Kocaeli Ücretsiz Kamp Alanları

08.08.2019
436
Kocaeli Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Kocaeli ücretsiz kamp alanları, Kocaeli her hali ile yeşilliklerin diyarıdır. Her bir dağı ayrı yeşil her bir tepesi ayrı güzeldir. Genellikle kamp alanları da bu yeşil alanlara göre belirlenmiştir. Kocaeli’nde kamp yapmak isteyenler için kamp alanları ve doğa tabiat alanları ücretsizdir. Bu sayede çadırını alan kamp için gelir. Özellikle üniversite öğrencilerinin uğrak mekanları ücretsiz kamp alanları olsa da birkaç yıldır evli çiftler ve aileler arasında da sıklıkla tercih edilen bir aktivite olarak çadır kampını görebilmemiz mümkündür. Kocaeli kamp alanlarından en iyi ve en güzellerini sizler için açıklamaya çalıştık. İmkanı olanların hepsini de görmesi gereken, her biri ayrı güzellikteki kamp alanlarını buradan bulabilirsiniz. İşte; Kocaeli ücretsiz kamp alanları

Kocaeli ücretsiz kamp alanları

Menekşe Yaylası Kamp Alanı

Batı Karadeniz rüzgarlarının hakim olduğu Menekşe yaylası Kartepe ilçesinde yer almaktadır. Kartepe hem kamp alanları ile hem de kırsal yaşamı ile popüler olan ve çevre ilçelerden de sıklıkla hafta sonu kaçamağı olarak tercih edilen yerlerden bir tanesidir. Bu nedenle Kocaelinde kamp yapmak için Kartepe ilçesinde bulunan kamp yerlerinden başlamanızı tavsiye ederiz. Menekşe yaylası da böyle bir yerdir.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Ne yazık ki duş imkanı bulunmamaktadır. Ücretsiz kamp alanıdır. Çadırınızı kendinizin getirmesi gerekmektedir. Ayrıca akşamları çok soğuk olduğu için uyku tulumu, gece karanlık olabileceği için de seyyar el fenerinizi getirmeniz gerekmektedir. Tam manası ile kamp yapabileceğiniz doğa ile baş başa olabileceğiniz bir alandır.

Menekşe Yaylası Kamp Alanı

Ballıkayalar Kamp Alanı

Ballıkayalar Gebze’de bulunmaktadır. Kocaeli il sınırı içindedir fakat kamp yapmak için genellikle İstanbul’dan gelen konuklar tarafından tercih edilir. İstanbul’a yakın olması nedeni ile hemen bitişik bir ilde kamp yapmak hem İstanbul’dan uzaklaşmak hem de doğal güzelliklerin tadını çıkarmak olarak algılanmaktadır. Bu sayede Ballıkayalar’ın eşsiz deresi ve balköpüğü rengindeki kayalarının hemen yanında çadırınızı kurup dere yanında bir hafta sonu geçirebilirsiniz. İstanbul ile Gebze arası 1 saattir. Buraya gelebilmek için arabanızın olması şarttır. Çünkü toplu taşımaların ulaşamayacağı bir mesafededir. Sadece çift olarak değil tek başına kamp yapmak isteyen kişilerin de burada fazla olduğunu gittikten sonra görebilirsiniz. İster günübirlik gezip görmek için isterseniz de kamp yaparak kalmak için en ideal yerdir. Maksimum 2 – 3 gün ayrılması gereken bir yerdir. Bir hafta sonu buraya kaçamak yapmak da şehrin kalabalığından ve stresinden kurtulmak için en ideal zamandır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bölgede herhangi bir tesis olmadığından duş ve tuvalet imkanı yoktur. Ayrıca bölgeye gelmeden önce tüm kamp ihtiyaçlarınızı temin ederek bölgeye gelmelisiniz.

Ballıkayalar Kamp Alanı

Aytepe Diriliş Kampı

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde Aytepe olarak geçen bir alan vardır. Kahvaltı yerleri, piknik yerleri ve kamp yerleri burada bulunmaktadır. Bu yerler ücretsiz olabileceği gibi özel olarak şirketler tarafından kapatılarak özel hizmetlerde sunulabilirler. Diriliş Kampı bir dönem adı ile oldukça popüler olmuş ve buranın siyasi amaçlar için kullanıldığı iddia edilmiştir. Fakat buranın siyasi durumlar ile alakası olmadığını kanıtlamak amacı ile ücretsiz kamp alanı gezimizde bu doğal güzelliği görmeniz açısından sizlere bilgi vermekteyiz. Buraya çadırınız ile gelip kalabilirsiniz. İçeriye giriş ücretlidir. Sadece araba için giriş ücreti ödersiniz. Bunun dışında içeriden yararlanacağınız bütün hizmetler ücretsiz olarak size sunulmaktadır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Duş, lavabo, elektrik ve su ihtiyaçlarınızı ücretsiz olarak karşılarsınız. Çadırınızı kendiniz götürmeniz gerek burada çadır alabileceğiniz ya da kiralayabileceğiniz bir alan yoktur. Bununla birlikte Diriliş kampı içinde ister restoran yemekleri yiyebilir isterseniz de kendi getirdiğiniz yemekler ile ücretsiz olarak kamp yapabilmenin tadını çıkarırsınız.

