Nadixa Krem Nasıl Kullanılır?

27.12.2019
525
Nadixa Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Nadixa krem genel olarak herkesin merak ettiği bir kremdir. Çünkü sivilce ve akne tedavisi için kullanılır. Ülkemizde nüfusun büyük bir bölümü sivilcelerden muzdarip olduğu için bu kremin özellikleri merak edilir. Peki Nadixa krem nedir, içeriği nedir, özellikleri nelerdir, faydaları nelerdir, fiyatı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır? Merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Nadixa Krem Nedir?

Bu ilaç, bakteriyel enfeksiyonu nötralize ederek çalışır ve aktif bir terkip maddesi olarak nadifloxacin içerir. Bu krem genel olarak sivilce, akne vulgaris, folikülit yani kıl kökü iltihabı ve diğer cilt rahatsızlıkları için kullanılır. Bu krem, burada belirtilmeyen diğer amaçlar için de kullanılabilir. 

Nadixa Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem sivilce, akne vulgaris, folikülit yani kıl kökü iltihabı gibi hastalıkların ve rahatsızlıkların tedavisi edilmesinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır.

Nadixa Krem Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

 • Bu kremi kullanmadan önce doktorunuzu kullandığınız ilaçlar, vitaminler, bitkisel ürünler,  alerjiler, önceden var olan hastalıklar, hamilelik ya da yakında yapılacak bir operasyon konusunda bilgilendiriniz. Bazı hastalıklar sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Bu ilacı mutlaka doktorunuzun tarif ettiği şekilde kullanınız ya da prospektüste yazılı olan talimatları izleyiniz. 
 • Bu ilacı kullanmadan önce, kremin içindeki tüm maddeleri dikkatlice okuyunuz. Eğer bu kremin içindeki herhangi bir bileşene karşı alerjiniz varsa bu kremi kullanmayınız.
 • Bu krem haricen kullanılır yani sadece cilt üzerinde kullanım içindir. Bu ürün gözler, burun, ağız, rektum veya vajina bölgesi ile temas ederse hemen suyla durulamalısınız.
 • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi sabun ve suyla yıkayınız. Ayrıca tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyiniz ve kurulayınız.
 • Bu kremi uyguladıktan hemen sonra işlem yapılan alanı suyla temas ettirmeyiniz. Doktorunuz tarafından belirtilmezse tedavi edilen bölgede başka ürünlerin kullanımından da kaçınınız.

Nadixa Krem Cilde Faydaları

Bu krem akne vulgaris, sivilce, kıl kökü iltihabı ve bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan topikal bir ilaçtır. Bu ilacın 14 yaşından küçük hastalarda kullanılması önerilmemektedir.

Nadixa Kremi Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 35.65 TL’dir.

Nadixa Krem Nerelerde Kullanılır?

Bu krem genel olarak akne vulgaris, kıl kökü iltihabı, sivilce, içi iltihapla dolu kabarcıkların tedavisi için sırt, omuz, boyun, kollar, bacaklar, bel, karın, ayaklar, basen ve yüz bölgesinde kullanılabilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Nadixa Krem Endikasyonları

Bu kremin etken maddesi nadifloksasin adlı bir maddedir. Bu krem, bakteriyel cilt hastalıklarının tedavi edilmesi için oldukça etkili bir antibiyotiktir.

Nadixa Krem Eşdeğeri

Aknefloks krem, Magnis krem, Nabifeks krem ve Nadacne krem bu ürünün eşdeğerleridir.

Nadixa Krem Süslü Sözlük

“bu krem beni benden aldı. yoğun sivilce problemi yaşamıyorum ayda 2 3 tane çıkarıyorum. bende olan sivex bitmişti ve evde bu krem vardı. ben de 3 hafta boyunca kullandım fakat sanki reglime birkaç gün kalmışçasına derin büyük kırmızı normalde çıkarmadığım sivilceler alnımı çenemi yanağımı sardı. ve hiçbir şekilde azalma olmadı zamanla. üzerine mecbur makyajla kapatmam gerektiği ve bunun sivilceleri daha da arttıracağından bıraktım. yüzümün normal döngüsünde daha az çıkıyordu çünkü. belki tek kullandığımdan böyleydi ama bana çok uzun kullanmamızla ancak iyi bir sonuç olabilir gibi geldi.”

