Zalain Krem Ne İçin Kullanılır? Ne İşe Yarar?

07.01.2020
1.251
Zalain Krem Ne İçin Kullanılır? Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Zalain krem, topikal bir antifungaldir yani maya, küf ve mantar enfeksiyonlarını iyileştiren bir ilaçtır. Peki, Zalain krem nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, Zalain krem ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Zalain Krem Nedir?

Bu krem, ayak parmakları arasında meydana gelen ayak mantarı, el mantarı, vücut mantarı, saçkıran, sakal mantarı, kandidiyaz ve tinea versicolor gibi mantar enfeksiyonundan kaynaklanan hastalıkların tedavisinde kullanılan topikal bir antifungal ilaçtır. Yetişkinler ve 12 yaş ve üstü çocuklarda kullanılır. Oral, intravajinal, rektal olarak, dudaklarda veya gözlerde kullanılmamalıdır.

Zalain Krem Endikasyonları

Bu ilaç, aktif bileşen olarak sertakonazol nitrat içerir ve mantarların büyümesini yavaşlatarak çalışır. Bu krem, mantar kaynaklı cilt enfeksiyonları, kasık mantarı, el mantarı, sakal mantarı, ayak mantarı, saçkıran, kandidiyaz ve tinea versicolor gibi hastalıklar için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir. 

Zalain Krem Etken Maddesi

Bu krem etken madde olarak sertakonazol nitrat içerir.  

Zalain Krem Ne İşe Yarar?

Zalain Krem Ne İşe Yarar?

Zalain Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak ciltteki mantar enfeksiyonlarını iyileştirmek ve yeni mantarların büyümesini engellemek için kullanılır. Bu ürün, mantar kaynaklı cilt enfeksiyonları, kasık mantarı, el mantarı, sakal mantarı, ayak mantarı, saçkıran, kandidiyaz ve tinea versicolor gibi çeşitli cilt hastalıklarında oldukça etkilidir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Zalain Krem Kullanıcı Yorumları

“Arkadaşlar bir aydır geçmeyen mantar yüzünden delirmek üzereyim. Kullandıklarımı sayayım. Gino max ovül fitil, vagihex fitil, miko penotran fitil, canesten krem, trivazol, zalain, ev yapımı elma sirkesi yoğurt ne varsa geçmiyor geçmiyor. Hamileyim artık napcağımı şaşırdım. Kaşıntı dan ağlamaktan harap oldum. Allah rızası için Bi çare hamilelere uygun olan.”

“Geçer kuzum.

Zalain çok güçlü bir fitil.

Bende 1 kutul zalain vermişti. Diğer markadan 2 kutu vermişti içinde 3 tane vardı.

Toplam 7 gün kullanmış oldum.

Eskisinden güzel oldu vajinam cillop gibi oldu sıfır mantar sıfır enfeksiyon 🙂

Zaten kullanırken fitille birlikte enfeksiyonun aktığını fark edeceksin”

“Bana da zalain verdi doktorum. Kullanmak istemiyorum ama 1 gün kullanmasam tekrar kaşıntı başlıyor. Bırakma kullan o zaman dedi doktorda. Tüm hamilelik böyle mi geçecek bilmiyorum sürekli mantar kaşıntı. En zararsızı zalain miş”

“İlk evlendıgımde boyle bir dertle karsılasmıstım. O zamanlar doktor bana 2 krem verdı.

Hayatımın kurtarıcıları diyebilirim.

Asla kaybetmem evimde mutlaka bulunur. İsimleri travazol ve zalain”

Zalain Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 80.83 TL’dir.

Zalain Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bu kremi kullanmadan önce, mevcut ilaç listeniz, vitaminler, bitkisel takviyeler ve bitki çayları gibi kullandığınız reçetesiz satılan ürünler, alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve hamilelik ya da yakın tarihte yaptıracağınız bir cerrahi operasyon gibi mevcut sağlık koşulları hakkında doktorunuzu bilgilendiriniz. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. 

Bu kremi, doktorunuz tarafından belirtilen şekilde kullanınız veya prospektüsünde yazılı olan talimatları izleyiniz. Dozaj durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildiriniz. 

Bu ilaç cilt üzerinde haricen kullanılır. 

Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltte kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayınız. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyiniz ve kurulayınız.

Bu kremi uyguladıktan sonra tedavi edilen alanı yıkamayınız. Ayrıca, doktorunuz tarafından yönlendirilmedikçe, tedavi edilen bölgede başka ürünlerin kullanılmasından kaçınınız.

