Muğla Ücretsiz Kamp Alanları

10.06.2019
396
Muğla Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Merhaba değerli kamp severler, bu yazımızda sizlere Muğla ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğiz. Kamp sevenlerin vazgeçilmez kamp bölgesi olduğunu söyleyebiliriz. Muğla ücretsiz kamp alanları nerelermiş hep beraber öğrenelim. İşte; Muğla ücretsiz kamp alanları

Muğla Ücretsiz Kamp Alanları

Cennet Koyu, Bodrum

Bodrum’a 20 km, Türkbükü’ne ise sadece 3 km uzaklıkta bulunan ve çam ağaçları ile eşsiz bir doğa manzarası sunan Cennet Koyu, Bodrum’un en güzel kamp alanlarından biridir. Muhteşem manzarası ve sıcacık denizi ile gidilip görülmesi gereken yerlerden biridir. Hafta sonları arabanızı park edecek yer bulmanız neredeyse imkânsız. Buraya gitmek için sezon sıcaklarının başlamasını beklemeyin, hafta içi gidin ve koyun iki kanadındaki ağaçların arasını tercih edin. Bu ağaçların arası kalabalıktan uzak ve huzur için ideal bir ortam. Denize girerken kenarlar taşlık olduğu için mutlaka deniz ayakkabılarınızı yanınıza almayı unutmayın. Özellikle kampçıların dikkat etmesi gereken en önemli şey, gece buralara domuzlar gelebiliyormuş. Ancak, ışık tutmanız gitmeleri için yeterli.

Cennet Koyu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmadığı için giderken yanınızda yiyecek ve içeceklerinizi mutlaka götürmelisiniz.

Cennet Koyu Kamp Alanı, Muğla
Cennet Koyu Kamp Alanı, Muğla

Palamutbükü, Muğla

Datça merkeze 25 km mesafede bulunan Palamutbükü, uzun ve muhteşem bir sahile sahiptir. Sahil boyunca birçok market ve bakkal olması nedeniyle temel ihtiyaçlarınızı karşılamak için sorun yaşamazsınız. Karavanınız ile gelmeyi düşünüyorsanız, sahil yolu üzerinde aracınızı park edecek birçok alan bulunmaktadır. Muhteşem bir doğa manzarasına ev sahipliği yapan Palamutbükü’nde denizde sizinle birlikte yüzen balıkları da görmeniz imkân dâhilinde. Datça, Knidos ve Marmaris’ten minibüslerle buraya ulaşmak mümkündür. Koyda çadır kurmak için en uygun zaman havanın karardığı zamandır.

Palamutbükü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Tuvalet ve duş ihtiyacı için sahil yolu üzerinde cafe ve restoranların duş ve tuvaletlerini kullanabilirsiniz. Daha önce de söylediğim gibi temel gıda ve içecek ihtiyacınız için birçok market ve bakkal mevcuttur.

Palamutbükü Kamp Alanı – Muğla

Darboğaz Koyu, Fethiye

Karayolu ile ulaşım bulunmayan Fethiye, Darboğaz koyu, belki de bu yüzden temiz ve bakir kalmış nadir koylardan biridir. Gürültüden uzak, sessiz bir tatil yapmak isteyenler ve kamp yapmak isteyenler için ideal bir koy. Kayalıkların arasında sığ bölgede yüzerken sanki bir havuzda yüzüyormuş hissi uyandıran durgun denizi ve denizden çıktıktan sonra ağaçların gölgesinde dinlenirken, karşınızda muhteşem ihtişamıyla duran Babadağ ve Gemiler Adası manzarasını izleyebiliyorsunuz. Fethiye ile Darboğaz koyu arası yaklaşık 25 km. Kayaköy üzerinde, Gemiler Koyuna doğru ilerlerken yol üzerinde aracınızı park ederek, 1 km patika yoldan aşağıya doğru ilerleyerek koya varıyorsunuz. Sıcakta elde eşyalar ve sırt çantası ile bu yolu yürümek belki gözünüzde büyüyecektir. Ancak koya vardığınız zaman gördüğünüz manzara size tüm yorgunluğunuzu unutturacaktır.

Darboğaz Koyu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürmelisiniz. Tuvalet ve duş ihtiyacı bulunmamaktadır.

Darboğaz Koyu Kamp Alanı

Ölüdeniz Kamp Alanı, Milas

Ege Bölgesi’ndeki en büyük göl olan Bafa gölü, harika doğasıyla ve mitolojik özellikleri ile kampçıların keşfetmesi gereken yerlerden biridir. Özellikle ücretsiz kamp yerlerinin olması burayı daha da cazip bir yer haline getiriyor. Mitolojik tarihi ile bilinen Bafa Gölü, Ay Tanrıçası Selene ve çoban Endymion’un aşkına şahitlik yapan ve aradığınız huzuru bulabileceğiniz yerlerden biridir. Özellikle dolunay zamanı, mehtabın göle yansıması muhteşem bir manzaradır ve tanrıça Selene’nin çobanını izlediği rivayet edilir. Ülkemizdeki önemli kuş cennetlerinde biri olan Bafa Gölü Tabiat Parkı’nda kısa tırmanışlar için 400-500 adet tırmanış noktası bulunmaktadır. Dileyen Latmos Dağı zirvesine yapılan trekking turlarına katılabilir. Bu turlar 2 gece 3 gündüz sürmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli kuşları barındıran gölde antik kalıntıların bulunduğu adalara gezi düzenlenebilmektedir.

Bafa Gölü Tabiat Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Gölün kıyısında bulunan Kapkırı köyü, her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça şirin ve bakir bir köy olan Kapkırı köyüne ulaşmak oldukça kolay.

