Kütahya Ücretsiz Kamp Alanları

05.01.2023
231
Kütahya Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu gezi rehberi yazımızda siz değerli gezginler için Ege kamp bölgesinde yer alan Kütahya şehrimizde bulunan Kütahya ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

Kütahya Ücretsiz Kamp Alanları

Kütahya’da kamp yapacaksanız bu ücretsiz kamp alanlarını mutlaka araştırmalısınız. Özellikle ormanlık alanda kamp tercih ediyorsanız ve deniz olmasa da olur diyorsanız bu liste tam da size göre.

Kütahya Kamp Alanları

Kütahya Kamp Alanları

Domaniç Dağları Kamp Alanı

Kütahya Ücretsiz Kamp Alanları arasında en beğeneceğiniz yerlerin başında gelecek olan Domaniç dağları, Kütahya’nın el değmemiş bakir bir doğa harikası. Bu nedenle kamp yapmak için huzur arayanların da bir numaralı adresi oluyor. Doğa harikası renkleri ile adeta görsel bir şölen hazırlayan dağ yolunda, yeşilin ve mavinin her tonunu görmek mümkün. Domaniç kent ormanı, çadır kampı, karavan kampı ya da günü birlik turlar için ideal bir kamp ve piknik alanı. Hem ücretsiz olması nedeni ile hem de doğanın cömert paylaşımları nedeniyle çoğu kişiyi kendine çekiveriyor.

Yaz aylarının sonu ve sonbahar ayları kamp yapmak için oldukça ideal bir yer. Hem hafif serinlik hem de zaman zaman yağan yağmur ile temiz havayı ciğerlerinize doldurmanız gereken bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Rüzgarın fısıltısı ile sıcacık huzuru Domaniç Dağları Kamp alanında bulabilirsiniz.

Domaniç Dağları kamp Alanı, Kütahya’nın Domaniç ilçesinde yer almaktadır. Dağ yolunda 1850 metre yükseklikte Darı Tepesi bulunmaktadır. Burada yer alan Yangın Gözetleme Kulesi çevresinde dönem dönem karavan ile günü birlik kamp yapmak için gelen kişiler görülmektedir.

Sonbaharın sonlarına doğru dağlık alan olması nedeni ile genelde soğuk olmaktadır. Bu nedenle kamp alanı en ideal zamanı yaz aylarında ve sonbaharın başlarında olmalıdır. Domaniç Kent ormanı el değmemiş bir güzelliktir. Burada, yüzlerce kişinin kamp yapmasına rağmen, doğaya olan saygısına tanık olursunuz. Asla tahrip edilmemiş bir orman ve bununla birlikte tabiata olan saygı da dikkatleri çekmektedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu kamp alanında özellikle yaz aylarında dönem dönem bazı kamp yapan kişilerin atıklarını bulmak da mümkündür. Fakat orman geneline baktığımız zaman oldukça temiz kullanılmış bir alan görmekteyiz. Domaniç kamp alanından dilerseniz günü birlik olarak Darıtepe’ye yürüyüş de düzenleyebilirsiniz. 17 kilometre olan toprak yol trekking için uygun bir zeminde. Bu patika yolda sıklıkla ladin, karaçam ve fıstık ağacı görmek mümkündür.

Dağ gezintisi adında ideal ve ücretsiz olarak yapılacak trekking alanlarından biri. Bu sayede hem kamp hem spor aynı anda yapılabilir. Domaniç kamp alanı çoğunlukla çadır kampına müsait bir zemindir. Genellikle de bu bölgede ağaçların sıklığından dolayı çadır kampı yapan kişileri görmek mümkün.

Fakat karavanı ile gelenlere de dağ yamacında sınırsız yer bulunuyor. Kamp alanında mümkün olduğunca bir arada bulunmakta fayda var. Çünkü dağınık yerleşimler bölgede yer alan domuzların yiyecek için kamp alanına korkusuzca inmesine neden olabiliyor. Buraya kamp kurmaktan başta domuz avına gelen birçok avcı da bulunuyor.

Domaniç kamp alanı ve Domaniç dağı, kamp alanı olduğu kadar aynı zamanda yasal olarak avcıların da avlanma bölgesi. Domuzların kalabalıktan ve sesten korktuğu için kamp alanına yaklaşmadığını bilerek rahat bir kamp hayatı yaşayabilirsiniz.

Özellikle akşamları kuşların ve rüzgarın sesi eşliğinde inanılmaz bir doğa huzuru ile baş başa kalıyorsunuz. Bölgede çok fazla baykuş var. Baykuş sesine aşina olanlar bu bölgede onun iç huzuru ile hemen uykuya dalabilir. Doğal yaşamın birebir tarifi olarak Domaniç kamp alanı önerilebilir.

Bu sayede sizler de hayvanların izini sürebilir, doğanın sesini dinleyebilir ve orman yaşamının tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Oksijeni bol, Marmara ve Ege Bölgesinde oldukça ün yapmış olan, adından sıklıkla söz ettiren Domaniç Dağları ile sizler de huzuru bulabilirsiniz.

Domaniç kamp alanında market ve wc bulunmamaktadır.

Ege Kamp Alanları yazımıza da bakmanızı tavsiye ederim.

Murat Dağı Kamp Alanı

Murat Dağı, Kütahya’da hem ücretsiz hem de temiz bir kamp alanı yapma ayrıcalığı sunmaktadır. Kamp Alanına gidebilmek için Gediz ilçesinden Murat Dağı’na geçmek gerekmektedir. Bölge Kütahya’nın termal kaplıcalarını da içinde barındırır.