Bu ilacın gözünüzle, burnunuzla, kulaklarınızla veya ağzınızla temas etmesinden kaçınınız. Krem, yanlışlıkla bu bölgelerden birisiyle temas ederse hemen bol suyla durulayınız.

Zalain Krem Kullanımı

Bu kremi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tam doz talimatları için ilaç üzerindeki etikete bakın.

Bu ilacı uygulamadan önce etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. İlacı etkilenen bölgeye eşit şekilde dağılana kadar sürün ve hafifçe ovalayın. Etkilenen bölgeyi doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe bandajlamayın veya sarmayın. Bu kremi kullandıktan hemen sonra ellerinizi yıkayın.

Enfeksiyonunuzu tamamen temizlemek için, semptomlarınız birkaç gün içinde düzelse bile, bu kremi tüm tedavi boyunca kullanmaya devam edin. Herhangi bir dozu kaçırmayın.

Bir doz kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede kullanın. Bir sonraki dozunuzun zamanı gelmişse, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Bir seferde iki doz kullanmayın. Bu kremin nasıl kullanılacağı hakkında sorularınız varsa doktorunuza danışın.

Zalain Krem İçeriği

Bu krem etken madde olarak sertakonazol nitrat içerir. Yardımcı maddeleri ise etilenglikol ve polietilenglikol palmito stearat (TEFOSE 63), polioksietilenize ve glikolize C10-C18 doymuş gliseridler (LABRAFİL M-2130), gliserol mono ve di-isostearat (Isostearic peceol), sıvı parafin (Vazelin yağı), metil phidroksibenzoat (nipagin), sorbik asit ve saf sudur.

Hamilelikte Zalain Krem Kullananlar

“Canım zalain diye bir krem vardı kaşıntım var diyince ben 1 kere kullandım çok zor durumda kalırsan hafifçe sür dedi bol su içiyorum geçti benim ilaç krem kullanma taraftarı değilim çok zor durumda kalmadıkça”

“Canım kaşıntı bende de vardı mantar olduğunu söyleyip zalain krem verdi doktor. Daha önce de çok oluyodu sirkeli suyla siliyordum geçiyordu ama malesef öyle yaptığım sürekli sabunla yıkadığım için vajinanın flora yapısını bozmuşum. O yapı bozulunca daha fazlalaşmış. Silme sirkeyle bi doktora git.”

“Meraba hanımlar bende vajinal mantar var 2 ay öncede olmuştu fakat reglim bittikten sonra kendiliğinden geçmişti doktora gittim vajinal kültür verdim temiz çıktı yani zaten kendiliğinden geçmişti testte çıkmamasına sasirmadim bu arada 1 yaşında ikizlerim var emziriyorum bugün çok fazla akıntı yanma kaşıntıdan dolayı tekrar gittim smear bile alınamayacak kadar akintim vardı doktor mixovul (içinde yedi tane fitil var ) candimax 200 mg ve zalain krem verdi .

Doktor candimax i ilk 4 taneyi 3er gün arayla geri kalan 3 tanesini haftada bir olmak üzere kullan dedi fakat fitili sormayi unuttum 7 tanesini bitene kadarmi kullanıcam bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ? Ve bu mantar belasindan nasıl kurtuldunuz”

Zalain Krem Faydaları

Bu krem topikal bir antifungal bir ilaçtır. Bu krem, mantarın cilt üzerinde büyümesini önler. Ayrıca vücut mantarı, kandidiyaz, kasık mantarı, el mantarı, saçkıran, ayak mantarı ve tinea versicolor gibi cildin mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır.

Zalain Krem Kullananlar

“Bu arada kızlar kaşıntı için doktoruma msj yazdim Albacort krem dış kısma bide zalain fitil vajene yazmış. Özellikle buraya yazıyorum ki olur ya bizden sonra okuyanlara bilgi olsun. İnanın ben bu sayfalardan o kadar çok şey öğreniyorum ki bundan on sene önce bizimle aynı şeyleri yaşamış insanların tecrübelerinden faydalaniyorum.”

