Reklamlar
Kamp Alanları

Karabük Ücretsiz Kamp Alanları

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Bu yazımızda sizlere Karabük ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğim. Listemizde bulunan Karabük ücretsiz kamp alanları kamp severlerin tercih ettiği yerlerden oluşmaktadır. Ücretsiz kamp alanlarını liste olarak paylaşmaktayız sitemiz de tüm şehirlerim kamp alanlarını bulabilirsiniz. Karabük kamp alanları doğallığıyla ve güzelliği ile göz kamaştırmaktadır. İşte; Karabük ücretsiz kamp alanları

Karabük ücretsiz kamp alanları

Talat Göktepe Tabiat Parkı Kamp Alanı

3 km uzunluğunda ve 500 metre genişliğinde kumsalı bulunan bir sahildir. Kumsal alanının kuzeyi kızılçam, fıstık çamı ve mersin ağaçları ile kaplı çadır kamp alanı bulunmaktadır. Flora ve fauna açısından oldukça zengin bir bölgedir. Sincap, tarla faresi, gelincik, karatavuk ve karayılan bazı yaban hayvanlarıdır. Çadır kampı ve karavan kampı için oldukça ideal bir alandır. Burada çadırınızı istediğiniz bir alana kurabilir ve kamp atabilirsiniz. Karabük’ün ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz bu kamp alanında hem doğanın tadını çıkarabilir hem de dinginliği ve huzuru bulabilirsiniz.

Talat Göktepe Tabiat Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede wc bulunmaktadır. Duş imkânı yoktur. Bunun yanı sıra büfe, otopark bulunmaktadır. Ancak siz yine de kamp için geliyorsanız eksiksiz bir şekilde gelmelisiniz. Yerli halk bu yönden oldukça cömerttir. Ancak ne olur olmaz siz tedarikli gelin.

Reklamlar
Talat Göktepe Tabiat Parkı Kamp Alanı

Sarıçiçek Yaylası Kamp Alanı

Safranbolu ilçesi sınırları içinde yer alan Sarıçiçek Yaylası, 1700 metre yükseklikte bulunmaktadır. Safranbolu’ya yaklaşık 16 km mesafede bulunan Sarıçiçek Yaylası kamp alanı, ismini bahar aylarında açan sarı çiçeklerden almıştır. Çadırınızı burada oluşan göletin yakınında kurabilirsiniz. Yaylanın bitki örtüsü uzun çam ağaçlarından oluşmaktadır. Ayrıca birçok kuşun barındığı alanda kuş sesleri insana huzur vermektedir. Bölgede telefon çekmemektedir. Bu nedenle bölgeye gelirken yakınlarınıza gideceğiniz yer hakkında bilgi vermelisiniz. Özellikle bahar ve yaz aylarında Safranbolu ve çevre ilçelerden bu yaylaya piknik yapmaya gelen çok olduğu için sessiz ve sakin bir kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız hafta içi buraya gelmelisiniz.

Sarıçiçek Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis yoktur. Bu nedenle duş ve tuvalet imkânı yoktur. Yaylada çeşme bulunmaktadır. Su ihtiyacınızı buralardan karşılayabilirsiniz. Diğer tüm ihtiyaçlarınızı ve kamp malzemelerinizi temin ederek yaylaya gelmelisiniz.

Sarıçiçek Yaylası Kamp Alanı
Sarıçiçek Yaylası Kamp Alanı

Ulu Yayla Kamp Alanı

Safranbolu ilçesinin kuzeyinde bulunan Ulu Yayla, gür ormanların içinde geniş ve yemyeşil çayırların uzandığı bir alandır. Yaylada ahşap malzemeden yapılmış yöre mimarisine ait yayla evleri ve ormanların bütünleşmesi ile cennet gibi bir mekân ortaya çıkarmaktadır. Ulu Yayla kamp alanı içerisinde doğa yürüyüşü yapabilir ve çadırınızı kurup kamp yapabilirsiniz. Muhteşem bir doğa ev sahipliği yapan yaylada ateş yakmak serbesttir. Ancak, daha önceden ateş yakılmış olan yerleri tercih ederek kontrollü bir şekilde ateş yakmalısınız.

Reklamlar

Ulu Yayla Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis yoktur. Bunun için tuvalet ve duş imkânı yoktur. Ayrıca, yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı ve elektrik ve aydınlatma gibi kamp gereçlerinizi önceden temin ederek bölgeye gitmelisiniz.

Ulu Yayla Kamp Alanı

Sorkun Yaylası Kamp Alanı

Karabük-Yenice-Eskipazar sınırları arasında kalan Sorkun Yaylası, yaklaşık olarak 1650 metre yüksekliktedir. Yenice Ormanları’nın açık bir yerinde olan yayla, sarp ve dik kayalıklarıyla oldukça farklı bir görünüme sahip bir doğa harikasıdır. Özellikle yaz aylarında oldukça yoğun olarak ziyaretçi akınına uğrayan Sorkun Yaylası kamp alanı, harika bir seyir noktası olarak karşımıza çıkıyor. Kampçılar ve doğa fotoğrafçıları için oldukça ideal bir alandır. Yenice Ormanları’nın nadide güzelliklerinden biri olan Sorkun Yaylası, adeta bir orman denizi ile çevrilidir. Kamp kurmak için ideal bir alan olan yaylada çadırınızı kurabilir ve bu eşsiz doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Sorkun Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle yiyecek ve içecek alışverişlerinizi yaylaya b-gelmeden ilçe merkezinden temin etmelisiniz. Yaylada tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır.

