beauty gıda takviyesini rahatlıkla kullanabilir. Bu gıda takviyesi günde 1 flakon yemekle birlikte tüketilmelidir. Bir paketin içinde toplam 30 flakon gıda takviyesi bulunur.

Doppelherz Kollagen Beauty Türkiye

Doppelherz Kollagen Beauty eczane ve gıda takviyesi satan firmalarda, ülkemizde bulunmaktadır. Gıda takviyesi gibi ürünler için mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı ürünleri satın almanın önemli olduğunu unutmamalısınız.

Doppelherz Kollagen Beauty Yorum

Doppelherz Kollagen Beauty Yorumlar

Doppelherz Kollagen Beauty kullananlar genellikle bu üründen memnun kaldıklarını belirtiyorlar. Fakat diğer kolajen gıda takviyelerinden farklı olarak bu ürünün içinde balık değil dana kolajeni bulunmaktadır. Bu açıdan biraz daha az etkilidir. Balık kolajeni bulunan ürünler ise cilde daha çok etki etmektedir.

Doppelherz Kollagen Beauty En Ucuz Fiyatı Nedir?

Doppelherz Kollagen Beauty satın almak isterseniz fiyatları genellikle 400-600 TL arasında değişmektedir. Bu fiyat aralığında bu gıda takviyesini satın alabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Serap dedi ki:

  Osman Müftüoğlu bu markayı öneriyor ve balık tan elde edilen kollajen olmalı diyor. Ama bu baliktan değilmiş. Nasıl bir çelişki

  1. Murat dedi ki:

   Ülkemizde güvendiği balık kollajen i satilmadigi için Güvenilir kollajen markası olarak bunu öneriyor kendileri.

   1. Emine dedi ki:

    Tam da o zaman balıktan elde edilen yabancı bir marka önersin . Sonuçta bu da Alman malı

   2. merve dedi ki:

    ayrıca osman müftüoğlu cilt için min 5 gr kolajen olmalı diyor ancak bu ürün 2,5 gr kolajen içeriyor. buna rağmen etkili bir ürün mü? yoksa günde en az 2 tane mi almalı??

 2. Meryem dedi ki:

  Peki siz balık içeren bir kolajen önerebilir misiniz

 3. Mervemel dedi ki:

  Öncelikle hiç faydalı bulmadım çok sağlıklı beslenen spor yapan biriyim bundan önce 5 te biri ucuzluğunda kullandığım markadan daha iyi sonuçlar almama rağmen yaklaşıl 3.5 haftadır kullandığım doppelherz den hiç bir fark göremedim yazık verilen onca paraya kazıklandığımı düşünüyorum dozajı düşük ya da başla bir etken bilemiyorum ama memnun değilim tavsiye etmiyorum

 4. Tijen dedi ki:

  Ben doppel herz 1000 kullandım 54 yaşındayım ve menapozdayım ,eklemlerim için Osman Müftüoğlunun yazısında okuyunca tercih ettim başta süperdi diçleştim,dizlerim iyiydi,sanki östrojen artışı vardı bir hafta kullandıktan sonra,öyle hissettim ,vucudumda ki değişimlerden,bu başta memnuniyet vericiydi,düzenli içtim ve 24 tüp bittiğinde adet gördüm ama bildiğiniz adet yani hemen kestim belki tesadüf dedim kalan 6 tüpü kızım içti ancak o da çok düzenli adet görmesine rağmen bir hafta erken regl oldu yüzü sivilce içinde kaldı, bu üründe östrojen takviyesi olduğunu düşündürdü yaşadıklarım,paylaşmak istedim