Mederma Krem Ne İşe Yarar?

05.05.2020
409
Mederma Krem Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Mederma krem genel olarak ciltte bulunan çeşitli izlerin ve lekelerin tedavi edilmesi amacı ile kullanılır. Peki Mederma krem nedir, faydaları nelerdir, özellikleri nasıldır, fiyatı ne kadar, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar gibi soruların cevaplarını sizler için bu yazıda yanıtladık.

Mederma Krem Nedir?

Akne izi, ameliyat izi, yanık izi veya kesik izi gibi cildinizin bir kısmında yara izi varsa, bundan utanabilirsiniz. Bu, özellikle maruz kalma eğilimi gösteren bir cilt bölgesinde ise doğru olabilir. Belki de çirkin göründüğünü düşünüyorsunuz ya da belki de insanlar size bunu sorduğunda ne olduğunu açıklamaktan bıktınız.

Yara, özgüven seviyenizi olumsuz etkiliyorsa, kozmetik topikal Mederma kremi kullanmayı denemeniz gerekip gerekmediğini merak ediyor olabilirsiniz. 2012 yılında yayınlanan ve kırk dört katılımcıyla yapılan küçük bir araştırmaya göre, bu jel krem, yeni yaralarda sekiz hafta boyunca günde üç kez ve eski yara izlerinde üç ila altı ay boyunca hafif masajla uygulanırsa, yaraların genel görünümünü, yumuşaklığını ve dokusunu iyileştirdiği ortaya çıktı.

Bu krem, altı aydan büyük olan bebekler veya daha büyük olan çocuklar için güvenlidir. Açık yaralar için kullanılmaz sadece bir yara kapandığında ve kabuk düştüğünde veya dikişler çıkarıldığında kullanılmalıdır. Zararlı ultraviyole ışınlarına karşı koruma için bu jel krem 30 SPF içerir yani güneşten koruma özelliği vardır.

Bu kremin aktif bileşeni allium cepa yani soğan özütüdür. Soğan ekstraktının anti-enflamatuar özelliklere sahip olduğu ve bir kolajen organizasyonunu geliştirdiği çeşitli bilimsel araştırmalarda gösterilmiştir. Soğan ekstraktının skarların görünümünü yağ bazlı merhemlerden daha fazla geliştirdiğini gösteren hiçbir çalışma yoktur.

Mederma Krem İçeriği

Bu kremin etken bileşeni allium cepa yani soğan özütüdür. Yardımcı maddeleri ise su (saflaştırılmış), peg 200, alkol, ksantan zamkı, lesitin, metil paraben, sorbik asit, pantenol, sodyum hiyalüronat ve kokudur.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Mederma Krem Fiyatları

Bu kremin güncel fiyatı 369,00 liradır.

Mederma Krem
Mederma Krem

Mederma Krem Ne İşe Yarar?

Yara izi gidermek için kullanılan bu krem paraben içermez. Erkeklerin, kadınların ve çocukların kullanabildiği bu krem yara izlerini yok etme tedavisi içerir.

Bu kremin genel olarak skarların ve izlerin genel görünümünü, rengini ve dokusunu iyileştirerek, daha yumuşak, daha pürüzsüz ve daha az fark edilir hale getirdiği klinik olarak gösterilmiştir. Akne izleri, ameliyat izleri ve yanık izleri ile kesik izleri dahil olmak üzere birçok yara izi için çalışır ve diğer yaralanmalar için sonuçlar garanti edilmektedir. Yeni yara izleri için veya daha eski yara izleri için bu kremi kullanıyorsanız yara izlerinin zamanla yok olduğunu fark edeceksiniz.

Bu ilaç kuru, pürüzlü, pullu, kaşıntılı cilt ve küçük cilt tahrişlerini (örneğin bebek bezi döküntüsü, pişik, radyasyon tedavisinden kaynaklanan cilt yanıkları) tedavi etmek veya önlemek için bir nemlendirici olarak kullanılır. Yumuşatıcılar cildi yumuşatan ve nemlendiren, kaşıntı ve dökülmeyi azaltan maddelerdir. Çinko oksit ve beyaz vazelin gibi bazı ürünler çoğunlukla cildi tahrişten ve ıslaklıktan korumak için kullanılır.

Kuru cilt, cildin üst tabakasında su kaybından kaynaklanır. Yumuşatıcılar ve nemlendiriciler cildin üstünde, ciltte suyu tutan yağlı bir tabaka oluşturarak çalışırlar. Vazelin, lanolin, mineral yağ ve dimetikon yaygın yumuşatıcılardır. Gliserin, lesitin ve propilen glikol dahil olmak üzere nemlendiriciler suyu cildin dış tabakasına çeker. Birçok ürün ayrıca, cilt hücrelerinin üst tabakasını bir arada tutan sert maddeyi yani keratini içeren yumuşatan bileşenlere sahiptir (üre, laktik asit, sitrik asit, glikolik asit gibi alfa hidroksi asitler ve allantoin dahil). Bu, ölü cilt hücrelerin ciltten arındırılmasına yardımcı olur, cildin daha fazla suda kalmasına yardımcı olur ve cildin daha pürüzsüz ve yumuşak hissetmesini sağlar.