Sorkun Yaylası Kamp Alanı

Eğriova Göleti Kamp Alanı

Yenice Ormanları içinde kamp yapılabilecek en güzel alanlardan biri de Eğriova Göleti’dir. Gölet manzarasına çadırınızı kurup doğanın ve sakinliğin tadını çıkarabilirsiniz. Eğriova Göleti kamp alanı içinde çadırınızı istediğiniz bir alanda da konumlandırarak kamp yapabilirsiniz. Gölet alanından tabelaları takip ederek Yenice Ormanları’nın en önemli bölümü olan Anıt ağaçların olduğu Arboretum alanına geçebilir ve burada birçok fotoğraf çekebilirsiniz.  Yenice Ormanları içinde trekking ve bisiklet turu yapabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Kamp alanı içinde ateş yakabilir ve mangal yapabilirsiniz.

Eğriova Göleti Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanı içinde wc ve duş imkanı yoktur. Ayrıca su olmadığı için de tedarikli gitmekte fayda vardır. Kamp için geliyorsanız tüm kamp malzemelerinizi yanınıza almayı unutmayınız. Özellikle fotoğraf makinanızı.

Eğriova Göleti Kamp Alanı

Boduroğlu Yaylası Kamp Alanı

Karabük Ovacık Boduroğlu Yaylası, çam ormanları ile kaplı, tertemiz havası ile müthiş bir doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor. Zamanında geleneksel olarak yapılması planlanan yayla şenlikleri iki defa yapılmış ve bir daha da yapılmamıştır. Burada doğal güzelliklere doyamayacağınız bir manzara bulunmaktadır. Burada mesire alanı bulunmaktadır ve yöre halkı piknik yapmak için yaylayı ziyaret etmektedir. Yayla, sessizliği ve sakinliği ile huzur arayanlar için ideal bir alandır. Kamp yapmak isteyenler ve doğa fotoğrafçıları tarafından tercih edilen rotalardan biridir.

Boduroğlu Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmadığı için tüm temel ihtiyaçlarınızı yaylaya giderken temin ederek gitmelisiniz. Ayrıca tuvalet ve duş gibi imkânlar da bulunmamaktadır.

Boduroğlu Yaylası Kamp Alanı

Çetiören Mesire Yeri Kamp Alanı

Eskipazar ilçesine 10 km mesafede bulunan Çetiören Mesire yeri, fauna ve flora açısından oldukça zengindir. Asfalt yolla kolaylıkla ulaşılabilen mesire yerinde masalar, çeşmeler, tuvalet, banklar ve otopark mevcuttur. Yöre halkı tarafından piknik alanı olarak kullanılan Çetiören Mesire yeri yakınlarında çadır kampı kurulabilmektedir. Çadırınızı bu alanda kurabilir ve mesire alanının imkânlarından da faydalanabilirsiniz. Hafta sonları piknik alanı olarak kullanıldığından dolayı yoğun olan mesire yerinde sessiz ve huzurlu bir kamp yapmak istiyorsanız mutlaka hafta içi gelmelisiniz.

Çetiören Mesire Yeri Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgedeki tesislerde wc ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Duş imkânı maalesef yoktur. Bunun yanı sıra çeşmelerden su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Diğer temel ihtiyaçlarınızı bölgeye gelmeden önce temin etmelisiniz.

Çetiören Mesire Yeri Kamp Alanı

Avdanaltı Mesire Yeri Kamp Alanı

Avdanaltı piknik ve mesire alanı, Davutlar köyü mevkiindedir. Karabük istikametinden gelecekler, Cumayanı bitiminde ilk sola girerek ilerleyecekler. Daha sonra Üçbaş-Davutlar-Kamış yol ayrımı 7. Kilometrede mesire alanına ulaşılır. Oldukça güzel bir doğası olan mesire alanının yakın çevresinde çadır kurma imkânı bulunmaktadır. Kampçılar ve doğa fotoğrafçıları için ideal rotalardan biri olan mesire alanında küçük bir de gölet bulunmaktadır. Gidiş yolu oldukça düzgündür ve ulaşım kolay sağlanabilmektedir. Bölgede uygun bir alanda çadırınızı kurarak kampınızı atabilirsiniz.

Avdanaltı Mesire Yeri Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede market vs. yoktur. Bu nedenle alışverişlerinizi buraya gelemden önce temin etmelisiniz. Otopark, wc ve temiz su bulunmaktadır. Buna karşın duş imkânı bulunmamaktadır.

Avdanaltı Mesire Yeri Kamp Alanı

Karabük ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Unutmayın Karabük halkı kampçılara karşı oldukça iyidir. İstediğiniz her yere kamp çadırınızı kurup hakla sohbet edebilirsiniz. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın… Ordu Ücretsiz Kamp Alanları ile ilgili yazımıza bakmanızı tavsiye ederim.

Bizi Pinterest te takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu