Bilecik Ücretsiz Kamp Alanları

08.08.2019
279
Bilecik Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bilecik ücretsiz kamp alanları, hakkında ücretsiz olarak sunulan kamp fırsatlarını sizler için derledik. Aşağıda bulunan kamp alanlarının tamamı ücretsizdir.

Kiminde ek hizmetler için ücret verip yararlanabilirsiniz. Kiminde ise kendi imkanlarınız ile ücretsiz olarak kamp yapabilirsiniz. Bilecik’te yaşayanlar ve çevre illerde bulunup bir hafta sonu aile ya da arkadaşları ile kampın tadını çıkarmak isteyen kişilere özel olarak tercih edilebilmektedir.

Çadır ya da karavanınız ile gidebileceğiniz doğa harikalarını aşağıda bulabilirsiniz. Bu kamp alanlarında elektrik bulunmamaktadır. Bu nedenle el feneri ya da ateş yakarak gecenin karanlığında aydınlanma ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz.

Bu kamp alanlarının tümünün ortak özelliği olarak su kaynaklarının yanında yer almaları ve bu sayede de oldukça kolay bir şekilde su ihtiyacınızı karşılama olanağının bulunmasıdır.

Bilecik kamp alanları genellikle çevre iller tarafından bilinmemekte ve bu kamp alanlarına çevre illerden gelen kimseler bulunmamaktadır. Bu sayede sizler de Bilecik’te güzel yerlerin olduğunu keşfedebilir ve hem il içinden hem de çevre illerden buraya hafta sonu kamp yapmaya gelebilirsiniz. İşte; Bilecik ücretsiz kamp alanları

Bilecik ücretsiz kamp alanları

Bozca Armut Gölü Ücretsiz Kamp Alanı

Bilecik denildiği zaman akıllara her zaman Bozca Armut gölü gelmektedir. Bu kamp alanı ve piknik alanı Bilecikliler tarafından oldukça rağbet gören bir yerdir. Çok sevilmekte ve oldukça da daimi ziyaretçisi olmaktadır. Genellikle il içinde günü birlik hafta sonlarında mangal yapmaya gelen aileler bulunmaktadır. Bunun yanında gençler de çadırları ile günübirlik mangal yerlerinden uzakta kamp alanı bulup çadır kurmaktadır. Yer, çadır kampı için de müsaittir. Göl çevresinde ağaçlar bulunsa da hem araba hem de karavan geçebilecek ve park edilebilecek genişlikte seyrektir. Bozca Armut gölünün sesi insanı büyüler. Hem su sesi hem kuşların cıvıltısı insana şehir içindeyken bu kadar şehirden uzaklaşabilmenin mutluluğunu verir. Hafta sonu piknik yapmak isteyen ailelerin yanında oldukça kalabalık olabilmektedir. Hafta içi gelmek isteyenler de göldeki huzurun ve sessizliğin tadını çıkartacaktır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Burada elektrik, su, lavabo gibi ihtiyaçlarını kişi kendisi karşılamak durumundadır. Duş bulunmamaktadır. Su olarak da göl çevresinde doğal kaynak suyu çeşmeleri bulunmaktadır. Bu çeşmelerde hem içme suyu ihtiyacınızı karşılayabilir hem de bulaşık ve çamaşır yıkamak için kullanabilirsiniz. Buraya kampa gelecek kişilere öneri olarak yanlarında su doldurmak için kap getirmeleridir. Çünkü çeşmeler kamp alanından uzak mesafededir.

Harmankaya Kanyonu ücretsiz Kamp Alanı

Harmankaya kanyonunun hemen yanında kamp yapılabilecek bir alan bulunmaktadır. Burası çadır kampına elverişlidir. Harmankaya kanyonu 3 kilometre uzunluğunda ve dileyenlerin aktivite yapması için bol imkanı bulunan yerler arasındadır. Genellikle dağcılık kulüpleri arasında popüler olsa da yürüyüş yapmak ve doğayı gezmek için gelenlerin sayısı da yadsınamayacak derecede fazladır. Kanyonun girişinde ve çıkışında olmak üzere iki adet farklı şelaleler bulunmaktadır. Genellikle şelalelerin yanında kamp alanı konumlandırılmıştır. Kanyonda istediğiniz yere kamp çadırını kurabilirsiniz.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Şelale yanında aynı zamanda doğal kaynak suları da bulunduğu için kolaylıkla su ve diğer ihtiyaçlarınızı buraya yakın bölgelerde tamamlayabilirsiniz. Elektrik bölgeye verilmemektedir. Bu nedenle kamp için gelmek isteyenlerin kendi el fenerleri ile gelmeleri önerilmektedir. Akşamları oldukça güvenlidir ve vahşi hayvanla karşılaşma riskiniz yoktur.

