Didim Ücretsiz Kamp Alanları

30.06.2019
355
Didim Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Didim ücretsiz kamp alanları hakkında sizlere bu yazımızda bilgi vereceğiz. Didim ücretsiz kamp alanları oldukça dikkat çekici ver kampçıların vazgeçilmez alanlarından biridir. İşte; Didim ücretsiz kamp alanları

Didim Ücretsiz Kamp Alanları

Cennet Koyu Kamp Alanı

Didim’de henüz keşfedilmemiş, bakir alanlardan biri olan Cennet Plajı, temiz ve oldukça sakin alanlardan biridir. Altınkum merkezden yaklaşık 3 km mesafede, Martı Sitesi kenarında bulunan plaj, kalabalık şehir gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için eşsiz güzellikte bir yerdir. Herhangi bir toplu taşıma aracı ile bölgeye gelinememektedir. Belki de bu yüzden bu kadar bakir kalmıştır. Özel aracınızla bölgeye ulaşabilirsiniz. Arabanızı park ettikten sonra yaklaşık bir saatlik bir trekking ile rahat ve düz bir patika yoldan plaja ulaşabilirsiniz. Kampçıların çok fazla bilmediği yerlerden biri olan bu bölgede çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz.

Cennet Koyu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesisi yoktur. Bu nedenle tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir yer yoktur. Kamp için bölgeye gelirken yiyecek, içecek ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı temin ederek gelmelisiniz.

Cennet Koyu Kamp Alanı

Sarıkum Koyu Kamp Alanı

Sarıkum Koyu, kuytu bir noktada yer alan sessiz ve sakin bir yerdir. Adını sahildeki sarı kumlardan alan plajın çevresinde kamp yapmak için birçok alan bulunmaktadır. Bölgeye tolu taşıma ile ulaşım yoktur. Bu nedenle kamp alanına özel aracınızla gelmelisiniz. Koyda balık tutmak ve dalış için mükemmel bölgeler bulunmaktadır. Muhteşem doğası ve masmavi denizi ile kamp yapmak isteyenler için ideal alanlardan biridir. Şehrin tüm gürültüsünü arkanızda bırakarak sessiz ve sakin bir tatil yapmak için huzuru seçmelisiniz.

Sarıkum Koyu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bölgede tuvalet ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır. Ayrıca bölgeye şahsi aracınızla gelebilirsiniz. Bunun haricinde ulaşım yoktur. Yiyecek, içecek ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı da temin ederek gelmelisiniz.

Sarıkum Koyu Kamp Alanı

Akkum Plajı Kamp Alanı

Özel aracınızla gelebilecek yerlerden biridir Akkum Plajı. Plaj oldukça dar bir alana sahiptir. Bu nedenle burayı genellikle kampçılar tercih etmektedirler. Denizi diğer koylara göre daha soğuk ve derindir. Huzur sitesinin hemen altında bulunan alana caminin hemen yanındaki toprak yoldan inilmektedir. Ancak bu toprak yolun bozuk olmasından dolayı özellikle altı alçak olan araçlar için uygun değildir. Adını beyaz kumlardan alsa da o kumlar sahilde değil denizin içindedir. Kampçılar için ideal alanlardan biridir. Trafikten uzak, sakin, sessiz bir alan olmasından dolayı kampçıların en fazla tercih ettiği yerlerden biridir.

Akkum Plajı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Tuvalet ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır. Bununla birlikte yiyecek ve içecekleriniz ile elektrik gibi ihtiyaçlarınızı temin ederek buraya gelmenizi tavsiye ederim.

Akkum Plajı Kamp Alanı

Dalyanaki Kamp Alanı

Didim-Akbük yoluna devam ettikten sonra Köy Hizmetleri tabelasından içeriye girdiğinizde karşınıza Dalyaniki koyu çıkar. Eskiden Köy hizmetlerine ait bir kampmış ancak, tesisin kapanmasından sonra halka açık bir hale gelmiştir. Tesisin kapanmasından sonra plaj biraz bakımsız kalmış olsa da kampçıların ve günübirlikçilerin uğrak yerlerinden biri olmayı başarmıştır. Çevrede kamp atıp çadırınızı kurabileceğiniz birçok ağaçlık alan bulunmaktadır. Bu alanlarda çadırınızı kurarak sessiz, sakin bir ortamda kafanızı dinleyebilirsiniz.

