Artvin Ücretsiz Kamp Alanları

25.06.2019
334
Artvin Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Merhabalar, yeni bir ücretsiz kamp alanları yazımızla sizlerleyiz. Artvin ücretsiz kamp alanları hakkında merak ettiğiniz konuları sizler için yazdık. İşte; Artvin ücretsiz kamp alanları

Mençuna Şelalesi Kamp Alanı

Doğu Karadeniz’in en büyük şelalelerinden biri olan Mençuna Şelalesi, Artvin’in Arhavi ilçesi sınırları içinde bulunmaktadır. Doğası ile herkesi kendine hayran bırakan bu doğa mirası, en fazla ziyaretçi çeken yerlerden biridir. Şelale çevresinde bulunan doğal ormanlar, çeşitli bitki örtüleri ve yaban hayatı görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Mençuna Şelalesi’ne minibüs bulunmamaktadır. Bu nedenle aracınızla bölgeye gelmek isterseniz Artvin Arhavi’den Mençuna Şelalesi tabelalarını takip ederek şelaleye ulaşabilirsiniz. Şelale ve köprülerin yakınında ücretsiz olarak kamp yapabilirsiniz.

Mençuna Şelalesi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Şelale yakınındaki tesislerde tuvalet ve elektrik ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Gıda alışverişlerinizi Arhavi’den yaparak gelmenizi tavsiye ederim. Ayrıca içme suyu olarak da şelalenin suyunu kullanabilirsiniz.

Mençuna Şelalesi Kamp Alanı

Camili Gorgit Tabiat Koruma Alanı

Artvin’in Borçka ilçesi sınırları içinde bulunan Camili Gorgit Tabiat Koruma Alanı, doğaseverlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir. Yaşlı orman adıyla bilinen alandaki ağaçların her biri anıt niteliğindedir. Bunun yanı sıra birçok bitki türünü de içinde barındıran bu alan kuş türlerinin de göç duraklarından biri olma özelliği taşımaktadır. Yüksek oksijen oranına sahip temiz havası, yemyeşil doğa güzellikleri ve huzurlu atmosferi ile kampçıların tercih edeceği türden bir yerdir. Burada istediğiniz yerde çadırınızı kurabilir ve ücretsiz olarak kampınızı yapabilirsiniz. Ateş yakarken daha önce kullanılmış alanları kullanmanız ve dikkatli olmanızı öneririm.

Camili Gorgit Tabiat Koruma Alanı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bölgede herhangi bire tesis olmadığı için tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Bununla birlikte gıda ve su ihtiyacınızı da merkezden gelirken karşılamanız yararınıza olacaktır.

Camili Gorgit Tabiat Koruma Alanı

Deriner Barajı Kamp Alanı

Deriner Barajı, Artvin’de Çoruh nehri üzerinde enerji üretmek için kurulmuş Türkiye’nin en yüksek barajlarından biridir. Barajın rengi görenleri etkileyecek kadar güzeldir. Yapısı itibarıyla Norveç Fiyortlarını andıran baraj çevresinde kamp yapılabilecek birçok alan bulunmaktadır. Bu muhteşem doğa harikasını görmek isteyen kampçıların tercih ettiği yerlerden biri olan Deriner Barajı Kamp Alanı, yeşilin her tonunu içinde barındıran bir güzelliğe sahiptir. Bölgede baraj çevresinde istediğiniz gibi çadırınızı kurup ücretsiz olarak kamp atabilirsiniz.

Deriner Barajı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için tuvalet ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır. Ayrıca bölgeye kamp yapmaya gelirken merkezden tüm gıda ve içecek ihtiyaçlarınızı temin ederek bölgeye gitmelisiniz.

