Hatay Ücretsiz Kamp Alanları

25.06.2019
403
Hatay Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Merhabalar, bu yazımızda sizlere Hatay ücretsiz kamp alanları hakkında bilgi vereceğiz. Hatay ücretsiz kamp alanları sevdiğim bir kamp alanıdır. Hem sıcak kanlı insanlar hemde kampçılara karşı davranışları oldukça güzel. İşte; Hatay ücretsiz kamp alanları

Samandağ – Teknepınarı (Batıayaz) Yaylası

Antakya’dan 20 km, Samandağ ilçesinden 17 km stabilize yol ile yaylaya ulaşılabilmektedir. Tarihi güzellikleri ve doğa güzelliklerinin iç içe olduğu bir yayla köyüdür. Akdeniz Bölgesi’ne has her türlü sebze ve meyvenin yetiştirilmesi, özellikle Ortadoğu ülkelerine yakınlığı nedeniyle buralardan ve yerli turistlerin ilgi odağıdır. Özellikle doğaseverlerin ve kampçıların tercih ettiği yaylalardan biri olan bu yaylada istediğiniz bir alanda çadırınızı kurabilir ve kampınızı atabilirsiniz.

Samandağ – Teknepınarı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede günübirlik yeme ve içme yerleri bulunmaktadır. Tuvalet ihtiyacınızı gün içinde buralardan karşılayabilirsiniz. Duş imkânı bulunmamaktadır. Her ne kadar yeme içme yerleri bulunsa da sizin yine de tedbirli olarak gelmenizde fayda vardır.

Samandağ – Teknepınarı (Batıayaz) Yaylası

Dörtyol Topraktaş Yaylası

Hatay’dan 18 kilometre stabilize yol ile ulaşım sağlanabilir. Orman ile iç içe olan Topraktaş Yaylası, tamamen çam, ardıç ve maki türü ağaçlarla kaplıdır. Yörenin ahşap yayla mimarisine ve yer yer betonarme yayla evlerine rastlanmaktadır. Dörtyol halkı tarafından yaz aylarında oldukça tercih edilmektedir. Kampçılar için ideal alanlardan biridir. Özellikle ormanlık alanda istediğiniz bir alanda çadırınızı kurabilirsiniz. Ateş yakabilirsiniz ancak, daha önceden kullanılmış olan yerlerde ve kontrollü bir şekilde ateş yakmanızı tavsiye ederim.

Dörtyol Topraktaş Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Ayrıca çadır ve diğer tüm temel ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz gerekmektedir.

Dörtyol Topraktaş Yaylası

Dörtyol Çökek Yaylası

Hatay’ın Dörtyol ilçesinden 8 kilometrelik stabilize yol ile yaylaya ulaşılabilmektedir. Çam ağaçları ile meyve ağaçları içinde kurulmuş olan yaylanın havası oldukça temiz ve suyu boldur. Kamp yapmak isteyenler ve orman içinde trekking yapmak için ideal alanlardan biridir. Çökek Yaylası, kampçılar tarafından tercih edilen yaylalardan biridir. Ormanlık alanda çeşitli doğa fotoğrafları çekebilir ve bu muhteşem doğanın ve havanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Dörtyol Çökek Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bu yaylada herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp kurmak için gelirken gıda, elektrik gibi temel ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmelisiniz. Yaylada içme suyu boldur. Bu konuda sıkıntı yaşamazsınız. Tuvalet ve duş konusunda imkân bulunmamaktadır.

Dörtyol Çökek Yaylası

Belen Güzelyayla

Belen ilçesinden 8 kilometrelik asfalt yol ile yeşilliğin ve ormanın hâkim olduğu virajlı bir yayladan yaylaya çıkılır. Belen ve İskenderun’dan minibüsler ile ulaşım mümkündür. Altyapı sorunları çözülmüş olan yaylanın denize yakın olması ilgiyi de arttırmıştır. Çam ağaçları ve kır çiçekleri içinde kurulmuş olan eski ve yeni tip yapıları ile görülmeye değer yerlerden biridir. Orman içinde trekking yapılabilmektedir. Ayrıca orman içinde istediğiniz bir yerde çadırınızı kurabilir ve kamp yapabilirsiniz.

Belen Güzelyayla Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada günlük yeme ve içme tesisleri bulunmaktadır. Bunun için yiyecek ve içecek sıkıntısı yaşamazsınız. Bununla birlikte tuvaletleri gündüz kullanabilirsiniz. Gece tesisler kapalı olduğu için kullanamazsınız. Duş imkânı bulunmamaktadır.

Belen Güzelyayla

Kırıkhan Alan Yaylası

Kırıkhan-Gaziantep karayolunun Kırıkhan ilçesinden itibaren 6. kilometresinden batıya yani sola dönülerek 2 km asfalt yol, 2 km stabilize yol ile Aşağı Eşmişek köyüne varılır. Köyden sonra virajlı ve maki tipi bitki örtüsü ile çevrili stabilize yolla Alan yaylasına ulaşılır. Çevresi tamamen çam ormanları ile kaplı çok geniş bir alan yayılmış olan yayla, yaz aylarında çiçeklerle kaplıdır. Birkaç yayla evi dışında tamamen bakir olan yayla, köylüler tarafından tarım arazisi olarak kullanılır. Uçsuz bucaksız çam ormanları içinde çadır kurmak ve huzuru bulmak isteyen kampçıların tercih edeceği yerlerdendir.

Kırıkhan Alan Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Ayrıca çadır kampı atacaklar yanlarında çadırlarını ve gıda, içecek ve elektrik gibi temel ihtiyaç malzemelerini temin ederek alana gelmelidirler.

