Denizli Ücretsiz Kamp Alanları

16.06.2019
147
Denizli Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Merhabalar, Bizimle gez olarak sizlere Denizli ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler verdik. Denizli ücretsiz kamp alanları hakkında verdiğimiz bilgiler sayesinde kamp yaparken rehber yazımıza bakarak rahat bir kamp keyfi sürebilirsiniz. İşte; Denizli ücretsiz kamp alanları

Denizli Ücretsiz Kamp Alanları

Honaz Dağı Milli Parkı

Ege ve Akdeniz Bölgelerini ayıran ve doğal bir sınır görevi gören Honaz Dağı, 1995 yılında milli park olarak ilan edilmiştir. Parkın Honaz girişine, Honaz ilçesi üzerinden 3 km’lik asfalt yol ile ulaşılmaktadır. Oldukça geniş bir yeşil doğal bitki örtüsüne sahip olan alanda birçok kamp alanı bulunmaktadır. Merkeze göre biraz daha soğuk olan alanda tesis bulunmamaktadır. Araç park alanları ve piknik masaları yeterli seviyede bulunmaktadır. Oldukça bakımlı olan orman içindeki çam ağaçları altında kampçılar mangal yapabilmektedirler. Milli park alanında ayrıca, endemik bitki türleri, domuz, yaban keçisi, tilki, porsuk, tavşan gibi yaban hayvanları bulunmaktadır. Honaz Dağı dik kayalık yamaçları, şelaleleri ve jeolojik özellikleri ile eşsiz bir peyzaj özelliği göstermektedir.

Honaz Dağı Milli Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kampçılar için bölgede tuvalet, su bulunmaktadır. Her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir de market bulunmaktadır.

Honaz Dağı Milli Parkı

Buldan Yayla Gölü

Kampçılar için ideal alanlardan biri olan Buldan Yayla Gölü’ne araç ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. 1. Derece doğal sit alanı olan bölgede birçok turistik kamp alanı bulunmaktadır. Oldukça sakin bir ortama sahip olan bölgede manzarayı bozacak yapılaşma bulunmamaktadır. Göl çevresinde domuz, yabani tavşan, oklu kirpi gibi yabani hayvanlar bulunmakta, gölde de yayın ve sazan balığı bulunmaktadır. Denizli-Salihli karayolu takip edilerek 18. Kilometreden sonra Buldan ilçesine ulaşılır. Buldan ilçesinden batıya doğru ayrılan yol üzerinde 8 km ilerledikten sonra Süleymanlı köyüne ulaşılır. Göl Süleymanlı köyünün kuzeydoğu tarafındadır.

Buldan Yayla Gölü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bölgede 2 adet restoran bulunmaktadır. Bunun haricinde tuvalet bulunmamaktadır. Tüm ihtiyaçlarınızı gelmeden önce temin etmenizi öneririm. Daha önceden ateş yakılmış olan zeminler kullanılabilir. Ağaçlık alanda budama yöntemi ile kesilmiş bolca kurun odun bulacaksınız.

Buldan Yayla Gölü Kamp Alanı

Honaz Saklıgöl

Denizli-Ankara karayolu üzerinde 34. Kilometreden sonra Kaklık kasabasına yaklaşmadan sağa dönülerek 10 km dağ yolundan ilerleyeceksiniz. Önce Aşağı daha sonra da Yukarı Kurudere köyüne ulaşacaksınız. Yukarı Kurudere köyü içinden sağa doğru tabelayı takip ederek ilerlerseniz ağaç denizi gibi sıralı çamların arasında bir cennete ulaşırsınız. Çam ağaçları arasında gerçekten adı gibi saklı bir göl bulacaksınız. Gölün etrafı piknik alanı olarak düzenlenmiş. Göl tatlı su gölüdür ve içinde tatlı su canlıları barınmaktadır. Şehir merkezine uzak kaldığı için nispeten el değmemiş bir bölgedir. Bölgede oldukça geniş kamp alanları mevcuttur. Ayrıca, doğa fotoğrafçıları için ideal bir yer olan gölün üzerindeki yansımalar muhteşemdir.

Honaz Saklıgöl Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tuvalet bulunmaktadır. Ancak gıda ve su temin etmek için herhangi bir market bulunmamaktadır. Bu nedenle gıda, su ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı temin ederek bölgeye gelmenizi öneririm.

