Reklamlar
Kamp Alanları

Kemer Ücretsiz Kamp Alanları

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Bu yazımız da siz kamp severlere Kemer ücretsiz kamp alanları hakkında bilgi vereceğiz. Kemer kampçıların vazgeçilmez alanlarından biridir. Bunun neden olduğunu aşağıda ki yazımızdan anlayacaksınız. İşte; Kemer ücretsiz kamp alanları

Kemer Ücretsiz Kamp Alanları

Phaselis Kamp Alanı

Antalya’nın Kemer ilçesinin en nadide alanlarından olan Tekirova Beldesi’nde bulunan Phaselis, antik kent olarak uzun yıllar Roma ve Yunan kenti olarak kullanılmıştır. Bu alanda, koy, plaj ve tarihi kalıntılar, turistleri ve kamp maceracılarını her zaman etkilemeyi başarmıştır. Ve her yıl bu bölgeye çok sayıda yerli ve yabancı turist akın etmekte, neredeyse boş yer bırakmamaktadır.

Antik bir kent olarak bilinen Phaselis, Kemer’in en görkemli kamp alanlarından biridir. Mükemmel doğası ve sıradışı kamp yaşamı olanakları ile sadece Kemer’in değil; Dünya’nın sayılı kamp alanlarından biri olarak kabul ediliyor. Bir yandan antik kent ve çevresindeki harika koy ile mükemmel bir kamp deneyimi yaşamanızı sağlayacak. 3 tane koya sahip olan Phaselis Antik kenti, Beydağları Sahil Milli Parkı etrafında konuşlanmıştır. Siz de burayı Phaselis kamp alanı olarak kullanabilirsiniz.

Phaselis, sadece antik kent yaşamı ile takdir görmüyor; aynı zamanda sadece birkaç dakika mesafede yer alan bölgede, mükemmel kamp yerleri bulunmakta. Binlerce yerli ve yabancı turistin burada kamp için yer ayırttığını gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Bir yanda harika açık hava müzesi görünümü ile Phaselis, diğer yandan harika koylar. Ve tam ortasında siz. Etkileyici değil mi?

Reklamlar

Phaselis Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Aynı zamanda etraftaki kamplarda, WC ve diğer ihtiyaçlarınızı göreceğiniz yerler de bulunuyor. Dilerseniz, antik kent etrafındaki küçük ve sevimli pansiyonlarda da ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Phaselis Kamp Alanı

Çamyuva Sahili Kamp Alanı

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı küçük ve sevimli sahillerinden olan Çamyuva sahili, harika tabiatı ve hiçbir zaman bitirmek istemediğiniz park yürüyüş alanları ile sizi etkilemeye aday bir kamp alanıdır. Çamyuva Sahili kamp alanı, her yönü ile mükemmel bir kamp yaşamı hayal edenlere hitap ediyor. Görkemli tabiatı ve etraftaki huzur veren yeşilliği ile bu alanı kamp alanı olarak tercih ederek, rahat ve huzurlu bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Çamyuva Sahili kamp alanı, belde merkezine uzak olmadığı için kamp alanından karşılayamayacağınız tüm ihtiyaçları buradan karşılayabilirsiniz. Yemek ve içecekleri ile ünlü bu beldenin tüm tatlarını kamp alanınıza taşıyabilir veya burada yemeklerinizi yedikten sonra çok kısa mesafedeki kamp alanınıza tekrar gidebilirsiniz. Mükemmel doğası ve harika plajları ile bir yandan kamp yapacak bir yandan da güneşin ve kumun tadını çıkaracaksınız.

Reklamlar

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz kamp alanına dilediğiniz büyüklükte çadırınızı kurun ve huzur verici ortamın sakinliğinde kaybolun. Dilerseniz, etraftaki antik kent kalıntılarını ziyaret edebilir, koylarda gezintiye çıkabilir ve yüksek alanlarda trekking sporu yapabilirsiniz. Kısacası, burası cenneti ayaklarınıza kadar getiriyor. Dilediğiniz kamp adına her şeyi buradan bulabilirsiniz. Sevdiklerinizle ve arkadaşlarınız ile daha kalabalık bir kamp ortamı oluşturmak için de tercih edebileceğiniz bir alan burası.

