Dynavit Collagen Hyaluronic Acid 30 Tablet Ürün İncelemesi

01.06.2020
308
Dynavit Collagen Hyaluronic Acid 30 Tablet Ürün İncelemesi
Modelistlik Kursu

Dynavit Collagen Hyaluronic Acid 30 Tablet ürünü son zamanlarda çok popüler bir hale geldi. Artık kollajen ve hyaluronik asidin vücudumuz ve cildimiz için ne kadar önemli olduğu kanıtlandı. Peki Dynavit Collagen Hyaluronic Acid 30 Tablet ürünü vücudumuz ve cildimiz için sağlıklı mı? Faydaları nelerdir? Fiyatı ne kadar? Özellikleri nasıldır? Kollajenin faydaları nelerdir? Hyaluronik asidin faydaları nelerdir? Tüm bu soruların detaylı cevaplarını yazımızda bulacaksınız.

Dynavit Collagen & Hyaluronic Acid Tablet Nedir?

Dynavit Collagen Hyaluronic Acid tableti, içinde etken maddeler olarak kolajen, hyaluronik asit, resveratol ve nar çiçeği yağı içerir. Harika bir gıda takviyesi olan bu kompleks üründe cildi güzelleştiren ve gençleştiren bileşenler vardır. Cildin esnekliğini arttırır, cildi pürüzsüz hale getirir. Yaşlanma belirtilerini yok eder. Cildin genç ve canlı görünmesini sağlar. 

Hyaluronik Asit Faydaları Nelerdir?

Hiyaluronik asit sık kullandığınız serumlarda, cilt maskelerinde ve nemlendiricilerinde yaygın olarak bulunan cilt bakım bileşeni günlük cilt bakım rejiminize önemli bir ektir. Çünkü cildinizde doğal olarak bulunan bir molekül olan bileşen, cildinizi dolgunlaştırmak ve nemli, parlak bir etki vermek için suya bağlanır. Ancak hyaluronik asit, cildin nem seviyelerini yükseltmekten çok daha fazlasını yapar bu yüzden bu mucize bileşenin faydalarını daha iyi açıklamalarını istedik.

Hyaluronik asit nedir?

Hyaluronik asit deride doğal olarak oluşan bir şeker molekülüdür ve suyu deride tutmaya, cildi hapsetmeye yardımcı olur, böylece cilt daha dolgun, daha kuru ve daha nemli görünebilir.

Temel olarak, hyaluronik asit ciltteki hidrasyonu arttırır. Bu da cildinizin taze, dolgun ve gergin görünmesini sağlar. Dermisimizdeki kollajen cildin yapısını oluşturur. Doğal hiyalüronik asit bir tarafta kollajene bağlıdır ve diğer tarafta su moleküllerine bağlanır ve cilde dolgunluğunu verir.

Hyaluronik asit neden bu kadar önemlidir?

Yaşlandıkça, kolajen ve hyaluronik asidi doğal olarak kaybederiz, böylece cilt daha kolay susuz hale gelir. Ayrıca, sert hava koşulları, kış aylarında ısıtıcılar, bazı cilt bakım ürünleri ve altta yatan cilt sorunları, koruyucu cilt bariyerinde suyun kırılmasına olanak tanıyan küçük kırılmalara neden olabilir. Bu yüzden nemlendirici ürünlerle özel bir cilt bakım rejimi oluşturmak ekstra yararlı olabilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Hyaluronik asit, gliserin, koloidal yulaf ezmesi, üre, propilen glikol ve sorbitol dahil olmak üzere nemlendirici cilt bakım bileşenlerinin tümü, cildi nemlendirmek için suyu cilde çeken ‘nemlendirici’ görevi görür. Bu bileşenler nemlendiriciler, göz kremleri ve serumlar gibi ürünlerde yaygın olarak kullanılır.

Hyaluronik asit içerikli ürünler göz çevresindeki cildi sıkılaştırır, şişlikten kurtulmak için nemi artırır ve yüzün geri kalanındaki ince çizgileri yumuşatır. Hyaluronik asit kolayca nüfuz eder bu yüzden topikal olarak uygulandığında çok iyi çalışır. Fakat aynı zamanda gıda takviyesi olarak alındığında cildi içten dışa doğru onarır.

Hyaluronik asidin ek avantajları arasında hafif, sulu yapısı ve nemi ortamdan kilitleme özelliği ve cildi tamamen nemlendirmek için daha derin dermis bulunur.

Kimler hyaluronik asit kullanmalıdır?

Hyalüronik asit tüm cilt tipleri için mükemmeldir. Genel olarak, bu bileşen rahatsız edici değildir ve akne, rosacea veya alerjik cilt reaksiyonlarını tetiklemez. Bununla birlikte, herhangi bir olumsuz yan etki olasılığı azdır.

Kuru ve/veya daha olgun bir cilde sahip olanlar, hyaluronik asit kullanmaktan en fazla fayda sağlayacaklardır. Yaşlandıkça, vücutlarımız daha az üretiyor bu nedenle hyaluronik asidin takviye olarak değiştirilmesi orta yaşlı ve daha yaşlı olanlarımız üzerinde en fazla etkiyi yaratacaktır.

Hyaluronik asit adında “asit” kelimesine sahiptir ancak hassas cilt tiplerinin hafifçe tahriş etmesi için bir neden yoktur ve herkes için güvenlidir. Hyaluronik asit kullanmanın bilinen hiçbir yan etkisi yoktur, yine vücudumuzda üretilir. İçeren bir üründen yan etkiler yaşarsanız kesinlikle doktorunuzla konuşun, başka bir aktif veya aktif olmayan bileşenden kaynaklanıyor olabilir.

Hyaluronik asit ayrıca enjekte edilebilir bir formda da olabilir. Dermal dolgu maddelerinde, hiyalüronik asit, enjekte edildiğinde hacmi yeniden oluşturmak ve kayıp yapıyı yeniden oluşturmak için su çeken jel benzeri bir ürün olarak sunulur. Bu, yüzün genel batık veya sarkma görünümünü azaltmaya yardımcı olur ve çizgi ve kırışıklıkların genel görünümünü yumuşatır.

Dolgular değişebilir, bu nedenle sizin için doğru olanı aldığınızdan emin olmak için seçeneklerinizi dermatoloğunuzla görüşmek önemlidir. Farklı hyaluronik asit dolgu tipleri, aynı içerikten oluşuyorlar, ancak formüllerin moleküllerinin büyüklüğüne ve birbirine nasıl bağlandıklarına bağlı olarak yoğunluk, kaldırma kabiliyeti ve uzun ömürlülük bakımından değişiyorlar.

Sadece yüzünüze enjekte edildiği için kalıcı olduğu anlamına gelmez. Hyaluronik asit dolgu maddeleri geri dönüşümlüdür bu nedenle sonuçlardan memnun değilseniz veya enjeksiyon işlemi sırasında bir kan damarı bloke olmuşsa, dermatoloğunuz dolgu maddesini birkaç dakika içinde çözmek için hiyalüronidaz enzimini ekleyebilir.

Enzim çabuk çalışır. Materyal hemen çözünmeye başlar ve tamamen 24 ila 48 saat içinde yapılır. Bununla birlikte, arı alerjisi olanlar, enzim arı zehirinde oldukça yaygın olduğu için, hiyalüronidaz bazlı bir prosedür yaptırmadan önce dikkatli olmalı ve bir dermatologla konuşmalıdır.

Hyaluronik asit dolgu maddeleri herkes için değildir

Hyaluronik asit dolgu maddeleri, hamile olanlar hariç çoğu içindir. Hamilelik ve dolgu maddelerini çevreleyen çok fazla veri yoktur ancak dermatologlar bilinmeyenden korkmayı bekleyenlere enjekte etmekten kaçınırlar. Ayrıca, aktif bir cilt enfeksiyonunuz varsa bu dolgu maddelerini atlayın. İlk olarak, enfeksiyonu tedavi edin ve sonra dermatoloğunuz tarafından temizlendikten sonra randevunuza devam edin.

Enjekte edilebilir hyaluronik asit ile risk vardır

Hyaluronik dolgu maddeleri almayı düşünüyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç küçük risk vardır. Enjekte edilebilir herhangi bir tedavi ile morarma ve şişme en yaygın yan etkilerdir. İyi haber şu ki, bu tür yan etkiler sadece kısa ömürlü. Herhangi bir hassasiyet birkaç gün içinde çözülmelidir.

