Voonka Collagen Beauty Plus Ürün İncelemesi

12.07.2019
327
Voonka Collagen Beauty Plus Ürün İncelemesi
Modelistlik Kursu

Voonka Collagen Beauty Plus ne işe yarar? Özellikleri nelerdir? Özellikle kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmesinin sebepleri nelerdir? Bu makalemizde bu konulara değineceğiz. Voonka Collagen Beauty Plus nasıl kullanılır merak edenler için püf noktaları açıklayacağız. Gelin hep birlikte Voonka Collagen Beauty Plus faydaları neler hep birlikte bakalım.

Voonka Collagen Beauty Plus, son zamanlarda en çok merak edilen gıda takviyelerinden birisidir. Kolajen vücuttaki en bol proteinlerden biridir ve cildimizin, saçımızın ve tırnaklarımızın büyük bir bölümünü oluşturur. Teknik olarak bir polipeptit olan kolajen, prolin ve glisin gibi amino asitlerin bir karışımını içerir ve vücuttaki tüm bağ dokularında bulunur.

Güzellik bakım ürünleri ve şampuanlar, etiketlerindeki kolajenin faydalarını anlatır fakat asıl faydaları vücudumuzu içerden onarmasıyla ilgilidir. 

Voonka Collagen Beauty Plus 30 Saşe Ananas Aromalı, vücuttaki kolajen seviyesini arttırıyor. Böylece hem vücut, hem saç, hem tırnak hem de cildin sağlığı artıyor. Voonka Collagen Beauty Plus kullananlar bu ürünün ciltlerinde sağlıklı bir parlaklık yarattığını ifade ediyor. Voonka Collagen Beauty Plus 30 Saşe ile vücudu içten besliyor ve kolajen üretimini arttırıyor. 

kolajen nedir
Kolajen nedir? Kolajen Faydaları nelerdir?

Kolajen Nedir?

Kolajen uzun zincirli bir amino asittir ve vücutta en bol bulunan proteindir. Glisin, prolin, hidroksiprolin ve arjinin gibi amino asitlerinden oluşur ve doğada sadece hayvansal dokularda, özellikle kemiklerde ve bağ dokularında bulunur.

Cildin elastikiyetini, saçların gücünü ve bağ dokusunu yerinde tutma kabiliyetinden sorumludur. Aslında, kollajen proteini vücuttaki toplam proteinin % 30’unu ve derideki proteinin % 70’ini oluşturmaktadır. 

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Vücudun doğal kolajen üretimi yaşla birlikte düşüşe geçer ve stres, zayıf beslenme, bağırsak sağlığı dengesizlikleri gibi modern yaşam tarzı faktörleri bu düşüşü hızlandırır. Bu sebeplerden dolayı, vücudun bunu yapma yeteneğini de azalabilir.

Jelatin ve kolajen sıklıkla birbirlerinin yerine kullanılır, ancak bir fark var. Kolajen vücutta bulunan proteinin temel şeklidir ve kollajen kaynatıldığında veya başka bir şekilde ısıtıldığında jelatin üretilir. İkisi çok benzer bileşimlere sahiptir ve neredeyse birbirlerinin yerine geçebilirler ancak takviyeler söz konusu olduğunda fark kafa karıştırıcı hale gelir. 

Genel olarak; kolajen tozu jelatinin hidrolize edilmiş şeklidir. Bu proteinleri ayrı ayrı peptid zincirlerine bölünmüş halde içerir. Bu formun sindirimi kolaydır ve genellikle sindirim sorunu olan insanlar için önerilmektedir. Bu özel kolajen formunun bir avantajı, çoğu sıcak ve soğuk içeceğe kolayca karışması ve tatsız olması, tüketim için yiyecek ve içeceklere eklenmesini kolaylaştırmasıdır ancak jelleşmeyecek ve jelatin gerektiren tariflerde iyi değildir.