“eylül ayında doktorum bununla differini yazmıştı bir de adını unuttuğum bir hap. nadixayı okuldan eve geldiğimde hava karardığında temiz yüzüme yine yıkadığım ellerimle sürüyordum, yatmaya doğru da iyice jelle yıkayıp differini sürüyordum. pek bir faydasını göremediğim için bırakmıştım halbuki 2 ay falan kullanılması gerekiyormuş prospektüsünde de yazıyordu ama ben bir gecede mucize beklediğim için sabredemedim ve kozmetik yollarla halletmeye çalıştım tabi yine hüsran. sudokremler madecassollar yine bir köşede boş boş duruyorlar .s

herrrneyse.

bugün yeniden başladım hadi bakalım 2 ay dişimi sıkıcam, güneş kremimi de ihmal etmicem hatta sanırım bu süreçte maskaradan başka makyaj malzemesi de kullanmam. umarım bu sefer sabırlı olup faydasını görürüm. ara ara buraya yazayım ki ben de hevesimi kaybetmeyeyim :d deri altında bir sivilcem var gibi onu geçirir umarım şimdilik beklentim bu yönde.”

“sivilcelere çabucak baş verdiren sivilce kremi.

artık tek tük sivilcem çıktığı ve hava çok sıcak olduğu için yüzüme sürmüyorum direkt, sürdüğümde de sabaha kadar her yere bulaşıyor. minicik bir parça peçeteye bolca nadixa sıkıp peçeteyi resmen nadixa’ya doyuruyorum. ve sivilcenin üzerine yapıştırıyorum.

böylelikle kocaman olup üstüne yatınca patlayacağını bildiğim sivilcem gece yastığıma yüzüme bulaşmak yerine peçetenin içinde kaldı ve yayılmasını engellemiş oldum.

edit: girdiyi tost makinasından yazmışım galiba, gramerime ne olmuş girişte başka son cümmlede başka zaman kullanmışım.”

“doktorumun gündüz kullanmam için yazdığı kremdir kendisi. bir de akşam sürmem için (bkz: clindoxyl jel) yazdı. yalnız buradaki süslülerin söylediğinin aksine bana güneş kremi önermedi. eczane de önermedi. gündüz diye adlandırdığımız zaman dilimi havanın aydınlık olduğu dilim olduğuna göre, bunu da örneğin bu saatlerde sürebilmem gerekir ama şu anda sürmeye korkuyorum.

bu arada prospektüsünde kullanımıyla ilgili şu cümle yer almaktadır: “nadixa’yı akneli bölgeye, sabahları ve yatmadan önce olmak üzere günde iki kere uygulayınız”.

bu bilgi sonrasında günün hangi saatinde sürmem gerektiği konusunda iyice kafam karıştı.”

“bu krem benim hayat kurtaranım. bana dermatoloğum acnegen tedavimden önce vermişti. tek başına tüm yüzümü geçirmeye etkili olmadı tabii ama ne zaman sivilcem çıksa sürüp yatıyorum ve bir iki gün icinde sivilce patlayip iyileşme sürecine giriyor. acnegen tedavim sonrası çıkan tek tük sivilceye cok iyi geliyor. bir de antibakteriyel özelliği de vardı sanırım. o nedenle sıktığım sivilce olursa mikrop kapmaması için hemen nadixayi sürüyorum.”

Nadixa Krem İçindekiler

Bu kremin etken maddesi nadifloksasin adlı maddedir. Yardımcı maddeleri ise beyaz yumuşak parafın, hafif sıvı parafın, stearil alkol, setil alkol, polioksietilen 5 setil eter, polioksietilen 20 setil eter, sodyum hidroksit, dietanolamin, disodyum edetat, gliserin, benzalkonyum klorür ve saf sudur.

Nadixa Krem Kullanımı

Bu kremi mutlaka doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Kremi kullanmadan önce ellerinizi sabunla ve suyla yıkayın. Tedavi edilecek bölgeyi suyla yıkayın ve temiz bir havluyla iyice kurutun. Ardından kremi ince bir tabaka halinde sorunlu bölgeye sürün ve nazikçe ovalayın. Bu bölgeyi kesinlikle bandajlamayın, sarmayın ya da kapatmayın.

