Fastjel Ne İşe Yarar?

05.05.2020
578
Fastjel Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Fastjel krem genel olarak kas sistemi, iskelet sistemi ve eklemler üzerindeki hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Peki Fastjel krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Fastjel Ketoprofen Nedir?

Bu krem genel olarak romatoid artrit veya osteoartrit tedavisinde kullanılır. Ayrıca adet kramplarını ve ağrısını tedavi etmek için kullanılır. Doktorunuz tarafından belirlenen diğer hastalıklar için de kullanılabilir.

Fastjel kremi bir NSAID’dir. Tam olarak nasıl çalıştığı bilinmemektedir. Vücutta iltihap ile bağlantılı bazı maddeleri engelleyebilir. NSAID’ler ağrı ve iltihap belirtilerini tedavi eder. Bu semptomlara neden olan hastalığı tedavi etmezler.

Fastjel Krem Etken Maddesi

Bu kremin aktif maddesi ketoprofen adlı bir maddedir.

Fastjel Fiyatı 

Bu kremin 2021 yılı fiyatı 15.56 liradır.

Fastjel Krem Muadili

Artrocol Jel, Artrocol Enjeksiyonluk Çözelti İçeren 5 Ampül, Artrocol Kapsül, Bi-profenid Uzatılmış Salımlı Çentikli, Bi-profenid Tablet, Catoxfen Enjeksiyonluk Çözelti, Ketober Sprey, Ketober Gargara, Mivelin Kapsül, Nevrozz Enjeksiyonluk Çözelti, Profenid Jel, Profenid Şurup, Profenid Supozituar, Profenid Ampül, Proflam Şurup ve Vaniket Jel bu ürünün muadilleridir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Fastjel Krem
Fastjel Krem

Fastjel Ne Kremi?

Bu krem, steroidal olmayan bir anti-enflamatuar ilaç olarak adlandırılan bir ilaçtır. Genellikle basitçe ‘anti-enflamatuar’ veya bazen ‘NSAID’ olarak adlandırılır. Vücudunuzda ağrı ve iltihaplanmaya neden olan bazı doğal kimyasalların üretimini önleyerek çalışır. Bu yazı cilde topikal olarak uygulandığında bu krem ile ilgilidir. Bu krem genel olarak eklemlerde, kas ve iskelet sistemlerinde oluşan ağrıyı ve iltihabı gidermek için kullanılır.

Fastjel Krem Kullanım Alanları

Bu krem cilde jel olarak uygulandığında, tüm vücudunuzu etkilemek yerine, sadece uyguladığınız alanda çalışır. Cildinize emilir ve daha sonra vücudunuzun iltihap olduğu bölgelere (örneğin kaslarınız) daha derine doğru hareket eder. Ciltte bu jeli kullanmak, vücudunuzdaki toplam ketoprofen miktarının düşük kaldığı anlamına gelir. Bu da ilacın yan etkisine sahip olmanızın daha az olası olduğu anlamına gelir. Bu krem gibi topikal anti-inflamatuarlar yetişkinler için reçete edilir ve genellikle çocuklar tarafından kullanım için uygun değildir. 

Fastjel Faydaları

Bu krem, steroid olmayan bir anti-enflamatuar ilaçtır (NSAID). Bu jel krem, vücutta iltihap ve ağrıya neden olan hormonları azaltarak çalışır. Bu ilaç, artritin neden olduğu ağrı veya iltihabı tedavi etmek için kullanılır. Bu ürün, düzenli kapsülü ayrıca hafif ila orta derecede ağrı veya adet ağrısını tedavi etmek için kullanılır.

