Kursept Krem Nasıl Kullanılır?

11.05.2020
573
Kursept Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Kursept krem genel olarak antiseptik özelliklere sahip bir ilaçtır. Çeşitli cilt sorunlarına iyi gelen Kursept krem nedir, faydaları nelerdir, özellikleri nasıldır, fiyatı ne kadar, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar gibi soruların cevaplarını sizler için bu yazıda yanıtladık.

Kursept Krem Nedir?

Hafif bir parfüm kokusu olan bu krem, beyaz renktedir ve homojen özelliklere sahiptir. 30 gram krem alüminyum tüplerde satışa sunulur. 

Bu krem yalnızca haricen ve cilt üzerinde kullanılır. Antiseptik ve dezenfektan içeren bu ürün, alüminyum ajanları olarak bilinen bir ilaç grubuna dahildir. Bu kremin aktif maddeleri alüminyum hidroksiklorit ve triklozan adlı maddelerdir. Terlemeyi önleyici özelliklere sahip olan bu krem, ciltteki bakterileri ve mantarları temizler. Çünkü triklozan vücuttaki bakterilere, mayalar ve küflere karşı savaşan antimikrobiyal bir ajandır. Ayrıca bu madde antienflematuar özelliklere sahiptir yani ciltteki iltihabı yok eder.

Kursept Krem Muadili

Bu kremin muadili yoktur.

Kursept İçerik Listesi

Bu kremin etken maddeleri alüminyum hidroksiklorit ve triklozan adlı maddelerdir. Yardımcı maddeleri ise beyaz yumuşak vazelin, setostearil alkol, izopropilmiristat, gliserinmonostearat, siklometikon, sıvı parafin, polisorbat 20, polisorbat 80, klorheksidin hidroklorür, butil hidroksianizol (E320), parfüm (koku maddesi) ve saf sudur.

Kursept Ayak Kremi Nedir?

Bu krem ayak terlemesi ve ayak kokusu için de kullanılır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kursept Koltuk Altı Kremi Nedir?

Bu krem koltuk altında oluşan terlemeyi engeller ve koltuk altında oluşan bakterileri ve iltihabı giderir.

Kursept Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 9.66 TL’dir.

Kursept Krem Faydaları

Bu kremin etken maddeleri alüminyum hidroksiklorit ve triklozan isimli maddelerdir. Terlemeyi önleyici özelliklere sahip olan bu ürün, ciltte oluşan iltihabı, mayaları, küfleri, bakterileri ve mantarları temizler. Bunun nedeni triklozan adı verilen maddenin vücuttaki bakterileri, mayaları ve küfleri yok eden antimikrobiyal bir madde olmasıdır. 

Koltuk altı, ayak ve el gibi bölgelerde meydana gelen terlemeyi gideren ve terlemeyi engelleyen bu krem, terlemeden dolayı meydana gelen maya, küf, mantar ve bakterileri öldürür. Vücudun tüm bu dış etkenlerden arınmasını, temiz olmasını ve temiz bir şekilde kokmasını sağlar. Özellikle bedenin kıvrımlı bölgelerinde oluşan iltihap ve ayaklarda oluşan içi sıvı dolu kabarcıkların iyileştirilmesinde bu krem çok etkilidir.

Kursept Kullanımı Nasıldır?

Eğer bu kremin etken maddesi alüminyum hidroksiklorit veya triklozan adlı maddelere karşı alerjiniz varsa ya da bu kremin diğer maddelerine karşı bir alerjiniz ya da aşırı duyarlılığınız varsa bu ürünü kesinlikle kullanmayın. Yoğun iltihaplı cilt üzerinde ve açık yaraların üzerinde bu kremi kesinlikle kullanmayın.

Cildiniz tahriş olmuşsa, cildinizde yoğun kuruluk ya da aşırı hassasiyet varsa bu durumu doktorunuza söyleyin ve bu kremi dikkatli bir şekilde kullanın.

Bu kremi gözler, burun, dudaklar, ağız ve kulaklar ile kesinlikle temas ettirmeyin. Bu krem yanlışlıkla bu bölgeler ile temas ederse hemen bol suyla durulayın.

Bu kremi kesinlikle kumaşlar ve giysiler ile temas ettirmeyin. 

Bu kremi hamilelik döneminde ve emzirme döneminde doktorunuzu bilgilendirmeden kesinlikle kullanmayın.

Bu ürünü doktorunuzun belirttiği şekilde uygulayın. Bu kremi geceleri yatmadan önce koltuk altı, eller ve ayaklar gibi terleyen bölgelere uygulayın. Bu kremi ilk dört gün boyunca, her gece yatmadan önce bir kez etkilenen bölgelere uygulayın. Daha sonra üç günde bir kez ve gece yatmadan önce etkilenen bölgelere uygulayın.

Kursept Yan Etkileri

Bu kremin ciltte meydana gelen aşırı kuruluk, tedavi edilen bölgede geçici yanma, kaşıntı, iğne batması hissi veya karıncalanma hissi gibi hafif yan etkileri olabilir. Bu yan etkiler hafiftir. Eğer şikayetleriniz birkaç gün içinde geçmezse hemen doktorunuza danışın.

Deride döküntü, ürtiker, kaşıntı, solunum güçlüğü, dudak, yüz, dil ve boğaz bölgesinde şişlik gibi ciddi alerjik reaksiyonlar bu kremin yan etkileri arasında bulunur. Bu ciddi yan etkilerden herhangi birisini ya da birkaç tanesini görürseniz hemen ilacın kullanımını durdurun ve acil olarak bir doktora başvurun.

Bir başka krem türü olan Aknefloks Kremi hakkında da bilgi alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Ela cakir dedi ki:

    Evde olan kremlerdi ve ben bu karışımları Sizin sayen8zde öğrendim ve şu an yapıyorum çok tsk ederim Saygilar