Balıkesir Ücretsiz Kamp Alanları

09.08.2019
292
Balıkesir Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Balıkesir ücretsiz kamp alanları, oldukça fazla çeşitli alana sahiptir. Bu sayede de birçok çeşit ile hizmetlerini sürdürmektedir. Balıkesir kamp alanlarının özelliklerinin Kampın ücretsiz olmasına rağmen, tesis ihtiyaçları, su, elektrik gibi ihtiyaçlarını kişilerin ücret karşılığında temin etmesidir. Bu zorunlu değil tercihe dayandırılmıştır. Dileyen kendi aydınlatma sistemini götürerek kamp yapar, dileyen ise orada bulunan seyyarları kullanarak ücret ödemesi yapar. Oldukça keyifli ve birbirinden özel yerleri sizler de kamp alanı olarak keşfedebilirsiniz. İşte; Balıkesir Ücretsiz Kamp Alanları

Balıkesir Ücretsiz Kamp Alanları

Kapıdağ Kamp Alanı

Kapıdağ kamp alanı deniz kenarında bulunur. Çam ağaçları ile deniz arasında eğlenceli bir kamp hayatı yaşayabileceğiniz bir alan oluşturulmuştur. Bu sayede sizler hem denize girerek ferahlarsınız hem de kamp alanının tadını çıkarırsınız. Oldukça temiz ve geniş bir alana yayılmış olan bu yerde ideal kamp tatilinizi geçirebilirsiniz. Bir hafta on gün olarak kamp yapan kişiler aynı zamanda yaz tatilleri ile kampları da birleştirmektedirler. Deniz pırıl pırıl olmanın yanında aynı zamanda da güzel kokusu ile de insanı büyülemektedir. Bu sayede sizler uzun soluklu kamp tatilinin tadını çıkarabilirsiniz. Marmara denizinin güney cephesinin sıcaklığını bu kamp ile hissetmeniz mümkündür. Ayrıca uzun sahili ile de oldukça uzun sahil yürüyüşleri gerçekleştirmeniz mümkündür.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Burada kamp yamak için aydınlanma ihtiyacı bulunmaktadır. Ayrıca lavabo ve duş ihtiyaçlarını da kamp alanında bulunan bozuk paralı otomatlardan yararlanarak kullanabilirsiniz. Elektrik, sıcak su ve market ihtiyacı kamp alanının yanında yer almaktadır.

Kapıdağ Kamp Alanı

Hızır Kamp

Burası kirişlik vadisinin hemen eteğinde yer almaktadır. Hem ücretli hem de ücretsiz olarak yan yana bulunan geniş alanda bir kamp seçeneği sunmaktadır. Bu sayede kişiler ücretsiz kamp yaparken dilerlerse ücretli hizmetlerden de yararlanabilmektedirler. Hızır Kamp Zeytinli Çayı’nın yanında ve vadinin eteğinde bulunmaktadır. Bu çayda yüzebilirsiniz. Oldukça temiz ve yüzmek için de ideal sıcaklık seviyesindedir. Kaz Dağında yürüyüş yapmak isteyenler de buraya sıklıkla gelerek kamp yapmaktadır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kamp alanında tuvalet ve duş imkanı bulunmamaktadır. Bununla birlikte yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınız ile aydınlatma ve elektrik gereçlerinizi önceden temin ederek kamp alanına gelmelisiniz.

Hızır Kamp

Cunda Adası, Ortunç Koyu, Balıkesir

Cunda diğer adıyla Alibey adası, Balıkesir‘in Ayvalık ilçesine bağlı bir ada. Ortunç Koyu, ise Cunda Adası’nın muhteşem manzaralı koylarından bir tanesi. Cunda ruhunu hissetmek için en verimli aktivite kamp yapmak. Bölgede oteller, ücretli veya ücretsiz kamp alanları mevcut. Ortunç koyu çevresinde ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Cunda adasında, çadır ve çadır ekipmanlarını kendiniz getirmeniz gerekiyor. Bu malzemeleri satacak dükkânlar yok. Ücretsiz kamp yapacağınız yerin çevresinde ağaç yok. Yaz aylarında kamp yapacaksanız kumaş çadır tercih edebilirsiniz. Balıkesir merkeze 2,5 km mesafede. Kolay ulaşımı yok. Özel araç ya da otostop çekerek ulaşımı sağlayabilirsiniz. Ateş yakmak yasak. Kamp ateşi, yer ateşi ve mangal yapamıyorsunuz. Güne cunda adasının soğuk sularında yüzerek başlayabilirsiniz..

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Çevrenizde yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bakkal ve market yok. Kamp alanına gelmeden önce hazırlığınızı yapmanız gerekiyor. Ortak mutfak alanları var. Tuvalet ve duş alınabilecek yerleri yok. Bu gerçekten bir sorun haline gelmemesi için yanınıza su hortumu almanızda fayda var. Elektrik hizmeti için belli bir ücret ödemeniz gerekir

Cunda Adası, Ortunç Koyu, Balıkesir

Çaylak Şelalesi, Susurluk, Balıkesir

Balıkesir’de ücretsiz kamp yapabileceğiniz bir yer. Sadece kamp yapanlara ayrılan bir yer değil. Piknik için girişi olan yaz aylarında fazla ilgi gören kamp alanı. Şelalenin tepesine doğru çıktıkça sizi eşsiz bir manzara bekliyor. Özel aracınızla ulaşımı sağlayabilirsiniz ücretsiz otoparkı var. Ormanın içinde olmasına rağmen sinek ve böcek sokması yaşamazsınız. Ama kamp alanı çevresinde güvenlik ve denetim yok. Çadırınız için bir asma kilit alabilirsiniz.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Su, çeşme yakınınızda, su hortumlarına ihtiyacınız olmayabilir. Piknik alanlarına yakın yerlerde tuvaletler mevcuttur.

