Reklamlar
Kamp Alanları

Ayvalık Ücretsiz Kamp Alanları

Reklamlar

Merhabalar bu yazımız da sizlere Ayvalık ücretsiz kamp alanları hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Ayvalık ücretsiz kamp alanları kamp severlerin oldukça sevdiği bölgedir. Ayvalık aynı zamanda gezginler için de oldukça tercih edilmekte hem gezip hem gezinizi ekonomik hale getirmek için yazımıza bakabilirsiniz. İşte; Ayvalık ücretsiz kamp alanları

Ayvalık Ücretsiz Kamp Alanları

Ada Camping Cunda Kamp Alanı

Balıkesir’in en mükemmel yerleşim yerlerinden olan Ayvalık’ta kamp yapılacak o kadar yer var ki; neredeyse baş döndüren bir seçime neden olabilmektedir. Deniz kenarında ya da bir ormanda kamp yapılabilecek onlarca farklı alanı kolaylıkla bulabilirsiniz. Yolunuz Ayvalık’a düşerse, burada onlarca farklı kamp yapmaya değer alan olmasına rağmen en iyi seçeneklerden birinin Ada Camping Cunda kamp alanı olduğunu göreceksiniz. Eşsiz kamp alanı ve mükemmel manzarası ile bu yörede kamp yapmak, sizin için mükemmel bir deneyim olacaktır. Bazı yerlerinde kamp yapmak ücretli ve çadır başı 100 TL olmasına rağmen, çoğu yerde ise ücretsiz kamp yapma imkanına sahipsiniz.

Cunda, Balıkesir’e bağlı olan ve bir diğer adı Alibey Adası olan bir adadır. Bu ada, harika bitki örtüsü, mükemmel manzarası ve gözleri kamaştıran tabiatı ile bilinmektedir. Burada kamp yapan binlerce yerli ve yabancı turistin burayı neden tercih ettiklerine kendiniz şahit olacaksınız. Bir yandan ada yaşamı bir yandan da kamp yaşamı ile Cunda’nın ne kadar ideal bir yer olduğunu göreceksiniz. Burada tek başınıza veya sevdiklerinizle vakit geçirmek için çok geniş alanları bulabileceksiniz. Aynı zamanda Cunda çok gelişmiş bir yer olduğundan, eğer hiçbir eşya ile gelmemişseniz; endişelenmenize gerek yok çünkü bir kamp için ihtiyacınız olan her şeyi yakın yerleşim yerlerinden temin edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken karar vermek ve kendinizi Cunda’nın harika koylarına bırakmak olacaktır.

Ada Camping Cunda Kamp Alanı

Ayvalık Sarımsaklı Kamp Alanı

Saklı cennet olarak bilinen Ayvalık Camping Bungalow’de  ücretli olarak kamp yapabilirsiniz ama buraya çok yakın bir konumda yer alan Sarımsaklı plajı yakınlarında sakin ve huzurlu bir alanda kamp tecrübesi yaşayabilirsiniz. Yerli ve yabancı binlerce kamp severin buluştuğu bu alan, neredeyse bir çadır köy olarak tasvir edilebilir. Burada mükemmel anılara tanıklık edecek ve özellikle su altı ürünlerinden beslenerek harika bir kamp yemeği ziyafeti çekebilirsiniz. Avlanma dönemlerinde harika hayvanları avlamak ve vahşi yaşamın derinliklerine inmek isterseniz de, burada sizi bekleyen onlarca farklı alanı bulabilirsiniz.

Reklamlar

Güneşin batışını harika bir içecekle sevdiklerinizi de yanınıza alarak, Sarımsaklı’da izlemek harika olacaktır. Ya da kahvaltınızı hemen yanınıza alıp bir dağın yamacına çıkarak doğan güneşin sadeliğini resmedebilirsiniz. Burada, yaşayacağınız deneyim, bir daha hiçbir zaman buradan ayrılmak istememenizi sağlayacak. Dilediğiniz zaman kamp alanında yalnız zaman geçirerek kitap okuyabilir ya da sıkıldığınızda trekking ile dağ yürüyüşü zevkini tadabileceksiniz.

Çam ağaçları ile süslü bu kayalık alanında, açık hava müzesini adeta canlı canlı gezecek ve harika manzarasına hayran kalacaksınız. Kamp yapacağınız alan genelde koylara yakın yerlerdir. Bu yüzden bir kayıkla bu koylarda zaman da geçirebilir ve tatlı bir anı bırakabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, çadırlarınızı ve eşyalarınızı sırtlamak ve Ayvalık Sarımsaklı’ya gelmek.

