Gyno Lomexin Krem Nasıl Kullanılır?

06.07.2022
734
Gyno Lomexin Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Gyno Lomexin krem birçok kadın tarafından merak edilen bir üründür. Genellikle vajinal bölgelerde kullanılan Gyno Lomexin krem nedir, ne işe yarar, özellikleri nelerdir, fiyatı nedir, eşdeğerleri nelerdir, yan etkileri nelerdir merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

Gyno Lomexin Fitil Nedir?

Bu kremin etken maddesi fentikonazol nitrat adı verilen bir maddedir. Bunun dışında bu kremin yardımcı maddeleri sıvı parafin, beyaz vazelin, soya lesitin, jelatin, gliserin, titanyum dioksit, sodyum etil parahidroksibenzoat ve sodyum propil parahidroksibenzoat adlı maddelerdir.

Gyno Lomexin Krem Fiyatı

Bu kremin şu andaki fiyatı 55.52 TL’dir.

Gyno Lomexin Krem Eşdeğeri 

Enzofen vajinal krem, Enzofen ovül, Gyno-Fem vajinal yumuşak kapsül ve Gyno Lomexin ovül bu ürünün eşdeğerleridir.

Gyno Lomexin Vajinal Krem 

Gyno Lomexin Vajinal Krem

Gyno Lomexin Vajinal Krem 

Bu kremin antifungal bir özelliği vardır. Çeşitli türlerde mantarların cilt üzerinde büyümesini ve çoğalmasını önler. Vajinal pamukçuk denilen hastalığa sebep olan candida albicans adı verilen mantarı iyileştirir. Bu krem ovül şeklindedir. Ovüller sadece vajina bölgesinde kullanılır.

Gyno Lomexin Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem genel olarak çeşitli tiplerdeki mantar hastalıklarını tedavi eden bir cilt ürünüdür. Vajinal pamukçuk gibi cilt rahatsızlıklarını iyileştirir. 

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Gyno Lomexin krem, yüksek etkiye sahip birinci sınıf bir mantar önleyici preparattır. Vajinal mantar enfeksiyonları, özellikle vajinal kandidiyaz için oldukça etkili bir tedavi seçeneğidir. Gyno Lomexin krem üç spesifik seviyede etki eder.  Mantarların salgıladıkları proteinaz ve oksidoredüktaz enzimlerinin üretimini doğrudan bloke ederek mantarların büyümesini ve yapışmasını engeller. Sitokrom P450 3A enzimini inhibe ederek mantar hücre duvarı stabilitesini bozar. Oksidaz ve peroksidaz enzimlerini bloke ederek mantar hücre zarının normal çalışmasına müdahale eder.

Gyno Lomexin krem genel olarak  vulvovajinal kandidiyazis, vajinal trichomoniasis vajinit, vajinal pamukçuk, vaginalleucorrhoeas (mantar veya bakteri kaynaklı), vajinanın gram enfeksiyonları ve bakteriyel enfeksiyonlarının tedavisinde ve bu tür enfeksiyonların tamamen iyileştirilmesi için kullanılır.

Gyno Lomexin Krem Kullananlar

“Bende şu an 32 haftalık hamileyim idrar testimde enfenksiyon çıkmıştı doktor bunu verdi. Şu an akıntım kesildi. bana iyi geldi. Bebeğe de bir zarar vereceğini sanmıyorum çünkü zarar verecek olsa doktor vermez. Asıl zarar ilacı kullanmazsanız doğumda bebeğe geçer ve bu tür enfeksiyonlar düşüğe sebep oluyor diye biliyorum. Size tavsiyem uyumadaN önce sırtüstü yatın ve öyle uygulayın o zaman çıkmaz.”

“her zaman mantar tedavisi için verirdi doktorum hatta ben anlardım mantar olduğumu direk eczaneden alıp kullanıyordum evde bile hep yedek olurdu hamile değilken . Hamileyken de çok akıntım vardı alttan muane ettiğinde farketti doktor o Sebeple vermişti.”

Gyno Lomexin Krem Ne İşe Yarar?

Bu vajinal krem vajina ve diğer cilt iltihabı rahatsızlıkları için kullanılır. Bu krem genel olarak, bu ilaç rehberinde listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir. Ayrıca bu ilaç mantar ve mayaların hücre zarlarına müdahale ederek çalışır.

Gyno Lomexin Krem Nasıl Sürülür?

Bu kremin nasıl kullanılacağı, ne kadar süre kullanılacağı ve hangi sıklıkta kullanılacağını doktorunuz size söyleyecektir. Bu kremi gece yatmadan önce bir kez kullanmalısınız. Yatağa sırt üstü uzandıktan sonra dizlerinizi yukarı kaldırmalısınız ve bacaklarınızı aralamalısınız. Ardından bu ovülü olabildiğince vajinanın derinine yerleştirin. Bu işlemin ardından mutlaka ellerinizi sabun ve suyla yıkamalısınız.