Bafa Gölü Tabiat Parkı

Kabak Koyu, Fethiye

En iyi ücretsiz kamp yerlerinden biri olan Kabak Koyu, belki de kampçılar açısından en popüler koylardan biridir denilebilir. Muhteşem manzarası ve eşsiz doğa güzellikleri eşliğinde keyifli vakit geçirip, yeni arkadaşlıklar edinebileceğiniz bir kamp tatili sunuyor. Şehir yaşamının gürültüsünden ve stresinden uzaklaşarak, doğayla baş başa kalmak isteyenler için mükemmel bir inziva ortamı sunar. Hem bakir kalmış güzelliği hem de tarihsel özellikleri ile dünyanın en özel birkaç bölgesinden biri olan Kabak Koyu, her yıl yerli ve yabancı yüzlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Kabak Koyu’na ulaşım iki şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Ölüdeniz’den kalkan Faralya dolmuşlarıyla ya da yakın bir koydan kiralanacak tekneyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Aracınızla giderseniz, tepenin yamacındaki stabilize yoldan ilerlerken, Ölüdeniz’in o muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz.

Kabak Koyu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede birçok kamping alanı bulunmaktadır. Yeme ve içme gibi temel ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Tuvalet ve duş ihtiyacınızı da yine bu alanlarda ücret mukabilinde karşılayabilirsiniz.

Kabak Koyu Kamp Alanı

Kargı Koyu, Datça

Datça merkeze 2,-3 km mesafede bulunan Kargı Koyu’na isterseniz yürüyerek 30 dakikada isterseniz de dolmuş ile 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Muhteşem doğası ve eşsiz manzarası ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Kargı Koyu, temiz havası ve temiz deniziyle sizlere mükemmel bir tatil keyfi sunmaktadır. Yeşilin ve mavinin bütünleştiği koy, Datça’nın cennet koylarından biridir. Etrafı dağlarla çevrili olan koyda deniz ve orman iç içedir. Bozulmamış doğası ile bir yandan doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz, bir yandan da deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarabileceğiniz muhteşem bir yerdir.

Kargı Koyu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Koya gelmeden önce tepedeki restoranın kafesinden yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Sahile giriş kısmında Okaliptüs ağaçları ile kaplı bir alan var ve burada belediyeye ait soyunma kabinleri ve tuvalet bulunmaktadır.

Kargı Koyu Kamp Alanı

Ölüdeniz Kamp Alanı, Fethiye

Ölüdeniz’de kamp yapabilmek için en uygun yer sahildir. Ölüdeniz sahilinde kamp yapmak, çadırınızın fermuarını açtığınızda sizi karşılayan muhteşem manzarayı görmek açısından ideal bir yerdir. Normal şartlarda sahilde kamp yapmak yasaktır. Ancak, sahilin en sol tarafındaki ağaçlıkların altına kamp atarsanız, hem gözlerden uzak olursunuz, hem de ağaçlar sizi güneşten korurlar. Denizi karşınıza alında, solunuzda kalan sahilin sonuna kadar yürüseniz bu ağaçlık alana ulaşabilirsiniz. Daha sessiz ve sakin bir yer arıyorsanız, ağaçlıkları da geçerek kayalık bir alana ulaşabilirsiniz. Burada doğayla baş başa kalabilirsiniz. Sahilden oldukça uzak olan bu alan kamp kurmak için ideal bir alan. Ancak, sizi güneşten koruyacak herhangi bir ağaç bulunmamaktadır. Ölüdeniz’e Fethiye’den kalkan minibüslerle ulaşmak mümkündür. Yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuktan sonra Ölüdeniz’e ulaşabilirsiniz.

Ölüdeniz Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Sahilde bulunan tesislerde duş ve tuvalet ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz gibi yiyecek ve içecek ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

Ölüdeniz Kamp Alanı

İçmeler Kamp Alanı

Marmaris merkeze yaklaşık 7 km mesafede bulunan İçmeler kamp alanına, Marmaris’ten minibüslerle ulaşmak mümkündür. Limana ulaştıktan sonra, limanın içerisinden liman boyunca ilerleyin. Yolun sonunda sanki çıkmaz bir sokağa girmiş hissine kapılıyorsunuz ancak, sol tarafta patika bir yol var. Bu yoldan ilerleyerek kamp alanına ulaşabilirsiniz. Bu patika yolda gece ilerliyorsanız mutlak bir el feneri bulundurun. Marmaris çevresinde ücretsiz çadır açabilecek bir yer bulmak neredeyse imkânsız. Jandarma ve Belediye görevlilerinin kampçıları sürekli bu alana yönlendirmesinden olsa gerek, oldukça kalabalık bir kamp alanı diyebiliriz.

İçmeler Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanında tuvalet, içme suyu market ya da herhangi bir tesis bulunmadığı için, temel ihtiyaçlarınızı karşılamak için geldiğiniz yolu tekrar dönerek Limana ulaşmanız gerekiyor. Ancak, bu kamp alanına gelirken yoldan her türlü ihtiyacınızı karşılarsanız herhangi bir sorun yaşamazsınız.

İçmeler Kamp Alanı

Ayrıca bkz:
Diğer Ege bölgesinde bulunan İzmir ücretsiz kamp alanları öğrenmek için tıklayın

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Metin Karaağaç dedi ki:

    Bu yaz arkadaşlarla muğla akyaka ya gitmiştik baya guzel yer trafo wc dus alanlair vardi herkeae tavsiye ederim ama cadir icin gecelik 40 lira ve gecelik kisi basi 5 er lira fakat verilen paraya değiyor.