Yalova Ücretsiz Kamp Alanları

09.08.2019
328
Yalova Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda sizlere Yalova Ücretsiz Kamp Alanları hakkında bilgiler vereceğim. Yalova kamp alanlarını liste halinde bulabilirsiniz. İşte; Yalova Ücretsiz Kamp Alanları

Yalova Ücretsiz Kamp Alanları

Delmece Yaylası Kamp Alanı

Bu yayla Yalova’nın Çınarcık ilçesinde bulunmaktadır. Oldukça sessiz ve mükemmel bir görünüme sahip bir alandır. Delmece yaylası tepe bir alanda bulunduğu için, oldukça serin ve eşsiz bir yerdir. Çoğu kişi tarafından bilinmektedir. Genellikle kalmak amaçlı kamp için kullanılmaktadır. Bu yaylaya giderken çevrede baraka evleri ve gecekonduları da görmeniz mümkündür.  Göl etrafında ve yaylada kamp yapabileceğiniz oldukça geniş bir alan bulunmaktadır.  Sessizlik ve huzur arayan kişilerin bir numaralı kamp alanı tercihidir. Kalabalık olarak gidilip birkaç aile kamp yapılması güvenlik açısından faydalı olacaktır. Çünkü bazı zamanlar ıssız olabilmektedir. Yabani hayvan bulunmasa da sokak köpeklerinin fazla olduğu bir alandır. Yemeklerinizi ve kalanları onlar ile paylaşmak için biraz fazla yiyecek götürmenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde kamp yaparken hem doğa ile hem de hayvanlar ile yararlı bir aktivite yapma fırsatı bulabilirsiniz.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yayla çevresinde alışveriş yapabileceğiniz bir alan bulunmamaktadır. Bu nedenle de kamp eşyalarınızı alarak gitmeniz tavsiye edilir.

Delmece Yaylası Kamp Alanı

Küçük Dipsiz Göl Kamp Alanı

Küçük dipsiz göl görüntüsü ile insanları büyüler. Yalnız buraya gelmek için ilkbahar mevsimini tercih etmelisiniz. İlkbaharda sürekli yağan yağmurlardan dolayı göl doludur ve etraf kamp yapmaya müsaittir. Yalnız yazın bu alana gelenler büyük bir hayal kırıklığı yaşar. Çünkü Küçük Dipsiz Göl yazın kurumaya yüz tutar. Göl seviyesi aşağılara iner. Etrafta bulunan ağacın ve endemik bitkilerin sık dokusu da haşere ve sinekleri cezbeder. Bu nedenle buraya gelecek kişiler hem ilkbaharda gelmeli hem de gelirken bütün kamp malzemelerini yanında getirmelidir. Çünkü etrafta kamp alanına dair alınacak hiçbir hizmet bulunmamaktadır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Herhangi bir tesis olmadığı için duş ve tuvalet imkanı yoktur. Ayrıca, tüm kamp ihtiyaçlarınızı temin ederek bölgeye gelmenizde fayda vardır.

Küçük Dipsiz Göl Kamp Alanı

Büyük Dipsiz Göl Kamp Alanı

Yol kenarında dağın yamacını tırmanırken öncelikli olarak küçük Dipsiz Göl’ü görürsünüz. Biraz ileri çıktığınız zaman da Büyük Dipsiz Göl görünür. Genellikle kampçılar Küçük Dipsiz Göl’ ün yazın halini görerek Büyük Dipsiz Göl’e çıkmamaktadırlar. Bu nedenle asıl güzellik olan Büyük Dipsiz Göl’ü es geçmiş olurlar. Burada göl daha büyüktür. Küçük Dipsiz Göl’ün aksine ormanlar sık değildir. Burada da su ve elektrik gibi temel kaynakların bulunmasında sıkıntı yaşanmaktadır. Fakat dağın eteğini tırmanmadan hemen yamaçlarda bulunan ardı ardına çeşmelerden şişelerinizi ya da damacana dolumu yaparak kampta su sıkıntısı yaşamayabilirsiniz. Burada ateş yakabilir ve kendi elektrik ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Duş imkanı bulunmamaktadır. Lavabo ihtiyacını da ormanda kendiniz tedarik etmek durumundasınız. Çünkü etrafta kurulu hiçbir tesis bulunmamaktadır. Büyük Dipsiz Göl ve Küçük Dipsiz Göl’ün hemen aşağısında bulunan Erikçe Kamp alanı da ücretli olarak hizmet vermektedir. En yakın tesis, dağın yamacında bulunan bu kamp alanıdır.