Gyno-Lomexin 2 Vajinal Krem 

Bu krem, vajinal pamukçuk olarak bilinen yaygın bir vajinal enfeksiyon tedavisinde kullanılır.

16 yaşından büyük ergenler ve yetişkinler için uygundur. 60 yaş üstü kadınlarda tedavi için mutlaka doktor kontrolü gereklidir.

Gyno Lomexin Fitil Yorumlar 

“bende kullandim 3 gun ara ile dedi dr ben 2. Gun kanama yasadim pembe kahverengi sonra doktor tahris dedi agrim akintim vr diye 1 hafta sonra kln 1 taneyi kullandim gene 2 gun sonra kanamam oldu 4 gun surdu insallah sizi tahris etmez”

“slm,,ben 17 haftalık hamileyim akıntıdan dolayı doktorum vermişti bu fitili bi türlü kullanmaya cesaret edemedim..durdu durdu ilaç şimdi 4 beş hafta sonra yani şimdi bi kaşıntı başladı..kullansam mı ya bilemiyorum.(doktorum izne çıkınca başka bi doktora daha gördündüm .o arada bu kremi sordum beş aya kadar ben önermiyorum plesanta emiyor bu tür ilaçları dedi daha fazla kafam karıştı .kaşıntı da var ya hastalık ilerlerse diee…ufff midem de çok ağrıyor yanıyor resmen ..midesine bişe kullanan var mı ya hergün ağrıyo gaz var sanırım”

Gyno Lomexin Fitil Fiyatı

Bu fitilin güncel fiyatı 22.06 liradır.

Gyno Lomexin Fitil Faydaları

Bu fitilin genel olarak faydaları çeşitli cilt mayaları ve mantarları için etkilidir. Özellikle vajinal pamukçuk tedavisinde kullanılır. 

Gyno Lomexin Krem Neye Yarar?

Bu kremin aktif maddesi antifungal bir madde olan fentikonazol nitrat ihtiva eder. Çeşitli çeşitlerdeki maya ve mantarların tedavisinde kullanılır.

Gyno Lomexin Fitil Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında hafif kızarıklık, yanma hissi ya da alerjik reaksiyonlar vardır. Böyle yan etkiler gördüğünüz anda ilacın kullanımını hemen durdurmalısınız ve doktorunuzun danışmalısınız.

Gyno Lomexin Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce mutlaka prospektüsünü iyice okumalısınız. Bu kremin içindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa bu ilacı kesinlikle kullanmamalısınız.
  • Bu kremi kullanırken ve tedavi sonrasında mutlaka kişisel temizliğinize dikkat etmelisiniz. Yeni bir mantar enfeksiyonu yaşamamak için özellikle genital bölgenizi temiz tutmalısınız. İç çamaşırınızı sürekli değiştirmeli, rahat ve pamuklu iç çamaşırları kullanmalısınız.
  • Bu kremi doktorunuzun önerdiği şekilde ve sürelerde kullanmalısınız. Hastalığınız sona erse bile mutlaka doktorunuzun belirttiği süre boyunca bu kremi kullanmalısınız.
  • Bu ilaç bir prezervatif ile temas ederse prezervatifin zarar görmesine neden olabilir. 
  • Bu ilacı mutlaka regl döneminden sonra kullanmanız gerekir.
  • Hamilelik ve emzirme dönemlerinde bu kremi doktor kontrolünde kullanmalısınız.

İlginizi Çekebilir: Mantazol Krem 

Gyno Lomexin Krem ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları sizin için cevapladık.

Gyno Lomexin Fitil Kullanıp Hamile Kalanlar Var Mıdır?

Bu fitil, hamile kalma durumunu herhangi bir şekilde etkilemez.

Gyno Lomexin Fitil Hamilelikte Kullanımı Nasıldır?

Bu fitil, doktor kontrolünde hamilelik döneminde kullanılabilir.

Gyno Lomexin Vajinal Fitil Nedir?

Bu krem, maya ve mantarların önlenmesine yönelik bir ovül yani fitildir.

Gyno Lomexin Fitil Adet Geciktirirmi?

Hayır, bu fitil adet gecikmesine neden olmaz.

Gyno Lomexin Fitil Gebelik Döneminde Kullanılır Mı?

Evet, doktor kontrolünde çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Gyno Lomexin Fitil Sonrası Kaşıntı Oluşur Mu?

Hayır, bu fitil zaten vajinal kaşıntıyı iyileştirmeye yönelik kullanılır.

Gyno-lomexin Fitil Nasıl Uygulanır?

