Bayburt Ücretsiz Kamp Alanları

19.07.2019
351
Bayburt Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu yazımız Bayburt ücretsiz kamp alanları konusunda sizlere bilgiler vereceğim. Bayburt’a kamp yapmak için yaz aylarında gitmenizi tavsiyye ederim. Yaz aylarında serinliği ve güzelliği ile tadını çıkarabilirsiniz. Bayburt Ücretsiz Kamp Alanları kamp severlerin tercihleri arasında en iyi yerleri bu listede bulabilirsiniz. İşte; Bayburt Ücretsiz Kamp Alanları

Bayburt Ücretsiz Kamp Alanları

Sırakayalar Şelalesi Kamp Alanı

Bayburt il sınırları içinde yer alan Sırakayalar Şelalesi, muhteşem Karadeniz güzelliklerinin yer aldığı ve yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan bir yerdir. Karadeniz’in en güzel mekânları arasında yer alan şelalenin çevresinde birçok mesire alanı ve kamp alanı bulunmaktadır. Yeşilliklerin arasından süzülen suyun yere dökülüşü ve muhteşem görüntüsü sizleri adeta büyüleyecektir. Özellikle yaz aylarında şelalenin etrafındaki kamp alanlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. İnanılmaz güzellikteki manzarası ile doğa yürüyüşü sevenleri kendine hayran bırakacak bir şelaledir. Şelaleden dökülen suyun sesinin vermiş olduğu huzur ve bol oksijeni kampçıların oldukça ilgisini çekmekte ve bu bölgede birçok alanda çadır kampları kurulmaktadır.

Sırakayalar Şelalesi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgenin doğallığının korunması adına herhangi bir tesis yapılmamıştır. Bölgeye gelirken yol üzerindeki tesislerden tüm ihtiyaçlarınızı temin etmeniz gerekir. Ayrıca bölgede herhangi bir tesis olmadığı için tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır.

Sırakayalar Şelalesi Kamp Alanı

Kop Dağı Tarihi Milli Parkı

Türkiye’nin en zengin kelebek alanlarından biri olan Kop Dağı, gidilmesi gereken alanlardan biridir. Kop Dağı aynı zamanda Erzurum il sınırları içinde de yer almaktadır. Bu bölgede Ermeni ve Rus saldırılarına karşı mücadele vermiş birçok şehidimizin anıtı vardır. Bölge endemik bitki örtüsü zengin kelebek çeşitliliği ile oldukça güzel bir doğaya sahiptir. Özellikle doğa fotoğrafçılarının tercih edebileceği noktalardan biri olan bölgede birçok kamp alanı da bulunmaktadır. Kampçılar istedikleri bir alanda çadırlarını kurarak kamplarını atabilirler. Bölge hem doğa güzellikleri hem de tarihi güzellikleri açısından oldukça zengin bir alandır.

Kop Dağı Tarihi Milli Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için duş ve tuvalet imkânı bulunmamaktadır. Bununla birlikte yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı ve elektrik ve aydınlatma gibi gereçleri bölgeye gitmeden önce temin etmeniz de fayda vardır.

Kop Dağı Tarihi Milli Parkı

Yakupabdal Tabiat Parkı

Yakupabdal köyü sınırları içinde bulunan Yakupabdal Tabiat Parkı, Doğu’nun Abant’ı olarak nitelendirilmektedir. Özellikle Sonbahar aylarında park alanı kızıl-kahverengi ve yeşilin tonlarına bürünmekte ve görsel bir şölene bürünmektedir. Özellikle doğa fotoğrafçıları tarafından sıkça tercih edilen bu tabiat parkı, aynı zamanda kampçılar için de oldukça uygun bir alandır. Kamp yapmak isteyenlerin çadırlarını istedikleri bir alanda konuşlandırmaları ve bu eşsiz doğa güzelliğinin tadını çıkarmaları için mutlaka bölgeye gitmeleri gerekmektedir. Sessizliğin, sakinliğin ve huzurun insanın içine işlediği bu alan kampçılar tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Yakupabdal Tabiat Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanına giderken mutlaka gıda ve içecek gibi temel ihtiyaç malzemelerinizi yanınızda götürmelisiniz. Bununla birlikte kamp alanında duş ve tuvalet imkânı bulunmamaktadır.

Yakupabdal Tabiat Parkı

Soğanlı Vadisi Kamp Alanı

Soğanlı geçidi, Ruslar tarafından açılmış bir yoldur. Karadeniz’in en tehlikeli geçitlerinden biridir. Bir o kadar da görülmesi gereken yerlerden biridir. Bayburt’tan gelirken çıplak bir yol ile ıssız dağlara doğru tırmanılır. Geçidin en yukarı bölümü adeta bir çiçek denizi gibidir. Doğaseverlerin ve özellikle doğa fotoğrafçılarının ilgisini çeken yerlerden biridir. Aşağıya baktığınızda bir bulut denizi arasından yemyeşil Karadeniz ormanlarını görürsünüz. Kampçıların ve biraz da macera arayanların gideceği ve mutlaka deneyimlenmesi gereken yerlerden biridir. Kampınızı istediğiniz bir yerde atabilir ve çadırınızı kurabilirsiniz. Ateş yakmak için daha önce kullanılmış yerleri kullanırsanız doğaya da zarar vermemiş olursunuz.

