Tokat Ücretsiz Kamp Alanları

18.07.2019
502
Tokat Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda sizlere Tokat Ücretsiz Kamp Alanları hakkında bilgiler vereceğim. Tokat gezilip görülmesi gereken güzel yerlerden biridir. Tokat Ücretsiz Kamp Alanları liste olarak sizlere bu yazımızda vereceğiz. İşte; Tokat Ücretsiz Kamp Alanları

Tokat ücretsiz kamp alanları

Çamiçi Yaylası Kamp Alanı

Niksar-Ünye yolu üzerinde bulunan Çamiçi Yaylası, ilçeye 17 km uzaklıktadır. Deniz seviyesinden 13250 m yüksekte bulunan yayla tamamen çam ağaçları ile kaplı doğa harikası bir yerdir. Çam kokusu ve serin havası ile doğal bir terapi sağlayan Çamiçi Yaylası kamp alanı, dinlenmek stresten uzak olup dinlenmek isteyenler için oldukça ideal bir alandır. Yayla halen Niksar halkının ve çevre il ve ilçelerin rağbet ettiği en önemli mesire ve piknik yerlerinden biridir. Çamiçi yaylasında piknik, doğa yürüyüşü ve kamp yapılabilmektedir. Kampçılar için ideal rotalardan biri olan yaylada ateş yakmak serbesttir.

Çamiçi Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada, büfe, lokanta, içme suyu bulunmaktadır. Tuvalet ihtiyacınızı bu tesislerden sağlayabilirsiniz. Duş yapma imkânı yoktur. Ancak, yiyecek ve içeceklerinizi buradan temin edebilirsiniz.

Çamiçi Yaylası Kamp Alanı
Çamiçi Yaylası Kamp Alanı

Topçam Yaylası Kamp Alanı

Tokat’tan 15 km mesafede bulunan ve deniz seviyesinden 1600 metre yükseklikte bulunan Topçam Yaylası, çam kokan havası ve yemyeşil görüntüsü ile gelenleri büyülemektedir. Topçam Yaylası kamp alanı ulaşımı oldukça kolaydır. Şahsi aracınızla ya da ticari taksi ile yaylaya ulaşabilirsiniz. Yolları oldukça düzgündür ve rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Topçam Yaylası’nda bulunan manzarayı başka yerde bulmak neredeyse imkânsızdır. Bu nedenle burada doğa fotoğrafçılığı yapabilir ve bu muhteşem yerleri ölümsüzleştirebilirsiniz. Temiz havası ve gür ormanları ile muhteşem bir güzelliğe sahip olan Topçam Yaylası, kamçılar tarafından tercih edilen yaylalardan biridir.

Topçam Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için duş ve wc imkânı yoktur. Bununla birlikte yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınız ile elektrik ve aydınlatma gibi gereçlerinizi yaylaya gitmeden önce temin etmelisiniz.

Topçam Yaylası Kamp Alanı

Batmantaş Yaylası Kamp Alanı

Tokat il merkezine 28 km uzaklıkta bulunan Batmantaş Yaylası, denizden 1850 metre yüksekliktedir. Sık ve gür çam ormanları ile kampçıların ilgi duyduğu Batmantaş Yaylası kamp alanı, tertemiz havası ve buz gibi suyu ile yayla turizmine hizmet etmektedir. Yaylanın etekleri ormanlarla, üst kısımları ise otlaklarla kaplıdır. Kamp yapacaksanız mutlaka yaylanın eteklerini tercih etmelisiniz. Buradaki muhteşem doğa ve temiz hava sayesinde çok güzel vakit geçireceksiniz. Yaylada birçok kamp alanı bulunmaktadır. Çadırınızı istediğiniz bir alanda kurarak, kamp atabilirsiniz. Burası hem doğaseverler, hem de doğa fotoğrafçıları için vazgeçilmez yerlerden biridir. Ayrıca bölgede trekking de yapılabilir.

Batmantaş Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada henüz bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle duş ve wc imkânı yoktur. Ayrıca yaylaya gelemeden önce il merkezinden tüm temel ihtiyaçlarınız ile elektrik ve aydınlatma gibi gereçlerinizi temin etmelisiniz.

Batmantaş Yaylası Kamp Alanı

Akbelen Yaylası Kamp Alanı

Tokat merkeze en yakın yaylalardan biri olan Akbelen Yaylası, 1600 ile 1800 metre rakımdadır. Topçam Yaylası ile komşu olan Akbelen Yaylası kamp alanı, doğal güzellikleri, sık ormanları ve buz gibi suları ile geniş bir alana yayılmıştır. Ayrıca bölgede çok değişik mevsimlik çiçekler de bulunmaktadır. Yayla çim kayağına uygun bir alandır. Kamp yapmak isteyenler, doğa yürüyüşünden hoşlananlar ve doğa fotoğrafçıları için ideal alanlardan biridir. Şehir hayatının karmaşasından ve stresinden uzaklaşıp kafa dinlemek isteyenler için ideal bir kamp yeridir. Çadırınızı istediğiniz yerde kurarak kamp yapabilirsiniz. Ateş yakabilirsiniz ancak kontrolü elden bırakmamalısınız.

Akbelen Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tesis olmadığı için wc ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır. Ayrıca, tüm kamp malzemelerinizi ve yiyecek, içeceklerinizi temin ederek yaylaya çıkmanızda fayda vardır.

Akbelen Yaylası Kamp Alanı

Almus Harami Yaylası Kamp Alanı

Tokat ilinin Almus ilçesi sınırları içinde bulunan Almus Harami Yaylası, Tokat iline 36 km mesafede bulunur. Almus ilçesine 4 km mesafede bulunan Harami Yaylası kamp alanı, buz gibi Yeşil ırmağı, yemyeşil doğası, cıvıldayan kuşları ve eşsiz manzarası ile kampçılar için görülmesi gereken yerlerden biridir. Yaylanın en büyük özelliklerinden biri Yeşil Irmağın başlangıç yerinin burada olması gelir. Tokat ilinin en yeşil bölgelerinden biri olan Harami Yaylası, pek çok ağaç ve çiçek türüne de ev sahipliği yapmaktadır. Yeşilin birbirinden güzel tonlarını sergileyen yay doğa fotoğrafçıları için ideal alanlardan biridir. Yaylada doğa yürüyüşü, tırmanış ve koşu gibi pek çok doğa sporu yapılabilir. Yaylaya ulaşım sadece şahsi aracınızla yapılabilmektedir. Yeşil Irmağın kenarında çadırınızı kurup bu muhteşem doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Almus Harami Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle giderken mutlaka temel ihtiyaç malzemelerinizi yanınızda götürmelisiniz. Ayrıca duş ve wc gibi ihtiyaçlarınız için de imkân bulunmamaktadır.

Almus Harami Yaylası Kamp Alanı

Selemen Yaylası Kamp Alanı

Reşadiye-Ordu sınırı arasında yer alan Selemen Yaylası, Tokat’ın hem tarihi hem de doğasını aynı karede yakalayabileceğiniz bir yayla olarak karşımıza çıkıyor. Selemen Yaylası kamp alanı, tabiat güzellikleri açısından oldukça zengin bir yayladır. Yaylada doğal güzelliklerin yanı sıra bir de büyük pazar kurulur. İlkbahardan itibaren ilk kar yağana kadar bu pazar kurulur. Yaylada çadır kurmak istiyorsanız istediğinizi bir alanda çadırınızı kurabilirsiniz. Bu yayla doğaseverlerin uğrak yerlerinden biridir. Çadır kampçıları tarafından sık sık ziyaret edilen bir yayladır.

Selemen Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve duş imkânı yoktur. Ayrıca yaylaya çıkmadan önce yiyeceklerinizi ve içeceklerinizi temin ederek gelmelisiniz.  Yaylada ateş yakabilirsiniz ancak daha önceden ateş yakılmış olan yerleri tercih etmelisiniz.

Çatalkaya Şelalesi Kamp Alanı

Tokat’ın Reşadiye ilçesinin Soğukpınar köyünün güneyinden geçen yol üzerinde meşe ağaçları, daha yukarılara çıkıldıkça çam ver gürgen ağaçları ile örtülü ormanlık alanlar mevcuttur. Ayrıca bölgede Çatalkaya adıyla da bilen bir şelalesi bulunmaktadır. bahar aylarında coşan şelalenin suyu yaz aylarında azalmaktadır. Çatalkaya Şelalesi kamp alanı, bu ormanlık alanlardır. Bu alanlarda ağaçların altında istediğiniz bir alanda çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz. Muhteşem doğası ile sizlere ev sahipliği yapacak olan bu bölgede muhteşem bir kamp deneyimi sizleri beklemektedir.

Çatalkaya Şelalesi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tuvalet ve duş imkânı yoktur. Ayrıca herhangi bir tesis olmadığı için yiyecek ve içeceklerinizi köyden ya da ilçeden temin ederek bölgeye gelmenizde fayda vardır.

Çatalkaya Şelalesi Kamp Alanı
Çatalkaya Şelalesi Kamp Alanı

Ocaklı (Munamak) Şelalesi

Tokat’ın Pazar ilçesinin Ocaklı köyünde bulunan Ocaklı Şelalesi, Pazar ilçesine 8,5 km mesafededir. Şelale yaklaşık 10802 metre yüksekliktedir. Şelale suları 28 metreden dik bir düşüş yapmaktadır. İlkbahar aylarında suyu bollaşan şelalenin yaz aylarında suyu azalmaktadır. Şelale oldukça güzeldir. Şelalenin yakınlarında çadır kampı yapabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Çadırınızı ve kamp malzemelerinizi alarak bölgede istediğiniz bir alanda çadırınızı kurabilir ve bu doğal güzelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ocaklı (Munamak) Şelalesi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis yoktur. Bu nedenle duş ve tuvalet imkânı da yoktur. Kamp için bölgeye giderseniz mutlaka tüm gıda ve içecek malzemeleriniz ile elektrik ve aydınlatma gereçlerinizi temin ederek bölgeye gitmelisiniz.

Ocaklı (Munamak) Şelalesi

Tokat Ücretsiz Kamp Alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Tokat Ücretsiz Kamp Alanları kamp severler için oldukça tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. Sizde en çok beğendiğiniz kamp alanını yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Bolu Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza da bakmanızı tavsiye ederim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.