Bu ovülü gece yatarken bir defa kullanmalısınız. Sırt üstü yatağa uzanın, dizlerinizi yukarı doğru kaldırıp bacaklarınızı açın. Daha sonra ovülü, vajina içine itebildiğiniz kadar içeri itmelisiniz. Bu işlemden sonra ellerinizi yıkamalısınız.

Gyno Lomexin Fitil Kanama Yaparmi?

Evet, yapabilir. Bu durumda hemen doktorunuzu bilgilendirmeniz gereklidir.

Gyno Lomexin Krem Gebelik Kategorisi Nedir?

Bu kremin gebelik kategorisi C’dir.

Gyno Lomexin Krem Erkeklerde Kullanımı Nasıldır?

Günde 1 kez, gece yatmadan önce genital bölge üzerine ince bir tabaka halinde uygulanır.

Gyno Lomexin Vajinal Krem Nasıl Kullanılır?

Gece yatmadan önce genital bölgenizi sıcak suyla ve sabunla yıkamalısınız. Ardından bu bölgeyi kurulayın. Daha sonra, bu kremi vajinanın dış kısmına ince bir katman şeklinde uygulayın.

Gyno Lomexin Fitil Sonrası Akıntı Olur Mu?

Evet, akıntı oluşabilir. Bu durumda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Gyno Lomexin Fitil Sonrası İlişki Olur Mu?

Hayır, fitil kullanırken cinsel ilişki önerilmez.

Gyno Lomexin El Kremi Olarak Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem yalnızca genital bölge için kullanılır.

Gyno Lomexin Fitil Regl Döneminde Kullanılır Mı?

Hayır, regl dönemi bitiminde fitili kullanabilirsiniz.

Gyno Lomexin Fitil Kullanırken Cinsel İlişki Nasıl Olur?

Fitil kullanırken cinsel ilişkiye girmemeniz gerekir. Bu sebeple cinsel ilişki sonrasında fitili yerleştirebilirsiniz.

Gyno Lomexin 2 Vajinal Krem Ne İçin Kullanılır?

Vajinal pamukçuk ve vajinal mantar tedavisi için kullanılır.

Gyno Lomexin Fitil Yanma Hissine Sebep Olur Mu?

Hafif bir yanma hissi oluşabilir.

Gyno Lomexin Krem Yuze Surulurmu?

Hayır, bu krem yalnızca genital bölge içindir.

Gyno Lomexin Krem Hamilelerde kullanılır mı?

Gyno Lomexin Krem Hamilelerde kullanılır mı?

Gyno Lomexin Kremin doktor onayı olmadan hamilelerde kullanılması doğru değildir. Bu nedenle doktorunuzun Gyno Lomexin Krem yazması durumunda mutlaka hamile olduğunu bildirmeniz gerekir.

Gyno Lomexin Kremi Emziren Anneler kullanabilir mi?

Emziren annelerin Gyno Lomexin Kremi doktor onayı olmadan kullanması doğru değildir. Bu nedenle Gyno Lomexin Krem tedavisine başlamadan önce mutlaka doktorunuza emziren bir anne olduğunuzu bildirmeniz gerekmektedir.

Bütün Listeyi Görüntüle Listeyi Daralt
Gyno Lomexin Krem hamilelikte kullanılır mı?

Gyno Lomexin krem, hamilelerin kullanması açısından zararlı olabilmektedir. Bu nedenle Gyno Lomexin Krem gerektiren bir tedaviye başlamadan önce mutlaka doktorunuzla görüşmeli, hamile olduğunuz bilgisini vermelisiniz. Doktorunuz tarafından kullanabileceğinize dair onay alırsanız Gyno Lomexin kremi kullanabilirsiniz. Aksi takdirde hamileyken kullanmanız önerilmemektedir.

Emziren anneler Gyno Lomexin Krem Kullanabilir mi?

Emziren annelerde, anne bir ilaç kullanıyorsa emzirme sırasında anne sütü yoluyla ilaçtaki etken maddeler bebeğe geçebilmektedir. Bu durum sadece hap için geçerli olmayıp merhem gibi ilaçlarda da geçerlidir. Bu nedenle Gyno Lomexin krem kullanmaya başlamadan önce, emziriyorsanız doktorunuza mutlaka bunun bilgisini vermelisiniz.

Ayrıca bakınız: https://sosyola.com/ectopix-krem/

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Safiye dedi ki:

    Gyno Lomexin adlı bu ürünün bem kremi hem de fitili mevcut. Fitili kullanmak ne kadar rahat bilemiyorum. Kremini kullanmak çok daha kolay, basit ve rahat. Vajina bölgesinde mantar problemi yaşayan arkadaşlara önerebilirim. Fakat öncelikli olarak bir doktora sorun ve kullanın. Belki size iyi gelmeyebilir allerjik bir reaksiyon gösterebilir . Ancak genel anlamda vajinal mantar sorununda tercih edilen bir ilaç.