Büyük Dipsiz Göl Kamp Alanı

Gökçe Barajı Kamp Alanı

Doğal güzellikleri ve yemyeşil ormanları ile birbirinden eşsiz manzaranın bulunduğu bir yerdir. Bu doğal güzelliklerin arasında bulunan Gökçe Barajı da kamp alanına ayrı bir hava katmaktadır. Burası hem İstanbul’dan hem de çevre ilçelerden gelen yoğunluk nedeni ile yaz aylarında hafta sonu dolmaktadır. Yol boyunca çeşmelerden su temin, yapabilirsiniz. Yalova’nın bütün çeşme suları içilebilir doğallıktadır. Çünkü dağın tepelerinden gelmektedir. Baraj genelinde balık tutmak ve suya girmek yasaktır. Fakat barajın bir bölümü balık tutmaya ayrılmıştır. Sadece bu bölümden balık tutmak kamp yapanlar için güvenlidir. Gündüz barajdan balık tutup akşam da kamp ateşinde tuttuğunuz balıkları pişirebileceğiniz ve kafanızı dinleyeceğiniz eşsiz güzellikte bir yerdir. Bunun için tek yapmanız gereken çadırınızı alıp yola çıkmanızdır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmadığı için duş ve tuvalet ihtiyacınızız karşılayacak alan yoktur. Bununla birlikte gıda ve içecek malzemelerinizi temin ederek alana gelmelisiniz.

Gökçe Barajı Kamp Alanı

Çifte Şelale Kamp Alanı

Yalova Çınarcık’ ta bulunmaktadır. Hafta sonu oldukça fazla kalabalık olmaktadır. Şelaleye giriş ücretsizdir. Şelalenin hemen yanında kamp yapan kişiler görmek mümkündür. Fakat size bir sır vermek gerekirse, şelalenin üst tarafında kampçıların bilinmeyen gizli yerleri vardır. Genellikle çoğu kişi burayı bilmediği için hemen aşağıda bulunan şelale yakınına kamp alanı kurar. Böyle olunca da hafta sonu gelen şelale ziyareti trafiğinden rahatsız olurlar. Şelalenin giriş yolunda şelalenin önünde durmayıp dağın tepesine doğru çıkan yoldan düz ilerlediğiniz zaman yol kendiliğinden kıvrılacaktır. Bu yol sizi şelalenin çıkış noktasına yani üst kısma götürür. Buradan Erikli yaylasına çıkabildiğiniz gibi aynı zamanda şelalenin üstünde bulunan su kaynaklarının yanında da çadırları görebilirsiniz. Burası hem sessiz hem de çadır kurmak için oldukça ferah bir alandır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Hem de şelalenin gözü olduğu için buz gibi çıkan kaynak suyunu da buradan içebilirsiniz. Suyun tadı şekerli gibidir. Doğal olmasından kaynaklıdır, içilebilir. Yalnız lavabo, elektrik, yemek, duş gibi ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılamak durumundasınız. Ayrıca bulunan yer dağın yamacı olduğu için etrafta market, büfe, tesis adına hiçbir şey yoktur. Doğa ve siz baş başa kalırsınız. Ateş yakabilirsiniz. Derenin suyunu buzdolabı niyetine kullanabilirsiniz. Ağustos ayında bile aşırı soğuktur.