Honaz Saklıgöl Kamp Alanı

Kolak Gölü Piknik ve Kamp Alanı

Denizli ili, Çameli ilçesi Kolak köyü sınırları içinde bulunan Kolak Gölü, son yıllarda göl çevresine yapılan otopark, tuvalet, barbekü, çeşme ve yapılan altyapı çalışmaları ile oldukça cazip bir alan haline gelmiştir. Doğaseverler için karavan ve çadır kampı alanları bulunmaktadır. Özellikle çınar ağaçları altında kuracağınız çadırınız ile doğayı tam olarak hissedebileceğiniz muhteşem bir kamp alanıdır. Halen gezginler ve doğa fotoğrafçıları tarafından çok bilinen bir yer değil ama gelecekte doğa fotoğrafçılarının vazgeçilmez yerlerinden biri olacağından eminim. Krater gölü olan Kolak Gölü, manzarası ile sessizlik ve huzurun adresi olarak karşımıza çıkıyor.

Kolak Gölü Piknik Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Her türlü gıda ve su gibi ihtiyaçlarınızı buradan temin edebilirsiniz. Gölde balık tutulabiliyor. Kamp yapmak ve günübirlik göle gelmek de mümkün görünüyor.

Kolak Gölü Piknik ve Kamp Alanı

Beyağaç Topuklu Yaylası

Denizli-Muğla karayolu takip edilerek Kale ilçesine gelinir. Beyağaç ilçesinin 8 km güneyindeki Çiçekbaba dağının zirvesinin kuzeye bakan yamacında yer alır Beyağaç Topuklu Yaylası. Etrafındaki heybetli ağaçları ve soğuk ve kaliteli içme suyu ile ünlüdür. Kampçıların tercih edebileceği bir alandır. Bölgede istediğiniz alana çadırınızı kurarak kamp atabilirsiniz. Yaylanın batısındaki tepelerden Gökova körfezini seyretmek mümkündür. Ayrıca yaz aylarında güneşin batışını izlemek de büyük keyif vermektedir.

Beyağaç Topuklu Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tuvalet, duş gibi imkânlar bulunmaktadır. Ayrıca yaylada 70 yatak kapasiteli bir de tesis bulunmaktadır. Her türlü gıda ihtiyacınızı karşılayabilir. Bölgenin soğuk ve kaliteli sularından içme suyu olarak faydalanabilirsiniz.

Beyağaç Topuklu Yaylası

Yatağan Kefe Yaylası

Kefe Yaylası, Denizli Yatağan ile Honaz ilçesinin bazı köylerini birbirine bağlayan asfalt yol üzerinde bulunur. Alanda kızılçam, karaçam ve ardıç ağaçları bulunmaktadır. Yaylanın temiz havası ve bol oksijeni sayesinde doğaseverleri buraya çekmektedir. Yaylada birçok alanda çadır kampı yapılabilmektedir. Şehir gürültüsünden kurtulmak ve stres atmak için gelen kampçılar burada huzuru ve sakinliği bulabilirler. Yaylada tesis bulunmaktadır. Kefe Yaylası’nda her yıl Ağustos ayında önemli etkinlikler yapılmaktadır.

Yatağan Kefe Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede bulunan tesislerde, elektrik, su, tuvalet, duş ve market gibi imkânlar bulunmaktadır. Bölgeye gelirken yanınızda fazladan ağırlık taşımanıza gerek yok. Her türlü ihtiyacınızı buradan karşılayabilirsiniz.

Yatağan Kefe Yaylası

Güney Şelalesi

Denizli ili, Güney ilçesi sınırları içinde yer alan muhteşem güzelliği ile görülmeye değer yerlerden biri olan Güney Şelalesi, Denizli’ye 70 km uzaklıkta bulunan gizli bir cennettir. Büyük Menderes nehrinin yaklaşık olarak 20 metre yükseklikten nazlı nazlı dökülen şelale suyu oldukça kireçlidir. Kireçli olmasından dolayı şelale yatağında kalker basamaklar ve oluşumlar meydana getirmiştir. Şelalenin çevresindeki ağaçlık alanlar kamp atmaya elverişli yerlerdir. Çadırınızı kurup, sabah gün doğumundan akşam gün batımına kadar şelaleyi izleyebilirsiniz. Gelin duvağı gibi gözüken ve zümrüt yeşili yosunlar üzerinden süzülen su damlaları izlemeye gerçekten değer. Doğa fotoğrafçıları için de biçilmez bir kaftan.

