Burhaniye Ücretsiz Kamp Alanları

06.08.2020
244
Burhaniye Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Merhabalar, kamp rehberi için sizlere sunduğumuz yerler sırasında bugün Burhaniye ücretsiz kamp alanları yer alıyor. Burhaniye ücretsiz kamp alanları nereler gelin beraber görelim. İşte; Burhaniye ücretsiz kamp alanları

Burhaniye ücretsiz kamp alanları

Altın Kamping

Altın Kamping alanı Burhaniye ilçesinde bulunmaktadır. Bu kamp alanı ücretli şekilde hizmet vermektedir. Altın Kamping ücretli kamp alanında karavan ve çadır kamp alanları bulunmaktadır. Tesis içerisinde ücretli alanda ücretini vererek her türlü imkandan yararlanılabilir.

Sahile yakınlığı ile bilinmektedir. Bu nedenle de kamp alanında tuvalet ve lavabo bulunmamaktadır. En yakın ücretsiz duş ve lavabo sahilde yer almaktadır. Burası oldukça temiz bir denize sahip ve olabildiğince güzel korunan bir kamp alanıdır. Genellikle arkadaşlar ile yada tek başına kamp yapan kişiler görmeniz mümkündür. Çünkü her türlü imkanlar konforlu bir şekilde bu alanda karşılanmaktadır.

Altın Kamping

Çamlık Kamping

Çamlık Kamping Balıkesir’ in Burhaniye ilçesinde Çamlık bölgesinde yer almaktadır. Bu nedenle de ismi Çamlık Kamping olarak geçmektedir. Bu kamp alanı 60 yıldır varlığını koruyan bir yerdir. 60 yıldır kamp alanı olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle de Burhaniye ilçesinde oldukça popülerliğini korumaktadır. Kamp alanı ücretsizdir. Fakat giriş yapılırken sadece giriş ücreti ödenmektedir. Bunun dışında çadırı ve kamp malzemeleri ile gelen herkes kamp alanını ücretsiz olarak kullanabilmektedir. Çadırı ile gelmeyen kişilere özel olarak tesisin içerisinde çadır kiralama hizmeti yer almaktadır. Araç ile gelenlere özel olarak ücretsiz otopark imkanı yer almaktadır.

Lavabo ihtiyaçları için ve duş ihtiyaçları için kamp alanının yanında her türlü ihtiyacı karşılamak üzere düzenlenmiş duş ve lavabo bulunmaktadır. Ayrıca aracı ile gelen kişiler çadırların uzağına ücretsiz olarak araçlarını park edebilmektedirler. Denize sıfır ve oldukça temiz bırakılmış bir kamp alanında tatilinizi geçirmek için sizler de Burhaniye Çamlık Kamping alanını tercih edebilirsiniz. Deniz ile ormanın bir arada bulunduğu ve bol temiz havanın yer aldığı bir kamp alanıdır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Çamlık Kamping

Burhaniye Ören Plajı

Oldukça kalabalık bir yerdir. Buraya çadır kampı için gelen olmaktadır. Yaz sezonunu ya da yaz sezonunda belirli birkaç haftayı özellikle burada geçirip kamp tatili yapan kişiler bulunmaktadır. Bunun en önemli nedeni oldukça güzel bir denize sahip olmasındandır. Manzarasının güzelliği ve suyunun berraklığı için özellikle buraya tatil için gelen kişiler bulunmaktadır. Çakıl ve kum karışımı plajı bulunmaktadır. Deniz oldukça temizdir.

Çevre temizliğine bölgede çok fazla dikkat edilmektedir. Yemek, aydınlanma, lavabo ve duş ihtiyaçlarını kamp yapanlar kendi imkanları ile karşılamaktadırlar. Bunun yanında giriş ücretsiz ve kamp yapmak da ücretsizdir. Bu alanda lavabo ve duş otomatları bulunmaktadır. Bozuk para ile çalışan bu otomatları kullanarak kısa duş ve lavabo ihtiyacınızı kolaylıkla çözümleyebilirsiniz. Yemek ihtiyacı için çevrede yer alan tesislerden yararlanabileceğiniz gibi kendiniz de kamp yemekleri hazırlayabilirsiniz.

Balıkesir’ de oldukça fazla yer olsa da Burhaniye ilçesinde ücretsiz olarak çadır kampı kurulabilecek yer sayısı sınırlıdır. Oldukça güzel yerler olmasından kaynaklı olarak ücretli olarak sunulan tesis fazlalığı nedeni ile halkın çoğu yerlere ücretsiz girmesine ve ücretsiz olarak da çadır kampı kurmasına izin verilmemektedir. Bu bölgenin genellikle özel mülk olmasından kaynaklı olarak, her yerde ücretli çadır kampları ya da ücretli olarak karavan kamplarına yer verilmektedir. Ören Plajı tam da bu noktada herkesin gelerek ücretsiz olarak denize girebileceği ve ücretsiz olarak kalabileceği halk plajı olma özelliği göstermektedir. Oldukça geniş bir plaja sahip olan Ören Halk Plajı ile sizler de hem denizin hem de sıcacık kumun tadını çıkarabilirsiniz.