Nadixa Krem Kullanıcı Yorumları

“benim şu an iltihaplı büyük sivilcem olmuyo pek ama onlar için çok iyiydi ben sabah yeni çıkmış bi sivilce gördüğümde eskiden okula giderken sürerdim hazırlanıp evden çıkarken ovuşturup yayardım(sivilcenin üstünde kalması gerekiyo yedirmiyceksin) öyle giderdim okula iltihabını yok ederdi. 3 yıl falan kullandım zaten sivilcelerin oldukça sürüyosun.

bu nadixa ya gelince kesinlikle yağlı görüntüsü aldatmasın seni çok güçlü bir antibakteriyel ve yararı da oluyor, yüzünü bir jelle yıkayıp temizledikten sonra kullansaydın biraz daha uzun süre etkili olurdu bence. yağlı görüntüsü içinde parafin varmış ondan olabilir. bir de bu kremi doktor söylemiştir ama gece kullanmalısın”

“bende nadixa yı kullanmıştım yaklaşık 7-8 ay önce idi çok uzun süreli kullanamadım bende sürekli sivilce çıkattı cildim de aşırı bir yağlanma vardı şinmdi ise cildim çok güzel oldu. 2-3 yıldır her sabah bir sivilce ile uyanırdım denemediğim ilaç kalmadı aknilox benzamycn antibiyotik nadixa sivex adı aklıma gelmeyen bir sürü ilaç. 7 ay önce doktora dedim artık bunları kullanmak istemiyorum 3 yıldır kullandım sonuç yok sonra doktor rouccatene verdi 2 ay sivilce çıktı ama ilk zamanki gibi sık sık değil 2. aydan sonra tek bir sivilce çıkmadı yüzümde şu anda 7. aydayım ve son ayıma girdim inş. bırakıncada çıkmaz görenler hayret ediyor cildime o kadar düzeldiki siyah nokta bile kalmadı yüzümde. eğer sizde uzun zamandır sivilcelerle mücadele ediorsanız tavsiye ederim ama mutlaka doktor kontrolünde olmalı. doktorun vereceği ayrı bir anlaşma kağıdı olmadan satmıyorlar zaten. birde kullanırken sık sık kan tahlili yapıyorsun. benim şu ana kadara değerlerimde hiç sıkıntı olmadı çok şükür.”

“Arkadaslar malumunuz bu aralar fazla defoluyum 🙂 Dün gittiğim cildiye doktorumu çok övmüşlerdi,giden ve faydasını gören arkadaslarımda var. Gittik gördük

Benim yüzümde hafif sivilcelenme sivilceden çok izi vardı. Son aylarda sırtım ve kollarımda buna dahil oldu hormonlarım sebebiyle. Erkek kardesime sivex ve benzamycin yazdı -bunları kullanmıştım benzamycin yarar gibi olmustu- Banada nadixa krem ve değişik birşeyler yazdı bu değişik dediğimi eczacı yapıcakmış özel bi ilaçmış reçetem elime geçince insallah yazıcam burayada. Eczacının dedigine göre bu yapma ilaç çok faydalıymış sivilceleri kurutuyormuş izleri geçiriyormuş sivilce izi haricindeki izlere bile sürebilirmişimm inşallah yarın yapılınca sürücem -nasıl kullancam onu bile bilmiyorum. Ayrıca cildiyeci La Roche’nin yüz temizleme jelinide yazmıstı eczacı La Rochenin dermokozmetik oldugunu iyi gelebileceğini ama Babe’nin daha iyi oldugunu söyledi. Roche yağlanma yapıyormuş ama Babenin jeli yağlandırmıyormuş. Aldım,iki gündür sabah akşam kullanıyorum ve gerçektende harika diyebilirim. Yüze bir ışık veriyor ferahlatıyor.

Sorum ise şu: Nadixa çok yağlı gibi geldi bana sürdüm şu an yüzümde ama cildim emmedi bile,yağlı olması korkuttu beni. İyi geliyor mu yada çalışma mantıgı nedir bu kremin kızlaaar 🙂 Birkaç yerde sivilceleri arttırıyor sonradan yavaş yavaş kurutuyor diye okudum ama tarlaya döncekse suratım kullanmiyim ben bunuu

Kızlarr son gelişmeleri yazmak istedim. Bugün kullanmaya başlayalı bir hafta olucak sanırım. Yüzümdeki izler yer yer geçti,yüzüm kabuk halinde soyuluyorr kızarık biraz değişik bir halde. İzlerin oldugu yerleri soyunca alttan yeni derim çıkıyor 🙂 Bazıları kendi döküldü fakat çok derin sanırım ki yanık gibi küçücük bir lekede var ama geçeceğini ümit ediyorummm tedaviye devamm. Bu arada yüzüm felaket kurudu inanın sabah uyandıgımda yüzümü yıkıyorum gülemiyorum agzımı acamıyorum o derece gergin.