Mederma Krem Faydaları

Cildinizdeki çatlaklardan endişe duyuyorsanız ve bu lekeler nedeniyle en sevdiğiniz kıyafetleri giyemiyorsanız, bu krem, bu sorununuzu çözmek için cilt bakımı ile birlikte gelir. Yara izlerinin genel görünümünü, rengini ve dokusunu iyileştirir. 

Bu krem ​​yaraları, yanık izlerini, ameliyat izlerini, kesikleri, akne izlerini ve sivilce izlerini iyileştirir ve ayrıca bir ameliyattan kaynaklanan cilt üzerindeki izleri azaltır. Onları daha yumuşak, pürüzsüz ve daha az fark edilir kılar. Bu cilt bakım kremi cildinizi pürüzsüzleştirir ve yara izlerini daha az fark edilir hale getirir. Eski ve yeni akne izleri üzerinde etkilidir.

Bu kremdeki aktif maddeler sadece eski yaralarınızı değil, aynı zamanda yeni yaralarınızı da yatıştırır. Yanık veya kesik izlerinin azaltılmasına ve yok edilmesine yardımcı olur. Cepalin botanik özütü yani soğan özütü cildinizdeki yanıkları yatıştırır ve sizi rahatlatır böylece cildinizdeki yara izlerini yok eder.

Mederma Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Alerjiniz varsa bu topikal yumuşatıcı kremi kullanmamalısınız. Mederma cilt enfeksiyonunu tedavi etmez veya önlemez.
  • Cildinizde derin yaralar veya açık yaralarınız varsa, şişlik, sıcaklık, kızarıklık, yarada sızıntı veya kanama varsa, cildin geniş tahriş olmuş alanları varsa, her türlü alerjiniz varsa bu kremi kullanmanın güvenli olup olmadığını bir doktora veya eczacıya sorun.
  • Hamileyseniz veya emziriyorsanız bu kremi kullanmanın güvenli olup olmadığını bir doktora veya eczacıya sorun.
Mederma Krem
Mederma Krem

Mederma Krem Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi, tam olarak ilacın prospektüsünde belirtildiği gibi veya doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde kullanın. Daha çok veya daha az miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın.

Bu topikal yumuşatıcı kremi uygulayacağınız cildi temizleyin. Bu ürünü cildiniz ıslak veya nemliyken uygulamak yardımcı olabilir. Ürün prospektüsündeki talimatları uygulayın.  Bu kremi uygulamadan önce ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Etkilenen bölgeye az miktarda bu topikal yumuşatıcı kremi uygulayın ve hafifçe ovalayın.

Bu ürünü cildin geniş bir bölümünde kullanmayın. Derin bir delinme yarası veya ciddi yanıklara tıbbi tavsiye olmadan bu topikal yumuşatıcı kremi uygulamayın.

Cildiniz beyaz veya gri görünüyorsa ve rahatsız hissediyorsa, çok fazla bu topikal yumuşatıcı kremden uyguluyor veya çok sık kullanıyor olabilirsiniz.

Bazı topikal yumuşatıcı formları yanıcı olabilir ve yüksek ısı veya açık alev yakınında kullanılmamalı veya sigara içerken uygulanmamalıdır.

Bu kremi nem, ısı ve ışıktan uzak tutunuz. Kullanılmadığı zaman şişeyi, tüpü veya ambalajı sıkıca kapalı tutun.

Mederma Krem Yan Etkileri

Birçok yumuşatıcı krem yan etki olmaksızın güvenli ve etkili bir şekilde kullanılabilir. Ancak yanma hissi, batma hissi, kızarıklık veya tahriş meydana gelebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza bildirin.

Doktorunuz bu ilacı reçete ettiyse, size olan yararın yan etki riskinden daha fazla olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok insanda ciddi yan etkileri yoktur.

Ciltte aşırı beyazlık, yumuşaklık, ıslaklık gibi olağandışı değişiklikler ve cilt enfeksiyonu belirtileri gibi olası olmayan ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza söyleyin. 

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, deride döküntü, kaşıntı, yüz, dil, dudaklar ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı da dahil olmak üzere ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz derhal tıbbi yardım alın ve doktorunuza başvurun.

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, hemen ilacı kullanmayı bırakın ve doktorunuza başvurun.

Bir başka jel türü olan Fastjel Jel hakkında da bilgi alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Evrim dedi ki:

    6 yaşında kızım vücudunun sağ tarafı ve elinim üstü sıcak su ile yandı.geniş alanda kullanılmasında ne sakınca var?