Bu sayede ücretsiz olarak kamp alanında kamp yapabildiğiniz gibi, sıcak su imkânı da elde edebilir, termal havuzlara girebilirsiniz. Bu nedenle il dışından da oldukça fazla turist akınına uğrayan bir kamp alanıdır. Kamp alanında tuvalet, duş, elektrik olması ve bu imkânların da sınırsız şekilde ve en ideal şekilde kampçılara sunulması oldukça güzel bir imkân.

Bölge çocuklu aileler için de kamp yapmaya oldukça müsait. Bu nedenle yaz ve sonbahar aylarında sıklıkla çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Hem güvenli hem de imkânı ücretsiz olmasına karşın oldukça ideal.

Murat dağı kamp alanında market, tuvalet ve piknik alanına sahiptir.

Sarısu Yaylası Kamp Alanı

Kütahya’nın Emet ilçesinde Umutlu köyü yer almaktadır. Umutlu Köyü’nün kendi yaylası olan Sarısu Yaylası hem ulaşılabilirlik bakımından hem de çevredeki imkânlar bakımından oldukça rahattır. Sarısu Yaylası, yayla olması sebebi ile yazları serinlik arayanların tercihidir.

Sarısu Yaylası kamp alanı, ücretsiz ve herkese açık bir kamp alanıdır. Tüm imkânlar kamp alanında mevcuttur. Karavan ve çadır kampı için idealdir. Çocuklu aileler için de arkadaşlarla kamp yapmak için de oldukça ideal bir alandır.

Sessiz ve sakinlik kamp alanının en temel özelliğidir. Oldukça fazla ağaç bulunması nedeni ile yaylada hem rakımdan hem de bitki örtüsünden bol oksijen bulunmaktadır. Yazları serin olduğu için çok rağbet görmektedir. Kamp yapan kişiler yabancı turistler de olmakla birlikte genellikte Kütahya’nın yerli halkından oluşmaktadır.

Sarısu Yaylası Kamp Alanı ücretsiz ve doğal bir ortam olup aynı zamanda ihtiyacınızı karşılayacağınız, wc ve market gibi alanlara sahiptir.

Kütahya Şehir Merkezi Kamp Alanları

Eğer şehir merkezini hem gezmek hem de doğa ile iç içe kalmak amacıyla şehir merkezinde kamp alanı yapacak yerler arıyorsanız Kütahya’nın ilçelerinde ve dağlık yerlerinden ziyade daha içe dönük ücretsiz kamplar yapabilirsiniz. Bu kamp alanları oldukça fazladır.

Bu şehir merkezindeki kamp alanlarının ortak özellikleri ücretsiz olmalarıdır. Aynı zamanda lavabo, duş, elektrik gibi imkânları da barındırmaktadır. Hem çadır hem de karavan kampına müsait alanlardan oluşmaktadır. Orman Kampından vazgeçemeyen ve şehir merkezinden de uzaklaşmak istemeyen kişilerin bir numaralı tercihi Çamlıca Piknik Alanı’dır.

Bu alan şehir merkezine 10 km. mesafede bulunuyor. Hem şehir merkezinde hem de orman içi olması sebebi ile günübirlik gelen kişiler olduğu gibi çadır kampına gelen kişiler de mevcut. Gene şehir merkezinde yer alan 75. yıl Orman Parkı da kamp alanı olarak kullanılıyor.

Üniversite bahar şenlikleri zamanında Dumlupınar Üniversitesi merkez yerleşkesinde çadır kampları olmaktadır. Burada hem çadır kamp festivalleri düzenlenmekte hem de günü birlik olarak festivallerde bulunabilmektedir. Böylece hem kamp hayatını yaşıyor hem de şehir merkezinden uzaklaşmamış oluyorsunuz.

Porsuk Gölü Kamp Alanı, şehir merkezinde olup aynı zamanda da göl kenarında kamp alanı kurmak isteyenler için eşsiz manzarası ile doğa sizlere adeta kucak açıyor. Bu kamp alanına gidebilmek için Kütahya – Eskişehir Yolu üzerinden 25. Km’de Porsuk Gölü’ne giriş yapmanız gerekiyor. Gizli kalmış bir yer gibi görünse de çok kişinin bildiği ve kamp yapmak için ideal alanlardan bir tanesidir.

Şehir merkezinde yer alan bu kamp alanları aynı ihtiyaç gereksinimi konusunda en iyi kamp alanlarındandır. Market, lavabo ve duş ihtiyaçlarınızı karşılayacak alanlara sahip kamp alanlarıdır.

Aizanoi Antik Kent Kamp Alanı

Kütahya şehir merkezine mesafesi 60 kilometre olan Çavdarhisar ilçesinde bulunan Aizanoi Antik kenti kamp alanı için de ideal yerlerden bir tanesidir. Bu alan genellikle çadır kampına müsaitlik tanıyor. Hem kamp alanında ideal kampınızı yapabilir hem de antik kenti gezebilirsiniz.

Her açıdan tarih sevenlerin doğa ile buluşması olacak bir nokta. Çevrede bulunan ağaçlık alan nedeniyle aşırı sıcaklar da bu antik kent meydanına uğramadığı için yaz tatillerinde de kamp yapılacak ideal alan olarak karşımıza çıkıyor.

Aizanoi Antik Kent kamp alanı gezginler için tavsiye edilen kamp alanlarından biridir. Çünkü ihtiyaçlarını giderecekleri tuvalet ve market gibi ihtiyacınızı karşılayacağınız alanlara sahiptir. Kütahya Kamp Alanları yazımız şimdilik bu kadar. Sizde Kütayha’da kamp alanlarını ziyaret ettiyseniz tecrübelerinizi aşağıda yorum yapın tüm doğa sever arkadaşlarımız faydalansız.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/sosyolacom

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.