Kırıkhan Alan Yaylası

İskenderun Nergizlik Yaylası

Nergizlik Yaylası, İskenderun’dan 14 km asfalt yol ile ulaşılabilmektedir. Güzelyayla’ya da 4 km uzaklıktadır. Kısmen alt yapısı çözümlenmiş bir yayla köyüdür. Basit köylerinin otantik yapısının yanı sıra ikinci konut olarak yapılan yayla evlerini de görmek mümkündür. Yaylada her türlü sebze ve meyve yetişmektedir. Kampçıların çok fazla bilmediği yerlerdendir. Ancak yörenin doğal güzellikleri, sakinliği ve temiz havası ile kampçılar tarafından mutlaka gidilip görülmesi gereken yerlerden biridir. Yaylada istediğiniz uygun bir alanda çadırınızı kurabilir ve bu huzurlu doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

İskenderun Nergizlik Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tuvalet ve duş ihtiyaçlarını giderecek bir yer bulunmamaktadır. Ayrıca, yeme ve içme gibi temel ihtiyaçlarınızı merkezden temin ederek yaylaya gelmenizi tavsiye ederim.

İskenderun Nergizlik Yaylası

Erzin – Kocadüz – Üçkoz – Bağrıaçık -Karıncalı Yaylaları

Erzin’e 11 km asfalt, 2 km stabilize yol ile ulaşılır. Yaz aylarında Erzin ilçesinden günün her saati yaylaya minibüsle ulaşım sağlanabilmektedir. Yayla, çam ve köknar ağaçları açısından oldukça zengin bir bölgedir. Yöre halkı bu doğal uyumu bozmadan bu ağaçların arasına yayla evlerini yapmışlardır. Birbirine yakın olan bu yaylalar arasında trekking yapma imkânı bulunmaktadır. Yaylaların çevresi tamamen çam, köknar, ardıç ağaçları ve kekik, papatya ve diğer kır çiçekleri ile kaplıdır. Muhteşem bir doğal güzellik olan yaylalarda istediğiniz bir alanda çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz.

Erzin – Kocadüz – Üçkoz – Bağrıaçık -Karıncalı Yaylaları Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yayla evleri köylüler tarafından kullanıldığı için kamp yapmak isteyenler çadır ve diğer temel ihtiyaçlarını yanlarında getirmelidirler. Bölgede tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır.

Erzin – Kocadüz – Üçkoz – Bağrıaçık -Karıncalı Yaylaları

Kırıkhan Delibekirli Köyü ve Çataloluk Yaylası

Kırıkhan ilçesinde 3 km asfalt, 3 km stabilize yol ile Delibekirli Köyü’ne ulaşılabilmektedir. Yayla köyden yaklaşık 7 km uzaklıktadır. Delibekirli Köyü, Akdeniz Bölgesi’nin her türlü meyve ve sebzenin yetiştiği bahçeler ve bağlar arasında kurulmuş bir köydür. Delibekirli Köyü’nden yaklaşık 7 km stabilize yol ile ulaşılan Çataloluk Yaylası tamamen bakir bir yayladır. Bugüne kadar kampçıların dikkatini çekmeyen bu yaylada çadırınızı kurarak bu muhteşem doğa harikası yaylada huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Asırlık çınar ağaçlarının çevrelediği yayladan Kırıkhan ilçesinin içme suyu temin edilmektedir.

Kırıkhan Delibekirli Köyü ve Çataloluk Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede duş ve wc bulunmamaktadır. Delibekirli Köyünde günübirlik yeme-içme tesisleri bulunmaktadır. Ancak sizin yine de gıda ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı ve elektriğinizi merkezden temin ederek yaylaya gelmenizi tavsiye ederim.

Kırıkhan Delibekirli Köyü ve Çataloluk Yaylası

Belen İlçesi Atık Yaylası

Antakya-İskenderun yolunun 27 kilometresinden köyün yolu ayrılır. Belen Yaylası yüzyıllardır yayla olarak kullanılmaktadır. Kırıkhan ilçesinin halkının rağbet ettiği Atık suyunun kaynağının bulunduğu yayladır Atık Yaylası. Çam, çınar ağaçları ile meyve bahçeleri içinde bulunan yaylada kır kahvesi ve bakkallar hizmet vermektedir. Yerleşim alanlarına olan yakınlığı ve denize olan yakınlığı nedeniyle oldukça fazla rağbet görmektedir. Kampçılar için ideal alanlardan biridir. Hatay ücretsiz kamp alanları içinde yer alan bu yaylada kampçılar sessiz ve sakin bir şekilde kamplarını yapabilirler ve muhteşem doğası ile huzuru bulabilirler.

Belen İlçesi Atık Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada bulunan bakkallar ve günü birlik yeme-içme tesisleri nedeniyle burada aç-susuz kalmazsınız. Bölgede bir de konaklama tesisi olduğu için tuvalet ihtiyacınızı da buradan karşılayabilirsiniz.

Belen İlçesi Atık Yaylası

Hatay ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgi bu kadardı. Hatay ücretsiz kamp alanları kampçıların daha çok serin aylarda tercik ettiği kamp alanıdır. Sizlere tavsiyemiz serin aylarda gitmeniz. Bir daha ki yazımız da görüşmek üzere hoşçakalın…

Ayrıca bkz:
Diğer Ege bölgesinde bulunan 
Fethiye Ücretsiz Kamp Alanları öğrenmek için tıklayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.