Jelatin ise genellikle otla beslenen hayvanlardan elde edilir. Jelatin, GAPS gibi diyetlerde sıklıkla tavsiye edilen saf formdur. Bazı insanlar sindirim sistemini kaplayabilmesi için ilk önce jelatini tüketemeyebilir ya da sindiremeyebilir ve bunun yerine et suyu kullanması gerekir. 

Pişirme açısından bakıldığında kolajenin “jelleşen” formdur ve çiğnenebilir vitaminler, sakızlar ve marshmallowlar gibi tarifler yapmak için mükemmeldir. Bu, kemiklerde doğal olarak bulunan, doğal kollajenin parçalanmış şeklidir. Kemik et suyunun buzdolabında kalınlaşma ve jelleşme eğiliminin nedeni budur.

Geçmişte, insanlar büyükanne ve büyükbabalarımız evde çok fazla yemek hazırladıkları ve bu amino asitleri doğal olarak içeren et, et suyu ve ilik suyu gibi şeyler yaptıkları için, insanlar yiyeceklerden çok daha fazla miktarda kollajen ve jelatin alıyorlardı. Fakat ne yazık ki artık modern beslenme tarzında bu tür ürünlerin pek yeri kalmadı. Bu yüzden gıda takviyesi alınması şart hale geldi.

kolajenin cilt için faydaları
Kolajenin cilt için faydaları nelerdir?

Kolajenin Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

Kolajen tüm vücuda faydalı olsa da, cilt için çok fazla faydalıdır. Bunun nedeni, bir insan yaşlandıkça, epidermik (derinin dış tabakası) elastoz olarak bilinen bir işlemde elastikiyeti incelir ve kaybeder. Bu yüzden, yaşlanan kişilerde yaşlanma belirtileri gösterme artar ve daha fazla kırışıklık ve ince çizgi oluşur.

Araştırmalara göre, yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki kolajen tüketimi özellikle kadınların kırışıklıklarını % 20 oranında azaltıyor. Bu çalışmalar aynı zamanda kolajen tüketiminin cilt elastikiyetini arttırdığını ve yaşlanma sürecinde de azalan nemi artırabileceğini göstermiştir.

Bu çalışmanın, daha kolay sindirilebilir bir kolajen formu olan hidrolize (peptid) formunu kullandığına dikkat etmek önemlidir. Bu yüzden cilt sağlığı için peptid formunu kullanmayı öneriyorum.

Hemen fark edilmemesine rağmen, kolajenin daha da önemli olabilecek başka avantajları da var. 

Kolajen, kemiklere ve eklemlere, cilde yarar sağladığı gibi faydalı olabilir. Vücudun doğal kollajen üretimine yardım ederek ve bu amino asitlerin biyoyararlı bir kaynağını sağlayarak, kolajen zamanla kemik ve eklem sağlığını iyileştirebilir. 

Gelişmekte olan araştırmalar, kollajendeki spesifik amino asitlerin vücuttaki amino asit dengesini iyileştirmeye yardımcı olabileceğini ve vücudun doğal hormon üretimini destekleyebileceğini göstermektedir.

Belirtildiği gibi, jelatin ve kollajen, sindirim kanalının kaplanmasına ve sindirimin iyileştirilmesine yardımcı olabilir ve jelatin tüketimi genellikle GAPS gibi bağırsaklara özgü diyetlerde önerilir.

içinde kolajen olan gıdalar
Hangi gıdalarda kolajen bulunur?

Kolajen En Çok Hangi Gıdalarda Bulunur?

Vücudunuz sığır eti, tavuk, balık, fasulye, yumurta ve süt ürünleri gibi protein yönünden zengin besinler tükettiğiniz zaman amino asitleri birleştirir ve kolajen üretimini arttırır.

Bu işlem için ayrıca C vitamini, çinko ve bakır gerekir. Narenciye, kırmızı biber, yeşil biber, domates, brokoli ve yeşillik yiyerek C vitamini alabilirsiniz. Et, kabuklu deniz ürünleri, fındık, kepekli tahıl ve fasulye yiyerek mineralleri elde edebilirsiniz.

