İmex Sabunu Ne İşe Yarar? İmex Syndet Akne Sabunu Nasıl Kullanılır?

08.07.2019
431
İmex Sabunu Ne İşe Yarar? İmex Syndet Akne Sabunu Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

İmex sabun, bugün cildimizde oldukça faydalı bir sabundan size bahsedeceğim. Oldukça yararlı olan bu sabun hepimizin istemediği sivilcelerden kullanılmak için oldukça önerilen bir sabundur. Bunun yanında yağlı cilde ve siyah noktalarınız var ise bu sabunu sizde kullanabilirsiniz.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan tüm ürünlerin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen kremlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

Çocukluktan yetişkinliğe geçişte çıkan sivilcelere, kadınların özel zamanlarında çıkan sivilcelere faydalı olan bir sabundur. Kozmetik sektöründe birçok sivilce için krem ve sabun bulunmaktadır ama bunların arasında en çok tavsiye edilen imex sabunu dur. Cildinizde alerji yapma olasılığı da oldukça düşüktür. Bulmamız oldukça kolay olup eczanelerden temin edebiliriz.

Imex Sabun Nedir? İçerisinde Neler Bulunur?

Sivilceler için önerilmekte olan bir sabun dur. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde sivilcelerde oldukça azalmasını sağlayıp tekrar sivilci oluşumunun önüne geçer. PH değeri yüksek olmadığı için tüm ciltlere uyum sağlamaktadır. imex sabun 100 gramlık  ambalajlı paketlerde raflarda yerini almaktadır.

imex sivilce sabunu içerisinde laktik asit allantoin, pantenol ve gliserin bulunmaktadır. İçerisinde bulunan bu maddeler sayesinde cildimizde ölü derilerin atılmasını sağlayarak yeni hücre oluşumunu sağlayıp, cildin pürüzsüz ve güzel görünmesini sağlar.

İmex Sabunun Faydaları Nelerdir?

İmex sivilce sabunu düzenli olarak kullandığınız da sivilcelerin kuruyup zamanla yok olmasını ve tekrar oluşmasının da önüne geçer. Bu sabun cildimizin nemlenmesini sağlayıp parlak görünmesini de sağlar. Sabunla yüzümüzü düzenli olarak yıkadığımız takdirde cildin hava almasını sağlayarak kırışmasını ve genç kalmamızı sağlayacaktır. İmex sivilce sabunu asidik olmadığı için tüm cilt tiplerine uygundur. Yüzümüzde oluşan sivilceler yüzümüzü bakteri ve mikrop yatağına çevirir bu nedenle imex sabunu kullanarak bakteri ve mikropların da yüzümüzden atılmasını sağlayıp cildimizin derinlemesine temizlemiş oluruz. Günlük cilt bakımında imex sivilce sabunu kullanabiliriz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
İmex Sabunun Faydaları Nelerdir
İmex Sabunun Faydaları Nelerdir

Imex Sabun Nasıl Kullanılır?

Gün içerisinde yaptığımız birçok aktivite cümlemizin kurulmasına ve nem değerini kaybetmesine neden olur. Buna ek olarak yüzümüze uyguladığımız makyajda cildimizin hava almasını engelleyip sivilce ve siyah nokta oluşumunu tetikler. İmex sivilce sabunu ile cildimize hem temizliği hem de sivilcelerinizden kurtulmamız çok mümkün. Burada yapmanız gereken;

İmex sivilce sabunu sabah uyandığımızda ve gece yatmadan uygulamalıyız. Sabunu yüzümüze uygulamadan önce yüzümüzü ıslatıp, sabunu elimize alıp köpürdükten sonra yüzümüze oval hareketlerle masaj yaparak yerçekimine karşı cildimize güzelce sabunu yedirelim. Daha sonrasında bu sabunu 5 dakika beklettikten sonra bolca ılık su ile durulayınız. İmex sivilce sabunu düzenli olarak kullandığınız takdirde sivilcelerin yok olup zamanla sivilcelerin tekrardan oluşmasında engelleyecektir.

Imex Sabun Nasıl Kullanılır

İmex Sivilce Kremini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekeler

İmex sivilce sabunu ile yüzümüzü yıkarken dikkat etmemiz gereken göz çevremize bu köpüklerin gelmemesidir. Göz çevremiz oldukça hassas olduğundan eğer sabun köpüğü gelirse gözümüzün çevresi tahriş kızarık olacaktır, dikkat etmenize rağmen köpük gözümüze geldiyse bolca su ile durulamalıyız, köpüğün göz çevremizde kalmamasına dikkat etmeliyiz. Bunun yanında sivilceleri

kurutma etkisi olduğundan imex sivilce sabununu yüzümüzde 10 dakikadan fazla bırakırsak cildinizde fazla kurmaya neden olabilir. Yıkama işleminden sonra nemlendiricide sürmelisiniz. Sivilce sabunu vücudu muzunda bulunan sivilcelerin tamamında kullanabilirsiniz.

Imex syndet sabun yan etkileri

İmex sabunu cildimize sürdüğümüzde herhangi bir  yan etki göstermeyip sivilcelerin kullanırsını ve  yok olmasını sağlar. Bunun yanında tekrardan oluşmasını da engel olur. Birçok yıldır bu krem piyasada olmasına rağmen kötü bir yan etkisi olduğu kanıtlanmamıştır. İmex sivilce sabunu yüzümüze uyguladıktan sonra sivilce artışı gözlenebilir. Bu sivilceler imex sabununun deri altındaki sivilcelerin yüzeye çıkarmasını sağlayarak bir daha oluşmasına engelleyecektir aslında. İmex sivilce sabununu gün içerisinde istediğiniz kadar kullanabilirsiniz, bir zararı olmayacaktır. İmex sabunu sadece Yüzümüzdeki sivilceleri değil,  vücudumuzdaki tüm sivilceleri uygulayabilirsiniz  ve nemlendirici ve parlatma özelliği yüksek olduğu için normal bir sabun olarak da kullanabilirsiniz gün içerisinde. Sağlıga bir zararı olmadığından hamileliği düşünenler ve hamile olanlar da bu sabunu kullanabilir. Emziren annelerimizde imex sivilce kremini kullanarak sivilcelerinden kurtulabilir.

