Belek Ücretsiz Kamp Alanları

19.08.2019
573
Belek Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Belek Ücretsiz Kamp Alanları, uzun yıllardır gelen bir gelenek olan kamp kurma, günümüzde gelişerek devam eden eğlenceli bir aktivitedir. Yoğun iş stresinden, çalışma hayatından ve okul günlerinden kısa bir süreliğine olsun kurtulmak isteyen kişilerin, kendilerini ve kafalarını dinlemelerini sağlayan kamplar, doğanın bize sunduğu tüm nimetleri yakınen görmemiz için bir avantajdır. Temiz havanın solunduğu, yeşil manzaraların göz zevkini süslediği ve doğayla iç içe yemeklerin yenilip, ateşlerin yakıldığı kamp alanlarında harika arkadaşlıklar kurulmaktadır.

Kişilerin isterlerse yalnız başına, isterlerse arkadaşlarıyla, isterlerse aileleriyle ve isterlerse de gezi gruplarıyla gelip kalabilecekleri, doğanın içerisinde kıymetli günler geçirebilecekleri kamp alanları tamamen ücretsiz bir eğlence sunmaktadır. Çoğu kişinin aklında kamp alanlarının kendileri için yeterli imkanları sunup sunmadığı ve kendilerine uygun olup olmadığı konusunda fikirleri bulunmaktadır. Eski kamp geleneklerinde olduğu gibi, tuvaletin doğa olması ve banyonun bulunmaması dolayısıyla insanların uzun süre banyo yapamaması gibi sorunların artık çoğu kamp alanı için çözülebilir hale gelmiştir. Artık insanlar gönül rahatlığı ile kamp kurup, tatilin tadını çıkarabilmektedir.

Belek kamp

Belek Ücretsiz Kamp Alanları

Özellikle yaz sonu ve bahar aylarında bir hayli keyifli bir eğlence haline gelen kamplar, kış aylarında ve yazın çok sıcak günlerinde çok fazla tercih edilmemektedir. Bunun sebebi kış aylarının aşırı soğuk, yaz aylarının da aşırı sıcak olmasıdır. Doğa bununla ilgili bazı tehlikeler arz edebilmektedir. Bu nedenle insanlara bu fikir çok fazla güvenilir gelmemektedir. Yağışlı olmayan bahar ayları, kamp yapmak için idealdir. Hele bir de rüzgar derinden derinden esip insanı üşütüyorsa, işte o zaman kamp yapmak çok keyifli olacak ve ayrıca gece saatlerinde yakılan ateşler de bir anlam bulacaktır.

Belek Ücretsiz Kamp Alanları Özellikleri

Belek ücretsiz kamp alanlarının çeşitli özellikleri bulunmaktadır. Bu kamp alanı, tercih edilebilecek en güzel ve en çeşitli kamp alanlarının arasında gelmektedir. Öncelikle harika bir manzarasının olduğunu belirtmek gerekir. Belek, çevresi itibariyle ideal bir kamp alanıdır. Çünkü kişi kendi arzına göre, isterse deniz, isterse göl, isterse de nehir kenarında kamp yapabilme hakkına sahiptir. Kişi arzına göre tatil beldesinin sunduğu kamping merkezlerinde de, belirli bir miktar ücret ödeyerek kamp yapabilir. Fakat asıl güzelliğin ücretsiz kamp alanları için sunulduğunu belirtmekte de fayda olacaktır. Çünkü herhangi bir ücret ödemeye gerek kalmadan, cennette kamp yapmak Belek’te mümkündür.

Belek ücretsiz kamp alanları tercih edildiği yere göre farklı bir manzara ile insanları ağırlamaktadır. Örneğin bazı bölgeler ırmağa sıfır ve Toros dağları manzaralıdır. Her gelenin tatilini en azından 2 gün uzattığı bu beldeden kopmak çok da mümkün değildir. Akdeniz’in en güzel kamp alanı, her yıl milyonlarca turisti ağırladığı gibi Türkiye’nin her yerinden de ziyaretçi çekmektedir. Yaz ayları için de son derece uygun olan bu bölge, sürekli olarak temizlenmektedir. Kişiler isterlerse ırmakta, gölde, nehirde ve denizde kamp kurarak yaz aylarında güneşlenmenin ve denize girmenin de keyfini çıkarabilir. Fakat yine de, beldenin en kalabalık olduğu ayların nisan-mayıs ve eylül-ekim ayları olduğunu belirtmekte fayda vardır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Belek aynı zamanda bir kuş cennetidir. Sabahları kuş cıvıltıları ile uyanıp, aynı cıvıltıların altında spor ve kahvaltı yapmak insanı mest edecektir. Kişi isterse çok yakınlarda bulunan kahvaltı mekanlarında kahvaltı yapabilir. İsterse de, yanında götürdüğü yiyeceklerden hazır bir kahvaltı hazırlatabilir. Çeşitli uygulamalar aracılığıyla kamp alanına yemek söylemesi de mümkündür, çünkü kamp yeri çok merkezi bir noktada yer almaktadır. Bunun dışında doğayı gezerek, oradaki insanların yetiştirdiği sebze ve meyveleri de çok cüzi ücretler karşılığında satın alabilme özgürlüğüne sahip olacaktır.