Ancak, yaşlandıkça, vücudunuz artık besinleri de absorbe edemez veya bunları verimli bir şekilde sentezleyemez. Vücudunuzun kolajen üretmek için yeterli içeriğe sahip olduğundan emin olmak için yediklerinizi değiştirmeniz veya diyet yapmanız gerekebilir.

Protein, vitamin ve minerallerle dolu sağlıklı yiyeceklere ek olarak, kolajen güçlendirici en iyi madde demirdir. Demir ise en çok kemik suyunda bulunur. Kemik suyunu marketlerden satın alabilir veya kendiniz yapabilirsiniz.

Kemik suyu, kolajeni sığır eti, tavuk veya balık kemiklerinden çekerek, doğrudan içebileceğiniz veya başka yemeklerde kullanabileceğiniz lezzetli bir sıvı bırakır. Kemik suyu tariflerinin çoğu, ocakta veya bir güveçte suda bir veya iki gün boyunca yavaşça kaynayan kemiklerden yapılmalıdır.

Yalnızca organik kemik et suyunu satın almanızı veya yalnızca organik olarak yetiştirilen hayvanların kemiklerinden et suyunu almanızı öneriyoruz.

Sağlıklı bir diyet yapıyor ve vücudunuzu kollajen üretmek için gereken tüm besinleri alsanız bile vücudunuzun ekstra kolajene ihtiyacı olur. Hidrolize edilmiş kollajen veya kolajen peptidi gıda takviyesi genellikle tat vermez ve içeceklerde, tatlılarda, çorbalarda ve soslarda kolayca çözünür.

Kolajen içerikli cilt kremleri kullanmak geçici bir çözümdür. Bu yüzden vücudunuzu içten besleyen ve onaran kolajen gıda takviyesi almak gerekir.

voonka collagen beauty plus

Voonka Collagen Beauty Plus Nedir?

Voonka Collagen Beauty Plus 7 Saşe Karpuz Çilek ve 30 Şase olmak üzere iki farklı pakette satılır. Kolajen ve hyaluronik asit içeren takviye edici bir gıdadır. Karpuz ve çilek aromalı, ananas aromalı ve Voonka Collagen Beauty Plus yeşil elma aromalı 30 şase olmak üzere üç farklı çeşidi bulunur.

Cilt için mucizevi faydaları olan bu kolajen gıda takviyesi cilt bakım ürünleri içinde yer alır. Bu üründe; hyaluronik asit, selenyum, çinko, biotin, vitamin c, bakır ve b vitaminleri açısından da zengin bir içeriğe sahiptir. 

Voonka Collagen Beauty Plus gıda takviyesi hidrolize kollajen, l-askorbik asit, hyaluronik asit, asitlik düzenleyici olarak sitrik asit, çinko sülfat, aroma verici, bakır glukonat, tatlandırıcı olarak sukraloz, d-alfa-tokoferil asetat, d-pantotenat kalsiyum, d-biotin, piridoksin hidroklorür ve sodyum selenit içerir. 

Voonka Collagen Beauty Plus 30 Saşe en ucuz fiyatı 230 TL’dir. Genellikle piyasada 230 ile 280 TL arasında fiyatları değişmektedir. 

Voonka Collagen Beauty Plus Yorumlar

Voonka Collagen Beauty Plus yorum yapan kişiler, üründen oldukça memnun. Şekerli ve yoğun bir tadı olan bu gıda takviyesi içinde bulunan kolajen sayesinde cildin yaşlanma etkilerini yok ediyor. İnce çizgiler ve kırışıklıkları içten doldurarak zamanla yok ediyor. Gece yatmadan önce içilmesi gereken bu gıda takviyesi toz halinde olduğu için su ile karıştırılması gerekiyor.

35 yaş altı kişiler için 1 hafta kullanılıp 1 hafta ara verilmesi gerekiyor. Birkaç kür aldıktan sonra ciltte pürüzsüz ve parlak bir görünüm oluşuyor. Düzenli olarak kullanıldığı zaman 4. kürden itibaren etkisini görebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.