Imex Sabun Fiyatı

İmex sivilce sabunu birçok yerden temin edebilirsiniz, ama sabunu alırken yan ürün olmamasına arkasındaki içindekiler bölümünü okuyup,  dikkat ederek almanızı tavsiye ederim. İmex sivilce sabununu eczanelerden, internet sitelerinden ve güvenilir aktarlardan alabilirsiniz. Fiyatı oldukça pahalı olmayıp alırken birkaç yere sorup o şekilde alırsanız hesaplı alışveriş yapıp bütçenize de katkı sağlamış olursunuz. İmex sivilce sabununu 70 ila 120 TL arasında satın alabilirsiniz.

İmex Sivilce Sabunu Yan Ürünleri Nelerdir?

Birçok krem ve sabunun yan ürünü olduğu gibi imex sivilce sabunu da yan ürünleri bulunmaktadır. Yan ürün olan krem ve sabunları sizin için araştırdık. Bunlar;

  • Sebamed akne sabunu
  • Fransız lavantası sabunu
  • Neutrogena sivilce sabunu
  • Bello Dore akne sabunu

Olarak bilinmektedir. Etki olarak imex sivilce sabununa yakındır.

Imex Syndet Sabun Kullananlar

İmex sabunu kullananlar genellikle memnun olduklarından bahsetmişlerdir. Bazıları ise sivilce yaptığını beyan etmiştir, sivilce nedeni deriyi dipten temizleyip tekrardan sivilce oluşumunu engellemektedir. Bazı kesim ise yüksek gözenekleri temizleyip cildi aydınlattığını söylemiştir.

Siyah noktalara da iyi geldi şeklinde yorumlar vardır. İmex sivilce sabunu devletin karşılayıp karşılamadığını beyan edenler bulunmakta, sivilce kremini doktor yazsa dahi devlet bunu karşılamamaktadır. Leke izlerini ortadan kaldırmadığını söyleyen yorumlarda bulunmaktadır. Egzama hastası olan kişilerde imex sivilce sabununun faydasının olup olmadığını sormak da , ama hiç bir faydası bulunmamaktadır.

Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır?

İmex sivilce kremi oda sıcaklığında saklanmalıdır. Nemli ortamlarda bırakılmamalıdır. Yıkama işleminden sonra ıslak ıslak kabuğuna koymayıp kuruduktan sonra koymalıyız. Sabunu kutusundan muhafaza edip saklamalıyız yoksa iyi yönde etki edecekken tam aksine cildimizde hasar oluşturabilir.

İmex Sivilce Sabunu İçin En Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Soru 1: Sivilcelerde ve sivilce izlerinin giderilmesinde fayda sağlar mı?

Cevap 1: Sivilcelerin kuruyup yok olmasında oldukça faydalı bir sabundur imex. Sivilce izlerinin yok olmasında ise sivilcelere olan etkisi kadar yararlı olmayacaktır.

Soru 2: Bu sabunu devlet hastanelerinde doktor yazıyor mu ve reçete de devlet ücreti karşılıyor mu?

Cevap 2: imex sivilce sabununu tabii ki doktorlarda tavsiye etmekte. Reçeteye yazılsa dahi devlet bu ücreti karşılamayıp özel ilaç olarak geçmektedir.

Soru 3: Egzama hastalığım var fayda eder mi kullansam?

Cevap 3: Egzama hastalığına bir faydası yoktur. Sadece sivilcelerde oldukça etkilidir.

Soru 4: Yüzdeki siyah noktalara fayda sağlar mı kullansam?

Cevap 4: Sivilceler de olduğu kadar siyah noktalar dada oldukça faydalı olacaktır.

Soru 5: İmex sivilce sabununun yan ürünlerinde bu sabun kadar etkili midir?

Cevap 5: Yan ürün olup sabunun aslı kadar fayda sağlamayacaktır.

İmex sabunu hakkkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Cilt bakımı yazılarımıza bakabilirsiniz.

Ürünü bu linkten inceleyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Güzide dedi ki:

    İmex sabun sivilce geçirmede çok etkili bir yüz temizleme sabunu olarak bilinir. Eczanelerden temin edebileceğiniz bu krem ayrıca internette de satılmakta. Fiyat bakımından biraz pahalı olabilir, ancak buna değer diyebileceğim bir sabun. İmex sabun kullanan biri olarak çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Özellikle de sırtımda geçmek bilmeyen sivilcelerime çok iyi geldi. Her duşa girdiğimde İmex sabun ile sırtımı temizliyorum. Sabunu muhafaza etmekte dikkat etmek gerek oda sıcaklığında saklanmalı ve nemli bir ortamda bulunmamalı. İmex sabun kurduktan sonra kutuya konmalıdır.

  2. Aykut Özcan dedi ki:

    Sivilce problemi hiç yaşamadım. Ergenlik döneminde bile sivilce yoğunluğum çok olmadı. Fakat çevremde imex sivilce kremi kullanan kişiler oldukça memnun. Çevremde ihtiyaç duyan olursa tavsiye ederim.