Ectopix Krem Nasıl Kullanılır?

04.06.2021
542
Ectopix Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Ectopix krem, ciltte oluşan çeşitli türlerdeki egzama hastalığını tedavi eder. Peki Ectopix krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Ectopix Krem Nedir?

Bu krem, çocuklarda ve yetişkinlerde egzamanın topikal tedavisi için kullanılır. Yetişkinlerde ve çocuklarda egzama ve sedef hastalığını iyileştirmek için kullanılan bir ilaçtır. Beyaz opak bir formda olan bu krem alüminyum tüplerde satışa sunulur.

Egzama çok yaygın bir cilt problemidir. Egzamanın en yaygın şekli atopik dermatit olarak adlandırılır. Atopik dermatit genellikle bebeklik döneminde başlar ve çocukların yaklaşık yüzde 15 ila yüzde 20’sini etkiler. Genellikle çocuk büyüdükçe düzelir ve okul çağına veya ergenliğe kadar düzelebilir. Atopik dermatitli bazı çocukların daha fazla kronik hastalığı olabilir.

Egzamalı çocukların terleme, ısı, kaba giysiler ve bazı deterjanlar, sabunlar ve temizleyiciler tarafından daha kolay tahriş olabilen bir “hassas cilt” formu vardır. Atopik dermatiti olan çocukların gıdalara, evcil hayvanlara veya diğer hayvanlara, ev tozu akarlarına, ağaç polenlerine ve otlara karşı alerjileri olabilir, ancak bu alerjilerin çoğu çocukta egzamaya gerçekten neden olduğu açık değildir. Çoğu durumda, bu alerjileri belirlemek egzamaya yardımcı olmaz. Nadiren, atopik dermatiti olan bazı çocuklar nemlendiricilerindeki, diğer cilt bakım ürünlerindeki, giysilerindeki veya topikal ilaçlardaki kimyasallara karşı alerji geliştirebilir.

Ectopix Krem Neye İyi Gelir?

Bu kremin etken maddesi metilprednisolon adlı bir maddedir. İltihaplı cilt hastalıkları, kontakt dermatit, akıntılı egzama, nörodermatit, atopik dermatit, seboroik dermatit, egzama, güneş yanıkları, sedef hastalığı, hafif yanıklar gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisi için kullanılır. 

Ectopix Krem İçeriği

Bu kremin etken maddesi metilprednisolon aseponat adlı bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise likit parafin, parafin, polisorbat 60, sorbitan stearat, setostearil alkol, disodyum edetat, dietlen glikol monoetil eter ve saf sudur.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Ectopix Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 14.78 TL’dir.

Ectopix Krem Muadili

Advantan pomad, Advantan yağlı pomad, Advantan krem, Advantan losyon, Advantan çözelti, Alocort losyon, Ectopix pomad, Ectopix yağlı pomad, Ectopix losyon, Ectopix çözelti, Ectopix merhem, Efederm losyon, Exenate krem, Exenate losyon ve Exenate pomad bu ürünün muadilleridir.

Ectopix Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu kremi kullanmadan önce, mevcut ilaç listeniz, reçetesiz satılan ürünler, alerjiler, önceden var olan hastalıklar, hamilelik ve yakında olacağınız ameliyat gibi durumlarınız hakkında mutlaka doktorunuza bilgi veriniz. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Bu kremi mutlaka doktorunuz tarafından belirtilen şekilde kullanın veya prospektüste yazılı olan talimatları uygulayınız. 
 • Dozaj durumunuza bağlıdır. Hastalığınız devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildiriniz. 
 • Bu kremi yalnızca cilt üzerinde kullanınız. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış deri üzerinde kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
 • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayınız. Tedavi edilecek bölgeyi temizleyiniz ve kurulayınız.
 • Bu kremi uygulandıktan hemen sonra tedavi edilen bölgeyi yıkamayınız ya da duş almayınız. Ayrıca, doktorunuz söylemediği sürece, tedavi edilen bölgede başka ürünlerin kullanılmasından kaçınınız.
 • Bu ilacın gözler, burun, kulaklar ve ağız ile temasından kaçınınız.