Bunun için günübirlik gelen, hafta sonu gele, bir hafta hatta bir ay gelen bile kampçılar bulunmaktadır. Halk plajı olmasına rağmen bu geniş alanın temiz tutulması da hem halkın duyarlılığı hem de belediyenin hassasiyeti sayesinde olmaktadır. Bu nedenle de birçok kişi burayı tercih etmektedir. Günübirlik denize girenler gittiği zaman sahil ve kumlar kampçılara kalmaktadır. Ateş yakılmakta ve yemekler pişirilmeye başlanmaktadır. Buradaki kampçıların bir ortak özelliği de kamp alanlarının birbirine yakın şekilde konumlandırılmasıdır. Oldukça geniş bir yüz ölçümüne sahip bu plajda uzaklaşmadan bir topluluk olarak kamp yapmaları kişilere güven duygusu vermektedir. Bu tarz ücretsiz olarak yapılan kamp alanlarında güven duygusu yaşayabilmek oldukça önem arz etmektedir.

Burhaniye Ören Plajı

Burhaniye Pelitköy

Burası şirin mi şirin denize yakınlığı ile bilinen bir köydür. Oldukça fazla imkan bulunmaktadır. Kumsal plaja sahiptir. Denizi de oldukça temiz ve güzeldir. Yalnız suyu oldukça soğultur. Her mevsim gidilse de fark etmez her mevsimde suyunun soğuk olması ile bilinmektedir. Buna rağmen serinlik seven kampçıların gitmekte olduğu ve kamp yapmaya doyamadığı bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır.

Burada yemek ihtiyacı olarak kamp yemekleri yapıldığı gibi aynı zamanda da köyden de yemek konusunda yararlanılabilmektedir. Çevrede tesisler bulunmaktadır. Yiyecek malzeme ya da direkt olarak yemek alarak gıda ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Lavabo ve duş imkanını da çevrede yer alan tesislerden kolaylıkla düşük ücretler karşılığında çözümleyebilirsiniz. Bu plajda kamp yapmak ücretsizdir. Arkadaş grubu ile daha eğlenceli olacaktır. Hafif rüzgarlı ve deniz suyunun soğukluğu nedeni ile aileler için kamp alanına uygunluk göstermemektedir.

Burhaniye Pelitköy

Ören

Tertemiz havası ile ve oldukça temiz çevresi ile ormanlık alan olarak kamp yapılabilecek bir yerdir. Bu yerde mangal yapılması ve ateş yakılması yasaktır. Gene de güzel ve eğlenceli bir kamp geçirebileceğiniz ender bir yer olarak karşımıza çıkacaktır. Trekking yapabileceğiniz geniş bir alan bulunmaktadır. Ormanlık alanın hemen aşağısında yer alan Öğretmen evi plajı denize girmek için uygun bir yerdir. Burada duş ve lavabo ihtiyaçlarınızı da çözümleyebilirsiniz.

Aydınlanma ihtiyacı konusunda kendinizin kamp malzemeleri ve aydınlanma malzemeleri getirmesi tavsiye edilir. Bu sayede ister kısa bir hafta sonu tatilinde isterseniz de uzun soluklu olarak ücretsiz kamp yapabileceğiniz bir alan olarak ortaya çıkmaktadır. Aile için uygun değildir. Arkadaş ortamında geçirilecek güzel bir tatil için sizler de bu yöntem ile ücretsiz çadır kampını ören bölgesinde gerçekleştirebilirsiniz. Büyük ormanlık alanın neresinde isterseniz çadır kampını oraya kurabilirsiniz. Ören Bölgesi Burhaniye ile iç içe bir alandır. Bu alanın genişliği hem piknik yapmaya gelenler için hem de kamp yapmaya gelenler için idealdir. Buraya kamp yapmaya gelen kişiler genellikle denize girme ihtiyaçlarını veya başka önemli ihtiyaçlarını çevrede yer alan tesislerden karşılamaktadırlar. Denize öğretmenevi plajından ücretsiz olarak girilebilmektedir.

Bunun yanında birçok denize ücretsiz olarak girilebilecek alan da yer almaktadır. Sizler de tatilin keyfini çıkarmak ve çevre yerlerden ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyorsanız bu tarz bir kamp yapabilirsiniz. Bölge karavan kampı için ne yazık ki uygunluk göstermemektedir. Bu nedenle sadece çadır kampı için tercih edilmektedir. Ağaçların sıklığı neden ile ormanlık alanın ve ören yerinin iç alanlarında çadır kampı yapılmamaktadır. Arazi koşulları nedeni ile çadır kampına uygunluk gösterilmemektedir.

Ören

Burhaniye ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Beğendiğiniz kamp alanını yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın. Ayıraca Bozcaada Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza bakmayı unutmayınız.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.