Belek ücretsiz kamp alanları, yakınlarında çok çeşitli merkezler bulundurur. Kişi isterse gün içerisinde gidip havuza girme, dağ yürüyüşü yapma gibi çeşitli etkinlikleri yapabilmektedir. Çadırın içerisindeki herhangi bir şeyin çalınma problemi kesinlikle yoktur, çünkü bu alanlarda çeşitli güvenlik görevlileri yer almaktadır.

Belek ücretsiz kamp alanlarında, çadırların altı tamamiyle topraktır. Yani kişilerin taşın üzerine çadır kurup gece uyurken rahatsız olmalarına neden olabilecek herhangi bir problemleri kesinlikle olmayacaktır. Eğer yanlarında çadır getirmemişlerse, çadır satın alabilecekleri ve kiralayabilecekleri yerler de bulunur. Kişi istediği gibi hareket etme özgürlüğüne sahip olabilmesi dolayısıyla, bu ortamda son derece rahat olacaktır.

Belek ücretsiz kamp alanları, son derece misafirperver olmasının yanı sıra, yalnız başına kafasını dinlemek ve kimseyle muhatap olmak istemeyen insanlar için de son derece uygundur. Duş ve banyolar etrafta bulunmaktadır. Kişi isterse ücretsiz olan alanda, isterse de çok cüzi ücretler ödeyerek daha temiz ve bakımlı olan alanlarda yıkanabilir. Aynı şey tuvaletler için de geçerlidir. Belek ücretsiz kamp alanlarında, ücretli olarak sunulan bir imkan daha bulunmaktadır. Çamaşır makinaları mevcuttur, fakat kişiler bunlar için ücret ödemek zorundadır. Yine de bir iki hafta kalmak isteyen kişiler için bu ücretler çok masraflı olmayacağı gibi, son derece ideal bir deneyimi de beraberinde getirecektir.

Belek ücretsiz kamp alanlarının etrafında çeşitli masa ve sandalyeler de bulunmaktadır. Geceleri kişilerin rahat edebilmesi için aydınlatmalar ve elektrik de bulunur. Bu şekilde telefonlar da şarj edilebilmektedir. Ateş ocaklarda rahatlıkla yakılabilir, bu şekilde yemek pişirilebilir. Ayrıca arabalı gelecek olan misafirler için 7/24 kameralı otopark sistemi de mevcuttur.

Belek Ücretsiz Kamp Alanları Neden Tercih Edilmelidir?

Özellikle yaz aylarında Antalya ve civarında tatil yapmak isteyen, fakat erken rezervasyon yaptırmadığı için bütçe konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin, Belek ücretsiz kamp alanlarını mutlaka denemesi gerekmektedir. Çünkü Antalya’da bulunan oteller, hangi kısımda bulunuyor olurlarsa olsunlar ve hangi hizmeti veriyor olurlarsa olsunlar bulundukları konum itibariyle oldukça yüksek fiyatlar talep etmektedir. Kişiler sırf bu yüzden, ev tutmak veya apartta kalmak zorunda kalmaktadır. Fakat bütçelerine en uygun bulabildikleri ev veya apart, ya konumu çok kötü olan bir yerdedir, ya da hizmet konusunda ciddi problemler yaratabilmektedir.

Belek ücretsiz kamp alanları, kişilerin çok cüzi fiyatlara tatil yapabilmesini sağlamaktadır. Kişiler kaldıkları yer ve kullandıkları malzemeler ile ilgili herhangi bir ücret ödememektedir. Yalnızca biraz daha lüks bir deneyim istemeleri takdirde, çamaşır makinası, tuvalet, banyo gibi zaruri ihtiyaçları için çok düşük mevlalar ödemek zorunda kalabilirler. Bunun dışında eğer daha önceden evlerinde bulunan bir çadır ve bu çadırın iç malzemeleri bulunuyorsa, ödeyecekleri ücretin büyük bir kısmını gelecekleri konuma bağlı yol oluşturacaktır. Bunun dışında sanki kendi evlerindeymiş gibi herhangi bir ücret ödemelerine gerek kalmayacaktır.

Belek ücretsiz kamp alanları, kişilere bu harika deneyimi ücretsiz sunmaktadır. Yüzmek istedikleri takdirde ücretsiz olarak girebilecekleri çeşitli fırsatları bulunur. Bunun dışında kafa dinleyebilecekleri güzel bir yerde, harika bir tatil geçirebilme fırsatı da onlarla birliktedir. Kişiler eğer isterlerse daha birçok deneyim yaşayabilme hakkına sahip olabileceklerdir. Bu kadar çok fırsatı, bu kadar muazzam bir şekilde sunan bir kamp alanı daha bulmak pek mümkün değildir. Bu nedenle kişilerin mutlaka gidip deneyimlemeleri gerekir. Zaten bu deneyimi bir kez yaşayan kimse, kolay kolay vazgeçemeyecek ve sık sık Belek’i ziyaret edecektir.

Belek Ücretsiz Kamp Alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Sizlerde en çok beğendiğiniz kamp alanını yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz. Göcek Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza bakmayı unutmayınız. Hoşçakalın…

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Yalçın dedi ki:

    Merhabalar okadar kamp alanı aradım ama bulamadım ,sizde isim yazmamışsınız. Nerede bu ücretsiz kamp alanları, ?yardımcı olursanız sevinirim. Ben Belek’te bulamadım , halk plajı var ama kamp yasak, Kadriye piknik alanı var ama kamp yasak, zaten uzak bana Belek lazım
    Cevap verirseniz sevinirim acil
    Kolay gelsin