Soğanlı Vadisi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede maalesef ki herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle duş ve tuvalet imkânı bulunmamaktadır. Ayrıca kamp yapmak için çıkarken merkezden gıda ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı ve kamp ile ilgili tüm ekipmanlarınızı bölgeye getirmelisiniz.

Soğanlı Vadisi Kamp Alanı

Aslan Dağı Mesire Alanı

Bayburt’un en gözde mesire yerlerinden biri olan Aslan Dağı kamp alanı, görülmeye değer güzellikteki yerlerdendir. Özellikle Bayburt halkının piknik yapmak için gittiği bu alan kampçılar tarafından da takip edilmekte ve çadır kurmak için değerlendirilmektedir. Muhteşem bir doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Aslan Dağı kamp alanı bölgesinde istediğiniz bir alanda çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz. Aslan Dağı mesire alanı çevresinde birçok kamp alanı bulunmaktadır. Karavan ve çadır kampı yapmak isteyenlerin tercih ettiği yerlerden biri olan Aslan Dağı mesire alanı doğa severler ve doğa fotoğrafçıları tarafından tercih edilen bölgelerden biridir.

Aslan Dağı Mesire Alanı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bunun için tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Bununla birlikte gıda ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı da bölgeye gelmeden önce temin etmelisiniz.

Aslan Dağı Mesire Alanı

Çoruh Vadisi

Dünyanın en hızlı akan nehirlerinden biri olan Çoruh Nehri ve nehre paralel olarak uzanan Kaçkar Dağları’ndaki endemik bitki türleri, kuşlar ve kelebekler doğa fotoğrafçıları için muhteşem güzellikteki yerlerden biridir. Kamp yapmak isteyenlerin mutlaka gidip görmesi gereken yerlerden biri olan Çoruh Vadisi’nde nehrin kıyısında istediğiniz alana çadırınızı kurabilir ve doğanın ve temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz. Muhteşem doğa güzellikleri arasında sakinliğin ve huzurun keyfini çıkaracak ve güzel zaman geçireceksiniz. Çoruh Vadisi, aynı zamanda yırtıcı kuşların göç yolları arasındadır. Bölgede ateş yakmak için daha önceden yakılmış olan yerlerde yakmanız doğayı korumak adına çok önemlidir. Ayrıca ateşinizi kontrollü bir şekilde yakmalı ve söndüğünden emin olmadan oradan ayrılmamalısınız.

Çoruh Vadisi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp yapacağınız alanda herhangi bir şekilde tesis olmadığı için tuvalet ve duş ihtiyacınızı karşılayacak bir yer yoktur. Ayrıca, bölgeye gelirken gıda, su ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı temin ederek gelmelisiniz.

Çoruh Vadisi Kamp Alanı

Haldizen Dağları

Doğu Karadeniz’de Kaçkar Dağları’ndan sonra en yüksek dağ silsilesi Haldizen Dağları olarak karşımıza çıkıyor. Haldizen Dağları’nın en yüksek zirvesi güneydoğuda. Demirkapı köyünün bulunduğu vadiden devam edildiğinde Soğanlı Geçidine ulaşılır. Haldizen Dağlarında 20’ye yakın buzul göl bulunmaktadır. Florası ve faunası oldukça zengin olan Haldizen Dağları’nda bugüne kadar 157 adet bitki türü tespit edilmiş. Muhteşem bir doğal güzelliğe ev sahipliği yapan bölgede domuz, tilki, gelincik, sansar karaca, tavşan gibi birçok hayvan türü de barınmaktadır. Yaylanın arkasından yürüyerek büyük bir düzlüğe ulaştığınızda bu alanda çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz. Bu bölgede dağların zirvesini görmek için başınızı bayağı yukarı kaldırmak gerekiyor. Ancak, muhteşem manzarayı gördüğünüzde buraya gelirken yaşadığınız tüm yorgunluğunuzu unutuyorsunuz.

Haldizen Dağları Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için duş ve wc imkanı bulunmamaktadır. Ayrıca buraya gelmeden önce tüm gıda ve su gibi ihtiyaçlarınızı daha önceden temin ederek buraya gelmelisiniz. Elektrik ve aydınlatma gibi ihtiyaçlarınızı da yine temin ederek buraya gelmelisiniz.

Haldizen Dağları

Bayburt ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Bayburt ücretsiz kamp alanları içerisinde beğendiğiniz yeri yorum kısmından belirtebilirsiniz. Çorum Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza bakabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.