Ectopix Krem Kullanımı

Bu kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkamalısınız. Ardından bu kremi, etkilenen bölgeye doktorunuz tarafından belirtildiği şekilde günde bir kez uygulayın. 

Ectopix Krem Ne İşe Yarar?

Egzama kızarıklık, şişlik, sıvı sızması, kabuklanma ve daha sonra pul pul dökülme olan bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle çok kaşıntılıdır. Sedef hastalığı ise kuru, ince, gümüş pullarla kaplı pürüzlü, kızarık bölgelere sahip bir cilt bozukluğudur. Bu krem egzama, sedef hastalığı, güneş yanıkları, hafif dereceli yanıklar, seboreik dermatit, atopik dermatit, akıntılı egzama ve nörodermatit gibi cilt rahatsızlıkları için kullanılır.

Ectopix Krem Kullananlar

“Ürederm ve ectopix verdi bana canım..ben hamileliğimin ilk üç ayı bebek yağıyla el kremiyle falan nemlendirdim işe yaramadı, 4üncü ayda gittim 1kez Ürederm kullandım daha diğerini açmadım bile geçti çok şükür…

Ama progestan la alakası yok, ben progestan kullanmadan önce başlamıştı”

“Canım bende de oyleydi 3 4 hafta önce. Kabartılar pembe küçük küçük sonra koyulasiyormu?? Gül hastalığı dedi bana.Çok duşa girme dedi girersen ılık su ile duş al asla kese yapma ve nemlendir güneşe de çıkma iz kalır dedi. Ectopix diye bi krem yazdı 2 haftada geçti hiçbir iz kalmadı. Göbeğimde bacaklarımda kollarımın iç kısımlarında vardı leke kabarciklar ve kasintilar yüzümde de çıkar diye gittim korkudan suan hiçbirsey kalmadi @mimicucu”

“Cnm ilacın ismini yazsan belki aynıdır ilaç ismi yazılıyor mu bilmiyorum ama bana hametan ve ectopix verdi”

“canim sana ilac mi firma mi alerji yapiyor ben anlamadim :))

esdegeri var, ectopix %0.1 krem, abdi ibrahimin bu da.. kortizon bunlar.. zorunluysa uzun sureli olmamak sartiyla kullanilabilir..”

Ectopix Krem Faydaları

Bu krem güçlü bir topikal steroiddir. Derideki iltihabı azaltır ve atopik dermatit, sedef hastalığı veya egzama gibi rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılır.

Bu krem inflamatuar cilt hastalıkları, akıntılı egzama, güneş yanığı, sedef hastalığı, atopik dermatit, kontakt dermatit ve hafif yanıklar gibi hastalıkların, rahatsızlıkların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır.

Ectopix Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında cildin incelmesi, cilt yüzeyindeki ince kan damarlarının görünmesi, çatlaklar, akne, kıl kökleri enfeksiyonu, aşırı tüylenme, ağızda kızarıklık ve tahriş (perioral dermatit), ciltte renk değişikliği ve alerjik cilt reaksiyonlarıdır. Bu yan etkilerden birini ya da birkaçını gördüğünüz anda ilacı kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuza başvurun.

Ectopix Krem Yorumları

“deri tahribatı için kullandığım kremdir. hikayesi şöyle;

bundan yıllar önce çocukken gittiğim bir yaz tatilinde fazla güneşlenince göğüs bölgemde yoğun kızarıklık, kabarma ve kaşıntı oluşmuştu. daha sonraki senelerde de hiç geçmedi, yaz kış bu kızarıklıklar devam etti ve takip eden senelerde sırtımda da başladı. o zamanlar gittiğim dermatolog bunun bir güneş alerjisi olduğunu, sadece göğüs ve sırt bölgemle sınırlı kalacağını, bir ilaç veya tedavi süreci olamayacağını, cilt tipi olarak kabul edip bununla yaşamayı öğrenmem gerektiğini söylemişti. ikinci gittiğim doktor biyopsi ile parça alarak bakmak gerektiğini söyleyince hiç bir şey yapmamaya karar vermiştim.