Harmankaya Kanyonu ücretsiz Kamp Alanı

Kurtköy Ücretsiz Kamp Alanı

Bilecik’in her köşesi su ve her köşesi saklı bir cennettir. Bu nedenle de sıklıkla Kurtköy kamp alanı da tercih edilmektedir. Kurtköy kamp alanları içinde en huzurlu ve sessiz olanıdır. Bu sayede de oldukça fazla bilinmemektedir. Sadece devamlı kamp yapmaya gelen kişiler buranın portföyünü oluşturmaktadır. Genellikle Bilecik içinden gelirler. Çevre illerden bilinmediği için buraya kamp yapmaya gelen olmaz. Güzel ve eşsiz bir koyun yanında çadır kampınızı kurabilirsiniz. Hafta sonu geldiğiniz zaman tek tük çadırları da görebilirsiniz. Bu sayede bu kamp alanını hafta sonu tercih etmeniz yalnız olmadığınız için daha güvenli uyumanızı sağlayacaktır. Bilecik’te yaşıyor ve kamp alanı için ideal bir yer arıyorsanız burası sizin seveceğiniz eşsiz bir yer olacaktır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Burada kamp alanında sunulan hizmetlerin hiçbiri bulunmamaktadır. Bu nedenle yemek, duş, lavabo ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılamanız gerekecektir. Elektrik bölgede bulunmaz. Su için de çevredeki doğal kaynak çeşmelerini tercih edebilirsiniz.

Kurtköy Ücretsiz Kamp Alanı

KüçükElmalı Ücretsiz Kamp Alanı

Bozca Armut ile neredeyse hemen hemen aynıdır. Hem güzellik olarak hem kamp yapılacak alan olarak hem de bulunan imkânlar olarak Bozcaada Kamp alanına benzemektedir. Buradaki hizmetler sadece doğal kaynak suyu ile sınırlıdır. Elektrik ihtiyacınız için el feneri getirmenizde fayda vardır. Ayrıca yemek ihtiyacınızı da kendiniz karşılamanız gerekmektedir. Bölgede yemek yiyeceğiniz ya da gıda alabileceğiniz bir tesis bulunmamaktadır. Küçükelmalı Göleti ile Büyükelmalı Göleti yan yana bulunmaktadır. Hafta sonu genellikle iki gölet çevresi de kalabalık olmaktadır. Fakat insanlar genellikle Büyükelmalı’yı tercih ettiklerinden dolayı sakinlik ve huzurlu bir kamp arayışı içinde olan kişilerin Küçükelmalı Göleti’ni tercih etmelerini tavsiye ederiz.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bu sayede sizler de hem ailenizle hem de sevdiklerinizde hoş vakit geçirebileceğiniz, elektrik, internet ve telefonun olmadığı; doğal yaşamın egemen olduğu güvenli ve huzurlu bir kamp hayatı yaşayabilirsiniz.

KüçükElmalı Ücretsiz Kamp Alanı

Büyükelmalı Göleti Kamp Alanı

Küçükelmalı’nın yanında bulunan Büyükelmalı Göleti ile de kamp yapmak isteyen kişileri cezbetmektedir. Hem piknik yapmak için gelenler hem de kamp için gelenler ile cenneti yaşamaktadır. Burası karavan kampı için uygun değildir. Çünkü ağaçlar çok yoğun ve sıktır. Çadır kampı için de göl ile ağaçlar arasında kalmanız önerilir. Çünkü ormanın içi oldukça sık ağaçlardan oluşmaktadır. Rahat hareket edemeyeceğiniz gibi göl manzaranız da iç taraflarda kapatılmış olacaktır. Bu bölgeyi hafta sonu tercih etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü hafta sonu günübirlik mangal yapan aileler ile birlikte daha güvenli bir bölge olmaktadır. Akşamları yabani hayvan bulanabilir. Özellikle tepelerde susuz kalmış hayvanlar göl kenarına su ve yiyecek bulmak için sonbahar aylarında gelmektedir.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Doğal su kaynakları olan çeşmeler göl etrafında konumlandırılmıştır. Bu suları içebilirsiniz. Ancak lavabo ihtiyacı için etrafta tuvalet ve duş alabileceğiniz bir yer bulunmamaktadır. Ayrıca akşamları da elektrik bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Çadır kampı için uygundur. El feneri ile yakılacak ateş ile gece geçirilebilir.

Büyükelmalı Göleti Kamp Alanı

Kurşunlu Köyü Kamp Alanı

Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde bulunmaktadır. Gölpazarında yer alan Kurşunlu köyü içinde kamp yapabileceğiniz bir alandır. Genellikle Bilecikliler’in uğrak yeri olmaktadır. Hem piknik yapmaya hem de akşamları güvenle kalmak için kamp yapacağınız bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kamp alanına şehir dışından bilinmediği için gelen olmamaktadır. Fakat bu bölgeye kamp için gelenlerin sayısı arttığı zaman köyün de ekonomik olarak kalkınmaya başlayacağını söyleyebiliriz. Burada organik meyve ve sebze bulabileceğiniz gibi kendinizin toplayarak yemek hazırlama ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Bu sayede oldukça keyifli bir kamp tatili yaşarsınız. İl içinde köy hayatı yaşayarak iş stresinden uzak ve keyifli hafta sonlarını geçirebileceğiniz ender yerlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Elektrik ihtiyacını köyden karşılayabileceğiniz gibi aynı zamanda lavabo ve yemek ihtiyaçlarınızı da kamp alanının içinde bulunan köyden karşılayabilirsiniz.

Kurşunlu Köyü Kamp Alanı

Bilecik ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Yorum kısmından beğendiğiniz yerleri belirtebilirsiniz. Bursa Ücretsiz Kamp Alanları adlı yazımıza da bakmanızı tavsiye ederim.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.