“Çok geçmiş olsun benim oğluşumda da egzama vardı kafasında da konak locoderm ve zalain krem vermişti ikisini karıştır sür dedi Konak da egzamanın bir çeşidiymiş nette öle yazıyodu bende bir iki defa konaklarına sürdüm fayda etti yok gibi şimdi”

“Size benzer bi durum benim oğlumda da oldu aile hekimi öpülmeye bağlı dedi yün tarzı şeylerde yapar dedi bunları verdi kullandım geçti daha sonrA aynısı oldu aile hekimi yine aynı ilaçları verdi bu sefer geçmedi tüm vucuduna yayılmaya başladı cildiyeye gittik egzama dedi zalain ve locoderm krem verdi karıştır sür dedi iki günde topladı aynı yüzünü çok kaşıyordu şimdi daha az kaşıyor minidolin losyon önerdi minidolin şampuan veya unıbaby şampuan kullan dedi bu dönemlerde bebeklerde çok sık olurmuş yünlü şeylere temas etmesin bol ve pamuklu şeyler giydirin dedi”

“Zalain krem ve fucidin krem kullanıyorum ben doktor verdi ikisini karıştırıp sürüyorum 1 güne hafifletiyor hemen tabi doktora danış yine sende Benimkinin de boynu sürekli pişik oluyor İltihaba dönüyor sonra sulanıyor ama bu ilaç hemen kesiyor problemi”

Zalain Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili kafanıza takılan tüm soruların cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz.

Zalain Krem Genital Bölgede Nasıl Kullanılır?

Bu kremi gece yatmadan önce ve günde bir kere sırt üstü yatar pozisyonda bacaklarınızı açarak ve vajina bölgesinin derinine doğru nazik hareketlerle uygulayın.

Zalain Krem Yanma Yaparmı?

Hayır, kesinlikle böyle bir yan etkisi yoktur.

Zalain Krem Adetliyken Kullanılırmı?

Bu kremi regl dönemi sona erdikten sonra kullanmanız gerekir.

Zalain Krem Ayak Mantarı Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu krem ayak mantarı konusunda etkilidir.

Zalain Krem Antifungal Midir?

Evet, bu krem mantar öldürücü özellikler yani antifungal özellikler gösterir.

Zalain Ayak Kremi Midir?

Bu krem ayak mantarı tedavisi için kullanılır ve oldukça etkili bir ilaçtır.

Zalain Vajinal Krem Fiyatı Nedir?

Bu ilacın güncel fiyatı 18.85 TL’dir.

Zalaın Krem Bebeklerde Kullanılır Mı?

Bu kremi bebeklerde kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekir.

Zalaın Krem Hangi Durumlarda Kullanılır?

Vücuttaki mantar enfeksiyonları durumunda kullanılır.

Zalain Krem Etkili Mi?

Bu krem oldukça güçlü ve etkili bir ilaçtır.

Zalaın Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Bu kremi hamilelik döneminde kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışmanız gerekir.

Zalain Krem Vajina İçine Sürülür Mü?

Zalain krem vajinaya nasıl sürülür sorusuna cevabımız evet, bu krem vajina içi bölgesine çok rahat bir biçimde uygulanabilir.

Google News Haberlerde bizi takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Ceren dedi ki:

  Zalain krem saçkıran, ayak mantarı ve tinea ya iyi gelen bir krem. Daha önce bu kremi kullanmıştım. Deneyimlerimi sizlerle paylaşmak ıstedim. Tinea adı verilen mantar rahatsızlığım vardı ve doktor bu kremi bana verdi. Her gün kullandım kaşıntıyı anında kesiyor. Sabırlı olup mantarın geçmesini beklemelisiniz. Mantar çok illet bir şey maalesef. Bu krem ben de çok ise yaradı mantarlarım kurudu yok denecek kadar küçüldü. Tavsiye ederim bu sorunu olanlara ama bir doktora başvurun öyle kulanın.

 2. Derya dedi ki:

  Vajinal mantarda en etkili doğal çözüm bir su bardağı elma sirkesi bir su bardağı su karıştırın bunla genital bölgesini yıkayın hep di bu

  1. Bağdat dedi ki:

   Haklısın da bir noktadan sonra ne sirke ne de sirkeli su fayda etmiyor. Sirke de bir yere kadar. Kaşıntı olur olmaz bir hekime görünüp ilaç almak en iyisi.

 3. Ayşegül yıldurım dedi ki:

  13 yaş kızım için kedilerden bulaşan hayvan mantarı olmuştu kolunda dr vermişti bu kremi sürdük geçti şimdi aynısı oğlumda oldu 6 yaşında acaba kullanmak uygunmudur 12 yaş ve üstü diyor ama kullansam sorun olurmu