Tedaviden bir hafta önce aspirin, ibuprofen ve kırmızı şarap gibi kan inceltici maddelerden kaçınarak morarma olasılığını azaltabilirsiniz. Ek olarak, arnika ve bromelin gibi ajanlar da şişmeyi ve morarmayı azaltmaya yardımcı olabilir. En büyük endişe, doku ölümüne, kabuklanmaya ve skarlaşmaya neden olabilecek bir kan damarına kasıtsız enjeksiyon yapılmasıdır ancak dermatoloğunuz hasarı önlemek için tedavi edebilecektir. Eğer hyaluronik asit enjektesi bu tür yan etkilere neden olursa gıda takviyeleri olarak alabilirsiniz.

Kolajen Faydaları Nelerdir?

Şimdiye kadar, muhtemelen kolajenin sağlık yararlarını duydunuz. Ancak iddiaları desteklemek için hangi bilimsel kanıtlar var?

Araştırma ile desteklenen kollajenin yedi ana sağlık yararı vardır. Kollajenin beyninize, kalbinize, bağırsağınıza, eklemlerinize ve daha fazlasına nasıl yardımcı olabileceğini öğreneceksiniz. Ayrıca en iyi kolajen kaynaklarını ve türlerini keşfedeceksiniz.

Kollajen Nedir ve Neden Önemlidir?

Kollajenin sağlığınız için neden hayati olduğunu anlamak için dört şeyi bilmelisiniz. Vücudunuzdaki en bol protein. Ayrıca vücudunuzun çalışması için en hayati proteinlerden biridir. Kollajen yapısal bir proteindir. Vücudunuzu bir arada tutan tutkal görevi görür. Bağ dokunuzun büyük bir parçası olduğundan, kolajen cildinizin, kas dokunuzun, kemiklerinizin ve tendonlarınızın yapısını ve bütünlüğünü korur. Hücrelerinize önemli sinyaller gönderir. Bu sinyaller inflamasyonla mücadele edebilir ve hasarlı hücreleri onarabilir. Kollajen üretiminiz yaşlandıkça doğal olarak azalır. Bu nedenle, takviyeler almanız gerekebilir. Kollajen ve nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi için bu kolajen kılavuzuna göz atın.

Güzellik ürünlerinde ve tedavilerinde popüler bir bileşen olarak kollajene aşina olabilirsiniz. Kollajen, cildinizi nemlendirme, ince çizgileri ve kırışıklıkları en aza indirme, çatlak izlerinin görünümünü azaltma ve saç uzamasını teşvik etme yeteneği nedeniyle uzun zamandır lanse edilmiştir.

Ancak, kollajen seviyenizi yenilemek için topikal ve oral olarak kollajenin uygulanmasının size bu listede fayda sağlamayacağını bilmelisiniz.

Neden? Çünkü sağlığa yararlarını yakalamak için kollajen tüketmeniz gerekir. Yutulduğunda, kolajen beyninizi, kalbinizi ve sindirim sisteminizi etkileyebilir ve proteinler cilt hücrelerine nüfuz etmek için çok büyüktür.  Kollajen diyet takviyesi alırken, besinlerini daha iyi emmek için C vitamini alın.

Sağlıklı Beyin Fonksiyonunu Destekler

Bir tip kollajen Alzheimer hastalığının başlamasını önleyebilir. Bir çalışmada, kolajen beyni, Alzheimer’ın nedenlerinden biri olduğuna inanılan amiloid-beta proteinlerine karşı korudu. Amiloid-beta, birlikte toplanan ve Alzheimer hastalarının beyninde yaygın olarak bulunan bir plak oluşturan amino asit tipini ifade eder.

Kollajen alımınızı artırarak, beyniniz için nöronlara saldıran ve Alzheimer hastalığına neden olan aynı amiloid-beta proteinleriyle mücadele eden bir koruma şekli oluşturabilirsiniz. Bu çalışmadan önce, bilim adamları kollajen, kıkırdak ve kasın nasıl iç içe geçmiş olduğunu biliyorlardı ancak beyindeki nöronların da kolajen açısından zengin olduğunu bilmiyorlardı.

Kalp Sağlığını Geliştirir

Kollajen kolesterolünüzü düşürmeye ve kalp hastalığını önlemeye yardımcı olabilir. Bir çalışma sırasında katılımcılar, arterlerinde plak birikiminin önlenmesine yardımcı olup olmadığını görmek için altı ay boyunca günde iki kez kollajen aldı.