Doktorun yazdıgı özel yapma ilacı sizede yazıcam demiştim fakat receteyi gramları ve diğer yazanları okuyamıyorum. Tek okuyabildiğim Bactroban,Acnelyse isimleri. Bundan başka 3 tane daha isim yazıyor ama çok okunaksızz. Kremim küf yeşili fazla yogun bir kremm büyük ihtimal soyduranında o oldugunu düşünüyorum. Bu krem izler için birebirmiş ama genelde çok bilinen bir tarif deilmiiişş. Bunu sürdükten sonrada üstüne Clindoxyl sürüyorum. Sabah yıkayıncada Nadixa. Ay hepsinin özelliğide soydurmasıymış zatenn !

Velhasıl istanbul büyükçekmece civarında oturan arkadaşlara özelden yazarlarsa doktorun hastanesini ismini verebilirim,insallah sizlerede faydalı olurr.

Öpüyorum”

Nadixa Krem Etken Maddesi

Bu kremin etken maddesi nadifloksasin adlı maddedir.

Nadixa Krem Muadili

Aknefloks krem, Magnis krem, Nabifeks krem ve Nadacne krem bu ilacın muadilleridir.

Nadixa Krem Yan Etkileri

Sıcaklık hissi, kaşıntı, kızarıklık, cilt kuruluğu, kontakt dermatit, cilt kuruluğu, kırmızılık, kabarcık ve tahriş bileşenlerini oluşturan maddelerden meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Bu kapsamlı bir liste değil. Bu yan etkiler mümkündür ancak her zaman meydana gelmez. Yan etkilerin bazıları nadir fakat ciddi olabilir. Bu yan etkilerden herhangi birini gözlemlerseniz, hemen kremi kullanmayı durdurun ve doktorunuza danışın.

Nadixa Krem Ne Kadar?

Bu ürünün fiyatı 35.65 liradır.

Nadixa Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem için merak edilen tüm soruların cevapları burada…

Nadixa Krem Antibiyotik Mi?

Evet, bu krem antibiyotik içerikli bir üründür.

Nadixa Akne Kremi Midir?

Evet, bu krem akne ve sivilce kremidir.

Nadixa Krem Sivilce Artışı İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu krem sivilce ve akne tedavisinde çok etkilidir.

Nadixa Krem Kaç Ay Kullanılır?

Bu kremi doktorunuzun belirttiği süre boyunca kullanmanız gerekir.

Nadixa Krem Emziren Anneler Kullanabilirmi?

Hayır, bu krem emzirme döneminde kullanılmaz.

Nadixa Krem Beyazlatırmı?

Hayır, bu kremin beyazlatma özelliği yoktur.

Nadixa Krem Genital Bölge Üzerinde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem genital bölgede kullanılmaz.

Nadixa Krem Gebelik Sürecinde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem gebelik döneminde kullanılmaz.

Nadixa Krem Siyah Nokta Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu krem doktor kontrolünde siyah noktalar için kullanılır.

Nadixa Krem Sivilce Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu krem sivilce tedavisinde başarılı sonuçlar verir.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. berna dedi ki:

  Nadixa adlı sivilce akne geçirici özellikli bu krem kesinlikle doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Aksi takdirde başka sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Daha önce bu kremi kardeşim kullanmıştı ve doktoru senden başka kimsenin kullanmaması gerektiğini vurgulayarak belirtmişti. Ben de denemek istedim bir iki sivilcem geçsin diye ancak doktor öyle konuştuktan sonra korktum denemedim hiç. Benim kardeşimin sivilce problemi hep vardı özellikle de sürekli olarak boyun ve sırt bölgesinde görülüyordu. Bu kremden sonra bebeksi bir tene sahip oldu diyebilirim. Doktorun belirttiği süreye kadar kullanılması gerek, çünkü az kullandığınızda etkisini göremeyebilirsiniz ya da çok kullandığınızda başka bir etki doğurabilir.

 2. Nihal dedi ki:

  Bu kremi kullanmaya başlayalı 3gün oldu ama bu kremi yüzümden hiç yıkamam mı gerekiyor onu anlamadım sabah ve akşam sürüyorum geceye doğru yüzüm kremi iyice emiyor ama yağlı oluyor krem hâla yüzümde oluyor gece nasıl yatabilirim ki o yüzünden yıkıyorum yıkamam mı gerekiyor?

  1. Samet dedi ki:

   Bende bunun cevabını arıyorum ya

  2. merve dedi ki:

   evet ben 1,5-2 haftadır kullanıyorum ve saat 2-3 gibi sürüyorum akşam 9-10 gibi de sabunlu şu ile yıkıyorum sabah kalktığımda da geçmiş oluyor bazı bölgeler sürdükten sonra yağlı gözüküyor ama faydası çokça var