Deriner Barajı Kamp Alanı

Borçka Karagöl Kamp Alanı

Artvin’in Borçka ilçesinde bulunan Borçka Karagöl Kamp Alanı, doğa ile iç içe olarak ruhunuzu ve bedeninizi yenilemek istiyorsanız gideceğiniz muhteşem yerlerden biridir. Borçka ilçesinde bir dağın tepesinde yer alan Karagöl, birçok yerli ve yabancı turisti kendisine çekmeye devam ediyor. Borçka Karagöl gerçekten kamp yapmak için ideal yerlerden biridir. Kendisini ziyaret eden insanlara doğal güzelliklerini sunmaktadır. Kuş sesleri, temiz hava ve bol oksijen bölgeyi kamçılar için ideal bir yer haline getiriyor.

Borçka Karagöl Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Borçka Karagöl çevresinde yiyecek ve içecek ihtiyacınızı karşılayacak birçok işletme bulunmaktadır. Tuvalet ve duş ihtiyacınızı da karşılayabileceğiniz eşsiz alanlardan biridir. Bölge çadır kampı için ideal bölgelerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Borçka Karagöl Kamp Alanı

Şavşat Karagöl Kamp Alanı

Artvin ücretsiz kamp alanları içinde yer alan Şavşat Karagöl Kamp alanı, günümüzde halen bakir kalmayı başarmış alanlardan biridir. Ulaşımı gayet kolay olan Şavşat Karagöl kamp alanı, doğaseverlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Şavşat Karagöl kamp alanı, hem yazın, hem de kışın çok güzel manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Kışın yolların kapanmasından ve yabani hayvan bakımından ulaşımı biraz zorlaşmaktadır. Ancak yine de doğaseverlerin ve fotoğraf tutkunlarının uğrak yerlerinden biridir. Çadır kampı ve karavan kampı açısından Artvin’in en güzel kamp alanlarından biridir.

Şavşat Karagöl Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanında market bulunmuyor. Bu nedenle tüm ihtiyaçlarınızı gelmeden temin etmelisiniz. Karagöl çevresinde çeşmeler bulunduğu için su boldur. Tuvalet bulunmaktadır ancak temizliği biraz tartışılır.

Şavşat Karagöl Kamp Alanı

Cehennem Deresi Kanyonu

Artvin ili Ardanuç ilçesi sınırları içinde bulunan Cehennem Deresi Kanyonu, dünyanın sayılı kanyonları arasında yer alır. Ardanuç ilçesinin 7 kilometre kuzeybatısında, Artvin-Ardanuç karayolunun 25. Kilometresinde bulunmaktadır. Kanyon pek bilinen bir yer olmadığı için ne yazık ki turistik bir faaliyet bulunmamaktadır. Kanyonun girişi oldukça sarp ve dar, hatta kimi geçiş noktalarında tek kişi bile zor geçiyor. Kanyona giderken yanınıza baton ya da sopa gibi bir şeyler almayı unutmayın. Burada bulunan yılanlara karşı en azından bir savunma aracınız olur. Bölgede kamp atılacak olan birçok alan mevcuttur. İstediğiniz bir alan çadırınızı kurabilir ve kanyonun muhteşem manzarasına dalıp gidebilirsiniz.

Cehennem Deresi Kanyonu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Tuvalet ve duş gibi imkânları karşılayacak bir tesis bulunmamaktadır. Bununla birlikte yiyecek ve içeceklerinizi de gelmeden önce merkezden temin etmelisiniz.

Cehennem Deresi Kanyonu

Arsiyan Yaylası Kamp Alanı

Şavşat ilçesine 40 kilometre mesafede olup, göllerin aşağısındaki köylere minibüslerle, oradan yukarı ise özel araçlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Yaylaya geldiğinizde sizleri ucu bucağı olmayan güzel kokulu sarı çiçekler karşılamaktadır. Bir yanınızda göl, diğer yanınızda dağ manzarası gerçekten gelip görmeye değecek yerlerden biridir. Arsiyan Yaylası, irili ufaklı 12 göle ev sahipliği yapmaktadır. Göllerde alabalık bulunmaktadır. Bu göllerde balık tutabilirsiniz. Ağaçlık alanlarda dilediğiniz yerde çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz. Daha önceden ateş yakılmış yerler kullanılarak ateş yakılabilir.