Sonuç olarak katılımcıların LDL / HDL kolesterol oranları önemli ölçüde azaldı, bu da iyi bir haber çünkü daha yüksek bir oran kalp hastalığı riskinizi arttırıyor. Kollajen arterlerinde plak birikmesini önledi ve tedavi etti. Plak oluşumu, arterlerinizi tıkayan ve kanın diğer organlara akmasını önleyen şeydir. Kollajen kan damarlarınızda bu birikmeyi önlemeye yardımcı olabilir, kalp krizi ve felce karşı korur.

Sağlıklı Bağırsak Fonksiyonunu Destekler

İrritabl bağırsak sendromu ve sızdıran bağırsak sendromu, sindirim sistemi ve mide astarının iltihaplandığı ve tahriş olduğu iki ağrılı durumdur. Besinler ve toksik maddeler işlenmek yerine kan dolaşımına “sızar”. Stres, kötü beslenme, reçeteli ilaçlar, çok fazla alkol ve hareketsiz bir yaşam tarzı bu gastrointestinal rahatsızlıklara katkıda bulunabilir.

Bu, sindirim sağlığınızı olumsuz yönde etkileyerek şişkinlik, yorgunluk, mide bulantısı, ishal, kabızlık ve yetersiz beslenme gibi rahatsız edici yan etkilere neden olur. Emiliminden ziyade, vitaminler ve mineraller sisteminizden geçer.

İnanılmaz bir kolajen kaynağı olan kemik suyu, sızıntılı bağırsak semptomlarını hafifletmenin en doğal yollarından biridir. Çalışmalar irritabl bağırsak sendromu hastalarının kollajen için düşük test edildiğini göstermektedir. Et suyu biyoyararlanabilen kolajen içerir. Bu da vücudunuzun bu proteini ve onunla birlikte gelen diğer vitaminleri, mineralleri ve önemli amino asitleri (proteinin yapı taşları) hızla kullanabileceği anlamına gelir. İrritabl bağırsak sendromu semptomlarından muzdarip olmasanız bile, kolajen bağırsak sağlığı için mükemmel bir takviyedir.

Eklem ve Diz Ağrısını Azaltır

Eklem ağrısını yaşamak için atlet olmanıza gerek yok. İşiniz sizi masanıza kilitliyor olabilir ya da bütün gün ayakta çalışıyor olabilirsiniz, eklem ağrısı zaman zaman ortaya çıkabilecek bir şeydir. Bazı insanlar o kadar hassastır ki, havalarındaki keskin bir değişiklik eklemlerini sertleştirmek için yeterlidir.

Kollajen doğal rahatlama sağlayabilir. Yirmi dört haftalık bir çalışmada, araştırmacılar herhangi bir eklem hastalığı olmayan sporculara hem kıkırdak hem de ağrı seviyelerini nasıl etkileyeceğini görmek için kolajen takviyeleri verdiler.

Sonuçlar, kollajenin ayakta dururken, ağır nesneleri kaldırırken ve hatta dinlenirken ağrıyı azalttığını gösterdi. Daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulmasına rağmen, bu çalışma kollajenin artrit veya romatoid artrit gibi kişilerde eklem bozulmasını yavaşlatmaya yardımcı olma olasılığını desteklemektedir.

Başka bir çalışmada, bilim adamları bir kolajen takviyesinin diz ağrısını (özellikle osteoartrit ağrısı) nasıl etkileyeceğini görmek için deney yaptılar. Yüz seksen gün sonra, katılımcılar osteoartrit indeksinde daha az ağrıya ve düşük puanlara sahip olmanın yanı sıra sertlik ve fiziksel kısıtlamaları azaltmıştır.

Sırtınızı Destekler

Sırt ağrınız varsa, kolajen ile rahatlama bulabilirsiniz. Bir çalışmada, üst veya alt sırt ağrısı olan 200 katılımcı günde 1.200 miligram kollajen veya bir plasebo aldı. Altı aylık işarete göre, kollajen grubunun yüzde 20’sinden fazlası her gün kollajen aldıktan sonra sırt ağrısında önemli bir iyileşme gördü.

Sağlıklı Cildi Destekler

Çok fazla su içmek ve güneşe maruz kalmanızı sınırlamakla birlikte, muhtemelen kolajenin yaşlanma karşıtı özellikleriyle ilgili iddiaları biliyorsunuzdur. Son zamanlarda yapılan bir çalışmada, bilim adamları kolajenin derideki kolajen peptitlerini nasıl etkileyeceğini görmek istediler. Çalışmada sekiz hafta 35-55 yaş arası altmış dokuz kadın gözlendi. Kollajen takviyesi alan kadınlar, plasebo alan kadınlara kıyasla cilt elastikiyetinde belirgin bir iyileşme göstermiştir.