Dalyanaki Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tesis olmadığı için tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Ayrıca koya gelirken yiyecek ve içecek tarzı tüm ihtiyaçlarınızı da yanınızda götürmenizi tavsiye ederim. Yerli halkı kampçılara karşı oldukça sıcak kanlı ve sevecanlardır. Tedbir olarak siz yine ihtiyaçlarınızı yanınızda götürün.

Dalyanaki Kamp Alanı

Karagöz Koyu Kamp Alanı

Didim merkeze 10 km mesafede bulunan Karagöz koyu, mesafe olarak çok kısa olmasına karşın koya giden yolun bozuk olmasından dolayı belli bir yerden sonra yürüyerek ilerlemelisiniz. Karagöz Koyu çok fazla bilinmeyen yerlerden biridir. Ancak buraya bir kere gelenin de vazgeçemediği koylardan biridir. Kumlu ve çakıllı bir sahile sahip olan koy, denizinin berraklığı ile bilinmektedir. Sahilde istediğiniz bir yerde çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz.

Karagöz Koyu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bulunduğunuz yerde herhangi bir tesis olmadığı için tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Yiyecek, içecek ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı da bölgeye gelmeden önce temin etmenizde fayda vardır.

Karagöz Koyu Kamp Alanı

Çamlı Koy Kamp Alanı

Didim’den 25 km mesafede olan Çamlı Koy, genellikle arka tarafındaki site sakinleri tarafından kullanılan bir yerdir. Bu bölgeye özel aracınızla gelmenizi tavsiye ederim. Kumsalı yapay olan koyun denizi oldukça çakıllı. Koyun hemen yanında kamp yapılabilecek ormanlık bir alan bulunmaktadır. Kampçılar için sessiz, sakin ve huzurlu bir ortam olan bu alanda istediğiniz bir yerde çadırınızı kurabilirsiniz. Ateş yakmak isterseniz daha önceden kullanılmış olan yerlerde ateş yakmanızı tavsiye ederim.

Çamlı Koy Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Koyun içinde bir çay bahçesi bulunmaktadır. Tuvalet ihtiyacınızı buradan karşılayabilirsiniz. Ancak duş imkânı bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı da buradan temin edebilirsiniz. Ancak yiyecek ve içecek olarak biraz pahalı olduğundan siz bu ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmenizi tavsiye ederiz.

Çamlı Koy Kamp Alanı

Akkum Sağtur Plajı

Şehir gürültüsünden uzak, sakin bir yer Sağtur Plajı. Çadır kampı için birçok kişi burayı tercih etmektedir. Özellikle denizi sığ olduğu için çocuklu aileler burayı daha çok tercih etmektedirler. Bölgede istediğiniz bir alan çadırınızı kurabilir ve doğayla iç içe bir tatil yapabilirsiniz. Çevrenin oldukça temiz olduğuna bakılırsa buraya gelen insanların doğaya saygılı oldukları anlaşılıyor. Bölgede ateş yakabilirsiniz. Ancak, daha önceden kullanılmış olan alanları kullanırsanız siz de doğaya karşı görevinizi yerine getirmiş olursunuz.

Akkum Sağtur Plajı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bakkal ya da herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bunun için yol üzerindeki sitelerden ve Sağ turda ki mevcut işletmelerden her türlü ihtiyacınızı karşılayarak bölgeye gelebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı temin etmeden gelmeyiniz bu kamp alanında sorunlarla karşılaşırsınız.

Akkum Sağtur Plajı

Didim ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgilerin sonuna geldik. Didim kamp alanları kampçıların denizi ve doğayı baş başa yaşamak istedikleri alanlardan biridir. Didim ücretsiz kamp alanları ile bunları doyunca yaşayabilirsiniz.

Kuşadası ücretli kamp alanları adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.