Arsiyan Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Alanda tuvalet bulunmuyor, herhangi bir tesis olmadığı için de alışverişinizi merkezden yaparak gelmelisiniz. Alanda çeşme de bulunmadığı için, su ihtiyacınızı da merkezden karşılayarak gelmenizde fayda vardır.

Arsiyan Yaylası Kamp Alanı

Sahara Yaylası

Sahara Yaylası, Şavşat ilçe merkezinden 17 kilometre uzaklıkta bulunan Yalnızçam dağları üzerinde bulunan ve görülmeye değer güzellikleri bünyesinde barındıran, kamp ve karavan turizmi için en uygun yerlerden biridir. Şavşat ve Ardahan arasında bulunan geniş otlakları ve soğuk suları ile Artvin’in önemli yaylaları arasında bulunmaktadır. Zengin flora ve faunası, ilginç jeolojik özellikleri ve doğal peyzaj güzelliği ile 1994 yılında milli park ilan edilmiştir. Eğim değeri yüksek olan Sahara Yaylası yer yer derin vadilerle bölünmektedir. Bölgede ladin ve köknar ağaçları yoğun olarak yer almaktadır. Alt bölgelerde ise sarıçam ağaçları orman örtüsünü zenginleştirmektedir. Bölgede karavan ve çadır kampı kurabilir ve bu muhteşem doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Sahara Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesisi bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır. Bununla birlikte yiyecek, içecek ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı temin ederek alana gitmenizi öneririm.

Sahara Yaylası Kamp Alanı

Maral Şelalesi Kamp Alanı

Karçal dağlarının üç koldan kuşattığı Maçahel Vadisini süsleyen Maral Şelalesi 65 metre yüksekten dökülmektedir. Ladin ve kayın ağaçları arasında dik bir yamaçtan aşağıya akan şelale yolu oldukça zorludur. Metrelerce yükseklikten dökülen şelale, yüzülebilecek büyüklükte bir göl oluşturmaktadır. Şelaleye ulaşmak için yaklaşık 1 kilometrelik yürüyüş yapmanız gerekiyor. Yürüyüş için uygun ayakkabı ve giyeceğiniz olması gerekir. Şelalenin önünde oluşan göle girmek için hazırlıklı gelmeyi mutlaka unutmayın. Maral Şelalesinde doğanın ortasında mutlaka çadır kurarak kamp yapmalısınız.

Maral Şelalesi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmadığı için tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra yiyecek, içecek ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı da bölgeye gelmeden önce temin etmelisiniz.

Maral Şelalesi Kamp Alanı

Dilberdüzü Kamp Alanı

Kamp alanına gelmek isteyenler öncelikle Yusufeli ilçesine ulaşmalıdır. Yusufeli, Artvin merkeze 80 kilometre uzaklıktadır. İlçeden Olgunlar köyüne gelinir. Buradan 7 kilometrelik patika yol takip edilerek dağların arasında uzanan vadi tabanına yürüyüş yapılır. Kayalık bir alandan tırmanışa geçilerek Dilberdüzü kamp alanına ulaşılır. Bölgede istediğiniz bir alana çadırınızı kurabilirsiniz. Bölgede kar suyu dışında su bulunmamaktadır. Yaz aylarında bazı seyahat firmaları burada büyük mutfak çadırları kuruyorlar. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı buradan temin edebilirsiniz.

Dilberdüzü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tuvalet bulunmamaktadır. Hatta çöp konteyneri de bulunmayan bölgenin en büyük sorunu çöp. Bu nedenle burada kamp yaptıysanız çöplerinizi bırakmamaya özen göstermelisiniz.

Dilberdüzü Kamp Alanı

Artvin gezilip görülmesi gereken ender şehirlerden biridir. Artvin gezilecek yerler yazımıza da göz atabilirsiniz. Artvin ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Hoşçakalın…

Ege Bölgesi Karavan Kamp Alanları yazımıza da bakmanızı tavsiye ederim.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.