bugün ise başka bir problem sebebiyle gittiğim cildiye doktoruna bu sorunu tekrar gösterdim, bunun bir alerji olmadığını, alerji olsa kol ve bacak gibi daha çok güneş gören yerlerde de olması gerektiğini, kışın geçmesi gerektiğini söyledi. tahmini şu; bu bir alerji değil ciddi bir tahribat. eğer bu krem ile bir haftalık deneme sonrası sonuç alırsak raporlu başka bir ilaca geçiş yapacağız.

bir haftalık kullanım sonrası edit:

inanamıyorum. yıllardır birlikte yaşadığım kızarıklıklar bir haftada bitti. tekrar çıkacak mı zamanla göreceğiz.”

“(bkz: advantan) muadili abdi ibrahim ilacı.

kişisel olarak poliklinikte en çok reçete ettiğim ilaçlardan biri.

krem, m-losyon, s-çözelti (solüsyon) ve pomat formları mevcut.”

Ectopix Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili tüm sorularınızı burada yanıtlıyoruz.

Ectopix Krem Sivilceye İyi Gelirmi?

Bu krem akne ve sivilce tedavisinde kullanılmaz.

Ectopix Krem Kortizonlumu?

Evet, bu krem kortizon içerir.

Ectopix Krem Hamilelikte Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi hamilelik döneminde doktor kontrolünde kullanabilirsiniz.

Ectopix Krem Bebeklerde Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi bebeklerde doktor kontrolünde kullanabilirsiniz.

Ectopix Krem Gebelik Sürecinde Kullanılır Mı?

Bu kremi gebelik döneminde doktor kontrolünde kullanabilirsiniz.

Ectopix Krem Egzamaya İyi Gelirmi?

Evet, zaten bu krem egzama için üretilmiş bir üründür.

Ectopix 0.1 Krem Ne İçin Kullanılır?

Çeşitli dermatit ve egzama türlerini tedavi etmek için kullanılır. 

Ectopix Krem Nerelerde Kullanılır?

Kollar, bacaklar, ayaklar, dirsekler, dizler, kalça, basen, bel bölgesi, sırt, omuz, boyun, göğüs ve yüz bölgesinde kullanılabilir.

Ectopix Krem Ne Kadar?

Bu kremin güncel fiyatı 11.00 TL’dir.

Ectopix Krem Yüze Sürülürmü?

Evet bu krem kısa süreli olarak yüz bölgesinde kullanılabilir.

Ectopix Krem Losyon Nedir?

Bu losyon kontakt dermatit denilen temas egzaması, kronik deri enfeksiyonu, madeni para şeklindeki döküntülerle görülen egzama, akut ve akıntılı egzama gibi birçok egzama çeşidinin tedavisinde kullanılır.

Ectopix Krem Nereye Sürülür?

Kollar, bacaklar, ayaklar, dirsekler, dizler, kalça, basen, bel bölgesi, sırt, omuz, boyun, göğüs ve yüz bölgesine sürülebilir.

Ayrıca Gyno Lomexin fitil hakkında yazdığımız yazıyı okuyabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Oylum dedi ki:

  Elimin üzerinde egzama var. Hâlâ geçmemiş durumda ne yazık ki. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bu kremi merak ettim. Ardından internette bir araştırma yaptım ve içeriğinize denk geldim. Çok detaylı bir şekilde bilgi vermişsiniz çok güzel. Uzman bir dermatologa danıştıktan sonra bu kremi kullanıp kullanmamaya karar verceğim. Kullananların çoğu gayet memnunmuş bakalım göreceğiz.

 2. Eren dedi ki:

  Saç derisine sürülebilirmi

 3. Seval dedi ki:

  Uyuz için de kullanılır mı

 4. Nisanur dedi ki:

  Reçeteylen mi satılıyor?