Aytepe Diriliş Kampı

Aytepe Kamp Alanı

Bu kamp da hemen Aytepe’nin diğer yakasında yer almaktadır. Diriliş kampı ile yan yanadır. Buraya genellikle kışın gelinir. Kışın da kamp yapan çok kişiyi bulabilirsiniz. Ya da ilkbaharda geldiğiniz zaman karların erimediğini görebilirsiniz. Kartepe’nin yüksek yamaçlarında bulunan Aytepe de oldukça yüksek bir yerdir. Bu nedenle de kalın giyinip hazırlıklı gelmenizde fayda vardır. Aytepe kampı yapacağınız alan biraz sarp kayanın olduğu yerdir. Gerçi Kocaeli’nin her tepesi bu şekildedir. Fakat Aytepe’ye ancak araç ile çıkarsınız. Araç ile de kamp alanında belirli bir yere kadar çıkarsınız. Kamp alanının hemen önüne aracınızı park edip çadırınızla birlikte içeri girip kendinize bir yer bulabilirsiniz. Kamp alanının içine araç girmemektedir. Ayrıca kışın ve ilkbahar aylarında lastiklerinizi kontrol etmeden Kartepe’ye çıkmanız önerilmez. Böylesine güzel manzaranın ve hafta sonu kamp tatilinin bir bedeli de olacaktır. Bunun için lastiklerinize bakım yaptırmanız elzem bir durumdur. Aksi takdirde aracınız belirli yükseklikten sonra çıkmayacaktır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Aytepe kampında çadır kurup kamp yapmak için bütün eşyalarınızı kendiniz getirmelisiniz. Doğal kaynak suları kamp alanında çeşmeler vasıtası ile gelir. Lavabo ihtiyacınız için tuvalet bulunmamaktadır. Ormanda tam bir kamp yapabilmek için birtakım elektrik, lavabo vb. ihtiyaçlarınızı kendi imkanlarınız ile karşılamanız gerekmektedir.

Aytepe Kamp Alanı

İnönü Yaylası Kampı

İnönü Yaylası Kampı Yuvacık’ta bulunmaktadır. Hem Kocaeli’nden gelenler için hem de Bursa ve İstanbul’dan gelenler için kamp yapılacak en ideal yerdir. Bu çevre illerden de kamp için sıklıkla gelinmektedir. Kamp alanı ücretsizdir. Tuvalet, duş alanı ve elektrik bulunmamaktadır. Bu kamp alanında herhangi bir tesis de bulunmamaktadır. Kamp alanında temiz su kaynağı bulunduğu için kamp yapmak isteyen kişiler kendi ihtiyaçları doğrultusunda bu alanlarda kalabilmektedirler.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Buraya gelirken seyyar elektrik ihtiyacınızı karşılayacak malzemeler getirmekte fayda vardır. Ayrıca gıdanızı da kendiniz getirip yemekleri burada kendiniz yapmanız gerekmektedir.

İnönü Yaylası Kampı

Ormanya Kamp Alanı

Ormanya’nın 2 yıllık bir geçmişi vardır. Sapanca yolu üzerine kurulu alan hayvanat bahçesi ve kamp – piknik alanı olarak hizmete girmiştir. Kocaeli Belediyesi tarafından yapılmıştır. Henüz yeni olması nedeni ile ve çevre illerden de gelen misafirleri ağırlamak, isim duyurma amacı ile şuanda ücretsizdir. Girişler şimdilik ücretsizdir fakat ileride girişlerin ücrete tabi olabileceğini söylemekte fayda vardır. Çünkü hayvanat bahçesinde çalışan bir sürü belediye işçisi bulunmaktadır. Ayrıca burada bulunan hayvanların barınma ve yemek ihtiyaçları da şimdilik beldiyse tarafından karşılanmaktadır. Bunun için bir iki yıla kadar girişlerin ücretli olacağı konusu gündeme gelmektedir. Ormanya’ya kapının önüne kadar araba işle gelebilirsiniz. Ayrıca buraya otobüs ile de gelebilmeniz mümkündür. Yalnız çadır malzemelerinizi ile bu oldukça zorlu olabilir.

Ormanya’ya giriş yaptıktan sonra sol tarafta botanik bahçesi ardından da hayvanat bahçesini görmek mümkündür. Burada birçok canlıyı görebilirsiniz. Buradaki hayvanların çoğu açık alanda ve serbest dolaşım olarak etrafta gezinmektedir. Bu nedenle ailecek kamp yapmak isteyen kişilerin de burayı görmesinde fayda vardır. Herkes hayvanat bahçesinden sonra Ormanya gezisinin bittiğini düşünür. Fakat böyle değildir. Yukarı tepeye doğru yürüyüş parkuru yapılmıştır. Burada hem yürüyüş yapabilir hem de kamp alanlarında kamp yapabilirsiniz. Ayrıca günübirlik gelip mangal yapacağınız geniş bir alan da bulunmaktadır. Akşamları da güvenlik kapıda beklemektedir. Ayrıca sürekli olarak belediye personelleri tarafından güvenlik ihtiyacı karşılanmaktadır. Bununla birlikte karaca, ceylan vb. büyük hayvanların da kamp yapılan alanda olduğunu bilmek sizi akşamları tedirgin edebilir. Hayvanlar tel çit ile kamp alanından ayrılmıştır. Akşamları sadece sesini duyarsınız ama kamp alanında onları görmeniz mümkün değildir.

Ormanya Kamp Alanı

Kocaeli ücretsiz kamp alanları hakkında verdiğimiz bilgiler bunlardı. Beğendiniz kamp alanını yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Bilecik Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza da bakmanızı tavsiye ederiz. Hoşçakalın…

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.