Çamyuva Sahili Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanında ihtiyacınızı karşılayamazsınız ancak yerleşim yeri yakın olduğundan oradan halledebilir yada kamp alanına girmeden ihtiyaçalarınızı yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

Çamyuva Sahili Kamp Alanı

Korsan Koyu Kamp Alanı

Akıntıların ve su birikintilerinin doğal bir koya dönüşmesi ile Dünya’nın en görkemli alanlarından biri haline gelen Korsan Koyu, Kemer’in en etkileyici kamp alanlarına ev sahipliği yapıyor. Adrasan merkezinden 2 kilometrelik Mavikent yolculuğu sonrasında Karaöz mevkiine geldiğinizde sadece 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde yer alan bu koy, gizli bir şehir olarak da düşünülebilir. Özellikle macera ve belgesel tarzı filmlerde izleyip içten içe Ah! çektiğiniz koyların bir benzeri ve hatta daha güzeli Korsan koyu, size mükemmel bir kamp deneyimi yaşatacaktır.

Korsan Koyu kamp alanı, diğer kamp alanlarının aksine tam bir kamp alanı yeterliliğinde bir yer. WC, duş ve küçük dükkanların yer aldığı bu alanda dilerseniz ufak tekne turları ile avladığınız balıkları ya da avlanma mevsiminde avlayabileceğiniz kuşları tüketebilirsiniz. Aynı zamanda etrafta bazı yabani hayvanların gizemli yaşamlarına da tanıklık edecek ve her an korku-heyecan ve adrenalini  de bir arada yaşayacaksınız. Tabii ki en sonunda bunların hepsi, sizin için birer anı olacaktır. Çünkü, bu hayvanların hiçbir size zarar veremez.

Antalya’nın saklı cennetlerinden bir yer olan Korsan Koyu kamp alanında, dilerseniz tek başınıza ya da sevdikleriniz ile kamp yapabilirsiniz. Eğer kamp araç gereçlerinizi ve aynı zamanda temel ihtiyaçlarınızı yanınıza almadıysanız; bu durumda, etraftaki satış noktalarından bunları kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bu alanda aynı zamanda günübirlik kamplar da yapabilir ve piknik için kısa süreli olarak da kullanabilirsiniz. Fakat geldikten sonra zaten kendiniz ayrılmayı hiç istemeyeceksiniz.

Korsan Koyu Kamp Alanı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

İhtiyaçlarınızı kolaylıkla giderebilirsiniz bu kamp alanında.

Korsan Koyu Kamp Alanı

Kındıl Çeşme Sahili Kamp Alanı

Beydağları Sahil Milli Parkı etrafına konuşlandırılmış harika tabiatı ile ünlenen Kındıl Çeşme Sahili kamp alanı, eşsiz manzarası ve harika bitki türleri ile biliniyor. Rivayetlere gire ismini Kındıl Dede diye önemli ve manevi bir şahsiyetten alan bu bölge, gizemli olayları ve sıradışı hikayeleri ile ünlenmiş bir yer. Aynı zamanda bazı rivayetlere göre eski Yunan tanrıları tarafından da oldukça uğrak bir yer olan Kındıl sahili, eşsiz manzarası ile sizi büyülemeye aday bir yer. Burası, aynı zamanda yerli ve yabancı turistlerin en seçici kamp alanlarından biridir. Kamp alanlarında pek rastlanmayan birçok avantajı burada bulabilirsiniz.

Çeşme, WC, banyo, satış noktaları, kamp ekipmanları ve daha birçok şeyi burada bulabilirsiniz. Piknik için de gayet ideal bir yer olan bu bölgede, hem kamp yapabilecek hem de dilediğinizde piknik yaparak kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Sahil boyunca uzanan mükemmel kıyısında sabah sporunuzu yapabilecek ve etraftaki dağlarda trekking maceralarına atılabilirsiniz. Aynı zamanda komşu kampçılar ile çeşitli aktiviteler düzenleyebilirsiniz. Ağustos böcekleri ile ünlü bu alanda, belki böcekler sizin kamp yaşamınızın vazgeçilmezi olabilir. Ya da bölgede bazen sabah uykunuzu olumsuz etkileyebilecek göçmen kuşların cıyaklamasına muhatap olabilirsiniz. Ama her şeye rağmen; Kındıl Çeşme Sahili kamp alanı, sizin için mükemmel bir yer olacaktır.

Kındıl Çeşme Sahili Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Lavabo, duş ve diğer ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz yerler mevcuttur. Ancak sizlere tavsiyemiz yeme – içme ihtiyacınızı yanınızda götürmeniz.

Kındıl Çeşme Sahili Kamp Alanı

Kemer ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Kemer ücretsiz kamp alanları yukarıda vermiş olduğumuz gibidir. Bodrum Ücretli Kamp Alanları adlı yazımıza bakabilirsiniz.

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu