Akçay Ücretsiz Kamp Alanları

24.08.2019
338
Akçay Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Merhabalar, bu yazımızda sizlere Akçay ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğim. Akçay ücretsiz kamp alanları kamp severler tarafından oldukça tercih edilmektedir.

Akçay Balıkesir’ in bir ilçesidir. Burada yer alan kamp alanları göz önünde bulundurulduğu zaman hem ücretli hem de ücretsiz olduğu görülmektedir. Akçay ücretsiz kamp alanları genellikle ücretli kamp alanları ile bir arada bulunmaktadır. Bazı kamp alanları da giriş ücreti olmasına rağmen sadece bundan ibarettir ve sizin güvenliğinizi sağlamak amacı ile oldukça düşük miktar giriş ücreti alınarak oluşturulmuş kamp alanıdır.

Akçay ücretsiz kamp alanları

Güre Kamping

Güre kamping Balıkesir’ in Akçay ilçesinde yer almaktadır. Kamp alanına giriş ücretli olsa de bu tamamen güvenlik sağlamaya yönelik bir çalışma olarak karşımıza çıkmaktadır. Güre Kamping son derece temiz ve görsel olarak da doğa ile iç içe bir alan olarak bilinir. Giriş ücreti araçlar içindir. Oldukça cüzi bir miktardır. Fakat kamp alanı içerisinde bulunan çadır yeri, elektrik, su vb. kamp ihtiyaçları ücretsizdir.

Kamp için çadırı bulunmayan kişilere bu kamp alanında çadır kiralama sistemi uygulanmaktadır. Bunun dışında kendi çadırınız ile gittiğiniz zaman Güre Kamping alanında ücretsiz ama bir o kadar da eğlenceli kamp yapma imkanını bulursunuz. Kamp alanları kampçılar tarafından temiz bırakılmaktadır. Deniz kenarında bulunan bir alan olduğu için ve etrafta bol miktarda kum, çakıl bulunduğu için ateş yakılmasında ya da mangal yapılmasında yasak yoktur. Hem deniz hem kum hem de çakılın bulunması ateş ile oluşabilecek ani küçük yangınlara karşı önlem alınmasını kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle de kamp alanında olabildiğince serbestlik sağlanarak gelen misafirlerin burada eğlenmeleri amaçlanmıştır. Lavaboları oldukça temizdir. Fakat bu kamp alanında duş imkanı bulunmamaktadır. Kişilerin kendi imkanları ile duşlarını yapmalarının yanında hafta sonu gibi kısa zamanlarla da kamp için tercih edilmektedir.

Güre Kamping

Deniz Kamping

Akçayda bulunan çoğu kamp alanı gibi mükemmel bir yerdir. Deniz kenarında bulunur. Çevredeki kamp alanlarından daha yeşil ve daha doğa ile iç içe olmasından dolayı sıklıkla tercih edilir. Bu kamp alanı ücretlidir. Fakat yanında ücretsiz kamp alanı da bulunmaktadır. Deniz kamping ve çevresinde ücretsiz olarak konaklayabileceğiniz, çadırınızı kurarak çevredeki tesislerden yararlanabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Deniz kamping ile kamp yapmak isteyen kişiler giriş ücreti ödemektedirler. Bununla birlikte içeride yer alan elektrik ve su hizmetlerini, duş ve lavabo hizmetlerini de ücretli olarak kullanmaktadırlar.

Fakat deniz kamping alanına girmeden aynı deniz üzerinde gerçekleşen kamp alanları da oldukça konforludur. Kampçılar aynı denize girer ve aynı ortamdan faydalanırlar. Sadece tek fark olarak giriş ücreti ödemez, elektrik, su , lavabo ve duş imkanlarını kendi imkanları ile hallederler. Bunun için de kolay ve ücretsiz olarak kamp yapmanın değeri ise paha biçilemezdir. Deniz kamping bölgesinin oldukça güzel bir havası bulunmaktadır. Ilıman bir iklimi bulunur. Yaz mevsiminde de hafif ılımandır. Sıcak değildir ve çevre yerlere göre rüzgar alışı bulunmamaktadır. Bu nedenle de tam çadır kurulacak yer olarak değerlendirilebilmektedir. Yaz tatillerinin en zevkli kamp kurulacak alanlarından bir tanesidir. Burada kamp yapacak kişilerin ücretsiz olarak kendi imkanları ile tatil yapacak olmasından kaynaklı ailelere önerilmemektedir. Özellikle çocuklu aileler ile bu alanda kamp yapılması sıkıntılı olabilir. Fakat arkadaş ortamı ile ya da bireysel olarak oldukça hareketli kamp eğlencesi yaşayabilirsiniz. Her şeyi sıfırdan kendiniz yapacağınız için kamp malzemeleri ve yiyecek malzemeleri ile gelmenizi tavsiye ederiz. Buna ek olarak da lavabo ve duş ihtiyaçlarınızı da bu bölgede kendi imkanlarınızla karşılayabilir veya çevredeki tesislerden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Endemik Kamping