Artrit tedavisinde sadece ketoprofen salımlı kapsüller kullanılır. Bu ketoprofen formu akut ağrıyı tedavi etmek için yeterince hızlı çalışmaz. Ketoprofen, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Fastjel Krem
Fastjel Krem

Fastjel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu krem baş dönmesine veya uyuşukluğa neden olabilir. Alkol veya belirli ilaçlarla alırsanız bu etkiler daha kötü olabilir. Bu yüzden bu jel kremi dikkatli kullanın. Bu kreme nasıl tepki verdiğinizi bilmeden, güvenli olmayabilecek diğer görevleri yerine getirmeyin veya gerçekleştirmeyin.
  • Bu kremi tavsiye edilen dozdan fazla uygulamayın veya doktorunuza danışmadan reçete edilenden daha uzun süre kullanmayın.
  • Fastjel bir NSAID’dir. Herhangi bir yeni ilaca başlamadan önce, içinde NSAID (örneğin ibuprofen) olup olmadığını görmek için etiketi kontrol edin. Varsa veya emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın.
  • Bu kremi kullanırken doktorunuz size söylemediği sürece aspirin almayın.
  • Bu kremi kullanırken böbrek fonksiyonu, tam kan hücresi sayımı ve kan basıncı dahil laboratuvar testleri yapılabilir. Bu testler durumunuzu izlemek veya yan etkileri kontrol etmek için kullanılabilir. Tüm doktor reçetelerini ve laboratuvar belgelerini sakladığınızdan emin olun.
  • Bu kremi yaşlılarda dikkatli kullanın. Etkilerine, özellikle mide kanamasına ve böbrek sorunlarına daha duyarlı olabilirler.
  • Bu krem, 18 yaşından küçük çocuklarda çok dikkatli kullanılmalıdır. Bu çocuklarda güvenlik ve etkinlik doğrulanmamıştır.
  • Bu krem fetüse zarar verebilir. Hamileliğin son üç ayında bu kremi kullanmayın. Hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, doktorunuza başvurun. Hamileyken bu kremi kullanmanın yararlarını ve risklerini doktorunuzla konuşmanız gerekecektir. 
  • Anne sütünde bu kremin bulunup bulunmadığı bilinmemektedir. Bu yüzden emzirme döneminde bu kremi kullanmayın.

Fastjel Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi doktorunuzun talimatlarına göre kullanın. Kesin dozaj talimatları için ilaç üzerindeki etikete veya prospektüse bakın.

Bu kremi uygulamadan önce ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Ardından etkilenen bölgeye ince bir tabaka halinde kremi uygulayın ve hafifçe ovalayın. Daha sonra tekrar ellerinizi sabun ve suyla yıkayın.

Bu kremin bir dozunu kaçırırsanız ve düzenli olarak uyguluyorsanız, mümkün olan en kısa sürede sürün. Bir sonraki dozunuzun zamanı gelmişse, kaçırdığınız dozu atlayın. Normal doz programınıza geri dönün. Bu kremin doğru kullanımı hakkında sorularınız varsa doktorunuza veya sağlık uzmanınıza danışın.

Fastjel Açık Yaraya Sürülür Mü?

Hayır, bu jel krem açık yaraya sürülmez. 

Fastjel Ağrı Kesici Mi?

Evet, bu jel kremin ağrı kesici özelliği vardır.

Fastjel Boyun Ağrısına İyi Gelirmi?

Evet, bu jel krem boyun ağrısına ve boyun tutulmasına iyi gelir.

Fastjel Bebeklerde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem bebeklerde ve çocuklarda kullanılmaz.

Fastjel Yan Etkileri

Yararlı etkilerinin yanı sıra, çoğu ilaç herkes tarafından görülmese de nadir olarak istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Yanma veya kaşıntı hissi, cilt tahrişi, cilt döküntüsü ve solunum güçlüğü bu jel krem ile ilişkili olan yan etkilerden bazılarıdır ancak bunlar yaygın olarak ortaya çıkmaz. Bu krem ile ilişkilendirilebilecek yan etkilerin tam bir listesini bulmak için en iyi yer, üreticiyle birlikte verilen basılı bilgi broşüründe ya da ilacın prospektüsünde olur. Bu yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya sorun çıkarırsa kremi kullanmayı derhal durdurun ve acil olarak doktorunuza danışın.

Bir başka krem türü olan Mederma Krem hakkında da yazımızı okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.