Burdur Ücretsiz Kamp Alanları

24.06.2019
163
Burdur Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Merhabalar bizimle gez okuyucuları bu makalemizde sizlerle beraber Burdur ücretsiz kamp alanları hakkında bilgi vereceğiz. Burdur kamp severlerin balık ve suya girmek isteyenlerin başlıca tercih listesinin başında bulunur. İşte; Burdur ücretsiz kamp alanları

Burdur Ücretsiz Kamp Alanları

Salda Gölü Kamp Alanı

Burdur’un Yeşilova sınırları içinde yer alan Salda Gölü, Türkiye’nin Maldivleri olarak anılır. Burdur ücretsiz kamp alanları içinde ilk sıraya yazabileceğimiz bu kamp alanı, doğası ile yeşil ve mavinin renk uyumu ile muhteşem bir yerdir. Turkuaz rengiyle kampçıları büyüleyen bir alandır. Belediye’nin izni olan yerlerde çadırınızı kurabilirsiniz. Aracınızla geliyorsanız göle yakın bir yerde park alanı bulunmaktadır, aracınızı buraya park edebilirsiniz. Salda Gölü kamp alanı, hem oksijenle dolmak açısından hem de huzuru hissetmeniz açısından en uygun kamp alanlarından biridir.

Salda Gölü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Salda Gölü halk plajında elektrik, duş ve wc bulunmaktadır. Bu hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Ayrıca arabanızı park edeceğiniz yerin yanında bulunan kafeden de ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Salda Gölü Kamp AlanıBurdur

Burdur Kent Ormanı

Burdur merkezde bulunan Burdur Kent Ormanı, kamp yapmak için ideal yerlerden biridir. Doğası ve manzarası ile gelenleri pişman etmeyecek kadar güzel bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Burada istediğiniz bir yere çadırınızı kurabilirsiniz, girişler ücretsizdir. Ayrıca belediye tarafından yapılmış olan tahta masa ve sandalyeler bulunmaktadır. İsterseniz mangalınızı yapabilir, yemeğinizi burada yiyebilirsiniz. Eğer yemek yapmakla uğraşmak istemiyorsanız ormanın yakınlarında bulunan restorandan ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bununla birlikte kent ormanı içinde bir de at çiftliği bulunmaktadır. İsterseniz burayı da ziyaret edebilirsiniz.

Burdur Kent Ormanı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bölgede bulunan restorandan su, gıda ve tuvalet ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bununla birlikte duş imkânı bulunmamaktadır.

Burdur Kent Ormanı Burdur

Karacaören Barajı

Isparta-Burdur sınırında bulunan Karacaören Baraj Gölü, 1989 yılında yapımı tamamlanmıştır. Karacaören Barajı Aksu Çayı üzerinde kurulmuştur. Bölgedeki sulamayı arttırmak ve enerji üretimi için kurulan baraj gölü çevresinde kızılçam ve anıt ağaçlar sizi karşılamaktadır. Muhteşem bir doğası olan bölge, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Buraya gelip bölgede doğa ile iç içe, huzurlu bir kamp yapmak istiyorsanız tam size göre bir yer. Karacaören Baraj Gölü çevresinde istediğiniz bir yere çadırınızı kurup doğayla iç içe muhteşem bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Karacaören Barajı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bunun için wc ve duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayamayacaksınız. Bununla birlikte gıda, içecek ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı da buraya gelmeden önce temin etmelisiniz.

Karacaören Barajı – Burdur

Kumsalda Kamping

Burdur ili Yeşilova ilçesinde bulunan Kumsalda kamping kamp alanı, muhteşem yeşilliklerin arasında çadırınızı kurup, oksijeni ciğerlerinize çekebileceğiniz bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Kamp alanında kiralık çadır bulunmaktadır. Bununla birlikte kendi çadırınızla da gelebilirsiniz. Kamp alanında karavan park alanı da bulunmaktadır. Hem karavan, hem de çadır kampı yapabileceğiniz bir yerdir. Muhteşem doğası ve yemyeşil bitki örtüsü ile sizlere eşsiz bir deneyim sunacaktır.

Kumsalda Kamping Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanında WC, duş gibi imkanlar bulunmaktadır. Ayrıca, bölgede büfe ve restoran bulunmaktadır. Bunun için tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Kumsalda KampingBurdur

Burdur Gölü

Türkiye’nin 7. büyük gölü olan Burdur Gölü, tektonik depremler sonucu oluşmuş bir göldür. Burdur Gölü’nün suyu oldukça tuzludur. Ayrıca gölün suları açık denize ya da bir akarsuya ulaşmadığı için yenilenmiyor. Burdur Gölü, 85 farklı türde 300 bine yakın kuşa ev sahipliği yapıyor. Özellikle kuş gözlemcilerinin ilgisiniz çekebilecek yerlerden biridir. Kampçılar için de oldukça ideal alanlardan biridir. Göl çevresinde çadırınızı kurabilir ve doğayla baş başa kalabilirsiniz. Gölün tuzluluk oranı yüksek olduğu için balık yaşamamaktadır. Kano, kürek ve Yelken gibi birçok su sporu da bölgede yapılabilmektedir.

Burdur Gölü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tesis bulunmadığı için duş ve tuvalet imkânı bulunmamaktadır. Bununla birlikte su, gıda ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı da yanınızda götürmenizi tavsiye ederiz.