Endemik kamping giriş ücreti bulunan ve bu nedenle de ücretli kamp alanı statüsüne giren bir yerdir. Fakat Akçay’ da bulunan Endemik kamping alanının hemen yanında ücretsiz olarak kamp yapma alanı yer almaktadır. Endemik kamping alanı özel mülk olarak karşımıza çıkmaktadır.  Özel mülk ve içeride buzdolabı, yemek servisi, çadır, lavabo, duş gibi özel imkanlarının olması nedeni ile de ücrete tabidir. Endemik kamping alanının yanında bulunan deniz kenarında ücretsiz olarak kamp yapmak isteyen ve özel kamplara ücret vermek istemeyen birçok kampçıyı görmeniz mümkündür. Bu nedenle eğer burada ücretsiz kamp yapacak olursanız tek olmadığınızı bilmenizi isteriz. Bir arada bulunan ve toplu şekilde ücretsiz kamp alanı oluşturan kampçılar ile kamp yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Bu kamp alanının yeri çok güzeldir. Deniz manzarası eşliğinde kamp yapacak alan bulmak Balıkesir’ de çoktur.

Akçay da bunlardan biridir. Bu ilçede her yerde denize sıfır olarak kamp yapma imkanı bulabilirsiniz. Bu nedenle de sıklıkla tercih edilen yaz tatilcilerinin uğrak mekanı haline gelebilir. Özellikle Balıkesir ve çevresinde bulunan arkadaş gruplarının hafta sonu kaçamağı olarak Akçay kamplarını değerlendirmek mümkündür. En yakın il olarak İstanbul’ dan da buraya kamp yapmak için hem hafta sonunda hem de yaz tatillerinde gelinmektedir. Sizler de Endemik Kamping alanının yakınlarındaki ücretsiz kamp yapılacak yerleri görerek burada konaklayabilirsiniz. Yalnız bölgede özel kamp alanlarının dışında çadır kiralayabileceğiniz bir yer bulunmamaktadır. Bu nedenle burada kamp için gelecek olan kişilerin öncelikli olarak çadırlarını sonrasında da çadır malzemelerini tam bir halde getirmeleri tavsiye edilir. Duş ve lavabo ihtiyaçları kişinin kendi imkanlarınca karşılanmaktadır. Ayrıca çevrede birçok alanda çeşme bulunmaktadır. İçilebilir tatlı su kaynaklarının olduğu çeşmelerden suyunuzu alabilir, yemek için de hem kendi imkânlarınızdan hem de çevredeki tesislerden yararlanabilirsiniz.

Endemik Kamping

Barbaros Çadır Kamp

Barbaros Çadır Kamp Akçay bölgesinde yer alan özel mülktür. Bu nedenle giriş ücretlidir. Barbaros çadır kampın hemen yanında bulunan ve hem kamp alanının hem de otelin ardından başlayan arazi özel mülk arazisi değildir. Bu arazi devlete aittir. Bu nedenle de ücretsiz olarak kamp yapılabilmektedir. Otelin bitiminde sizler de ücretsiz kamp çadırı kuranları göreceksiniz. Her çadırın farklı olduğu ve sadece kampçıların bildiği güven duygusu ile birbirlerine yakın mesafede konumlandırılmış çadırları ile kampçıları burada bulabilmeniz mümkündür. Her zaman kaliteli ve bir numara tatil geçirmek için sizler de Akçay’ ın muhteşem denizin yanında kamp kurabilirsiniz. Bu kamp alanı çakıl ve kum karışık bir alandan oluşmaktadır. Bu nedenle kum kısma çadırınızı kurmanızda fayda bulunmaktadır.

Ayrıca lavabo ve duş imkanları da hem çevre tesislerden hem de doğada kişinin kendi imkanları ile karşılanabilir düzeydedir. Ücretsiz çadır kampının bir diğer macerası ise yemek yapmaktır. Bu nedenle sizler de ücretsiz olarak burada çadır kurmak istiyorsanız yemeklerinizi kendiniz yapmalı ya da çevre tesislerden yemek için faydalanabilmelisiniz.  Çanakkale Asfaltı yolunun üzerinde gerçekleşen bu denize sıfır yolda yol ayrımın gerçekleşmiş olduğu yerlerde deniz ile asfalt arasına ince kum ve çakıl sahil girmektedir. Bu alanlar kampçıların sıklıkla geldiği güvenilir yerlerden bir tanesidir. Sizler de çevrede kamp yapan birileriniz yazın muhakkak görürsünüz. Buraya gelmek için araçlarınızı koyacak bir yer ayarlamanız da gerekmektedir. Çünkü çakıl ve kum sahilde araç ile yan yana kamp alanında bulunmanız mümkün değildir. Akçay ilçesinde her yer çadır yapmak için idealdir. Önemli olan güvenilir ve çadır kampı yapmaya uygun olan yeri seçmektir. Bunun için özel kamp alanlarının yanlarını da ya da deniz kenarlarını, ormanlık alanlarını kullanabilirsiniz. Bireysel veya grup olarak kamp yapılabilecek birçok alandan faydalanabilirsiniz.

Barbaros Çadır Kamp

Akçay Ücretsiz Kamp Alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Akçay kamp alanları arasında en çok beğendiğiniz yeri yorum kısmından bize bildirebilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşçakalın. Ayrıca Burhaniye Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza da bakmayı unutmayınız.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.