Ayvalık Sarımsaklı Kamp Alanı

Ayvalık Çamlık Kamp Alanları

Çamlık, Ayvalık ilçe merkezine sadece yürüyüş mesafesinde olan bir bölgedir. Bu bölge daha çok yeşil alanları ve tarihi kalıntıları ile bilinmektedir. Yeşil alanları o kadar çok fazla ki; kamp yapmak için nereyi seçeceğiniz konusunda tereddütte kalacaksınız. Bununla birlikte; özellikle 19.yüzyılda Fransızların burada üst kurması ve kendi yapılarını bırakması ile birlikte tarihi ve kültürel özellikleri zaten bilinen Çamlık’ın daha da popüler olmasını sağladı. Paşa Limanı boyunca Çamlık’tan çıktığınızda kamp yapanları göreceksiniz. Buradan biraz daha uzaklaşarak sakin bir alan temin edebilirsiniz. Ya da Rum mimarisi ile ünlenen ve harika yerleşim yerleri ve naif evlerin yer aldığı merkeze yakın yerlerde de kamp kurabilirsiniz. Ayvalık Çamlık kamp alanları burada sizleri bekliyor olacak.

Dilerseniz, merkezde kamp yaparak hem merkezde zaman geçirebileceğiniz yerlerde gezintiye çıkabilir ve aktivitelere katılabilir, hem de yemek ve içecek ile birlikte alışverişlerinizi de yapabileceksiniz. Ama tercihiniz daha sakin ve daha huzurlu, herkesten ve her şeyden uzak olan bir yer ise; 2 km ötede dağların eteklerinde harika bir yer sizleri bekliyor olacak. Kamp eşyalarınız ile burada harika bir anı biriktirebilirsiniz. Bilmeniz gereken şey; buradaki kamp alanlarının dağınık olması ve her yerde ihtiyaçlarınızı karşılayacak WC, banyo ve satış noktalarının olamayacağı gerçeğidir. Bunu dikkate alarak burada kamp yapmanızda fayda var.

Reklamlar
Ayvalık Çamlık Kamp Alanları

Turhanlı Kamp Alanı

Bakir kamp alanlarından biri olan Turhanlı kamp alanı, tam anlamı ile profesyonel bir kamp macerası yaşamanızı sağlayacaktır. Sessizliği ve sakinliği ile bilinen bu alanda, kamp yapabileceğiniz mükemmel alanlar bulacaksınız.

Aynı zamanda burada, diğer kamp alanlarının aksine pek de kamp sever olmadığı gerçeğidir. Yani, tüm alan sizin diyebiliriz. İstediğiniz kadar geniş çadırlar kurabilecek ve en yakınınızdaki komşunuza dahi yüzlerce metre uzakta olmuş olacaksınız. Özellikle ailenizle birlikte huzurlu ve kimsenin sıkıntı vermeyeceği bir yer arıyorsanız; burası tam size göre.

Araçsız gitmenin çok büyük zahmetler doğuracağını ve bu yüzden kesinlikle araçsız gitmemenizi önerdiğimiz bu kamp alanında, ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz yer ise yok. Bu yüzden ihtiyaçlarınızı karşılayacak eşyaları önceden temin etmeniz ve buradan tedarik edebileceğinizi düşünmemeniz gerekir. Bu sayede, hayal kırıklıkları yaşamamış olacaksınız. Aksi durumda, sadece tuvalet ihtiyaçlarınızı bile karşılayamamak, kötü anılar yaşamanıza neden olabilir.

Etrafta antik kentler, tarihi kalıntılar ve harika manzaralar var. Dilediğiniz zaman bisikletinizle dağ sporu yapabilir ya da sabah sporu için dağların yamacına tırmanabilirsiniz. Yani burada aktivite adına da epey alternatif bulacaksınız.

Temiz ve sağlıklı su kaynaklarından avlayabileceğiniz balıklar ile mükemmel bir kamp yemek deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunun için oltalarınızı ve diğer avlanma ekipmanlarınızı getirmeyi unutmayın! Aynı zamanda bol bol konserve de getirmenizi öneririz. Çünkü etrafta satış noktaları bulmak çok zor olacaktır!

Adres: Çamlıkaltı Piknik & Camping, Turan mah. Köy içi küme evleri sk. No. 182, 10500 Erdek/Balıkesir

Turhanlı Kamp Alanı

Ayvalık ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgi bu kadardı. Adrasan Ücretli Kamp Alanları adlı yazımıza da göz atabilirsiniz. Bir daha ki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın…

Reklamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklamlar
Başa dön tuşu