Kırklareli Ücretsiz Kamp Alanları

08.08.2019
352
Kırklareli Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda Kırklareli ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğim. Kırklareli kampçılar ve gezginler tarafından tercih edilmektedir. Bizde sizlere Kırklareli kamp alanlarını liste olarak verdik. işte; Kırklareli ücretsiz kamp alanları

Kırklareli Ücretsiz Kamp Alanları

İğneada Longoz Ormanları

İğneada’da bulunan bu kamp alanı ücretli ve ücretsiz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu kamp alanı şehir merkezine yakınlığı ile bilinmektedir. Bu nedenle de sıklıkla tercih edilmektedir. Ücretli alan ile ücretsiz alan yan yana bulunmaktadır. Ücretli alanda bütün hizmetler mevcut iken ne yazık ki ücretsiz alanda bir hizmet yoktur. Burada kişiler çadırları ile gelerek kendi imkanlarına göre kamp yapmaktadırlar. Arkadaş ortamı ile gidilip kamp yapılacak bir yerdir. Fakat genellikle gençler tercih etmez. Bunun nedeni de bu alanın aile yeri olması ve çok fazla çocuk sesi bulunmasından kaynaklıdır. Hafta sonu ve özellikle yaz aylarında çok fazla kalabalık olmaktadır. Buraya kamp yapmaya geleceklere öneri olarak ilkbahar mevsimini ve hafta içini önerebiliriz. Ancak bu zaman aralığında daha sessiz ve kampın huzurunu yansıtmaktadır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanında lavabo ve duş ihtiyacı aynı zamanda elektrik ihtiyacı karşılanmaktadır. Bunun dışında yemek ve barınma ihtiyaçlarını kişinin kendisinin karşılaması gerekmektedir.

İğneada Longoz Ormanları

Carpe Diem Çadır Kamp Ve Piknik Alanı

Carpe Diem Çadır kampı ve aynı zamanda da piknik alanı olarak kullanılmaktadır. Hem günübirlikçiler için piknik yeri hem de kalmak isteyen kişiler için ideal bir kamp alanıdır. Kırklareli’nin Kıyıköy bölgesinde bulunmaktadır. Bulunduğu yer itibari ile oldukça sessiz ve huzur dolu kamp yapacağınız bir alanı yansıtmaktadır. Bu sayede de sıklıkla tercih edilmektedir. Her zaman kaliteli zaman geçirebileceğiniz bir yerdir.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kamp alanında elektrik ve güvenlik ihtiyacı karşılanmaktadır. Bunun dışında kamp alanının hemen yanında lavabo ihtiyacı bulunmaktadır. Ne yazık ki duş ihtiyacı mevcut değildir. Günübirlikçiler için de ideal bir mangal yeri olduğundan su kaynaklarının fazla olmasından kaynaklı çok sevilmektedir.

Carpe Diem Çadır Kamp Ve Piknik Alanı

Kurudere Kamp Ve Piknik Alanı – Pınarhisar

Bu kamp alanı Pınarhisar ilçesinde bulunmaktadır. Pınarhisar’da hem günübirlik olarak mangal yapabileceğiniz hem de hafta sonları ister aileniz ile ister arkadaşlarınız ile kolaylıkla çadır kampı yapabileceğiniz ideal bir alandır. Adından da anlaşılacağı üzere Kurudere bir dere yatağı alanında bulunmaktadır. Yılın belirli dönemlerinde su kaynakları fazlalaşmaktadır. Bunun için en ideal zamanın ilkbahar mevsimi olduğunu söylemek iyi olur. Yazın ailesi ile kalmak isteyen de fazladır. Doğa ile baş başa kalacağınız eşsiz bir manzarayı yakalamak istiyorsanız Sonbahar mevsiminin Eylül ayında yağmurlar başlamadan da güzel kamp yapılabilmektedir.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Tamamen ormanlık alandır. Bu nedenle özel bir duş yeri ya da lavabo yoktur. Burada kamp yapacak kişiler kişisel ihtiyaçlarını kendileri karşılamak durumundadırlar.

Kurudere Kamp Ve Piknik Alanı – Pınarhisar

Karapınar Şelalesi Kamp Alanı

Karapınar şelalesi Kırklareli’nin merkezinde bulunan bir şelaledir. Bu şelale çevresinde kamp yapacak alanlar bulunmaktadır. Burada kişiler yemek, barınma ve lavabo ihtiyaçlarını kendileri karşılamaktadırlar. Ekstra olarak verilen bir hizmet yoktur. Çünkü burası tam anlamıyla ücretsiz kamp alanıdır. Bu sayede ilkbaharda fazlalaşan nehir suyunun şırıltısı eşliğinde güzel bir kamp yapabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Güvenlik ihtiyacı belediye tarafından karşılanmaktadır. Aileler ve arkadaş ortamı ile kamp yapılacak Kırklareli’nin eşsiz güzellikte bir bölgesidir. Bu nedenle Kırklareli’nde kamp yapılacak alanlar listesine girmiş bulunmaktadır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için tüm ihtiyaçlarınızı temin ederek alana gelmelisiniz. Ayrıca duş ve wc gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak alan da bulunmamaktadır.

Karapınar Şelalesi Kamp Alanı

Akören Göleti Kamp Alanı

Akören Göleti adından da anlaşılacağı üzere Kırklareli’nin Akören ilçesinde bulunmaktadır. Çok fazla büyüklüğe sahip değildir. Fakat göl manzarası muhteşem ve oldukça da temizdir. Göl çevresi tamamen kamp alanı olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle maksimum 2 – 3 günlük bir kamp alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada göl çevresinde yürüyüş yapabilir ve huzurlu doğayı dinleyebilirsiniz. Huzur aradığınızda gelmeniz gereken doğal güzelliklerden biridir. Kamp dışında günübirlik mangal yapmak için gelen kişilere de açıktır. Fakat çadırları gören günübirlikçiler göl etrafında daha uzaklarda yerleşmektedir. Bu nedenle doğa ile baş başa bulunduğunuz bu ortamda huzurunuzu kaçıracak kimse bulunmamaktadır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

 Bu kamp alanına elektrik ve lavabo ihtiyacı karşılanması için hizmet olarak verilmiştir. Yalnız duş yerleri bulunmamaktadır.

Akören Göleti Kamp Alanı

Panayır İskelesi Koyu

Panayır İskelesi Koyu Kışlacık mevkiinde bulunmaktadır. Bu ilçede yer alan bu koy oldukça eşsiz güzelliklere sahiptir. Tam tamına bir kamp alanı desek yanlış olmaz. Elektrik, su, tuvalet ve yemek ihtiyaçlarını kişi kendisi karşılamaktadır. Ayrıca çadırları da kişi, kendisi getirmektedir. Burası karavan kampı için de ideal bir yerdir. Hem denize girebilir hem de kamp tatili yapabilirsiniz.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Gene de duş ve su ihtiyacının bulunmasından ötürü çadır kampından çok karavan kampı ile gelinmesi ya da araba ile gelinerek su taşınması daha iyi olacaktır. Ücretsiz kamp alanıdır. Bütün koşulları kişi kendi sağlamaktadır. Sadece eşsiz doğa manzarası ve enfes bir deniz ile kamp yapabilecek alan da sizin olmaktadır. Bu kamp alanında kamp yapmak için gittiğinizde çevrede başka aileler olduğunu da göreceksiniz. Koy küçük ve yazın da oldukça kalabalık olmaktadır.

Panayır İskelesi Koyu

Salaş Cafe Kamp ve Piknik Alanı

Bu piknik alanı Vize sınırları içindedir. Piknik yapmak için ideal bir yerdir. Ek olarak da kamp yapmak için kullanılmaktadır. Hem ücretli hizmetleri bulunmakta he de ücretsiz olarak kamp yapabilme imkanı yer almaktadır. Bu sayede çadırınızı kendiniz getirdiğiniz zaman ücretsiz yararlanabilir, çadır kiralama yaparsanız kamptan ücretli yararlanmış olursunuz. Salaş Cafe adı ile kamp alanının yanında bir işletme bulunmaktadır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yemek ile uğraşmak istemeyen kişiler, yemek, temizlik, lavabo, su ve elektrik ihtiyaçlarını bu hizmetten temin edebilirler. Bunun dışında ücretsiz olarak kendileri ihtiyaçlarını da halledebilirler. Ücretli bölüm ve ücretsiz bölüm olarak tıpkı İğne Ada gibi ikiye ayrılmıştır. Bu sayede kişiler istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet alabilmektedirler.

Salaş Cafe Kamp ve Piknik Alanı

Çiftekaynaklar Piknik ve Kamp Alanı

Kırklareli’nde görebileceğiniz en güzel manzara buradadır. Bu kamp alanı ücretsizdir. Kişiler yemek, barınma, elektrik ve su ihtiyaçlarını kendisi karşılamaktadır. Su ihtiyacı çevreden dolayı oldukça boldur. Şelale ve kaynak suyun yanında bulunan kamp alanı ile ister günü birlik giderek mangal yapabilirsiniz. İsterseniz de kamp kurarak bir hafta sonunu bu güzel sessiz ortamda geçirebilirsiniz. Yer yaz mevsimin hafta sonlarında aşırı kalabalık olmaktadır. Bulunduğu yer itibariyle serin bir bölge olmasından kaynaklı günü birlik gelerek mangal yapan çok kişi olmaktadır. Eğer huzur ve sessizlik istiyorsanız yaz mevsiminde ya da ilkbahar mevsiminde hafta içi gelmenizi tavsiye ederiz. İlkbahar mevsiminde su seviyesi normal seyir etmekte ve herhangi bir su taşkınları da olmamaktadır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmadığından dolayı tüm ihtiyaçlarınızı temin ederek kamp alanına gitmelisiniz. Ayrıca, duş ve tuvalet imkanı da bulunmamaktadır.

Çiftekaynaklar Piknik ve Kamp Alanı

Balaban Kamp Alanı

Sonbahar kamplarının vazgeçilmez alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kamp alanı ücretsizdir. Karavan kampına ve çadır kampına uygun zemini bulunmaktadır. Genellikle insanlar çadır kampı için tercih etseler de zemin karavan kampına oldukça müsaittir. Ağaçların araları sık değildir. Bu nedenle doğa ile baş başa kalabileceğiniz gibi yaşam alanlarınızın da oldukça geniş düz bir zeminde olması kamp için idealdir.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgeye elektrik ve su verilmemektedir. Bu nedenle kişiler bu ihtiyaçlarını kendileri karşılamak durumundadırlar. Ayrıca lavabo ve duş imkanı da bulunmamaktadır. Kişiler bu ihtiyaçlarını da kendileri karşılamak durumunda kalmakta ve tam bir kamp hayatı yaşamaktadırlar. Bu sayede sizler de bu kamp alanlarından birini değerlendirerek hayatınıza renk katabilirsiniz.

Balaban Kamp Alanı

Kırklareli kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Beğendiğiniz kamp alanını yorum bölümüne yazabilirsiniz. Kocaeli Ücretsiz Kamp Alanları bu yazımıza da bakmanızı tasfiye ederiz. Hoşcakalın…

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.