Çaylak Şelalesi, Susurluk, Balıkesir

Çamlıkaltı Piknik, Camping, Balıkesir

Yaz aylarında hem denize yakın hem gölge alanlarda kamp kurmak gerçekten hayat kurtarıcı. Çamlıkaltı piknik alanı bu yönden çok iyi. Doğanın içinde kurduğunuz çadırınızdan 20-25 adım sorma kendinizi serin sulara bırakabiliyorsunuz. Burada ücretsiz veya ücretli kamp yapabilirsiniz. Günün her saatinde görevli bulunuyor. Ateş yakma konusunda hassaslar. Ateş yakmak yasak. Sadece özel mangal alanlarında ateş yakabilirsiniz. Çadır, masa, sandalye ve küçük çadır ekipmanları kiralayabilirsiniz. Çamlıkaltı’nın sahil tarafında ise şezlong ve sandalye kiralayabilirsiniz. Çok fazla haşerat ve sivrisinek olduğundan ciddi bir tedbir almalısınız.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı sağlayacak büfeler mevcut. Kamp süresi boyunca yiyecek içecek sıkıntısı çekmezsiniz. Ortak mutfak ve banyo alanları var. Umumi tuvaletler mevcut. Denetimi sıkı ve temiz bir kamp alanı.

Çamlıkaltı Piknik, Camping, Balıkesir

Ayvalık Çadır Kamp Alanı

Çadır kampı ve karavan kampı yapabileceğiniz eşsiz güzellikte bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu alanda sizler de ister karavanınız ile isterseniz de çadırınız ile gelip kalabilirsiniz. Kamp alanında yemek yemek için ayrı yer yapılmıştır. Burada ateş de yakabilirsiniz. Buna ek olarak lavabo, duş ve su hizmetlerini kamp alanından karşılayabilirsiniz. Fakat bölgede elektrik bulunmamaktadır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Elektrik ve aydınlanma ihtiyacını kendiniz getirebileceğiniz seyyar ile çözebilirsiniz. Bunun yanında akşamları ateş yakabilir ya da el fenerinden yararlanabilirsiniz.

Ayvalık Çadır Kamp Alanı

Küçükova Kamp Alanı

Burası Erdek’te bulunmaktadır. İlhan köyü içerisinde yer almaktadır. Oldukça huzur dolu ve sessiz bir yerdir. Balıkesir’in Erdek ilçesinde olmasından kaynaklı olarak da merkeze uzak olduğu için hafta sonu kampları için ideal uzaklıkta bir yerdir. Köy sınırları içerisindeki bu alan tamamen ücretsizdir. Bu nedenle fazla uzun kalamayacağınız ve sadece hafta sonunu değerlendirebileceğiniz huzurlu bir ortam olarak kalacaktır. Kamp alanı tamamen ücretsiz ve oldukça geniştir. Çadır kurmak isteyen gençleri her zaman bu kamp alanında görebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında tatil sezonu ile birlikte burada çadır sezonu da açılmaktadır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Temel ihtiyaçlarınızı köyden ücretsiz olarak karşılayabilirsiniz. Bunun yanında köyde bulunan büfeden de market alışverişlerinizi karşılayabilirsiniz. Köy meydanında bulunan çeşmeden su ihtiyacınızı karşılarsınız. Fakat duş almak için yer bulunmamaktadır

Küçükova Kamp Alanı

Turan Köy Kamp Alanı

Bu kamp da Turan köyü içerisinde bulunmaktadır. Balıkesir’de köy alanlarının yanında kamp alanı olarak ücretsiz denize girebileceğiniz ve burada kamp yapabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Fakat Turan köyü daha başkadır. Çünkü buranın halkı yardımlaşmayı çok sever. Su ihtiyacınızı, yemek ve aydınlanma ihtiyacınızı buradaki köyden temin edebilirsiniz. Hem köy içinde olduğu için güvenilir hem de hafta sonu kaçamakları için kafa dinleyeceğiniz eşsiz güzellikte bir yerdir. Köy hayatını seviyorsanız ve hayatınızda biraz olsun huzur arıyorsanız burası tam da size uygun bir yer olarak karşımıza çıkacaktır.

Turan Köy Kamp Alanı

Turhanlı Kamp Alanı

Bu kamp alanında kalmak için yaz aylarında yer bulamayacağınızdan dolayı ilkbaharı tercih etmelisiniz. Yaz mevsiminde oldukça kalabalık olmaktadır. Bu nedenle de sessizlik arayanların tercih etmemesi gereken bir yerdir. Kamp hayatına dair oldukça eğlenceli ve güzel vakitleri burada geçirebilirsiniz. Fakat yaz aylarında aşırı kalabalıktan keyif alamayabilirsiniz. Burada doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz ve eşsiz güzel manzaranın tadını çıkarabileceğiniz oldukça muhteşem bir yerdir.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Elektrik, su, yemek ve diğer ihtiyaçların tamamını kendiniz karşılamanız gerekmektedir. Bu nedenle de özel araç olmadan gitmenizi tavsiye etmemekteyiz. Kamp alanı yakınlarında bulunan çeşme ile su ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

Turhanlı Kamp Alanı

Balıkesir ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bunlardı. Sizlerde en beğendiğiniz yerleri yorum kısmından yazabilirsiniz. Tekirdağ Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza bakmayı unutmayınız. Hoşçakalın…

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.