Daha da ilginç olanı, kollajen grubundaki yaşlı kadınların daha belirgin gelişmeler kaydetmesidir çünkü muhtemelen kolajen üretimi yaşla birlikte azalır ve iyileşme için daha fazla alan kalır. Bilim insanları ayrıca katılımcının cildinin nem ve kuruluk seviyelerinde olumlu değişiklikler olduğunu fark ettiler ancak rapor etmek için istatistiksel olarak anlamlı değildi. Başka bir çalışma, kolajen ile oral takviyenin sadece sekiz haftada cilt hidrasyon düzeylerini iyileştirdiğini bulmuştur.

İşte dikkat edilmesi gereken önemli bir bulgu.. Araştırmacılar, katılımcıların cildindeki değişiklikleri sadece hidrolize kollajen tüketildiğinde keşfettiler. Neden? Bu kollajen formunu yuttuğunuzda, bağırsağınız hemen emer ve kan dolaşımınız yoluyla doğrudan eklemlerinize ve cildinize gönderir.

Kırılgan Tırnaklara Yardımcı Olur

Kollajen tırnaklarınızı güçlendirmeye yardımcı olabilir böylece kırılgan ve kırılmaya eğilimli olmazlar. Bir çalışmada, 25 katılımcıya yirmi dört hafta boyunca her gün 2.5 gramlık bir kollajen peptit dozu verilmiştir. Araştırma sonuçlarında tırnak uzamasında yüzde 12 artış, kırık tırnaklarda yüzde 42 düşüş ve eskiden kırılgan tırnaklarda yüzde 64 genel iyileşme görüldü. Dahası, katılımcıların yüzde 88’i de bu olumlu değişikliklerin dört hafta gibi kısa bir sürede görüldüğünü bildirdi.

Dynavit Collagen İçeriği

Bu ürünün etken maddeleri hidrolize kollajen, hyaluronik asit, resveratrol ve nar çekirdeği yağıdır.

Dynavit Collagen Hyaluronic Acid Fiyatı 

Bu ürünün fiyatı 109 lira ile 140 lira arasında farklılık gösterir.

Dynavit Collagen Hyaluronic Acid Ne İşe Yarar?

Hyaluronik asidin polisakkarit yapısı, aslında insan vücudunda eklem sıvısı ve tüm cilt dokularında ve kıkırdaklarda doğal olarak var olan bir maddedir. Çevresel faktörlere ve yaşlılığa bağlı olarak bu sıvı vücutta azalır ve doku esnekliği yok olur. İşte Eczacıbaşı tarafından üretilen bu gıda takviyesi ürününde bulunan hyalüronik asit, vücuda bu maddeyi geri kazandırır. Hyaluronik asit aslında vücutta kendi hacminden bin kat daha fazla sıvıyı tutan bir protein türüdür. 

Bunun dışında bu ürünün içinde hidrolize kolejen bulunur. Kolajen de vücutta bulunan ve çözülmeyen bir tür proteindir. Eklemler, dokular ve kemikleri bir arada tutan madde vücutta doğal olarak bulunan kollajendir. Bu yüzden bu gıda takviyesi ürünü vücuttaki hareketi ve enerjiyi arttırır. Dokuları onarır ve cildi yeniler.

Dynavit Collagen Hyaluronic Acid Faydaları

Bu gıda takviyesi ürünü cildin kolajen seviyesini arttırır. Ciltteki kırışıklıkları ve ince çizgileri yok eder. Cilde sağlıklı bir parlaklık ve gençlik kazandırır. Eklemlerin ve kas sisteminin iyileşmesini sağlar. Sağlıklı hareket etmemizi sağlar ve gençleştirir. 

Bu gıda takviyesi bir ilaç değildir. Hastalıkların tedavisinde tek başına kullanılmaz çünkü bir destek ürünüdür. Bu gıda takviyesi hamilelik ve emzirme döneminde kesinlikle kullanılmaz. Bu gıda takviyesini başka ilaçlar ile birlikte kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir. Bu gıda takviyesini kesinlikle çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı yerde saklamanız gerekir. Bu gıda takviyesini ilaç olarak almamalısınız.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.