Güney Şelalesi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölge şehir merkezine epeyce uzak olduğu için gelirken her türlü ihtiyacınızı karşılayarak gelmenizi tavsiye ederim. Bölgede her hangi bir tesis olmadığı için tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır.

Güney Şelalesi

İsrafil Deresi

Denizli’nin akciğerleri olarak adlandırılan İsrafil Deresi, şehir merkezine 7 km uzaklıktadır. Başkarcı Dağının milli parkı olarak ifade edilmektedir. İsrafil deresinin her iki tarafındaki ağaçlık alanlarda kamp atabilir ve çadırınızı kurabilirsiniz. Bölge trekking ve hiking yapmaya uygun bir alandır. Ayrıca orman yolu içinde bisiklet parkuru da bulunmaktadır. Alanda daha önce ateş yakılmış olan yerleri kullanabilirsiniz. Bazı yerlerde telefon çekmektedir.

İsrafil Deresi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Alanda herhangi bir tesis olmadığı için tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Bununla birlikte bölgeye gelirken gıda ve su gibi temel ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmenizi tavsiye ederim.

İsrafil Deresi

Ornaz Vadisi

Denizli il merkezine 8-9 km uzaklıkta bulunan Ornaz Vadisi, Başkarcı Köyü sınırları içinde yer alır. Şahsi aracınızla Denizli-Başkarcı güzergâhını takip ederek ulaşabilirsiniz. Yol üzerinde yeterince tabela bulunmaktadır. Doğa yürüyüşü yapmayı sevenler ve doğa fotoğrafçıları için ideal kamp alanlarından biridir. Vadi içinde çok sayıda farklı büyüklüklerde şelale bulunmaktadır. Bu şelaleler eşliğinde çadırınızı kurup bu alanda kampınızı yapabilirsiniz. Daha önceden ateş yakılmış olan alanları kullanarak kamp ateşsinizi yakabilir ve doğa ile iç içe bir gece geçirebilirsiniz.

Ornaz Vadisi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Ücretsiz olarak kamp atabileceğiniz yerlerden bir olan bu alanda herhangi bir şekilde tuvalet ve duş bulunmamaktadır. Ayrıca gıda ve su gibi temel ihtiyaçlarınızı da bölgeye gelmeden önce temin etmenizi öneririm.

Ornaz Vadisi

Nikfer Bozdağ Kamp Alanı

Özellikle kışın kayakçıların uğradığı alanlardan biri olan Nikfer Bozdağ Kamp Alanı, yazın pek kimse tarafından rağbet görmez. Oysaki Denizli’nin gizemli yerlerinden biridir. Doğal dokusuyla göze hitap eden ve gidenlerin tekrar gitmek istediği bölgelerden biridir. Şehrin kalabalığı ve tüm negatif enerjinizle gideceğiniz olan bu alan, sizdeki tüm negatif enerjiyi çekip olarak sizi pozitif bir insan haline getiriyor. Denizli ücretsiz kamp alanları arasında mutlaka kaçırmamanız gereken muhteşem bölgelerden biridir.

Nikfer Bozdağ Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgedeki tesisler kışlık olduğu için yazın kimseyi bulamazsınız. Bu nedenle tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlarınız için alan bulunmamaktadır. Gıda ve su gibi ihtiyaçlarınızı da alana gelmeden önce tedarik etmeniz yararınıza olacaktır.

Nikfer Bozdağ Kamp Alanı

Denizli ücretsiz kamp alanları yazımızın sonuna geldik. Sizlere tavsiyemiz Güney Şelalesi kamp alanını ziyaret edip doğayla baş başa en az bir gece kamp yapmanızı öneririm. Bir daha ki ücretsiz kamp alanları yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın.

Ayrıca bkz:
Diğer Ege bölgesinde bulunan 
Uşak Ücretsiz Kamp Alanları öğrenmek için tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.