Burdur GölüBurdur

Kargı Koyu Sığla Ormanı

Isparta-Antalya yolu üzerinde bulunan Kargı Koyu Sığla Ormanı kamp alanı, Isparta iline 60 km, Sütçüler ilçesine 25 km mesafededir. Burdur ve Isparta il sınırları içinde yer almaktadır. Kaybolmaya yüz tutmuş Sığla ağacının en elit ve izole yayılışını yaptığı eşsiz bir ekosisteme sahiptir. Çok sayıda yengece ev sahipliği yapan bölgede aynı zamanda sincap, kaplumbağa ve çeşitli sürüngenler bulunmaktadır. Tarihi ve kültürel bire değeri olan bölgede kamp yapmak isteyenler oldukça dikkatli bir şekilde kamp yapmalıdırlar.

Kargı Koyu Sığla Ormanı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için wc, duş imkânı bulunmamaktadır. Ayrıca, yiyecek ve içeceğinizi bölgeye gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kargı Koyu Sığla OrmanıBurdur

Karanlıkdere Kanyonu

Burdur ili Altınyayla ilçesi Ballık Köyü yakınında muhteşem bir yerdir. Özellikle dağcılık ve doğa yürüyüşleri için uygun bir yerdir. Sedir, çam, meşe ve ardıç ağaçları ile kaplı kanyon, bitki florası açısından oldukça zengindir. Yüzlerce metre yükseklikteki jeolojik yapılarıyla muhteşem bir görsel şölen sunmaktadır. Bölgede istediğiniz bir alanda çadır kurarak kamp atabilirsiniz. İlçe merkezinden araçla yaklaşık 1 saatlik mesafede bulunan alan Ballık köyünden yaklaşık 23 km mesafededir.

Karanlıkdere Kanyonu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede kamp yapacak olan kampçıların yanlarında yeteri kadar yiyecek ve içecek bulundurmaları gerekmektedir. Bölgede tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır.

Karanlıkdere KanyonuBurdur

Karataş Gölü

Burdur ilinin Karamanlı ilçesi sınırları içinde yer alan Tefenni Ovasında bulunan Karataş Gölü, merkeze 46, Karamanlı ilçe merkezine ise 16 km mesafe ile ulaşımı oldukça kolay yerlerden biridir. Göller bölgesinin en güzel göllerinden biri olan Karataş Gölü, zarifliği ve güzelliği ile göz doldurmaktadır. Kampçılar tarafından çok fazla bilinmeyen bir yer olan Karataş Gölü, barındırdığı yüzlerce balık türü ve göle canlı renkler veren sazlıklarıyla gerçekten muhteşem bir doğa harikasıdır. Ayrıca her yıl birçok kuş türüne de ev sahipliği yapmaktadır. Göl çevresinde çadırınızı kurabilir ve bu muhteşem doğa harikasını izleyerek huzuru bulabilirsiniz.

Karataş Gölü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Çevrede herhangi bir tesis olmadığı için wc ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır. Bununla birlikte bölgeye gelirken mutlaka temel ihtiyaç malzemelerinizi yanınızda getirmelisiniz.

Karataş GölüBurdur

Serençay Kanyonu

Merkez Günalan köyünden kısa bir yürüyüş mesafesi ile Serençay Kanyonu kamp alanına girilir. Kanyon boyunca yaklaşık 2 km yürüyerek Teke sarayı denilen arkeolojik sit alanına ulaşılır. Doğal bir sit alanı olma özelliği taşıyan Serençay Kanyonu boyunca devam edilerek Askeriye Köyü Göletine ulaşılır. Yürüme rotası buraya kadardır. Kanyon boyunca muhteşem doğa manzarasını izleyebilirsiniz. Bu bölgede istediğiniz bir alana çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz. Gölette olta balıkçılığı yapılabilmektedir. Rota üzerindeki antik kent gezilebilir. Bu bölgede fotoğraf safari yapılabilir.

Serençay Kanyonu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede temiz su kaynağı olmadığı için yanınızda yeteri kadar yiyecek ve su bulundurmalısınız. Bunun yanı sıra bölgede tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır.

Serençay KanyonuBurdur

İnsuyu Mağarası

Burdur’da bulunan İnsuyu Mağarası oldukça büyüleyici bir mağara. Gitmeden önce yanınıza kalın giysiler almalısınız. Mağara içine girince bunu neden söylediğimi daha iyi anlayacaksınız. Türkiye’de turizme açılan ilk mağaralardan biridir. Mide ve şeker hastaları için bir şifa kaynağı olan mağaranın dışında piknik alanları ve kamp alanları bulunmaktadır. Mağarayı gezdikten sonra mağara dışında istediğiniz bir yerde çadırınızı kurarak kamp atabilirsiniz. Özellikle doğa fotoğrafçıları için ideal bir mağara olan İnsuyu Mağarası dışında bir de kafeterya bulunmaktadır.

İnsuyu Mağarası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yukarıda da dediğimiz gibi mağarayı gezecekseniz yanınıza kalın giysiler almalısınız. Bununla birlikte dışarıda bulunan kafeteryada tuvalet ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca gıda, içecek ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı da buradan karşılayabilirsiniz.

İnsuyu MağarasıBurdur

Burdur ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Burdur kamp severler tarafından oldukça tercih edilen iller arasında gelmektedir. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın…

Ayrıca bkz:
Diğer Ege bölgesinde bulunan 
Isparta Ücretsiz Kamp Alanları öğrenmek için tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.