Çifte Şelale Kamp Alanı

Karlık Yaylası Kamp Alanı

Yalova’nın her köşesi ayrı bir cennet her köşesi ayrı güzelliktedir. Bu sayede de Çınarcık ta bulunan Karlık yaylası da kamp yapmak adına uygun bir yerdir. Karlık Yaylası ormanla çevrilidir. Oldukça geniş bir alandır. Burada baz istasyonu olmadığı için telefonlar çekmez. Aslında Yalova’da kamp yapanlar bilir. Yalova’nın bütün yaylaları ve dağ tepelerinin tamamında telefon çekmemektedir. Bu nedenle bu durum sadece buraya özgü değildir. Alanda ateş yakmak serbesttir. Ağaçlar sık değildir. İstediğiniz yere çadır kurabilirsiniz. Çadır kurarken telefon çekmediği için diğer çadırların hafif yakınında olmaya özen göstermenizi tavsiye ederiz. Burada alan geniş de olsa çadırlar genellikle birbirine yakın mesafede olmaya gösterirler. Bunun dışında ücretsiz kamp alanı olmasından kaynaklı olarak etrafta herhangi bir tesise de rastlanmamaktadır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Karlık Yaylasında dağlardan gelen ve sonradan yapılan çeşmeler ile yön bulan kaynak sularını bulabilirsiniz. Burada akan suları içme suyu olarak temin etmek için gelen birçok kişiyi görebilirsiniz. Damacanalar ile gelerek buradaki suları doldurup geri giderler. Çünkü hazır sulardan daha lezzetli ve hafif şekerli bir tadı bulunmaktadır. Oksijenin bol olduğu bu ortamda yemeklerinizi de kendiniz hazırlamanız gerekmektedir.

Erikli Yaylası Kamp Alanı

Bu yayla da Çınarcık’ta bulunmaktadır. Oldukça yüksek rakımlı bir yayladır. Bu sayede temiz hava ve bol oksijenin tadını çıkarmak için ideal bir yerdir. Yaylaya çıkarken kıvrım kıvrım yolardan çıkarsınız. Bazı kişiler için eşsiz güzellikte gelse de oldukça dikkatli olunması gereken keskin virajları bulunan meşakkatli bir yoldur. Buna rağmen de bu yoldan gittikten sonra sonunda ödüle ulaşırsınız. Ödül ise yemyeşil orman, endemik bitkiler ve ağustos böcekleri ile kuşların sesleridir. Burada bir süre kaldıktan sonra kuş sesi ve ağustos böceği sesine alışıyorsunuz. Onları duymuyorsunuz. Özellikle geceleri bu sesler size ninni gibi geliyor. Temiz havanın bulunduğu bu yaylaya ilk çıktığınızda oksijen çarpması yaşadığınız için de hemen uykunuz geliyor. Erken yatıp gün doğumuna uyanabileceğiniz, çevrenizde kamp yapan birkaç aile ile güven bulabileceğiniz huzur dolu bir ortam.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yalnız etrafta doğal kaynak suyundan başka bir şey bulunmamaktadır. Bu yaylada kalmak için yemek ve elektrik ihtiyacınızı kendiniz getirmeniz gerekmektedir.

Erikli Yaylası Kamp Alanı

Yalova Ücretsiz Kamp Alanları hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Yorum kısmından sizlerde en çok beğendiğiniz yeri belirtebilirsiniz. Balıkesir Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza da bakmayı unutmayınız.

Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Resmi Web Sitesi: https://yalova.ktb.gov.tr/

Bozcaada Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza da bakmanızı tavsiye ederim.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. koddaman dedi ki:

    çifte şelaleye bir kez gitmiştim. kampta yaptım tavsiye ederim. fakat insanları çöp konusunda çok biliçlendirmek gerekiyor. çünkü gittiğim bir yerde milletin çöpünü toplamaktan bıktım artık. güzel anların keyfini çıkartalım diyoruz daha önce gelenlerin çöpleriyle karşılaşıyoruz. dağın başında dahi insan elinin ulaşmadığı bir yer yok…